Praha – Valná většina gayů, leseb, bisexuálů a transsexuálů (LGBT) si myslí, že by se jim v Česku žilo lépe, kdyby cítili otevřenou podporu politiků, sportovců či podnikatelů. Ukázala to celoevropská studie, kterou provedla agentura EU pro základní práva (FRA). Nynější stav podle zjištění vyhovuje jen osmi procentům českých gayů a leseb. Život komunity LGBT přibližuje festival Prague Pride, který v pondělí začal v Praze. Podle jeho ředitele Czeslawa Walka se přístup politiků i veřejnosti k menšině postupně mění.
Praha - Sazby hypotéky jsou stále nižší a nižší, takže s jistou nadsázkou lze říct, že lámou jeden rekord za druhým. Jejich průměrná hodnota klesla v červnu na 2,76 procenta, čímž se dostala na nejnižší úroveň za dobu sledování tohoto ukazatele od roku 2003. Dostupnost bydlení už nemusí být lepší, protože ceny nemovitostí začínají růst.
Mladějov - Rusové a Prusko-rakouské armády u Karpat, spousta vystřílené munice, desítky padlých a především obrovský divácký zájem. Mladějov si přesně takto připomínal znovu první světový konflikt, v němž padly miliony vojáků.
Mladějov – Rusové a Prusko-rakouské armády u Karpat, spousta vystřílené munice, desítky padlých a především obrovský divácký zájem. Mladějov si přesně takto připomínal znovu první světový konflikt, v němž padly miliony vojáků.
Myslkovice /100 LET OD PRVNÍ SVĚTOVÉ VÁLKY/ - Pomník v Myslkovicích nese 26 jmen mužů, kteří se nevrátili z války. Na frontu odešli i bratři Trešlovi, kteří patřili k těm šťastnějším.
Louisville - První hráč světa Rory McIlroy vévodí po třech kolech golfovému turnaji PGA Championship a před finále má ránu náskok na druhého Bernda Wiesbergera z Rakouska. Dvě rány na hřišti ve Valhalle ztrácí Američan Rickie Fowler.
Praha – V pondělí začínají ministrům a ministryním dvoutýdenní vládní prázdniny. Část z nich volno stráví ve vlasti, další se vydají do zahraničí, některé ale i o prázdninách čeká práce. Vyplynulo to z ankety mezi členy vlády.
Kozlovice – Postup Kozlovic alias příměstské části Přerova do divize vyvolal v regionu velkou pozornost. Krajským přeborem družina trenéra Tomáše Martinka loni prolétla až nebývale hladce a ukázalo se, že nastal čas na novou výzvu, a tou divizní soutěž bezesporu je.
Kravaře – Mnoha změnami prošla v letní přestávce kabina kravařských fotbalistů. Skončilo hned několik hráčů, včetně dvou ofenzivních tykadel Pavla Galvase a Martina Valigůry. Kouč Jiří Swiech ale z odchodů tragédii nedělá. Sáhl po kvalitě, hned několik hráčů získal z nedaleké Opavy.
Dolní Heřmanice – Šestice kapel zahraje i letos. Do Dolních Heřmanic vrací odpoledne plné dechové hudby pošesté. V sobotu 9. srpna od 13 hodin budou hrát kapely k tanci i poslechu. S jednou z nich vystoupí i legendární princ Radovan z pohádky Princezna se zlatou hvězdou – Josef Zíma.
Komárov - Pštros. Velký nelétavý pták žijící nejčastěji v Africe, zvláštní svým vzhledem, dlouhým krkem, nohama a schopností dosáhnout při běhu rychlosti až sedmdesát kilometrů v hodině, dokáže i kopem své nohy lehce zabít člověka.
Frenštát pod Radhoštěm - Voltižérky frenštátského oddílu TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm se v neděli vrátily z mistrovství Evropy juniorů v Maďarsku. V Kaposváru reprezentovaly Českou republiky jak ve skupinách, tak v jednotlivcích.
Havířov – Jarní část uplynulé divizní sezony nevyšla havířovským fotbalistům podle představ, trenér mužstva Miroslav Matušovič ale nehodlá kvůli jednomu půlroku sejít z nastoupené cesty ofenzivního fotbalu.
Řím – Italská policie dnes nedaleko hranice s Rakouskem zadržela dva Čechy, u kterých prý našla kradené léky v hodnotě 28.000 eur (asi 780.000 korun). Informoval o tom jihotyrolský zpravodajský server stol.it.
Ústí nad Labem - Takových golfových turnajů v Ústí nad Labem během roku moc není. V květnu se hraje Labský pohár, následuje několik podnikových akcí, první týden v srpnu se už devět let hraje prestižní Ústecký pohár. Desátý ročník popsal ředitel soutěže Jan Münster.
Praha - Hlavní město zažije v pátek premiéru nového festivalu. Dvanáctihodinová show složená z předních hvězd světové taneční scény se uskuteční v areálu Incheba Expo Praha.
Linec - Dnes je Světový den koček. Vyvolal jej mezinárodní fond ochrany zvířat (IFAW) v roce 2002. Linecký deník OÖN při té příležitosti připomněl „nejznámější kočky současnosti", fiktivní i reálné.
Roudné – Dvakrát si divizní nováček Malše Roudné zahrál před nedělní premiérou v Sušici v přípravě s fotbalisty Dynama a s oběma zápasy byl trenér František Mertl spokojen.
Bobrová - Panenky všech druhů i velikostí se smějí na návštěvníky bývalé školní budovy v Bobrové. Barbínám, porcelánovým i klasickým panenkám vdechla život Marie Roháčková. Ta jich ve dvou školních třídách vystavuje devět stovek.
Zlínský kraj - Jak bude vypadat letošní gastronomická událost v podobě Food festivalu v Luhačovicích? Na čem si bude moci v sobotu 16. srpna pochutnat? Co bude k vidění? A vůbec, co vás zajímavá o české i regionální gastronomii? Ptali jste se spoluorganizátora a špičkového českého šéfkuchaře Stanislava Zukala.
Leskovice - V porovnání s Radomyšlí a Chrašťovicemi, kde mají hasiči za sebou již 130. výročí založení, je SDH Leskovice se svými 50 lety naprostým mladíkem.
Brno - Písek, štěrk, kůra nebo jehličí. Nejen po nich se mohou projít zájemci na nové stezce bez bot, která vznikla v brněnské Líšni. K dispozici jsou jim i šišky nebo kameny. „Inspirovali jsme se v Rakousku, kde je podobných stezek hodně. Tahle je první v Brně," vysvětlil Roman Schelle ze sdružení Bez bot, které se o vznik stezky zasadilo.
Křenov – Pro muzeum na faře se podařilo získat obraz významného křenovského rodáka Eduarda Kasparidese (*1858 Křenov, +1926 Bad Gleichenberg, Rakousko).
Hodonín – Jedno z nejpovedenějších období ve své kariéře zažil před několika lety v Šardicích, se kterými vyhrál divizi D. Skvělému týmu tehdy šéfoval kapitán Petr Spazier. Zkušeného zadáka potkal Jiří Kobylík i v Hodoníně, kde bude osmadvacetiletý fotbalista v nadcházející sezoně působit.
Brno - Hromadné fotbalové zápolení začíná. O tomto víkendu startuje drtivá většina regionálních soutěží a atraktivní podívanou slibuje především jihomoravský krajský přebor. Diváci se mohou těšit na řadu derby. Nejvyšší krajskou soutěž totiž okoření účast hned pěti celků přímo z Brna, další tři jsou z Brněnska.
Přibyslav – Ve čtvrtek se v Přibyslavi rozjede 18. ročník mezinárodního cyklistického závodu mužů Vysočina tour 2014. Nejvýraznější letošní novinkou je změna pořadí etap.
Praha - Nařízení by mělo ušetřit do roku 2020 tolik elektrické energie, kolik jí ročně spotřebuje například Belgie. Domácnosti uspoří 400 korun za rok.
Kravaře – Sobotní generálka kravařským fotbalistům vyšla. Na domácím trávníku porazili Kozmice 6:0 a podle slov trenéra Jiřího Sweicha je jeho tým na sezonu dobře připravený.
Praha – Potravinovou bezpečnost České republiky ohrožují nízké výdaje na výzkum a vývoj. Vyplývá to z letošního žebříčku zabezpečení potravin, který zveřejnila společnost Economist Intelligennce Unit (EIU). Česku patří z hlediska potravinové bezpečnosti 23. místo na světě a 16. místo v Evropě. Žebříček porovnává 109 zemí světa.
Vsetín - Plné ruce práce mají v těchto dnech zaměstnanci vsetínského výrobního družstva Irisa, které patří mezi největší výrobce vánočních ozdob v ČR. Prvními zakázkami se v Irise začínají zabývat už v březnu. Právě v letních měsících pak ruční výroba baněk vrcholí. Podílí se na ní téměř stovka zaměstnanců.
Praha - Největší cestovatelský server TripAdvisor zveřejnil žebříček nejoblíbenějších zoologických zahrad světa, který vznikl hodnocením miliónů jeho uživatelů. Pražská zoo se v něm umístila na sedmém místě, což potvrdilo její celosvětovou popularitu.
Slovácko – V letních měsících se na Slovácku daleko častěji než kdy jindy ozývají nejrůznější světové jazyky, jimiž hovoří návštěvníci regionu. Ať už dojíždějí za nejrůznějšími společenskými akcemi či jen za prostým poznáváním lokality, značná část z nich vyhledává nocleh v některém z kempů, které na Uherskohradišťsku fungují.
Vídeň - Více než 17.000 lidí se zatím připojilo k žalobě, kterou rakouský student podal na komunikační síť Facebook kvůli porušení soukromí uživatelů. Agentuře Reuters to dnes řekl Max Schrems, student práv, který žalobu podal u obchodního soudu ve Vídni.
Nejen celé Valašsko, ale i oblast Moravskoslezských Beskyd, Bílých Karpat a Pálavy tvoří nejzápadnější výspu karpatského horského masivu. Karpaty jsou nejrozsáhlejší pohoří v Evropě a mimořádně významná přírodní a kulturní oblast. Dosahují délky 1500 km a maximální šířky 350 km.
Pasov - Od ledna do června bylo na rakousko-bavorské hranici zjištěno na 5000 ilegálních přechodů. Proti loňsku je to navýšení více než dvojnásobné – za celý rok 2013 jich bylo málo přes 6000, píše deník PNP. Jen inspekce v Rosenheimu, která má na starost 650 kilometrů hranic od Bodamského jezera po Berchtesgaden, zaznamenala letos do pololetí 3170 běženců. Za červen jich bylo 820. „Před jedním, dvěma roky bylo 150 až 200 lidí za měsíc už moc, dnes jich je 400 až 500," říká Rainer Scharf z inspekce.
Ostrava − Zhruba před rokem ceny některých odrůd jablek šplhaly nahoru, často i nad padesát korun za kilogram. Některé dražší odrůdy v létě roku 2013 obchodníci nabízeli za bezmála sedmdesát korun za kilogram.
Berlín - Plán německého ministra dopravy Alexandera Dobrindta na zpoplatnění německých silnic pro osobní automobily odporuje pravidlům Evropské unie. Vyplývá to z odborného posudku právníků pro dolní komoru německého parlamentu. Ministerstvo dopravy ale správnost posudku zpochybňuje.
Praha - Míra nezaměstnanosti v ČR na úrovni sedmi procent byla v roce 2013 po Nizozemsku, Německu a Rakousku čtvrtá nejnižší v EU, kde v průměru činila 11 procent. Vyplývá to z výběrového šetření pracovních sil, které dnes novinářům představil Český statistický úřad. Nejvyšší nezaměstnanost mají Řecko (27 procent) a Španělsko (25 procent).
AKROBAT na mopedu Günter Schachermayr, známý svými výjezdy kolmo vzhůru po laně, vyjel po zadním kole vespy 14,7 kilometru vysokoalpské silnice na Grossglockner.
Berlín - Plán německého ministra dopravy Alexandera Dobrindta na zpoplatnění německých silnic pro osobní automobily odporuje pravidlům Evropské unie. Vyplývá to podle agentury DPA z odborného posudku právníků pro dolní komoru německého parlamentu. Ministerstvo dopravy ale správnost posudku zpochybňuje.
Klagenfurt (Rakousko) – Trojici českých turistů, kteří se vypravili do Alp na pomezí Rakouska a Itálie bez potřebného horolezeckého vybavení, pomáhali dostat se ze skalní stěny záchranáři. S odvoláním na korutanskou policii o tom dnes informuje agentura APA.
Pasov - V Allgäu začne 4. srpna dvoutýdenní letní kemp, jehož se má zúčastnit kolem tří tisíc buddhistů z celého světa. Nad alpským jezerem u Immenstadtu jej pořádá střešní Svaz Diamantové cesty (BDD), který slučuje více než 130 center a meditačních skupin linie Karma-Kagyü, jedné z velkých buddhistických škol Tibetu v Německu. V roce 2007 BDD zakoupil sto let starý statek Gut Hochreute v Allgäu, v němž celoročně nabízí semináře a výměnná setkání s jinými buddhisty. Historickou stodolu svaz přebudoval na velký meditační prostor, který má být v budoucnu základním centrem této víry. Letní kurs s meditacemi, přednáškami a ceremoniemi se koná už po 22.