ÚSTÍ N.L. - Po odchodu dvou zkušených univerzálů Bolehovského s Vokálem muselo vedení ústeckého volejbalového klubu najít na tomto postu náhradu. Překvapivě však nezabrousilo do vlastních řad, a tak do týmu přišel mladík, který by měl letos patřit mezi opory ústeckého celku.
NOVÉ STRAŠECÍ - O víkendu začalo prvními dvojzápasy hokejbalové MČR starších žáků, kde region reprezentuje N. Strašecí, a MČR mladších žáků, ve které startují Rakovničtí.
OLOMOUC/JIHLAVA - Loni prvoligovou Duklu Jihlava trénoval, letos proti ní povede ze střídačky Olomouc. Hokejový kouč Petr Vlk si ve středečním souboji 6. kola prožije jednu premiéru.
HAVLÍČKŮV BROD - Premiéra vyšla havlíčkobrodským hokejovým juniorům i dorostencům na jedničku. Oba týmy si poradily s Uherským Hradištěm, i když junioři se na výhru pořádně nadřeli.
RAKOVNÍK - Rakovničtí dorostenci se premiérově představili v Národní hokejbalové lize mladšího dorostu plni očekávání, co soutěž přinese. Museli se ale obejít bez zraněného brankáře Vajchra, nemocného obránce Pavláka a omluveného útočníka Bernarda, naopak v útoku jim pomohli hráči, kteří jsou na hostování v extralize Polívka a Sivák. Soupeř z pražských Ďáblic přijel z důvodu široké marodky pouze se šesti hráči.
HERÁLEC - V sobotu 29. září začne druhá polovina osmé koncertní sezóny v kulturním domě v Herálci. Již potřetí zahájí podzimní koncerty pardubická bigbeatová skupina Mogul Rock. Tentokráte termín připadl na 29. září. Mogul zde navíc oslaví výročí pět let od prvního koncertu v této produkci kulturního domu.
PRAHA - Netradičně vstoupí do nové sezony 2007/2008 divadelní spolek Buchty a loutky.V pražském kině Světozor bude od zítřka až do 3. října promítat svůj celovečerní loutkový film pro dospělé Chcípáci.
KUTNÁ HORA - Podzimní cena českých sládků 2007 se uskutečnila v úterý v kutnohorském pivovaru. Soutěž pořádá časopis Pivní kurýr a z rukou jeho šéfredaktora Richarda Crhy před zahájením akce obdržel ředitel Pivovaru Kutná Hora Zdeněk Siblík ocenění v souvislosti s jeho odchodem do důchodu.
MARIBOR, KOLÍN - Ačkoli letošní atletická sezona se zvolna chýlí ke konci, řada výrazných úspěchů kolínských atletů nekončí. Uplynulý víkend byl věnován mezistátnímu utkání mužů a žen do 22 let Slovinsko – Maďarsko – Česká republika a utkání žactva Česká republika – Slovensko.
TRUTNOV - Osmý ročník přípravného turnaje O pohár města Trutnov je již minulostí. Domácí basketbalisté skončily třetí, což se dá brát v konkurenci pěti zahraničních celků jako úspěch.
ÚSTÍ NAD LABEM - Rázně vkročilo do nové sezony ústecké Severočeské divadlo opery a baletu (SDOB). V jeho slavnostním zahajovacím galakoncertu účinkoval orchestr a sbor SDOB řízený Norbertem Baxou. Sólisty byli sopranistka Valeria Vaygant, nová posila opery ústeckého divadla a sólista Velkého moskevského divadla Otar Kuntschulia.
NÁCHOD - Ve druhém kole mistrovských soutěží kuželkářů zavítala do Náchoda tři družstva a nezískala ani bod. Největší pozornost poutala domácí premiéra „B“ družstva ve II. lize.
MEZIMĚSTÍ - Malíř aktů, náročná krasavice, potřeštěná služka… To jsou jen některé z postav nového představení Věno slečny Laury, které od června nacvičuje ochotnický divadelní soubor J.K.Tyl.
OLESNÍK - Fotbalový klub v Olešníku takřka okamžitě našel náhradu za trenéra Vladimíra Švece, který rezignoval po nedělní porážce s Chýnovem (0:1).
Nováčka krajského přeboru povedou Miroslav Widner a Jiří Maršán. Včera večer měli vést v Olešníku první trénink.
LIBEREC - Liberecké Divadlo F. X. Šaldy se zanedlouho stane první scénou v České republice, která uvede hru Slaměná židle od současné skotské autorky Sue Glover. Slavnou skotskou baladu o lásce nyní s herci zkouší režisérka Lída Engelová. Českou premiéru bude mít inscenace 5. října v Malém divadle.
JABLONEC NAD NISOU - Sportovní a kulturní neziskové organizace si přilepší o dvě stě tisíc korun. Mezi tradiční povinné akce Projektu Jablonec patří i Nisa, řeka, která nás spojuje. Další to jsou například velikonoční a vánoční trhy.
PARDUBICE - Zastupitelé rozhodli, že Medailí města bude oceněna práce šéfdirigenta Komorní filharmonie Pardubice Leoše Svárovského a Jiřího Klabana, který se řadu let věnuje mládeži.
LUŽINY - Nováčkovskou daň zaplatili ve čtvrtek hladkou porážkou na palubovce mistra v Českých Budějovicích. O to klidněji nastoupili „zemědělci“ k utkání druhého kola proti loňskému semifinalistovi JMP Brno.
PELHŘIMOV - Hokejisté Spartaku mají do dvou druholigových kolech plný počet bodů, ale je potřeba zůstat na zemi. I přes výhru nad týmem Benešova je pro to hned několik pádných důvodů.
REGION - Na mezinárodním loutkářském festivalu Spactaculo Interesse se letos v Ostravě představí herci z devíti zemí. Sedmý ročník soutěžní přehlídky je evropskou premiérou pro brazilské a izraelské loutkáře. Za ostravským publikem znovu přijede z Nizozemska tanečník Eduardo de Paiva Souza, který jako objev festivalu zvítězil u poroty i diváků před dvěma lety.
FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM - Na IV. ročníku Ceny Frenštátu p. R. v sobotu 22. září 2007 ve 3. Letním republikovém klasifikačním závodě skokanů na můstku K 95 m s umělou hmotou ve Frenštátě pod Radhoštěm na Horečkách se podařilo ve společné kategorii mužů a juniorů Janu Mazochovi z TJ Dukly Frenštát p. R. suverénním způsobem obhájit loňské prvenství.
VÝCHODNÍ ČECHY - K jednomu z nejstarších filmových festivalů v České republice patří humor ve všech podobách – nejenom v té filmové. První tři dny letošního ročníku už stihly pobavit diváky komediemi Vratné lahve, Ro(c)k podvraťáků, Bestiář a televizní inscenací Kolotoč.
BRNO - Na stupně vítězů se při závodu evropského mistrovství FIA GT3 nakonec při nedělním závodu na brněnském okruhu prosadil Erik Janiš. Olomoucký pilot byl spolu s Jaromírem Jiříkem v sobotu 4., o den později se česká dvojice prosadila na bronzovou příčku.
STŘÍTEŽ NAD LUDINOU - Mlynářskému řemeslu se na Hranicku daří. O víkendu 22. a 23. září bylo do funkce mlynářský prášek pasováno zhruba šedesát lidí, dalších třicet se může pyšnit o stupínek vyšší funkcí mlynářský tovaryš. Ve všech případech šlo o účastníky cyklistické soutěže Mlynářský krajánek.
STŘÍTEŽ NAD LUDINOU - Mlynářskému řemeslu se na Hranicku daří. O víkendu 22. a 23. září bylo do funkce mlynářský prášek pasováno zhruba šedesát lidí, dalších třicet se může pyšnit o stupínek vyšší funkcí mlynářský tovaryš. Ve všech případech šlo o účastníky cyklistické soutěže Mlynářský krajánek.
TŘEBÍČ - Premiérou Händelova oratoria Juda Makabejský v barokním provedení sbormistra a dirigenta Romana Válka byl v bazilice svatého Prokopa završen Třebíčský operní festival.
OSTRAVA - Na mezinárodním loutkářském festivalu Spectaculo Interesse se letos v Ostravě představí na pěti scénách i v ulicích Ostravy od 30. září do 5. října herci z devíti zemí. Sedmý ročník soutěžní přehlídky je evropskou premiérou pro brazilské a izraelské loutkáře.
KOSTOMLATY - Nedělní den na zřícenině hradu v Kostomlatech byl posledním natáčecím nové pohádky Zdeňka Trošky s názvem Nejkrásnější hádanka. „Ještě tady máme dvě noční frekvence a tím vlastně natáčení nejkrásnější hádanky skončí,“ uvedla v neděli odpoledne Uljana Donátová, mediální zástupkyně filmu.
PARDUBICKO - Událost kola: Rosice nad Labem dokázaly potřetí za sebou vyhrát, nováček v mužstvu František Ryba v premiéře skóroval. Staré Hradiště bez Zavřela a M. Pecháčka opět doma prohrálo. Nutno sportovně uznat – zaslouženě.
SOKOLOV - Změny trenérských postů na Baníku zatím kýžené ovoce nepřinesly. Áčko pod vedení Oldřicha Abrháma v Opavě prohrálo a divizní juniorka, kterou poprvé vedl trenér Milan Matejka, neuspěla proti vedoucímu Vltavínu.
HRADEC KRÁLOVÉ - Skanzen lidové architektury Podorlicka v Krňovicích, které jsou místní částí Třebechovic pod Orebem, byl v sobotu plný návštěvníků. Na Den řemesel přišlo více než 800 diváků.
ZLÍN - První premiéra letošní sezony patřila ve zlínském Městském divadle dětem. Soubor pro ně nastudoval klasickou pohádku Červená karkulka s podtitulem Nástrahy lesních cest a poprvé ji uvedl ve velkém sále divadla předevčírem odpoledne. Kdo očekával notoricky známý sujet, mohl být lehce zklamán. Režisér Akram Staněk a dramaturg Vladimír Fekar si totiž s oblíbeným příběhem pohráli, obohatili ho o několik nových, výhradně zvířecích postav a rozhodli se také rozbít tradičně černobílé klišé charakterů.
LIBEREC - Byl aktérem nejklíčovějšího momentu sobotního zápasu fotbalistů Slovanu Liberec s Plzní. Vstřelil vedoucí gól, po němž spadla z libereckých hráčů tíha odpovědnosti a jejich výkon se začal zvedat, ke konci už soupeře jasně přehrávali a byl to ten starý známý dobrý Slovan z předchozích sezón. Útočník Jan Blažek přesto není se svým výkonem úplně spokojený.
KUTNÁ HORA - Po červnové premiéře se vrací na pódium kutnohorského Tylova divadla divácky úspěšné představení „Hvězdy z děcáku“. O pocity z práce s mladým týmem divadelních elévů se s Deníkem podělil scénárista a představitel role vychovatele Vašek Veselý. „Psaní je můj koníček. Občas se mi to stává na pár let zaměstnáním,“ poznamenal s úsměvem Vašek Veselý.
PELHŘIMOV - Historicky první zápasy druhé nejvyšší florbalové soutěže uvidí o víkendu Pelhřimov. Spartak, který před týdnem začal I. ligu výhrou v Jihlavě, bude v dnes od 19 hodin hostit Spartu, zítra dvě hodiny po poledni přivítá Královské Vinohrady.
ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Opona jde nahoru, sezona plná otazníků startuje. Hokejová liga juniorů od zítřejšího odpoledne začne s hledáním nového šampióna. Do boje o čelné příčky vstoupí také žďárští mladíci, kteří od 15 hodin hostí nevyzpytatelný Krnov.