
Zelníček o přípravě: Oslavy nám sebraly spoustu sil
Rosice /ROZHOVOR/ – Postupové oslavy byly famózní, ale teď už rosickým fotbalistům začíná dřina. Poprvé v nové sezoně se sešli v sobotu rozpálenou sluncem.
Rosice /ROZHOVOR/ – Postupové oslavy byly famózní, ale teď už rosickým fotbalistům začíná dřina. Poprvé v nové sezoně se sešli v sobotu rozpálenou sluncem.
Linec – Nový pokus o „prosazení žen“ do rakouské státní hymny dělají poslankyně lidovců, sociálních demokratů a Zelených pod taktovkou bývalé ministryně pro rodinu Maria Rauch-Kallatové.
Znojmo, Brno – Zajímavou posilu zřejmě představí druholigové Znojmo. Podruhé zkusí jihomoravský klub někdejší brněnský klenot Milana Pacandu, který v uplynulé sezoně hájil barvy druholigového slovenského FK Bodva Moldava nad Bodvou.
Havířov – Havířovský plavec se stal na jihu Čech dvojnásobným mistrem ČR v plavání s ploutvemi.
Třebíč – Pomník se srdíčkem, pod kterým jsou podle legendy pochovaní milenci, kteří se při morové epidemií nechali oddat na smrtelném loži, aby spolu mohli být alespoň ve smrti.
Horky nad Jizerou /FOTOGALERIE/– Fotbalisté Jablonce mají za sebou poslední přípravné utkání před ostrým startem v Evropské lize. Na hřišti v Horkách nad Jizerou porazili druholigový Varnsdorf 5:0 po hattricku Davida Lafaty a mezi střelce se zapsal ještě Ondřej Vaněk a Muris Mešanovič. Poprvé v přípravě Jablonec ani jednou neinkasoval. Po utkání odpovídal na několik otázek asistent trenéra Jozef Weber.
Domažlice /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Zástup diváků sledoval vpodvečer počínání účastníka sympozia Tusta Lapidea, sochaře Václava Fialy z Klatov.
Söchau, Ostrava – Fotbalový celek Baníku Ostrava zahájil herní soustředění v Rakousku sobotní porážkou s reprezentací Íránu, už dnes změří celek Karola Marka síly s ruskou Machačkalou.
Luhačovice /FOTOGALERIE/ – Tradiční pouť, na kterou opět dorazily tisíce návštěvníků, ovládla v neděli Luhačovice. Letos byla hlavně ve znamení hasičských oslav. Místní dobrovolníci si připomínali hned několik výročí.
Utterdorf - Fotbalisté Mladé Boleslavi udrželi svou letní neporazitelnost.
Hroznová Lhota /FOTOGALERIE/ - Před odjezdem na herní soustředění do Rakouska se svěřenci trenéra Soukupa rozešli smírně s druholigovým Sezimovým Ústím. Hosty dostal do vedení kapitán Kostečka, za Slovácko vyrovnal Čtvrtníček.
Háj ve Slezsku – Háječtí fotbalisté zakončili letošní ročník krajského přeboru na jedenácté pozici, byť možná pomýšleli na vyšší cíle. V útoku Háje zářila jako obvykle útočná kometa Tomáš Trupl, který se letos trefil třináctkrát.
Mladá Boleslav - Další posilou na cestě je Aleš Neuwirth z mistrovské Plzně.
Kolín -Od roku 1998, nejbarevnější událost na světě probíhá každý rok v Rakousku.
Olomouc – Další dva přípravné zápasy čekají na fotbalisty SK Sigma Olomouc. Po třech utkáních na Valašsku a nevydařeném zápase v Kozlovicích se Hanáci tentokrát představí na Slovensku ve Zlatých Moravcích.
Bern/Vídeň/Budapešť – Prudké bouře s vichřicí a krupobitím si v noci na pátek vyžádaly ve Švýcarsku dva lidské životy.
Plzeň - Úřadující mistři Gambrinus ligy v přípravě střelecky nepřesvědčili, trenér Vrba ale věří, že se kanonýři proberou.
Plzeň – Bez stopera Aleše Neuwirtha odletí fotbalisté Viktorie Plzeň v pondělí k utkání druhého předkola Ligy mistrů do Jerevanu.
Plzeň - Stoper fotbalistů Viktorie opět mění dres, z mistrovského kádru míří za trenérem Koubkem do Mladé Boleslavi.
Praha, Benešov – Teplomilné vlhy pestré, latinsky Merops apiaster, nejpestřeji zbarvení evropští ptáci, zahnízdily letos také u Prahy. Jedná se tak o jednu z významných událostí této ornitologické sezóny.
Domažlicko –Provozovatelé benzinek v příhraničí bojují se znatelným úbytkem německé klientely.
Domažlice – Čtyři místa v centru Domažlic od zítřka ozdobí nová umělecká díla, která v rámci veřejně přístupného sochařského sympozia tvoří v klášterní zahradě umělci z Čech, Rakouska a Německa.
Když na dovolenou, tak autem. Tohoto rčení se už pěkných pár let drží většina obyvatel ČR.Deník pro vás společně s ÚAMK připravil velký prázdninový seriál o letním cestování. Začali jsme v Chorvatsku, pokračujeme v Rakousku.
Plzeň – Vlastním očím nemohli uvěřit fotbalisté Viktorie Plzeň po návratu z herního soustředění v Rakousku.
Praha - Sparťanského lodivoda příliš remíz v přípravě nestraší, do ostré sezony je ještě času dost.
Karlovy Vary - Představitelka hlavní role měla potíže s němčinou
Vídeň - Fotbalisté Sparty zakončili soustředění v Rakousku remízou 1:1 s Austrií Vídeň. Gól vstřelil Kweuke.
Brno – Náročná sezona, vzápětí vymodlená nominace na mistrovství Evropy. Po takové porci zápasů přichází zasloužený odpočinek. Většinou. Basketbalistka brněnského Frisca Alena Hanušová si místo dovolené vyzkouší atmosféru dalšího kontinentálního šampionátu.
Rejšice - Jakub Řezníček zařídil výhru nad druholigovým soupeřem.
Rakousko, Znojmo – V neděli 11. září čeká znojemské hokejisty premiéra v rakouské nejvyšší soutěži EBEL. Zamíří na horký led chorvatského Záhřebu. Doma se poprvé představí v pátek 16. září v duelu s Linzem.
Kroměříž – Kroměřížským Velkým náměstím se v sobotu rozezní dechová hudba. Koncert dechovkové legendy Mistříňanky můžete zažít navečer v 19 hodin. Slavná slovácká dechová hudba je jedna z prvních, která navázala na starou lidovou tradici mistrů – muzikantů a hudců.
Ždánice – Celý autobus potomků Ernsta Gideona Loudona navštíví o víkendu Ždánice. Tam si kdysi výše jmenovaný předek, synovec legendárního císařského polního maršálka, na čas pronajal tamní zámeckou vilu. Té se dodnes někdy říká Loudonova vila.
Söchau - "Zápasy s Íránem, Machačkalou i Hannoverem budou pro mě velkým svátkem," přiznal arménský útočník ve službách Ostravy.
Söchau, Ostrava – První dny přípravy v ostravském Baníku má za sebou dvacetiletý arménský útočník Gevorg Badalyan, který momentálně polyká se svými novými spoluhráči tréninkové dávky na herním soustředění v rakouském Söchau.
Vysočina – Na silnicích Vysočiny vyšetřovali policisté za letošních prvních šest měsíců 1 197 dopravních nehod. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku je to tedy o 14 procent více.
Těchlovice – Svátek nesvátek, v sadech třešní u Těchlovic se v úterý již od šesté hodiny ranní pilně pracovalo.
Domažlice - V klášterní zahradě v Domažlicích vznikají umělecká díla z kamene.
Praha /LETNÍ SERIÁL, INFOGRAFIKA/ - Když na dovolenou, tak autem. Tohoto rčení se už pěkných pár let drží většina obyvatel ČR. Šest z deseti lidí, kteří letos vyrazí za letními radovánkami, pojede vozem. Kolik vás budou stát pohonné hmoty, kolik mýtné a na co si dát pozor?
Stále se dějí velké věci, stačí otevřít oči.
Rakousko, Znojmo – Ve středu odpoledne byla rozlosována základní část Erste Bank Eishockey Liga pro ročník 2011/12. Soutěž začíná 9. září, ale Orli budou mít volno.
Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň dokázali ve svém třetím a posledním utkání herního soustředění v Rakousku zvítězit. Po dvou porážkách v předchozích duelech v úterý porazili Něftči Baku 1:0. Jediný gól utkání vstřelil v předpolední minutě zápasu stoper Čišovský.
Domažlice -Dnes začíná v Domažlicích kamenosochařské sympozium. Václav Fiala je jeho uměleckým vedoucím. Tvořit bude s dalšími třemi kolegy.
Jižní Čechy - Česko nestačí tempu Rakouska.
Praha - Situaci v rakouském hotelovém průmyslu výrazně nepomohlo ani otevření pracovního trhu zájemcům z osmi nových zemí Evropské unie včetně Česka v květnu letošního roku. Zaměstnanci stále chybějí.
Nový Jičín – Co mají společného jméno Eduarda rytíře Orla a Novojičínská slavnost? V následujícíh řádcích vše objasní členové jisté expedice.
Volary /FOTOGALERIE/ - Ve Volarech se v sobotu 2. července konalo již 21. Šumavské putování.
Teplice – Teplický ofenzivní fotbalista Jakub Mareš stráví podzim na hostování ve Spartě. Pražský klub navíc získal opci na jeho pozdější případný přestup. ČTK o tom informoval sparťanský personální ředitel Jakub Otava.
Německo - Ve věku 98 let zemřel v pondělí v bavorském Pöckingu na jihu Německa nejstarší syn posledního rakouského císaře Otto von Habsburg.
Menhartice – Vesnice Menhartice se vzpouzí plánům kraje Vysočina. Ten hodlá kvůli zlepšení severojižního propojení kraje na trase Jemnice – Menhartice rozšířit stávající silnici v Menharticích. To ale není po chuti mnohým Menhartickým a ani majitelům tamních pozemků.
Brno – Hmat, sluch a zrak. Tři z pěti smyslů využije každý, kdo se rozhodne navštívit výstavu Play Technického muzea v Brně. Dotýkat se exponátů, dotvářet je a hrát si s nimi je nejen dovoleno, ale přímo vyžadováno.