Praha, klobuky - Desítky kilogramů pervitinu na jeden výrobní cyklus dokázala podle zjištění protidrogových specialistů české policie vyrobit 15členná organizovaná skupina, jejíž rejdy na počátku září zarazili detektivové Národní protidrogové centrály.
Vídeň - Rakouský politik vládní sociální demokracie (SPÖ) musí na základě dnešního rozhodnutí soudu zaplatit 6900 eur (186.000 Kč) za urážku prezidentského kandidáta pravicově populistické Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Norberta Hofera. Socialista Ingo Mayr ho označil za nacistu, informovala agentura APA.
Hluk /ROZHOVOR/ – Trenér, funkcionář, a když nazuje kopačky, tak stále ještě i pořádně platný hráč. Aleš Zlínský toho v osmatřiceti letech stíhá v TJ Spartak Hluk opravdu hodně. Naposledy se v dresu B-týmu dvěma přesnými trefami výraznou měrou zasloužil o výhru v derby nad Dolním Němčí (3:2).
Praha - Desítky kilogramů pervitinu na jeden výrobní cyklus dokázala podle zjištění protidrogových specialistů české policie vyrobit 15členná organizovaná skupina, jejíž rejdy na počátku září zarazili detektivové Národní protidrogové centrály.
Praha /FOTOGAFIE/ - Desítky kilogramů pervitinu na jeden výrobní cyklus dokázala podle zjištění protidrogových specialistů české policie vyrobit 15členná organizovaná skupina, jejíž rejdy na počátku září zarazili detektivové Národní protidrogové centrály.
Vyškov – Zaměřuje se na chemickou, biologickou a radiační ochranu. Je jedinou alianční mezinárodní organizací trvale sídlící na území republiky. Své zástupce v něm má dvanáct zemí NATO. A od srpna je jeho partnerem také Rakousko. To je mezinárodní Centrum ochrany proti zbraním hromadného ničení ve Vyškově, které letos funguje už desátým rokem.
Lipno nad Vltavou (Českokrumlovsko) – Více než 800 sportovních rybářů se podepsalo pod petici za záchranu candátů na Lipně. Podle rybářů totiž velcí candáti z Lipna mizí, někteří tvrdí, že candát je tu masově vybíjen a prodává se do restaurací. Nelíbí se jim, že Český rybářský svaz před sezonou upravil podmínky pro lov těchto dravých ryb. Žádají proto svaz, aby podmínky opět zpřísnil. Podle hospodáře rybářského svazu pro jižní Čechy Milana Hladíka zůstanou pravidla zatím stejná, svaz bude situaci sledovat a pokud by se během tří let ukázalo, že je to nutné, může pravidla zase změnit. Petici podepsali rybáři z ČR, ale i z Německa, Rakouska a dalších zemí, zjistila ČTK.
Vídeň – Po letech sporů rakouská vláda rozhodla o dalším osudu rodného domu nacistického vůdce Adolfa Hitlera v hornorakouském městečku Braunau am Inn. Úřady nechají stavbu strhnout, řekl dnes ministr vnitra Wolfgang Sobotka agentuře APA. Současné majitelce ale vláda nemovitost zatím ještě nevyvlastnila.
Praha - Poptávka po kratších zahraničních lyžařských zájezdech letos dál roste. Češi v zimě stále častěji vyrážejí několikrát za zimu na lyže do Alp, ale na kratší dobu. Nejpopulárnější jsou zájezdy s délkou od dvou do čtyř dnů. V letošní zimě vyrazí více Čechů také do slovenských Tater. Kvůli horkému září začala letos podle cestovních kanceláří růst poptávka po lyžařských pobytech až v říjnu. S rostoucí kupní silou Čechů stále více lidí v zimě preferuje exotické dovolené.
Oslo - Norský lyžař Aksel Lund Svindal je další sjezdařskou hvězdou, která vynechá úvodní závod Světového poháru v Söldenu. Třiatřicetiletý dvojnásobný vítěz celkového hodnocení SP se ještě necítí být dostatečně fit po lednovém zranění kolena.
Brusel (Belgie) - Meziroční inflace v eurozóně zrychlila v září na 0,4 % ze srpnových 0,2 %. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat, který tak potvrdil předběžné údaje z konce minulého měsíce.
Krásná Lípa /FOTO, VIDEO/ Překonaný rekord. Slzy. Smích. Radost. Ale i úleva. Kateřina Dvořáková s Ladislavem Bezděkem se po více než dvou letech vrátili v sobotu odpoledne domů do Krásné Lípy. Za sebou mají splněný sen – cestu kolem světa.
Kvalitní, přehledné a husté, těmito slovy hodnotí po celé Evropě turistické značení v České republice. Značkaři však stárnou a noví se hledají i na Opavsku.
Wels – Po týden starém úspěchu přidal další cenný kov. V pořadí druhého úspěchu na mezinárodním turnaji se dočkal nejmladší třebíčský judista Radek Nechvátal, který skončil na 24. ročníku Colop – Judo Masters v rakouském Welsu třetí.
Klatovy – Podzimní sezona začala karatistům KK Klatovy v polovině září turnajem Shotokan Cup ve Vamberku. Z klatovských závodníků se turnaje zúčastnil jen Kryštof Ruža, neboť jeho oddílová spolubojovnice Anika Draheimová stále ještě doléčovala zlomený loket, a ve Vamberku „řádil" jako drak. V kata získal bronzovou medaili a ve své oblíbené disciplíně kumite vybojoval dokonce zlato.
/ROZHOVOR/ Hodně netradiční dárek si ke svým pětadvacátým narozeninám dala Kamila Barvíková. Rozhodla se totiž dojít pěšky do italských Benátek. Absolvovat pouť bylo její přání už dlouho a nakonec se rozhodla využít svých posledních studentských prázdnin ke splnění svého snu.
Brusel - Parlament frankofonního regionu v Belgii dnes odmítl text dohody o volném obchodu mezi EU a Kanadou (CETA), kterou měli podepsat ministři EU 18. října a má schválit summit EU-Kanada 27. října. Zákonodárci Valonska podmiňují uplatnění dohody dodatečnými zárukami pro ochranu zájmů především místního průmyslu. Souhlas valonského parlamentu, jednoho ze sedmi legislativních sborů Belgie, je v zemi nezbytný pro ratifikaci dohody.
Vyškov – Jsou dvojnásobnými vítězi prestižního Beatlefestu v New Yorku. Do povědomí posluchačů se dostali i díky účinkování v hudebně-zábavných pořadech našich i slovenských televizí. Několikrát ztvárnili své slavné hudební vzory na divadelních scénách. Kromě pravidelných koncertů v Česku a na Slovensku hráli ve Spojených státech, Británii, Holandsku, Španělsku nebo třeba Rakousku. Nyní míří slovenská revivalová kapela The Backwards, která se věnuje tvorbě The Beatles přes 20 let, do Vyškova.
Znojemsko – Aktivně prožít sobotu mohou všichni, kdo se přřipojí k cyklovýletu, který zamíří z Kuchařovic přes Čížov na Hardegg. Účastníky čeká padesátikilometrová trasa, ale nemusí mít obavy z velké fyzické zátěže. „Naplánovali jsme několik zastávek kvůli občerstvení a odpočinku," sdělila za pořadatele Jitka Krulová, která je předsedkyní kulturní komise v Kuchařovicích.
Linec - Tenistka Denisa Allertová skončila na halovém turnaji v Linci ve čtvrtfinále a nenavázala na semifinále z minulého týdne v Taškentu. Se čtvrtou nasazenou Carlou Suárezovou prohrála po boji 4:6, 6:4, 2:6.
Slavte s námi již poosmé Světový den spoření v pátek 21. října - přijďte na naše filiálky, využijte pro své peníze atraktivní úrokovou sazbu na našich vkladech a užijte si prémiovou péči.
Uničov – Rybáři v Uničově-Nové Dědině zatáhli sítě. Odhadují, že z Hrubého vyloví tisíc metráků ryb. Sezona jim přála. Pro vyznavače tradiční štědrovečerní pochoutky má dobrou zprávu, cena vánočního kapra se nezvedne, ale bude stejná jako vloni.
Veselí nad Moravou – Poraženecká nálada u něj nehrozí. I když je mu teprve deset let, na tatami vstupuje s úžasným nadšením a odhodláním. Do soubojů s protivníky dává emoce, díky své síle a skvělé technice patří mezi svými vrstevníky k velkým talentům. Nadaný judista Michal Vojtek potvrdil svoji výkonnost i na mezinárodním turnaji v rakouském Kufsteinu, kde ve váhové kategorii do sedmadvaceti kilo získal zlatou medaili.
Plzeň /ROZHOVOR/ – Na rozdíl od hráčů současného týmu Viktorie patří ke generaci fotbalistů, kteří v druhé polovině devadesátých let mohli o zápasech evropských pohárů v plzeňském dresu jen snít. Jenže Patrik Ježek, tehdy český reprezentant týmu do 21 let, se s tím nechtěl smířit. A za svým snem hrát evropské poháry se neohroženě vydal z Plzně do Rakouska.
Děčín – Na oblíbené via ferratě v Děčíně platí přísnější podmínky. Děčínský magistrát chce mít stezku na skále více pod kontrolou. A také nechce, aby tu někdo pracoval bez povolení.
Frýdek-Místek – Po vynikajícím úspěchu českého reprezentanta v judu Lukáše Krpálka na olympijských hrách v brazilském Rio de Janeiru (kde získal zlatou medaili), se doslova roztrhl pytel se zájemci o trénink juda.
Linec - Tenistka Denisa Allertová postoupila na turnaji v Linci stejně jako vloni do čtvrtfinále. Ve druhém kole porazila za hodinu a čtvrt Anett Kontaveitovou z Estonska 6:3, 6:4.
Vídeň – Kandidát na rakouského prezidenta Alexander Van der Bellen dostal kvůli výhrůžkám smrtí policejní ochranku. Na předvolebních akcích ho budou doprovázet členové speciálního komanda Cobra, informoval dnes list Der Kurier. Druhé kolo prezidentských voleb se po zrušení a následném odkladu uskuteční 4. prosince.
Karvinsko - Paní Jarmila několik týdnů bojovala sama s bolestmi části pohybového ústrojí. Když bylo nejhůř, tlumila to prášky od chápavé sousedky. Ne, paní Jarmila nepatří mezi ty, kteří by odmítali lékařskou péči, a lékaři zase odmítali ji. Ordinace specialistů jsou dnes ale natolik přeplněné, že čekací lhůty se pohybují mnohdy v řádech týdnů. Přeplněné jsou i ordinace lékařů praktických. A bude hůř.
Kolín nad Rýnem (Německo) – Oba čeští freestyle motokrosaři se v závodě mistrovství světa v Německu dostali na stupně vítězů! Libor Podmol bral v Kolíně nad Rýnem své první letošní vítězství. Dařilo se také Petru Pilátovi, který skončil třetí. Druhý byl Rob Adelberg z Rakouska. „Jsem neskutečně rád, že jsem mohl v německé hale slyšet českou hymnu. Byl to závod plný chyb a překvapení," dodal Podmol, mistr světa z roku 2010 a letošní vítěz z amerických X-Games, který na triumf v závodu MS dosáhl rok po čínském Šen-čenu.
Bratislava – Slovensko se začalo loučit se zesnulým bývalým prezidentem Michalem Kováčem. Rakev s jeho ostatky byla dnes vystavena na Bratislavském hradě, kde se ve čtvrtek uskuteční úvodní část státního pohřbu prvního slovenského prezidenta po vzniku samostatného státu v roce 1993.
Žďárské vrchy - Malí, zářivě modří ptáčci žijící v březích nad vodními toky jsou velkou vzácností. Ve Žďárských vrších, tedy na ploše okolo sedmi set kilometrů čtverečních, hnízdí přibliž-ně deset párů ledňáčků říčních. V celé České republice jen okolo tisíce.
Praha - Spolu s českou fotbalovou reprezentací do 21 let si přímý postup na mistrovství Evropy zajistily také Portugalsko, Dánsko, Anglie, Slovensko, Německo, Makedonie, Itálie a obhájci titulu ze Švédska. O poslední dvě místa na šampionátu, který příští rok uspořádá Polsko, se v baráži utkají Rakousko, Norsko, Španělsko a Srbsko.
Praha - Společnosti Neinver a The Prague Outlet investují do dokončení outletového centra Prague The Style Outlets u pražského letiště přes miliardu korun. Nové centrum, třetí v Česku, se zákazníkům otevře příští rok na podzim a bude mít po dokončení 190 obchodů a 2400 parkovacích míst. Celková obchodní plocha bude 30 tisíc m2, uvedli v úterý na tiskové konferenci zástupci obou firem. Outlet nabízí zákazníkům především značkové zboží s výraznými slevami.
Brno – Brněnský městský soud začal projednávat spor o pozemek v Pisárkách mezi zastupitelem na Brně-středu Tomášem Janem Otradovcem a Georgem Bilkem. Ten je rodák z Brna, ale několik desítek let žije v Rakousku.
Vídeň – Člen rodu někdejších panovníků Rakouska-Uherska Ulrich Habsbursko-Lotrinský požaduje, aby se zároveň s prezidentskými volbami konalo v prosinci také referendum o státním zřízení Rakouska. Obyvatelé alpské země by podle něj měli mít možnost rozhodnout, zda chtějí žít v republice či obnovit monarchii. Informovala o tom agentura APA.
Vídeň – Rozšíření Evropské unie o deset zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy v letech 2004 a 2007, k nimž patřilo i Česko, se Rakousku v hospodářské i sociální oblasti vyplatilo. Vyplývá to ze studie, kterou dnes ve Vídni představila Rakouská akademie věd. Většina migrantů z těchto zemí nemá podle studie problémy s integrací do společnosti, a zůstávají tak „neviditelní".
Vídeň/Řím – Rakousko nezavede hraniční kontroly v Brennerském průsmyku, který je klíčovým dopravním uzlem na hranici s Itálií. V rozhovoru poskytnutém italské stanici RAI 3 to dnes řekl rakouský kancléř Christian Kern. Odmítl také, že by za silnou podporou prezidentského kandidáta Norberta Hofera stál rasismus Rakušanů.