Karlovarský kraj – 10. Tolik branek obdrželi fotbalisté nováčka z Oloví v dalším pokračování krajské I. B třídy. Na půdě Ostrova totálně vyhořeli, když tamní rezervě dovolili desetkrát skórovat. Pět branek vítěze si na svůj vrub připsal Jan Liška.
Odry - Město zažilo ojedinělou akci. V neděli 7. dubna tam měl premiéru dětský pohádkový muzikál, na němž se podílelo více než sto účinkujících, které doprovázel vlastní orchestr.
Ostrava /ROZHOVOR/ - Komorní scéna Aréna v Ostravě uvedla v sobotu večer premiéru hry Arnošta Goldflama Ženy a panenky, kterou zde pohostinsky režijně nastudovala Viktorie Čermáková, režisérka, ale také divadelní a filmová herečka. Před premiérou jsme jí položili několik otázek.
Jablonec - Michal Kordula odehrál poslední ligový zápas na začátku května 2012. Po operaci zad pauzíroval celý podzim a v zimní přípravě se na hřišti objevoval jenom sporadicky. Na začátku jarní části sezony vysedával na lavičce náhradníků, ale v uplynulém týdnu se to změnilo.
Třinec – Vloni na jaře s Třincem z druhé ligy sestoupil, teď se s ním do druhé nejvyšší soutěže hodlá vrátit. Martin Lipčák, 37letá brankářská jednička třineckého mužstva, po skončení podzimu podstoupil operaci břišních svalů. Nyní už je zcela fit a moc se těší na první jarní mistrovské střetnutí.
Křtiny – Křtinský Ochotnický Výkvět známý pod názvem KŘOVÝ chystá na tento pátek premiéru svého dalšího představení s názvem Třetí sudba. Opět půjde o pohádkovou inscenaci. Tentokrát na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena Slavík. Příběh vypráví o jedné ne zrovna šťastné věštbě, jednom království a dvou ‚sudičích', kteří se snaží vše napravit.
Zlín – Podmanivé kouzlo orientálních tanců si mohli vychutnat návštěvníci Bellydance night 2. V aule Univerzity Tomáše Bati se konala takzvaná obnovená premiéra této pestré taneční přehlídky. Celá akce měla však především charitativní účel. Výtěžek slouží k hrazení léčby sedmileté Marianky.
Varnsdorf - /PŘIDÁNO FOTO/ Kotlina smutní! Varnsdorf se sice prvního jarního utkání před vlastním publikem dočkal, ale s Bohemians Praha 1905 prohrál 0:2.
Rychnov n. Kn. – Cestovat po světě, mít vlastní taneční skupinu a vymýšlet choreografii známému zpěvákovi či zpěvačce. To je sen devatenáctiletého Adama Chaloupky z Prahy, který bude za pár týdnů skládat zkoušku z dospělosti na taneční konzervatoři.
Žďár nad Sázavou – Fotbalisté Žďáru nad Sázavou vstoupili do jarní části MSFL výhrou. Poslední celek třetí ligy porazil ve 20. kole na domácím hřišti čtrnáctou Kroměříž, a připsal si tak třetí vítězství v řadě a zároveň pátý zápas bez porážky.
Vysočina – Fotbalisté Velkého Meziříčí dokázali ve své jarní divizní premiéře porazit Napajedla. V neúplném 20. kole soutěže bodovala i Vrchovina, která uhrála remízu v Otrokovicích.
Trutnov - Ve čtvrtfinálových bitvách patřila k oporám Kary a k postupu přispěla kvalitními výkony. ANDREA OVSÍKOVÁ si užila jak sobotní zápas, tak i týmové oslavy. Sama ale ví, že postupem do semifinále cíl podkrkonošského kolektivu ještě splněn není.
Jihlava - Už podruhé tři desítky dětí v pátek večer usínaly a v sobotu ráno se budily ve světě knížek i exotických zvířat. Noc s Andersenem se znovu konala i v jihlavské zoo.
Dauhá - Lukáš Pešek obsadil v motocyklové Grand Prix Kataru 18. místo ve třídě MotoGP, Karel Abraham v prvním kole spadl a úvodní závod mistrovství světa nedokončil. Zvítězil španělský obhájce titulu Jorge Lorenzo.
Pohořelice – Dobré tři hodiny se v sobotu otřásal smíchem zaplněný sál staré Radnice v Pohořelicích. Zasloužil se o to pohořelický divadelní ansámbl Pohoda, který diváky starší patnácti let bavil lechtivou francouzskou komedií Brouk v hlavě. „Byla to už čtvrtá repríza. Premiéru jsme si odbyli v listopadu," řekl předseda občanského sdružení, které divadlo v Pohořelicích zastřešuje, Ondřej Veselý.
Louka - Ochotnické divadlo v Louce přichází v pátek 13. dubna s premiérou svého nastudování klasické pohádky S čerty nejsou žerty. „Začali jsme zkoušet už před Vánoci. Jelikož jsme měli velký počet nemocných, tak se zkoušení protáhlo. Z poslední zkoušky mám ale dobrý pocit," řekl režisér louckého divadla Antonín Maňák. Na scéně se představí osmadvacet herců. „Hudba sice nebude živá, ale zato zpěv ano," upozornil režisér.
Karviná – Druholigoví fotbalisté MFK OKD Karviná si přivezli tři body z Tábora. Trenéra Josefa Mazuru tak čekala na jihu Čech zdařilá premiéra na karvinské lavičce.
Zlín – Podmanivé kouzlo orientálních tanců si mohli vychutnat návštěvníci Bellydance night 2. V aule Univerzity Tomáše Bati se konala takzvaná obnovená premiéra této pestré taneční přehlídky. Celá akce měla však především charitativní účel. Výtěžek slouží k hrazení léčby sedmileté Marianky.
Hulín, Břeclav – Velký boj, čekání na chybu soupeře, drama a nakonec nejtěsnější výsledek. To všechno si nachystali aktéři prvního jarního mistráku třetí ligy mezi Hulínem a Břeclaví. Soupeři se sice museli dohodnout na hře na umělé trávě, alespoň takto mohlo jaro začít. Utkání rozhodl po hodině hry domácí útočník Dvořáček. Břeclavané navíc dohrávali o desíti po vyloučení mladíka Mariottiho.
Breckenridge - Snowboadistka Šárka Pančochová se rozloučila s letošní sezonou vítězstvím. V americkém Breckenridge ovládla slopestyle v ryze ženské soutěži Supergirl Community Cup.
Ústí nad Labem, Litoměřice - Jízda, která bude mít letos premiéru, je podle pořadatelů vhodná pro všechny věkové kategorie. Cyklisté urazí celkem asi 55 kilometrů.
Ostrava Divadelní festival Dream Factory Ostrava chystá pro své návštěvníky překvapení v podobě návratu Richarda Krajča na ostravské jeviště. V rámci pátého ročníku festivalu, který se uskuteční od 4. do 9. června, bude uvedena oceňovaná inscenace Deštivé dny pražského Divadla Ungelt.
Opava - Strohá a většinou tmavá scéna, žánrově nezařaditelné provedení a úsměvné zabíjení. To je inscenace hry Jeana-Loupa Dabadieho a Jeroma Sanaryho D´Artagnan aneb Tři mušketýři, kterou činohra Slezského divadla nabídla v překladu Jiřího Žáka v premiéře minulou neděli.
Ostrava - Komorní scéna Aréna v Ostravě uvedla v sobotu večer premiéru hry Arnošta Goldflama Ženy a panenky, kterou zde pohostinsky režijně nastudovala Viktorie Čermáková, režisérka, ale také divadelní a filmová herečka. Před premiérou jsme jí položili několik otázek.
Praha /VIDEO/ - Filmová komedie Alice Nellis Revival, která bude mít premiéru 11. července, představuje první ukázku a hereckou akci z filmu. Revival se točí kolem návratu kapely Smoke na pódia a především kolem života všech jejích členů.
Nový Jičín – Novojičínští fotbalisté se konečně dočkali jarní premiéry. Na umělé trávě přivítali, před tímto kolem, vedoucí celek tabulky z nedalekého Valašského Meziříčí.
Šumperk – Již několik týdnů panuje napětí mezi šumperskými zastupiteli a vedením Divadla Šumperk. Třenice odstartovala poslední inscenace V 7 večer u Řeka. Tu někteří zastupitelé označili jako zcela nepovedenou a rádi by pro příště schvalovali dramaturgický plán. Proti tomu se ale vedení divadla ohrazuje.
Žirovnice – Jako poslední z tria týmů z Pelhřimovska vstoupí do odvet krajského přeboru fotbalisté Žirovnice. Ti dnes na hřišti v Třebíči budou čelit štice soutěže Náměšti-Vícenicím.
Jihlava – Už podruhé tři desítky dětí v pátek večer usínaly a v sobotu ráno se budily ve světě knížek i exotických zvířat. Noc s Andersenem se znovu konala i v jihlavské zoo. Vzdělávací centrum PodpoVRCH z pátku na sobotu ovládli školáci a školačky ve věku od sedmi do jedenácti let.
Orlické hory – Lyžařské podmínky v Orlických horách jsou i v těchto dnech vynikající. Přestože však na sjezdovkách leží okolo metru sněhu, budou se muset lyžaři připravit na konec sezony.
New York - Útočník Jussi Jokinen při debutu za Pittsburgh rozhodl gólem a proměněným nájezdem o výhře nad NY Rangers 2:1. Z českých hokejistů rozšířil své statistiky pouze Václav Prospal, který přihrál na jediný gól Columbusu.
Zlín - Nová pohádka Dobrodružství na ostrově Čičidžuma bude mít premiéru v Divadle Scéna ve Zlíně 7. dubna v 15.30 hodin. O čem je? Malá Natálka se pomocí pohádkové knížky dostane na tajemný ostrov Čičidžuma, kde je ukryt obrovský poklad.
Tachovsko – Více než pětadvacet miliónů korun. Taková je škoda, kterou způsobil třiadvacetiletý mladík z Tachovska distribučním společnostem tím, že na internetu nelegálně zpřístupňoval hudbu a filmové tituly. Pirátství se mladík dopouštěl tři roky.
Praha - Film švédského režiséra Mikaela Marcimaina Call Girl, který už za týden zahájí Dny evropského filmu v Praze, je terčem obvinění rodiny bývalého ministerského předsedy Olofa Palmeho z pomluvy.
Astana - Tenista Lukáš Rosol si v jednom utkání připsal dvě úspěšné daviscupové premiéry. Nastoupil poprvé v roli české jedničky a poprvé vyhrál dvouhru za nerozhodnutého stavu. Vítězstvím nad Andrejem Golubjovem zvýšil vedení obhájců titulu nad Kazachstánem v Astaně na 2:0.
Karlovarsko – Fotbalový fanoušek by se měl konečně dočkat. V rámci dalšího pokračování jarní části okresního přeboru by se totiž měly pravděpodobně odehrát všechny zápasy.
Uherský Brod /ROZHOVOR/ - Na druhou dubnovou neděli, 7. dubna, chystá Divadlo Brod premiéru nové výpravné hrané pohádky O víle Jeřabince, kterou napsala Iva Radilová. Představení začíná v 16 hodin ve velkém sále Domu kultury.
Přerov – Počasí mistrovským zápasům příliš nepřeje. Většina víkendových zápasů je z důvodu nepříznivých klimatických podmínek přeloženo a pokud se hraje, tak jen na některých hřištích. Jednou z mála světlých výjimek je divizní Přerov, který si v sobotu má odbýt jarní premiéru. Konfrontace to nebude ledajaká, na svém hřišti totiž přivítá regionálního rivala z Hranic.
Přerov/Hranice – Počasí mistrovským zápasům příliš nepřeje. Většina víkendových zápasů je z důvodu nepříznivých klimatických podmínek přeloženo a pokud se hraje, tak jen na některých hřištích. Jednou z mála světlých výjimek je divizní Přerov, který si v sobotu má odbýt jarní premiéru. Konfrontace to nebude ledajaká, na svém hřišti totiž přivítá regionálního rivala z Hranic.
Tachovsko – Více než pětadvacet miliónů korun. Taková je škoda, kterou způsobil třiadvacetiletý mladík z Tachovska distribučním společnostem tím, že na internetu nelegálně zpřístupňoval hudbu a filmové tituly. Pirátství se mladík dopouštěl tři roky.
Praha - Neobvyklý umělecký experiment vyzkoušejí v pražském Paláci Akropolis. Skupina sedmi umělců, kteří se nikdy dohromady neviděli, pod vedením francouzského režiséra a propagátora nového cirkusu Albina Warrettea vytvoří představení nazvané Cirkopolis vol. 1.
Šumperk – Již několik týdnů panuje napětí mezi šumperskými zastupiteli a vedením Divadla Šumperk. Třenice odstartovala poslední inscenace V 7 večer u Řeka. Tu někteří zastupitelé označili jako zcela nepovedenou a rádi by pro příště schvalovali dramaturgický plán. Proti tomu se ale vedení divadla ohrazuje.