
Cena vajec láme rekordy
Havlíčkobrodsko – Vajíčka lámou rekordy v rychlosti, jakou zdražují. Například v havlíčkobrodské Bille najdete plato deseti vajec i v ceně 79.90 korun.
Havlíčkobrodsko – Vajíčka lámou rekordy v rychlosti, jakou zdražují. Například v havlíčkobrodské Bille najdete plato deseti vajec i v ceně 79.90 korun.
Ústecký kraj – Možnost, že se letos nakazíte nebezpečnou klíšťovou encefalitidou, je vyšší než loni. Počet nakažených lidí totiž každoročně roste – loni přibylo ve srovnání s rokem 2010 padesát procent nakažených.A pozor, co je ještě varovnější – nejvíce nakažených je z Ústeckého kraje! Tady se loni nakazilo 48 lidí.
Hodonín – Menší senzace se v úterý večer zrodila ve sportovní hale TEZA. Hodonínské stolní tenistky zaskočily v úvodním semifinále ženské Superligy oslabený SVS Ströck. České mistryně zdolaly v domácím prostředí favorizovaný celek 6:2 a o malý krůček se přiblížily vytouženému finále. Odveta je na programu za týden.
Pasov - Přes tři sta let stará věznice v bavorském Ambergu bude od podzimu po tříleté rekonstrukci sloužit jako zážitkový hotel.
Velešín - Stádo krav, do něhož v sobotu večer narazil na silnici mezi Českými Budějovicemi a Velešínem zájezdový autobus s 52 cestujícími, zřejmě ze stáje v Milíkovicích někdo vypustil úmyslně.
Znojmo – Znojemská atletika má sto dvacet členů, z toho téměř osmdesát jich závodí. Chybí jim některé vybavení stadionu a prostory pro trénování. Kvůli kluzišti ve sportovním areálu v Horním parku totiž přišla o odlehčovací hřiště. Od města dostávají atleti na svoji činnost dvacet tisíc.
Hranice – Družstvo mužů Železa Hranice zahájilo v sobotu v Hradci Králové novou ligovou sezonu. V úvodním kole nastoupil tým v neúplné sestavě z důvodu uvolnění tří závodníků do Extraligy, a to celku JK Olomouc, kam nastoupili v základní sestavě Jurka Jakub, Holčák Lubomír a Jestřebský Adam.
Východní Čechy - Jen v Královéhradeckém kraji způsobili vloni přemnožení ptáci škodu za 400 tisíc korun.
Východní Čechy - Jen v Královéhradeckém kraji způsobili vloni přemnožení ptáci škodu za 400 tisíc korun.
Brno – Zloděje luxusního auta BMW dopadla hlídka policie, když kontrolovala dodržování rychlosti na silnici z Brna do Vídně u Bratčic na Brněnsku. „Jel rychle, tak se za ním vydali,“ uvedl v pondělí šéf jihomoravské dopravní policie Jindřich Rybka.
Havířov – Lyžařka Kateřina Pauláthová dokázala přetavit všechny čtyři poslední starty ve stupně vítězů.
Frenštát pod Radhoštěm - Jako na zjevení hleděli obyvatelé Frenštátu pod Radhoštěm na mladého muže, který se v pátek 2. března objevil na tamním náměstí Míru. I přes chlad byl muž jen v kraťasech a tričku.
Brno, Blansko – V posledním kole Zimního turnaje v Líšni blanenští fotbalisté pořádně potrápili jeho vítěze Prostějov. Nakonec prohráli o gól. „Hráli jsme špatně,“ uznal trenér divizního Prostějova František Jura.
Třebíč - Akademický malíř Josef Kremláček, narozený v Třebíči a zde stále působící, slaví 5. března 75. narozeniny.
Strakonice – V pokračování Štafety Strakonického deníku předá Štěpán Klučka pomyslný štafetový kolík Miroslavu Chumovi.
Pasov - Už padesát let užívá dnes 84letý podnikatel v dopravě Georg Höltl z Tittlingu v okrese Pasov pro celou svou „flotilu“ autobusů kombinaci PA-PA na espézetkách. K narozeninám mu opatřili číslo osobního mercedesu značkou PA-PA 1…
České Budějovice/Gmünd – Rakouská policie zadržela třetího muže, který je podezřelý z účasti na čtvrtečním vloupání do obchodu u hraničního přechodu Halámky na Jindřichohradecku.
Frankfurt/Vídeň - Řecku možná nebude stačit ani druhý záchranný úvěr v objemu 130 miliard eur (asi 3,2 bilionu Kč), k jehož uvolnění se teď chystají mezinárodní věřitelé. Rakouskému tisku to řekl spolkový kancléř Werner Faymann. Vyloučit ale podle něj nelze ani zvýšení objemu prostředků ve stálém záchranném fondu ESM.
Východní Čechy - Jen v Královéhradeckém kraji způsobili vloni přemnožení ptáci škodu za 400 tisíc korun.
Zlínský kraj - Je to klasické odpoledne jako kterýkoliv jiný pracovní den. Lidé se pomalu vracejí z práce do svých domovů. A tak hlavní tah mezi Zlínem a Otrokovicemi plní auta. V tu chvíli se ale rozezní sirény záchranky. A nastává zmatek. Někteří zůstanou stát doslova na místě, jiní začnou zmateně přejíždět z pruhu do pruhu a další se správně, jak to říkají i pravidla, řadí na krajnice.
Lahti, Pojizeří – Česká skokanská výprava se dočkala po Koudelkově 2. místu z Willigenu dalšího medailového umístění. Lomnický závodník tentokrát skončil až na konci druhé desítky, v pozici nejlepšího Čecha ho tak nahradil Lukáš Hlava.
Zlínský kraj - Je to klasické odpoledne jako kterýkoliv jiný pracovní den. Lidé se pomalu vracejí z práce do svých domovů. A tak hlavní tah mezi Zlínem a Otrokovicemi plní auta. V tu chvíli se ale rozezní sirény záchranky. A nastává zmatek. Někteří zůstanou stát doslova na místě, jiní začnou zmateně přejíždět z pruhu do pruhu a další se správně, jak to říkají i pravidla, řadí na krajnice.
Třebíč – Jestliže předchozí víkendy patřily plesům, ten uplynulý alespoň na Třebíčsku ochutnávání slivovic a dalších pálenek. Největší košt se uskutečnil v Třebíči v Domě zahrádkářů.
Mělník, Kamenný Újezd – Mělnickému autobusu s 52 cestujícími zkazilo cestu z Rakouska stádo krav na silnici E55. Při střetu vozu se skotem se zranil náhradní řidič a tři pasažéři.
Lom u Tachova - Miroslavě Králíkové je šestadvacet. Ona i o tři roky starší Tomáš Pražák jsou z Lomu u Tachova, znají se od malička. Společně žijí dva roky v domě, který Tomáš postavil svépomocí. Jdete-li k nim na návštěvu, nelze přehlédnout, čemu se Tomáš věnuje.
Jihlava - Slovák, který se loni na podzim vloupal do šestačtyřiceti rekreačních objektů, byl zatčen v sousedním Rakousku.
Kamenný Újezd - Na silnici první třídy E55 mezi Kamenným Újezdem na Českobudějovicku a Velešínem na Českokrumlovsku se srazil autobus se stádem krav. V autobuse byl těžce zraněný řidič a tři cestující.
Kamenný Újezd - Řidič je vážně zraněn, tři cestující lehce
Velešínsko - Jeden z řidičů je vážně zraněn, tři cestující lehce.
Třebíč - Pořadatelé Monumental open air opery Carmen odtajnili další účinkující. Vedle mezzosopranistky Andrey Kalivodové, která ztvární hlavní roli krásné cikánky, se v roli Dona Josého představí mexický tenorista Rafael Alvarez. Fraskitu zazpívá Jarmila MrkusováBaxová, členka ansámblu Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem a Micaëlu ztvární Petra Alvarez Šimková.
Lahti - Koudelka a spol. létal ve Finsku spíš do výšky než do dálky. Vyhráli opět mistři světa z Rakouska.
Dolní Benešov /POZVÁNKA/ - Šachový klub MSA Dolní Benešov zve všechny příznivce hry na černobílých polích na simultánku s mezinárodním velmistrem Jánem Markošem.
Veclov - Závodnice se psím spřežením Sarah Polanská z Veclova je svému koníčku plně oddaná.
Jihlava - Slovák, který se loni na podzim vloupal do šestačtyřiceti rekreačních objektů, byl zatčen v sousedním Rakousku.
ČR - Rakouská obchodní skupina Kastner & Öhler letos v Česku a na Slovensku zavře všech svých 12 prodejen se sportovními potřebami a módou Gigasport. S odvoláním na agenturu APA o tom informuje internetová verze rakouského deníku Die Presse.
České hory jsou často synonymem pro dlouhé fronty u vleku a davy lyžařů. V cizině na ně díky rozlehlosti tamních lyžařských oblastí narazíte málokdy. Přinášíme výčet těch nejoblíbenějších a hlavně: Proč tam vyrazit?
Kyjov – Unikátní technické památky představuje aktuální výstava v přednáškovém sále Vlastivědného muzea v Kyjově. Přibližuje stavby regionu Pomoraví, které jsou fungujícím důkazem stylu života předchozích generací. K vidění jsou ty, které lze najít po celém území jižní Moravy, ale i v Rakousku.
Hodonín, Dubňany - Tři velké ryby hlásí ve svých sítích kriminalisté z hodonínského Toxi-týmu. Do vězení se mu podařilo dostat dva významné výrobce a jednoho prodejce pervitinu. Ti podle policie zásobovali Hodonínsko, Břeclavsko, Brněnsko a Uherskohradišťsko až kilogramy drog. Výrobcům hrozí až desetileté a prodejci pětileté vězení.
Bánská Bystrica - Habartovský kickboxer se představil na turnaji Slovakia Open 2012
Rakousko - Dvojici 18letých českýchzlodějů automobilů zadržela v severorakouském Freistadtu tamní policie. Podle agentury APA policisté je už očekávali, zatarasili silnici a oba mladíky v severním Rakousku zadrželi.
Kaplice – Nepříjemné překvapení čekalo ve středu krátce po sedmé hodině večer mladou ženu na kaplickém sídlišti 9. května.
Hodonín, Dubňany – Tři velké ryby hlásí ve svých sítích kriminalisté z hodonínského toxi-týmu. Do vězení se mu podařilo dostat dva významné výrobce a jednoho prodejce pervitinu. Ti, podle policie, zásobovali Hodonínsko, Břeclavsko, Brněnsko a Uherskohradišťsko až kilogramy drog.
Hodonín – Na loňskou sezonu jen tak nezapomene. Společně s kamarády ze Sokola Hodonína získal zápasník Luboš Horníček v roce 2011 titul mistra České republiky družstev kadetů v zápase řecko-římském. Svoji výtečnou formu potvrdil talentovaný závodník i na světovém šampionátu, když v maďarském Szombathély obsadil ve váze do osmapadesáti kilogramů páté místo.
Vídeň /VIDEO/ – V Rakousku byla objevena partitura dosud zcela neznámé skladby pro klavír Wolfganga Amadea Mozarta (1756–1791). Hudba zkomponovaná kolem roku 1780 bude mít světovou premiéru ještě tento měsíc v Mozartově rodném Salcburku.
Třebíč - Pořadatelé Monumental open air opery Carmen odtajnili další účinkující. Vedle mezzosopranistky Andrey Kalivodové, která ztvární hlavní roli cikánské dívky, se v roli Dona Josého představí mexický tenorista Rafael Alvarez.
Pardubice - Pardubickým hokejbalistů startuje jarní část extraligy. Kouč Jiří Mašík se v přípravě přesvědčil a vnitřní síle party
Kaplice – Nepříjemné překvapení čekalo ve středu krátce po sedmé hodině večer mladou ženu na kaplickém sídlišti 9. května.
Praha – Po více než ročním vyšetřování chtějí detektivové začít stíhat některé aktéry kauzy Promopro z doby českého předsednictví EU v roce 2009.
Znojmo /AKTUALIZOVÁNO/- Poprvé zorganizovali pedagogové ze střední školy a učiliště v Přímětické ulici ve Znojmě mezinárodní soutěž pro budoucí profesionály v oboru sommeliér. Do své školy pozvali žáky středních škol.
Strakonice – Jiří Nový založil hudební skupinu Cross v roce 1972. Začínali na plesech, zábavách a ve vinárnách, dnes je znají nejen v České republice, ale také v Itálii, Španělsku, Rakousku nebo ve Švýcarsku. Stálými hosty jsou v pražských hotelích a v casinech po celé České republice. Jiří Nový je nejen výborným zpěvákem, ale díky svým manažerským schopnostem také šéfem kapely se skvělými muzikanty, s nimiž často zpívají Martin Maxa a Stanislav Hložek.