Kuky má v Novém Boru slavnostní premiéru
Nový Bor - „Kuky se vrací, to je film pro všechny, kteří se nebojí být chvíli zase dětmi,“ říká režisér Jan Svěrák. Film slavnostně uvede Městské kino v Novém Boru v pondělí 7. června od 16 hodin
Nový Bor - „Kuky se vrací, to je film pro všechny, kteří se nebojí být chvíli zase dětmi,“ říká režisér Jan Svěrák. Film slavnostně uvede Městské kino v Novém Boru v pondělí 7. června od 16 hodin
Nýrsko – Po pětačtyřiceti letech začalo Lesní divadlo Nýrsko opět plnit svůj účel.
Brno – Příběh dvou mužů prchajících z nemocnice a toužících po životě, který nikdy nepoznali, dnes pod názvem Mínus dva uvede Divadlo Bolka Polívky. Nejedná se však o klasickou reprízu inscenace, ale o představení, jehož finanční výtěžek pomůže lidem v zaplavených oblastech.
Kunětická hora - Skvělý výkon v pardubické Čachtické paní podala Kristina Jelínková jako krvavá hraběnka.
Dvůr Králové– Zpěvák a milovník přírody Dan Bárta se včera odpoledne stal kmotrem samičky a samečka geparda.
Švihov /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Stovky návštěvníků využily krásného počasí k návštěvě Švihovského hudebního léta.
Kladensko - Příběh zfilmovala dvojice příznivců westernů Karel Mareš ze Pcher a Jiří Vlasák z Kladna.
Pardubice - Čachtická paní bude uvedena na vyhlídce Kunětické hory v sobotu od 20.30 hodin.
Ústí nad Labem /HLASUJTE/ - 3D premiéra s dřeváčky. Tak by se dalo nazvat první promítání trojrozměrného Hurvínka v Palace Cinemas v Ústí nad Labem.
Hvozdná – Kroužek divadelních ochotníků z Hvozdné na Zlínsku připravil pro malé i velké milovníky pohádek na nedělní odpoledne reprízu hry Jak rozesmát princeznu.
Kolín /FOTOGALERIE/ - Je jí šestnáct a vybrala si pro někoho netradičního koníčka. Ludmila Šircová se věnuje Body-fitness.
Olomouc - Preventivní projekt Stop dětským úrazům zaplnil v pátek odpoledne prosluněné Horní náměstí. Na premiéře akce pořádané olomouckou fakultní nemocnicí zazpívala Ewa Farna, děti si mohly vyzkoušet základy první pomoci či si zasoutěžit o cyklistické přilby a autosedačky.
Kunětická hora - Premiéry pardubické inscenace Čachtické paní budou na programu v sobotu a neděli od sedmi hodin večer na vyhlídce středověkého hradu.
Klatovsko – V loňském roce o titul bojovalo osm starostů z Klatovska, do finále se nedostali.
Brno – Na poslední premiéru v prostorách Knih Dobrovský zve v sobotu divadlo Buranteatr.
Ústí nad Labem – Krása. Bolest. Nepochopení. Láska. Samota. Smrt. Ta slova mi létala hlavou, když jsem odcházel ze zkoušky nové inscenace. Z Utrpení mladého Werthera (1772), monodramatu podle slavného autobiografického milostného románu v dopisech od klasika německé literatury Johanna Wolfganga von Goetha, které uvede v pátek v premiéře Činoherní studio. V režii Marka Němce v něm hraje Jan Jankovský.
Brno - Škoda Auto chce v tuzemsku letos prodat zhruba 200 nejrychlejších Fabií RS, které v současnosti začíná vyrábět. V příštích letech očekává v Česku prodej okolo 600 vozů.
Liberec – Divadlo F. X. Šaldy v Liberci uvedlo 21. května 2010 první premiéru opery George Bizeta Carmen. Je to již sedmé nastudování této opery v libereckém divadle od roku 1945.
Most – Městské divadlo v Mostě uvede další premiéru. Velmi citlivou komedii o dvou zvláštních spolubydlících Elling a Kjell aneb Chvála bláznovství lze zhlédnout v pátek 4. června.
Český Krumlov - Jihočeské divadlo uvede v pátek v Českém Krumlově premiéru Shakespearova Macbetha.
Jindřichohradecko– Sobota bude na některých místech Jindřichohradecka patřit oslavám Dne dětí. Podle předpovědí by jim počasí mělo přát.
Liberec /FOTOGALERIE/ – Jednu z nejhranějších světových oper, Carmen George Bizeta, si mohou milovníci dramatických příběhů a vášnivé hudby vychutnat v historické budově libereckého Divadla F. X. Šaldy tuto sobotu 5. června.
Liberec - Jednu z nejhranějších světových oper, Carmen George Bizeta, si mohou milovníci dramatických příběhů a vášnivé hudby vychutnat v historické budově libereckého Divadla F. X. Šaldy tuto sobotu 5. června.
Karlovy Vary – Český pohár v triatlonu 2010 odstartovala poslední květnovou neděli Velká cena SKP Nymburk ve sprinttriatlonu v Ostré.
Kladno - Na náměstí Starosty Pavla budou moci lidé každý pátek nakupovat čerstvé české potraviny.
Liberec – Soubor činohry libereckého Divadla F. X. Šaldy připravuje premiérové nastudování divadelní hry Tvář v ohni.
Znojemsko /PROGRAM UVNITŘ/ - Pro pivaře muziku, pro přátele vín výlet za veltlínem. To je znojemská nabídka pro nadcházející víkend. Pivní slavnosti se ve Znojmě konají už po devatenácté, putování za veltlínem bude mít v pátek a sobotu svou premiéru.
Brno /FOTOGALERIE/ - Brněnské Divadlo Feste v neděli uvede inscenaci, v níž se režisér Jiří Honzírek vyjadřuje k problému výherních automatů a gamblerství.
Pardubice/Kunětická hora - Východočeské divadlo v Pardubicích nastudovalo Čachtickou paní v české premiéře.
Louny - Nový loutkový film v 3D formátu promítají vybraná kina od čtvrtka 3. června.
Ústecký kraj – Po loňské premiéře se vrací soutěž Starosta roku.
Plzeň - Hned při premiéře 27. května roku 2000 bylo jasné, že se zrodilo mimořádné dílo.
Praha – Slavná čtveřice ze Sexu ve městě doprovázená Hurvínkem, boření mýtů o válce v Iráku i béčková zábava o vzpouře lesních zvířátek – to jsou filmové novinky, jež vstupují ve čtvrtek do kin.
Krnov - Krnovská škola bojových umění Jiu-Jitsu se zúčastnila květnového mistrovství České republiky v Allkampf-Jitsu a domů si odvezla nejen cenné medaile, ale také významné ocenění Budo školy Jiu-Jitsu.
Ústecký kraj – Po loňské premiéře se vrací soutěž Starosta roku. Obyvatelé malých obcí mohou nominovat svého starostu či starostku do 6. září.
Olomouc – Dvanáct premiérových inscenací nabídne v předplatném příští divadelní sezony svým divákům Moravské divadlo v Olomouci. V repertoáru nebudou chybět baletní novinky, muzikály, opery a operety a samozřejmě činohry, na některých projektech spojí síly všechny tři divadelní soubory (baletní, operní a činoherní, pozn. red.).
Žatec - Zajímavá párty se koná již tuto sobotu!
Zlín – Osm světových, dvaadvacet mezinárodních a 138 tuzemských filmových premiér si letos pro zájemce připravili pořadatelé Mezinárodního festivalu pro děti a mládež ve Zlíně. Promítat se bude na čtrnácti místech převážně v regionu.
Ostrava/DISKUSE/ -Boj za lepší vzduch na Ostravsku pokračuje. Na odcházejícího premiéra Jana Fischera se ještě rychle obrátili zástupci občanského sdružení Vzduch z Ostravy-Radvanic. „Nechceme, aby byl na Ostravsku nadále porušován zákon tím, že je nadměrně znečištěné ovzduší,“ dal by se shrnout důvod, proč dopis premiérovi poslali. A premiéra žádají o urychlené řešení.
Plzeň - Londýnská královská opera a balet Covent Garden se ve středu opět otevře všem Plzeňanům i návštěvníkům města.
Prostějov /ROZHOVOR/ - Radek Štěpánek po vítězné premiéře na Czech Open neskrýval radost z návratu k tenisu.
Stará Boleslav - Mostecká atletická naděje zatnula zuby a bojovala. Desetiboj nakonec Lukáš Kondr i přes zranění dokončil na 10. místě.
Hradec Králové – Klicperovo divadlo má za sebou jeden z nejzářivějších večerů roku: v sobotu uvedlo premiéru komedie Václava Klimenta Klicpery Hadrián z Římsů.
Litoměřice – Na bohatou tradici košíkové v Litoměřicích se od soboty snaží navázat nový tým. Borci narození v roce 2000 a později vytvořili družstvo, které si odehrálo svou premiéru na turnaji v Ústí nad Labem.
Jistebnice - Jistebnický ochotnický spolek letos slaví 150 let od svého založení. Navíc přivítal řadu nových mladých herců.
Plzeň - Devět inscenací Divadla J. K. Tyla v Plzni uvidíme během června naposledy. Je nepsaným zvykem, že na konci sezony nebo v závěru roku, když už některý titul viděli všichni předplatitelé, opouští jeviště. Ale nikdy v posledních letech se diváci ani herci nemuseli rozloučit s tolika inscenacemi najednou.
České Budějovice /RECENZE/ - Stává se, že pokud člověk chová doma nějaké to zvířátko, například slepici, většinou navíc ve větším počtu, čas od času se neubrání tomu, aby své zvířátko sledoval. Věřte mi, že se slepicemi je opravdu legrace.
Klatovy /FOTOGALERIE/ – Na klatovském stadionu byla zahájena soutěž 2. ligy skupiny B družstev mužů a žen v atletice družstev.
Pardubice - Kongresový sál AFI Paláce hostil první koncert. Premiéru obstarala skupina z „Valmezu“.
Příbram /FOTOGALERIE/ - Kdo by to byl před sezonou řekl? Nově vytvořené družstvo žen 1.FK Příbram se hned při své premiéře ve 3. lize celou sezonu statečně pralo o nejvyšší příčku a nakonec si ji kolo před koncem definitivně zajistilo.