Chrudimská rodačka oslaví třicetiletou dráhu
Litomyšl – Přípravy padesátého třetího ročníku mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl jsou v plném proudu.
Litomyšl – Přípravy padesátého třetího ročníku mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl jsou v plném proudu.
Jablonec n. N. - Čtvrtek 11. listopadu: Městské divadlo Jablonec: 19.00 Clarinet Factory. Hrají: Petr Valášek, Vojtěch Nýdl, Luděk Boura, Jindřich Pavliš. Clarinet Factory, původně České klarinetové kvarteto, hraje v obsazení tři klarinety a basklarinet.
Zruč nad Sázavou /FOTOGALERIE/ - Podle dlouhodobého programu mělo Divadlo Neškvor ze Zruče nad Sázavou sehrát v sobotu v kolínském Městském společenském domě první reprízu premiéry hry Padouchův papouch.
Mladá Boleslav - Premiéra se na domácí palubovce Auto Škodě vydařila a vyhrála obě střetnutí.
Litomyšl – Přípravy padesátého třetího ročníku mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl jsou v plném proudu. Uskuteční se od 10. června do 4. července 2011.
Malmö, Třebíč - Ve švédském Malmö se uskutečnilo Mistrovství Evropy TeamGym 2010. Za Českou republiku bylo nominováno pět týmů v seniorské kategorii a jedno juniorské družstvo.
Praha /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ – Na nezájem fanoušků, z větší části samozřejmě fanynek, si nemůže stěžovat. Sotva „sleze“ z jeviště pražského Divadla Kalich coby Robin Hood, dobrou hodinku pak ještě se svými muzikálovými kolegy rozdává autogramy a nechává se ochotně fotografovat – o společný snímek s Václavem Noidem Bártou mají zájem (jak se už ukázalo) diváci z nejrůznějších koutů republiky. „Ve dny, kdy uvádíme Robina Hooda dvakrát po sobě, využíváme podvečerní pauzy právě k osobnímu setkání s diváky. Mají z toho radost a my potažmo taky. Ze své zkušenosti vím, že když jsem něco podobného zažil v mládí sám, bylo to pro mě vždycky milé,“ říká Bárta. Václav Noid Bárta je zkrátka v muzikálech na roztrhání a skládání písní považuje za samoléčbu, jak nám prozradil v rozhovoru.
Plzeň – V rytmu blues vstoupí na jeviště plzeňského Divadla Alfa hráči pokeru. A přitom půjde o biblická témata, která jsou pro čas předvánoční jako stvořená.
Brno – V hosty monstrózního galaplesu u satana i přímé aktéry příběhu o Pilátu Ponském se v pátek poprvé promění diváci v hledišti brněnského Divadla Husa na Provázku. Pod názvem Maestro a Markétka tam režisér Vladimír Morávek představí vlastní dramatizaci stěžejního románu Michaila Bulgakova, která se zároveň stane druhou premiéru 43 .sezony.
Ústí nad Labem - Tradiční krasobruslařský závod Ústecká bruslička je pořádán v rámci Poháru ČKS. BK Kraso Mladá Boleslav na něm reprezentovalo hned pět závodnic.
Jablonec nad Nisou – „Jest to bardzo piekne,“ nesla se zpěvná, měkká polština jabloneckým Eurocentrem. Dostaveníčko si tu totiž jednoho listopadového večera dali čeští i polští fotografové. Účastníci mezinárodního projektu s názvem Psáno světlem.
Dobruška - „Profesionální zařízení není určeno jen profesionálům, bude zázemím i pro naše spolky,“ zaznělo v Dobrušce v den slavnostního otevření Kina 70.
Brno /RECENZE/ - Písničkové retro Moravské sekretářky, které v Mahenově činohře nastudovala Irena Žantovská, potěší hlavně starší publikum.
Heřmanův Městec – Československá církev husitská ve spolupráci s „Domovem pro seniory hlavního města Prahy“ v Heřmanově Městci připravili pro seniory ze zámku, ale i pro občany Heřmanova Městce a okolí, divadelní představení „Že by Hamlet?“.
Brozany – Martin Pešula má v popisu práce defenzivní úkoly, neboť je oporou obrany Sokola Brozany.
Třinec /FOTOGALERIE/ - Futsalisté třineckého Likopu odehráli pod vedením nového trenéra Pavla Němce nejlepší letošní zápas. S favorizovaným Jistebníkem si poradili nečekaně hladce, zdolali ho 6:1.
Liberec - Domácí premiéra trenéra Slovanu Petra Rady dopadla na výbornou: Liberec – Hradec 3:0.
Jablonec nad Nisou – „Jest to bardzo piekne,“ nesla se zpěvná, měkká polština jabloneckým Eurocentrem. Dostaveníčko si tu totiž jednoho listopadového večera dali čeští i polští fotografové. Účastníci mezinárodního projektu s názvem Psáno světlem.
Plzeň - Dva originální české soubory se spojí v neméně unikátním programu staré a nové hudby dnes v Plzni. Projekt 4 + 4, což znamená čtyřikrát hlas a čtyřikrát saxofon, si můžete vychutnat od půl osmé večer v evangelickém kostele v Němejcově ulici.
Kopřivnice /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Do posledního místa zaplněný kopřivnický kulturní dům, bouřlivý aplaus doprovázený indiánským pokřikem a svítící dětské oči. To byly hlavní znaky letošního ročníku přehlídky Motýlek.
Hrádek – Čertovy obrázky šustily v sobotním odpoledni v hrádecké restauraci Beton. Premiéra zimního festivalu O mistra mariáše Rokycanska přilákala jedenašedesát mužů i jednu ženu.
Olomouc – Michala Ordoše byste ani náhodou netipovali na to, že jeho tým právě deklasoval soupeře 5:1, přičemž on sám k tomu přispěl gólem a asistencí.
Trutnov – Na krátké tiskové konferenci ve zkušebně společenského centra Uffa Václav Havel odpověděl na řadu otázek novinářů.
Prostějov /FOTOGALERIE/ – Souboj dvou neporažených celků Středoevropské ligy vyzněl o mnoho lépe pro vídeňský Schwechat. Prostějovské volejbalistky dokázaly svým soupeřkám uzmout jediný set a po zásluze rakouským mistryním podlehly 1:3.
Koberovy /FOTOGALERIE/ - Don Quijote byl přeložen do osmdesáti pěti různých jazyků a stal se tak po Bibli druhou nejpřekládanější knihou světa.
Přerov – Hodonínští hokejisté zahájili odvetnou část vysokou porážkou. Drtiči po velmi nedisciplinovaném výkonu prohráli v Přerově 1:6.
Hradec Králové – Na jeviště Klicperova divadla míří detektivní mystérium v čele se slavným Sherlockem Holmesem. A řeší případ několikanásobné bestiální vraždy. Oběťmi jsou členky podivné ženské sekty, jež sídlí na chmurném středověkém panství uprostřed blat.
Kolín - Podle dlouhodobého programu mělo Divadlo Neškvor ze Zruče nad Sázavou sehrát v sobotu v kolínském Městském společenském domě první reprízu premiéry hry Padouchův papouch. Jenže nakonec se toto představení vůbec nekonalo.
Zubří – Házenkáři Gumáren Zubří do puntíku splnili očekávání a v sobotním utkání 9. kola Zubr extraliga rozdrtili Třeboň o třináct branek. Na domácí palubovce tak Valaši zůstávají v nové sezoně i nadále bez ztráty kytičky. Po devíti odehraných zápasech mají bilanci šesti výher a tří porážek.
Letonice /FOTOGALERIE, REPORTÁŽ/ - Za fotbalovým hřištěm v Letonicích se nalézá nevelký areál místního jezdeckého klubu Procyon. Svěží severní vítr hravě vítězí nad už notně zubatými slunečními paprsky. Už zdálky jsou slyšet povely, které dostává jezdkyně od své vedoucí. „Propni ty nohy víc, táák.“
Zlaté Hory – Ani výměna trenéra nepomohla v dalším utkání krajského přeboru k úspěchu fotbalistům Zlatých Hor. Nováček je tak i nadále s odstupem poslední.
Liberec - Fotbalisté Hradce Králové podlehli v 15. kole Gambrinus ligy libereckém Slovanu 0:3.
Limassol - Závodník Martin Prokop neudržel v závěrečném podniku seriálu IRC vedení. Špička jezdců nestartovala.
Městec Králové - Netradiční atmosférou i obsahem. Taková byla troubená mše ke svatému Hubertu a svatému Ambroži v kostele svaté Markéty v Městci Králové.
Znojmo /MALÁ DIVADLA JIŽNÍ MORAVY/ - Seriál deníku Rovnost dnes představí soubor Divadelní spolek Rotunda ze Znojma.
Teplice - Premiéra českých hráčů a brazilského brankáře Cavallara v dresu Balticflory před vlastními diváky se vydařila! Vlci porazili nebezpečné Tango Brno 3:0 a zaplněná hala jim na konci zápasu aplaudovala ve stoje!
Hranice – Sedmý filmový díl Harryho Pottera, to je asi nejočekávanější film současnosti. První část knižního vydání Relikvie smrti má slavnostní premiéru ve čtvrtek 18. listopadu a některá kina světovou novinku promítnou už minutu po půlnoci. To se však netýká Hranic.
Karlovy Vary - Jestli v pátekněkdo přišel do KV Areny s tím, že uvidí hodně branek, tak odešel zklamaný. V 19. kole Tipsport extraligy hostila Energie kladenský Vagnerplast a nakonec se její příznivci radovali z vítězství 2:1. Hostujícímu trenéru Petru Tatíčkovi tak jeho premiéra v roli hlavního kouče extraligového týmu nevyšla.
Zlín – Netradiční formou chtějí zviditelnit nejen svůj klub, ale také zpopularizovat házenou interligové hráčky Zlína. Třetí celek mezinárodní soutěže vsadil na svou ženskost a do boje o fanouška nasadil ten nejvyšší kalibr – nafotil „lechtivý“ nástěnný kalendář pro rok 2011.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Do očekávané premiéry muzikálu Cikáni jdou do nebe zbývá poslední týden. Nervozita ve Slováckém divadle stoupá, všichni jsou si vědomi vysoce nastavené laťky, kterou režisér Radek Balaš s herci nastolil v minulých letech, když na svět přivedl muzikály Donaha!, či Adéla ještě nevečeřela a další.
Ve Slováckém divadle řeší problém. Týden před premiérou očekávaného muzikálu Cikáni jdou do nebe někdo tajně pořídil několik ukázek ze zkoušky a vyvěsil je na internetu. Tam se videa začala okamžitě šířit a divadelníci se zlobí.
Pruszków /OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE/ -Mistrovství Evropy vdráhové cyklistice v polském Pruszkówě zahájily kvalifikace týmových disciplín, Češi je uzavírali
Ústí nad Labem /EXKLUZIVNÍ FOTOGALERIE/ – Slavný hudebník uléhal se spisovatelkou, která šla z náruče do náruče. Ale bulvár nečekejte… Dárek dávno mrtvému klasikovi chystá ústecké Severočeské divadlo opery a baletu (SDOB). K výročí 200 let od narození polského hudebního génia Frederyka Chopina uvede taneční inscenaci Chopin se sólistou svého baletu Vladimírem Gončarovem v hlavní roli. Premiéru má inscenace s podtitulem „Fragmenty ze života slavného hudebního skladatele“ v pátek v 19.00 hodin. Čekání na ni ve foyer divadla zpříjemní duo Petra Hanousková (příčná flétna) a Hana Slámová (harfa).
Ústí nad Labem – Slavný hudebník uléhal se spisovatelkou, která šla z náruče do náruče. Ale bulvár nečekejte…
Šternberk – Ve Šternberku pokračoval předposlední soutěží sezóny seriál ECOSUN Mistrovství ČR v rallysprintu. Na programu byl 4. ročník AZ pneu Rally Jeseníky, jejíž historie však sahá až do roku 1969, kdy měla tato jesenická rally svoji premiéru.
Náchod - Film Bastardi scenáristy, herce a producenta Tomáše Magnuska z Náchoda má výbornou návštěvnost. Jen čtyři dny po premiéře, která se uskutečnila 27. října v pražské Lucerně, ho už vidělo 16 tisíc lidí.
Brno /FOTOGALERIE/ - Festival malých činoher RedFest v sobotu v Brně zahájí premiéra Korespondence V + W.
Kladno - V karlovarském dresu vybojoval současný hokejista Kladna Vítězslav Bílek titul vicemistra republiky, v pátečním extraligovém utkání se ale na ledě KV arény západočeského lázeňského města neobjeví.
Most – Mostecké divadlo uvede druhou premiéru této sezony – stejnojmenné drama podle filmu Prolomit vlny od filmaře Larse von Triera.
Teplice – Premiéra nových hráčů Balticflory před vlastním publikem je tu! Po šťastné výhře v Pardubicích, kterou zařídil hattrickem Paulinho a gólem v poslední sekundě Ricardo, přichází na řadu souboj 9. kola proti silnému, ale v novém ročníku Jetbull Futsal ligy tápajícímu Tangu Brno.