Po jahodách i po medu se na trzích jen zaprášilo
Lidé v Jindřichově Hradci v pátek 17. června vyrazili na farmářské trhy a užívali si čerstvé nabídky.
Lidé v Jindřichově Hradci v pátek 17. června vyrazili na farmářské trhy a užívali si čerstvé nabídky.
Krnov /FOTOGALERIE/ - Čarodějnickou pohádku nastudovali krnovští neprofesionální herci ze souboru Lidové divadlo při MIKS Krnov. Poprvé ji místnímu publiku představilo v květnu v divadle, reprízu pohádka měla 12 června v klubu Kofola. Čarodějnická pohádka si získala i první ocenění ze soutěžní přehlídky.
Olomouc – Jsou zrakově postižení, ale přesto se vydají na běžeckou trať. V sobotu se na více než dvacetikilometrovou trasu olomouckého půlmaratonu vydá i čtveřice nevidomých běžců z Olomoucka. Účastí na štafetovém běhu chtějí upozornit na dvacetiletou existenci projektu Tyfloservis.
Uherské Hradiště /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Soubor Slováckého divadla byl rozdělen na dvě poloviny. Ta první studovala ryze pánskou komedii Hráči, která měla s velkým úspěchem premiéru na konci května, dámy se věnovaly dramatu Dům Bernardy Alby. Premiéra se připravuje už dnes.
Praha /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ – Zatímco své šedesáté narozeniny oslavil spisovatel, herec, zpěvák a autor textů písní Jan Vodňanský ve velkém stylu v okruhu svých přátel v Mánesu, sedmdesátiny pojme pracovně. Přesně ve svůj narozeninový den – 19. června – odehraje v Činoherním klubu v Praze spolu se svým dlouholetým kolegou Petrem Skoumalem legendární pořad písní, básní a improvizací S úsměvem idiota, od jehož premiéry uplynulo dvaačtyřicet let. „V Činoherním klubu připomenu veřejnosti, že idioti oslavují svoje kulaté narozeniny prací,“ řekl s adekvátním úsměvem Vodňanský. V rozhovoru, který nám poskytl, vypráví nejen o svém bilančním CD Vzpoura kocourů…
Most - Osmá premiéra Městského divadla Most začne v pátek 17. června, tedy již dnes v 19.30.
Beroun – Dobové slavnosti čekajívsobotu18. červnaod ranních hodin návštěvníky Berouna. Město si totiž připomíná 746. výročí od svého založení.
Ústí nad Labem /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR V ČLÁNKU/ – Poslední premiérou sezóny Činoherního studia v Ústí je v pátek 17. června od 19.00 v ústeckém Činoherním studiu světoznámá Orwellova antiutopie Farma zvířat (1945). Divadlo ji uvede jako multimonodrama v podání Jiřího Maryška, podtitul má Alegorická bajka pro 1 herce a 3 prasátka. Britský autor George Orwell (1903 – 1950) v novele názorně a dramaticky popsal, jak vzniká „vláda lidu“ – byť zde vláda zvířat – a jak lze sebelepší myšlenku zneužít. Všechna zvířata jsou si rovna – toť heslo revoluce zvířat na farmě. Ale prasata, která ji vedou a lidi nenávidí, se lidem začnou podobat. Heslo doplní o …ale některá jsou si rovnější a ostatní zvířata–soudruhy vykořisťují, vraždí…
Praha – Hned několik českých filmů je dotočeno, většinu uvidíme už na podzim. V různých fázích postprodukce je dokončují domácí filmaři. Na sklonku května proběhl poslední natáčecí den filmu Alice Nellis Perfect Days – I ženy mají své dny, teď jej režisérka podrobuje přísné kuratele ve střižně. Příběh Eriky Oskarové, hvězdy televizního pořadu, režírovala Nellis v roce 2003 v Divadle Na zábradlí. Ve filmu ji hraje Ivana Chýlková.
Praha – Kryštof Hádek, Eva Holubová, Maroš Kramár, Kristýna Fuitová Nováková a Alexander Hemala budou hybateli hry Soukromý skandál, jejíž světovou premiérou odstartuje 19. června v pražském Divadle Palace osmý ročník METROpolitního léta hereckých osobností. Groteskní příběh mladého manažera, který potopený po uši v dluzích využije celosvětové „pandemie upřímnosti“ a pokusí se pro peníze svést svou stárnoucí nadřízenou, s nimi nastudoval autor a režisér Patrik Hartl. Začíná tedy osmý ročník METROpolitního léta hereckých osobností, který divákům nabídne 101 představení…
Opava, Brno – Z červnového mistrovství České republiky dětí, dorostu a juniorů v kulturistice, fitness a bodyfitness, které se konalo o víkendu v brněnském Kulturním domě Líšeň v Klajdovské ulici, se opavská výprava závodníků SK Pepa centrum vrátila hned se dvěma republikovými tituly.
Brno - Světově proslulý DJ a producent elektronické taneční hudby v pátek poprvé vystoupí v Brně.
Hořovice - Darovat krev se v hořovické nemocnici při světovém dni dárců rozhodlo bezmála šedesát lidí.
Most - Jako poslední letošní premiéru uvede Městské divadlo Most komedii Williama Shakespeara Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete v překladu Jiřího Joska.
Ostrava – Ostravský první Letní knižní veletrh se připravoval v době, kdy je český knižní trh ohrožen nejen snahou o razantní zvýšení DPH na knihy, ale kdy se dokonce mluví i o zániku klasických knih a jejich nahrazení elektronickými.
České Budějovice - V Budějovicích začínají nové noční hrané prohlídky
Fort William /SKOTSKO/ - Benešovský fourcrossař Myšík se zúčastnil svého prvního Světového poháru ve Skotsku.
Louny - Na cembalo tam zahraje Sylvia Georgieva, koncert se koná v sobotu 18. června.
Bučovice – Do studentských soutěží v plážovém volejbalu poprvé zasáhla družstva Gymnázia Bučovice. Premiéra byla velice úspěšná.
České Budějovice /GLOSA/ - Soubor Barevný děti uvedl nový titul White Bird.
Krásná Lípa - „Burčenková přiletí, na Worrackovou čekáme,“ řekl ředitel Jiří Vích. Premiéru má Sýrie.
Zlín - Divadelní sezona 2010/2011 v Městském divadle Zlín jde do finále. Na sklonku června čeká diváky jedinečná lahůdka, která potěší zejména milovníky hudebního divadla: rockový muzikál Juan v režii Petra Veselého. Vychází z opery Wolganga Amadea Mozarta Don Giovanni a z textu Molièrovy hry Don Juan. O překlad Mozartových árií se postaral známý český písničkář a básník Jarek Nohavica, který přislíbil i účast na světové premiéře. Ta se uskuteční v neděli 26. června v 19 hodin ve Velkém sále. Už v pátek 24. června v 17 hodin uvidí Juana první diváci na předpremiéře. Na jevišti vystoupí i živá rocková kapela. Hlediště se na oba termíny již hojně zaplňuje, stále ještě je však možné sehnat lístky přes pokladnu i web divadla.
Liberec - Scéna činohry Divadla F. X. Šaldy chystá na pátek premiéru hry, kterou proslulý dramatik Henrik Ibsen záměrně napsal jako komedii.
Kladno – Startovní výstřel iniciativy Česko se hýbe padne a první skutečné hýbání začne v sobotu 18. června 2011 v 10 hodin na Městském stadionu Sletiště v Kladně. To se stane místem, kde bude mít nová iniciativa českou premiéru.
Jičín –Prvoligový Jičín bojoval v Turnově převážně s mladíky a již bez Tomáše Vaníčka.
Uherské Hradiště – Nové maturity mají za sebou premiéru. Studenti posledních ročníků středních škol nejen v Uherském Hradišti si oddechli, zkouška dospělosti je za nimi.
Sovinec – Netradiční vodnické prohlídky s pohádkovým doprovodným programem si mohou užít během následujícího víkendu návštěvníci hradu Sovince. Pohádková představení zajistí bruntálský divadelní soubor Magnet.
Tupesy /TOTOGALERIE/ – Ženám všech věkových kategorií, ale i mužům se naskytla v sobotu odpoledne v areálu Orlovny v Tupesích zajímavá podívaná.
Luže – Zdejší církev adventistů sedmého dne ve spolupráci s městem Luže připravila na nádvoří hradu již poosmé Košumberský dětský den na téma „Řemesla“.
Jičín – Na Medarda se uskutečnilo další kolo městské hry pořádané střediskem volného času K-klubem.
Český Brod /FOTOGALERIE/ - Sedmnáctý ročník turnaje ve vybíjené smíšených družstev se konal v Českém Brodě.
Slaný – Ve svém třetím utkání nového ročníku extraligy družstev se pokusí o první zápis do kolonky vítězství plochodrážníci Slaného.
Brno - Na závěr divadelní sezony v těchto dnech připravuje soubor Janáčkovy opery světovou premiéru hry La Dafne. Protože se původní hudba tohoto nejstaršího operního díla nedochovala, zkomponovali nové melodie současní skladatelé Vít Zouhar a Tomáš Hanzlík.
Rokycansko - Třídenní mise Václava Klause v Plzeňském kraji začala i končí na Rokycansku.
Vysoká - Hasiči z Kutnohorska mají za sebou premiéru závodu v Běhu na rozhlednu.
Havlíčkobrodsko – Velký úspěch v XVII. ročníku literární soutěže Památníku Terezín na téma „Tady se to nemůže stát“, zaznamenaly dvě studentky z Havlíčkobrodska.
Písek - Centrum kultury myslí i na pohodlí diváků - půjčuje podsedáky.
Domažlice – O muži, jehož žena prodávala květiny naproti pekařství Václava Marhoula, to je název nového kousku, který letos pro své diváky připravil domažlický Ochotný divadelnický spolek Karel.
Jihlavsko -V Kozlově, Kalhově a Vysokých Studnicích čekají na návštěvu a hodnocení komise.
Benátky nad Jizerou - Od středy bude hostit nizozemské Zwolle Mistrovství Evropy klubů – Českou republiky bude reprezentovat vícemistr extraligy z Benátek.
Prostějov – Dostat se do světové stovky a zahrát si hlavní soutěž grandslamového turnaje. To byly dva předsezonní cíle tenisty Jaroslava Pospíšila. A jeden z nich se mu již splnil. Prostějovský rodák si letos zahraje ve slavném Wimbledonu.
Londýn/Prostějov - Do Wimbledonu se již dvakrát pokoušel probojovat z kvalifikace. Na travnatých kurtech v Roehamptonu ale ani v jednom případě neuspěl.
Kladensko – Hostouň hned ve své první sezoně slaví postup. Definitivu získala na půdě Dubí, kde ji do III. třídy dovedly dva zásahy Vlčka a po jednom Fábryho a Pulcharta.
Veletice /FOTO/ - Díky sázce překonával Jan Kolomazník strach z hadů.
Příbram – Poslední venkovní zápas mají v nohách fotbalisté Lhoty. Na hřišti favorizovaného Spartaku Příbram nepodali ve splácané sestavě špatný výkon, přesto podlehli 0:2.
Zlín – Tento týden je poslední možnost vidět divadelní hry Ondina a Krása na scéně v Městském divadle Zlín. „Ve čtvrtek se naposledy na jevišti Velkého sálu rozehraje příběh o vodní víle Ondině, v pátek pak čeká derniéra hru Krása na scéně o vzestupu a pádu herce Edwarda Kynastona. Obě představení začínají již v 19 hodin,“ upřesnila mluvčí Městského divadla Zlín Hana Šmardová.
Duchcov – Krátce před osmnáctou hodinou se v pátek zaplnilo nádvoří duchcovského zámku. „Už jede,“ zašumělo to davem a za chvíli už na nádvoří vjížděl kočár s proslulým milovníkem žen a života Giacomou Casanovou a jeho doprovodem. V pořadí již 17. Casanovské slavnosti tak mohly začít. Premiéru hudební komedie Výchova po Italsku ze života Casanovy, autoři Milan a Marie Petrovští napsali a soubor Divadla „M“ nastudoval výhradně pro slavnostní příležitost, kterou bylo zahájení Casanovských slavností.
Katovice - Volný novinář a fotograf Petr Pučelík píše, fotografuje, raduje se z vnoučat a těší se do Provence. Letos v říjnu oslaví pětašedesátiny.
Jihlava -Jihlavští fotbalisté částečně složili reparát za nesplněný postupový cíl, vybojovali rekordní bodový zisk.
Baldov u Domažlic /FOTO, VIDEO/ - Svoji premiéru má za sebou hudební minifestival, který dostal název Baldovská pářka.