Sex ve městě? Díky, v kině už ne...
FILMOVÁ RECENZE - Humbuk před premiérami filmu Sex ve městě byl obrovský. Na rovinu - větší, než kolik by si film opravdu zasloužil.
FILMOVÁ RECENZE - Humbuk před premiérami filmu Sex ve městě byl obrovský. Na rovinu - větší, než kolik by si film opravdu zasloužil.
Nový Knín/ Podívat se na film pod širým nebem je v současné době možné v Novém Kníně. Tam je totiž jediné letní kino na Příbramsku.
Postoloprty - Divadelní soubor Klouzák představí divákům novou hru s názvem Severočeský Buchaři.
Basilej - Klidný Michel Platini po tom dotazu zvážněl. Doslova ho rozzuřil.
Uherské Hradiště - Už posedmé se v Café Milano sešli herci s diváky Slováckého divadla. Jako první žena reprezentovala herecký soubor Andrea Nakládalová. Naproti ní usedla třiatřicetiletá Lenka Miklósyová.
Otrokovice/Žďár nad Sázavou - Ploutvoví plavci z Čochtanklubu se zúčastnili 1. kola Českého poháru v dálkovém plavání s ploutvemi (DPP) a rozhodně nezklamali. Závod se již tradičně konal v Otrokovicích na Zlínsku a jako každý rok se na něj sjela kompletní česká špička.
Hranice -Na mimořádně náročný etapový závod se vydává hranický motocyklista Dušan Randýsek.
Prostějov - Dusot koňských kopyt, řinčení zbroje a bojový ryk – to vše provázelo čtvrteční první vystoupení Ordo Kromen v Prostějově.
Šestadvacet. Právě na tolik ročníků v Kladně dosáhne oblíbená a hojně navštěvovaná výstava umělců pod širým nebem Kladenské dvorky. Tradičně se koná v městské části Podprůhon, která i přes určitou urbanistickou modernizaci posledních let neztratila své romantické kouzlo malých dvorečků a zákoutí.
Praha - Úvodní kolo 2. ligy žen proběhlo společně s muži v Praze.
Ivrea/ Olomouc -Olomoucká kajakářka Kateřina Vacíková se postarala o největší úspěch české reprezentace v prvním dnu mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě. Jako jediná dosáhla na medaili, když v dlouhém sjezdu na italské řece Dolta Baltea skončila druhá.
Hradec Králové -Vítěznou tečku za letošní druholigovou sezonou včera udělali fotbalisté FC Hradec Králové, kteří ve 30. kole porazili na Všesportovním stadionu celek Třince 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil při své premiéře Daniel Zinke.
Krnov - Krnovský triangl 2008 a Evropský pohár GPS – EuroCup bude pro fanoušky leteckých modelů jedinečnou událostí v ČR. Krnovské letiště se dočká hned republikové premiéry v pořádání soutěže evropského měřítka v nové kategorii - soutěž GPS - EuroCup. Ta proběhne již v pátek 6. června před Krnovským trianglem 2008.
Zlín - Americký režisér Pomády Randal Kleiser letos zasedl do čela poroty pro hraný film.
Brno - Slovenský herec Marián Labuda nyní v brněnském Divadle Reduta zkouší hlavní roli v dramatu Éros.
Havlíčkův Brod - Domácí premiéru si softballisté havlíčkobrodské Jiskry zřejmě představovali úplně jinak. Ze čtyř zápasů I. softballové ligy totiž proti pražským celkům Hroši vydolovali jen jedinou výhru. V tabulce se nyní dělí o páté místo, které zaručuje play–off.
Chrudim - Premiéra televizního dokumentu Šumná města bude k vidění v sobotu na chrudimském Resselově náměstí
Nové Veselí - Atletický oddíl TJ Sokol Nové Veselí požádá 29. června již 22. ročník Půlmaratonu okolo Nového Veselí. Loňský 21. ročník, který absolvovalo 98 vytrvalců, se běžel na nové trati oproti minulým dvaceti ročníkům.
Staré Město - Ve Stavovském divadle se ve čtvrtek uskuteční středoevropská premiéra Dvou vznešených příbuzných.
Praha - Ve Stavovském divadle se uskuteční středoevropská premiéra Dvou vznešených příbuzných.
Český Krumlov - V pátek bude zahájena letošní sezona na českokrumlovském otáčivém hledišti premiérou legendy o hrdinovi ze sherwoodského lesa Robinovi Hoodovi, kterou napsal režisér Martin Glaser s Olgou Šubrtovou.
Strakonice -Vybrané zápasy minutu po minutě.
Kladno - Předehrávce 29. kola fotbalové divize se v souboji béček Kladna a Mostu zrodila bezbranková remíza. Domácí hráli čtvrtý mistrák ve dvanácti dnech.
Kolín/ Svou premiéru v nejvyšší atletické soutěži družstev si v Ostravě odbyla kolínská kladivářka Kateřina Šafránková.
Duchcov - V pořadí čtrnácté Casanovské slavnosti se konaly o víkendu v Duchcově, povětšinou v zámecké zahradě. Prohlédněte si rozsáhlou fotogalerii.
Inscenace Millerovy hry postrádá v Moravském divadle dramatické napětí. Selhává ve vypjatých emotivních momentech.
Kladno - Úspěšný vstup měl do mezinárodního turnaje Grand Prix, hraného v těchto dnech v Brazílii, český národnícelek a potažmo i kladenský borec David Müller.
NEJDEK - Euforie. Zklamání. Tak by se dalo definovat vystoupení nejdeckých fotbalistů v jejich premiéře v krajském přeboru.
Ostrava - Festival Colours of Ostrava, který se koná od 10. do 13. července, i letos nabídne kromě hudebního programu i divadelní představení.
Brno - (ROZHOVOR) Marián Labuda zkouší v brněnském Národním divadle hlavní roli v nové hře Pavla Kohouta Éros. Drama o milostném vzplanutí stárnoucího otce rodiny k mladé dívce bude mít premiéru příští pátek v Divadle Reduta.
Prostějov - Zaplněný centr kurt dychtivě čekal až Tomáš Berdych vyprovodí z dvorce Itala Simone Vagnozziho. A dočkal se. Ani čtyřicet minut nepotřebovala světová třináctka k postupu do 2. kola prostějovského challengeru Czech Open.
Prostějov - Zaplněný centr kurt dychtivě čekal až Tomáš Berdych vyprovodí z dvorce Itala Simone Vagnozziho. A dočkal se. Ani čtyřicet minut nepotřebovala světová třináctka k postupu do 2. kola prostějovského challengeru Czech Open.
PLZEŇ - Premiéru filmu Bimba – Příběh zapomenutého malíře zhlédnou diváci zítra v aule Gymnázia na Mikulášském náměstí v Plzni. Na této škole autor, vlastním jménem Bohumil Konečný, studoval a v roce 1936 maturoval. Filmová premiéra k jeho nedožitým devadesátým narozeninám, které připadly na 19. duben, bude uvedena od 18 hodin.
Ostrava - Operní soubor Národního divadla moravskoslezského uvedl v sobotu v Divadle Antonína Dvořáka v premiéře dva operní tituly.
Louny - Lounští fotbalisté jsou na třetím místě po nedělním vítězství nad SK Kopisty 3:2.
Jablopnec nad Nisou/ Boleslavská družstva posíli do prvoligových utkání polští závodníci.
Prostějov - Celosvětově uznávaný fotograf, vysokoškolský pedagog a organizátor kulturního života Jindřich Štreit v úterý od sedmnácti hodin uvede v Galerii B v baště u hradeb v Prostějově premiéru svých snímků. Ty vznikaly od roku 2006 v prostějovských Hanáckých železárnách a pérovnách.
Zlín - Sotva byl Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež zahájen, už se jeho organizátoři potýkají s nedostatkem ubytovacích míst.
Bystřice nad Olší /PŘIDÁNA FOTOGALERIE/ – Festival V Pohodě, který pořádá stejnojmenná čajovna, se po roce vrátil do Bystřice.
Vsetín - Včerejším dnem začaly skládat zkoušku dospělosti také studentky a studenti Střední zdravotnické škole (SZŠ) ve Vsetíně. V tomto týdnu je všechny čeká ústní část. Tu praktickou v nemocnici už mají za sebou.
Třinec, Uherské Hradiště - Na dvou kolbištích o víkendu bojovali atleti klubu AHA Vyškov. Ženy si odbyly svoji prvoligovou premiéru v Třinci, muži načali další sezonu ve druhé lize v Uherském Hradišti. Muži získali třetí místo, ženská výprava se zatím spíše rozkoukávala ve vyšší soutěži, v jejích barvách však zazářila Irena Petříková.
Slaný - Předsedu Královské vzduchoplavecké společnosti města Slaného Josefa Capouška stíhá v poslední době jedna rána za druhou. Nejprve v polovině května havaroval se svým balonem nedaleko Svinařova, kdy jedna z jeho spolucestujících utrpěla poměrně vážné zranění, s nímž musela být hospitalizována v nemocnici. V závěru minulého týdne se zase někdo vloupal do bývalé kotelny, v níž mají vzduchoplavci skladiště.
Jablonec n. N. - Pondělí 9. června: Městské divadlo Jablonec: 19.00 Hádej, kdo přijde… Hraje Divadlo na Fidlovačce.
Spessart - Strašidýlka ze Spessartu vítala v cílové bráně bikery, kteří odkousli první sedminu v etapovém závodě Craft Bike Trans Germany.
Tábor - Větrovský ranč má za sebou vstup do nové tradice.
KLATOVY - Po loňské premiéře se ve dnech 6. - 8. června opět sjedou do Klatov veteránské týmy z celých Čech a Moravy, aby se utkaly v rámci druhého mistrovství České republiky v basketbalu veteránů
Hranice -. (FOTOGALERIE)Práce dětí z mateřských i základních škol jsou k vidění v hranické galerii M+M. Výstava dětských prací se zde otevřela slavnostní vernisáží v pátek odpoledne.
Vimperk - Po loňské premiéře se vúterý 3. června opět v obou částech Galerie u Šaška ve vimperském kulturním středisku představí absolventi výtvarných oborů zdejší ZUŠky.
Hranice -(FOTOGALERIE) Práce dětí z mateřských i základních škol jsou k vidění v hranické galerii M+M. Výstava dětských prací se zde otevřela slavnostní vernisáží v pátek 30. května odpoledne.
Valašské Meziříčí - [FOTOGALERIE] Desítky obyvatel Valašského Meziříčí využilo v sobotu dopoledne možnost prohlédnout si bezplatně útroby zbrusu nového krytého bazénu. V místní části Kouty začal vyrůstat na jaře roku 2006.