Jižní Morava /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Devatenáct běženců zatím letos zadržely v kraji hlídky cizinecké policie. „Za celý minulý rok jich bylo téměř sto,“ porovnal policejní mluvčí Pavel Šváb. Policisté se na hranicích jižní Moravy zaměřují především na dopravní tepny, tedy silnice a nádraží, a nadále kontrolují také takzvané zelené hranice. Jako při úterní akci, kdy v terénu mezi Valticemi a Rakouskem předvedli svou techniku včetně malého bezpilotního letounu.
Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Na handbiku, tedy kole pro hendikepované, které jezdci pohání rukama, vyrazil na cyklistický maraton v pondělí krátce po deváté hodině ráno Miloš Bauer z brněnského Moravského náměstí. Benefiční akce se účastnil i v předchozích pěti ročnících. „Doufám, že to zvládneme,“ řekl závodník Bauer před startem. Z Prahy vyjel za stejný tým Petr Pokorný. Na dojezd cyklistického maratonu mají účastníci 111 hodin a společně musí najet 2222 kilometrů.
Asi ze žádného jiného místa není na vaduzský zámek tak hezký pohled jako z údolí Rýna. Řeka se klikatí téměř celým Lichtenštejnskem a na pozadí alpských velikánů dává skvěle vyniknout i středověké stavbě, která kupodivu stále slouží svému účelu, tedy jako přístřešek panovníkovy rodiny. V tomto případě totiž mluvíme o knížectví, které si příští rok připomene 300 let samostatnosti.
Český Krumlov – V rámci letní přípravy na rychle se blížící start krajského přeboru sehráli fotbalisté krumlovského Slavoje v krátkém sledu již třetí zápas.
Libiš – Pod vedením Petera Očovana se chystají na nováčkovskou sezonu v divizi fotbalisté Sokola Libiš. Tým o víkendu odehrál proti Lounům čtvrtý přípravný zápas, představily se v něm i obě dosavadní posily, které si nový kouč přivedl.
Hřímeždice /ROZHOVOR/ - Jedna z největších akci v regionu Desperados HIGHJUMP 2018 odstartuje v prvním srpnovém víkendu. Jedná se o otevřené Mistrovství republiky ve skocích do vody. Otevřené znamená, že se ho může účastnit kdokoliv z celého světa. V loňském roce se ho zúčastnilo 90 skokanů z 12 zemí. Nejde pouze o skákání do vody, pro všechny návštěvníky je připraven bohatý program. Každý rok se jich přijde podívat a pobavit tisíce. Více o celé akci redakci prozradil hlavní organizátor Tomáš Kučera.
Rakouské spolkové dráhy (ÖBB) začaly vybavovat kvůli větší bezpečnosti svůj vlakový personál kamerami. Poprvé se takzvané BodyCams připevněné ke stejnokroji průvodčích objevily v běžném provozu v červnu na regionálních vlacích v Korutanech a Štýrsku, nejnověji se rozšířily i na Salcbursko. Postupně by měly být zavedeny v celém Rakousku. Agresivitě čelí i zaměstnanci Českých drah, s kamerami ale český dopravce nepočítá.
Už celé čtvrt století se sjíždějí vždy koncem července příznivci dechovek do zámecké zahrady v Dřevohosticích. Letos se tam konal už jubilejní pětadvacátý ročník Setkání dechových hudeb. Tradiční akci odstartovala v sobotu svým recitálem Petra Černocká.
Rakovník - Na mistrovství Evropy v pozemním hokeji hráčů do 18 let bojovali Češi, v jejichž řadách startovalo i kvarteto z rakovnického HC 1972 Hamouz, Trejbal, Klaban a Duong Tran, o páté místo.
Most /FOTOGALERIE/ - Fanoušci historických sportovních vozů se možná dočkají v Mostě v akci na dráze dalších skvostů při závodním víkendu The Most Grand Prix, který měl loni premiéru.
Česko by mělo udržet obchodní vztahy s Velkou Británií i po brexitu. Po jednání s britskou premiérkou Theresou Mayovou v Salcburku to dnes uvedl český premiér Andrej Babiš. Zmínil české občany pracující v Británii. S rakouským kancléřem Sebastianem Kurzem pro změnu našel společnou řeč ohledně migrace.
Pec pod Sněžkou – Dvoudenní republikový šampionát na horských kolech do vrchu i v cross country znamenal pro mladé závodníky mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu skvělé výsledky. Titul mistra republiky vybojoval junior Bruno Stoček v závodu do vrchu. Kadet Jakub Daněk veze stříbro a Dan Sporych bronz. Stříbro má i kadetka Klára Vernerová. V závodech XCO pak vybojoval David Šulc stříbro a v dětské kategorii František Hladík bronz. Navíc boleslavský tým IVAR CS AUTHOR se stal nejlepším týmem Českého poháru.
Tichá – Poslední turnaje před prázdninami absolvovali mladí tichavští zápasníci, kteří se nejprve představili na XVII. ročníku Memoriálu J. Klepca ve volném stylu v kategoriích přípravka, mladší a starší žáci, kadeti a junioři.
Hodonín – Dalšího velkého úspěchu dosáhli zkušení hodonínští veslaři. Dlouholetí členové jihomoravského oddílu vylovili z třeboňského rybníka Svět, kde se v létě uskutečnilo mezinárodní mistrovství České republiky veteránů, celkem dvanáct cenných kovů. K šesti zlatým medailím přidali ještě dvě stříbra a čtyři bronzy.
Český Krumlov - Moskevský rodák violoncellista Boris Andrianov zahraje v pátek 27. července na 27. Mezinárodním festivalu Český Krumlov. Po předních světových pódiích vystoupí i v zámecké jízdárně.
S hlavním heslem "Dětství není diagnóza" vyšli v úterý do ulic Prahy lidé, aby vyjádřili nesouhlas se zneužíváním psychofarmak na hyperaktivních dětech. Zároveň probíhá v hlavním městě výstava s názvem Psychiatrie: pomoc nebo hrozba?, která má upozornit především na "nesmyslné diagnostikování dětí a mladistvých psychiatrickými diagnózami."
Není ranky, není branky. To rozhodně neplatilo o víkendu v jihočeském Větřní, kde přípravné střetnutí domácího klubu a kaplického Spartaku potěšilo diváky celými třinácti trefami. Neobvyklé gólové hody nakonec dopadly lépe pro hosty, kteří si odvezli vítězství 7:6.
Jaroměřice nad Rokytnou – Mezi zábavu na letní prázdninové večery patří noční prohlídky na zámcích a hradech. Za tradiční lze považovat noční prohlídky na zámku v Jaroměřicích, kde se pravidelně pořádají mnoho let, i na letošní sezónu si tam připravili další ročník. Tentokrát slibují, že prohlídky s názvem Smlouva tří spodniček budou spíše netradiční.
Mezi zábavu na letní prázdninové večery patří noční prohlídky na zámcích a hradech. Za tradiční lze považovat noční prohlídky na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou, kde se pravidelně pořádají mnoho let. I na letošní sezónu si tam připravili další ročník. Tentokrát slibují, že prohlídky s názvem Smlouva tří spodniček budou spíše netradiční.
Most /FOTOGALERIE/ - Fanoušci historických sportovních vozů se možná dočkají v Mostě v akci na dráze dalších skvostů při závodním víkendu The Most Grand Prix, který měl loni premiéru.
Linec - „Bože, jak ten čas letí!,“ řekla Anna Wiesmayrová v pondělí v domově seniorů v Liebigstrasse v Linci poté, kdy si přečetla obrovskými ciframi vyvedené číslo 110 na blahopřání k narozeninám, píší OÖN.
Největší pražská beachvolejbalová akce letošního roku je minulostí. Turnaje MEVZA se zúčastnilo přes třicet párů ze sedmi zemí. V nabitém pavouku se domácí dvojice rozhodně neztratily. V ženské kategorii zvítězily Marie Sára Štochlová a Martina Maixnerová, které ve finále zdolaly nasazené jedničky Terezu Kotlasovou a Danielu Resovou 2:1 na sety.
Třebíč, Brno - Kandidátem do senátu za uskupení Rozumní je pro obvod číslo 53 Třebíč lékař urolog Vladimír Kotek. Svou kandidaturu oficiálně odevzdal na třebíčské radnici v úterý 24. července.
/ROZHOVOR/ Ihned po zimním příchodu do Baníku Ostrava se stal mezi fanoušky modrobílých barev oblíbený. Nejen pro své fotbalové kvality, ale také neutuchající bojovnost. Trenér Bohumil Páník o něm dokonce prohlásil, že je to ten pravý válečník.
Fotbalisté bruntálského Slavoje se pečlivě připravují na nový soutěžní ročník. Do něj vstoupí svěřenci manažera trenéra Antonína Mury jako divizní nováček.
ROZHOVOR/ Ihned po zimním příchodu do Baníku Ostrava se stal mezi fanoušky modro-bílých barev oblíbený. Nejen pro své fotbalové kvality, ale také neutuchající bojovnost. Trenér Bohumil Páník o něm dokonce prohlásil, že je to ten pravý válečník.
Rakovník /FOTOGALERIE/ – Sobota, poslední hrací den mistrovství Evropy pozemních hokejistek do 18 let, které hostil Městský stadion v Rakovníku, přinesla českým reprezentantkám, po semifinálovém smutku s Ruskem, velkou radost. Domácí výběr, i s pěticí opor rakovnického HC 1972 Hanzlovou, Steidlovou, Bašovou, Somolovou a Jerijovou, porazil v boji o třetí místo Rakousko 1:0 a získal bronzové medaile.
Mladá Boleslav - Tým FK Mladá Boleslav v letošní letní přípravě z osmi odehraných utkání pouze jednou prohrál a nastřílel celkem sedmnáct gólů, o které se podělilo jedenáct hráčů. Trenér Jozef Weber vyzkoušel v osmi letních přípravných zápasech čtyři brankáře a sedmadvacet hráčů.
Pasov - O tradičním Rybářském dnu se v Memmingenu v sobotu pustilo do chytání pstruhů 1188 občanů. Králem lovu se stal 36letý Jürgen Ziegler, který z městského potoka vytáhl největší rybu o váze 1780 gramů, napsala PNP. Akci sledovalo přes 10 000 zvědavců.
Plzeň – Mohl si vybírat, kam přestoupí. Házenkář Tomáš Nejdl, který uplynulou extraligovou sezonu hrál za Strakonice, měl na stole nabídky z Lovosic, Jičína a z Plzně. Zvolil Talent.
Brno – Mohl zůstat v nejvyšší soutěži. Smlouva ve Zbrojovce mu umožňovala, aby po sestupu brněnského klubu odešel, navíc měl nabídky z první fotbalové ligy. Ovšem slovenský trenér Roman Pivarník zůstal a už v neděli od šesti hodin večer povede své svěřence do úvodního utkání druholigového ročníku proti Jihlavě. „Asi by pro mě bylo jednodušší jít do první ligy, ale oblíbil jsem si Brno, město, fanoušky i klub,“ vysvětluje pro Deník Rovnost jedenapadesátiletý kouč.
Přijeli z Francie, Číny, Rakouska, Turecka, Koreje, Španělska či Ruska a někteří jsou v České republice úplně poprvé. Čeština jim přijde hodně složitá a komplikovaná, ale moc se jim tu líbí, chutná jim české pivo a těší se třeba na hrad Loket.
České Budějovice - Fotbalové prázdniny končí, už v neděli půjdou fanoušci v Č. Budějovicích i v Táboře na úvodní zápasy II. ligy: Dynamo hraje s Třincem, Táborsko s Hradcem (začátky shodně v 17.00).