Šatov – Netradiční představení pěchotního srubu Zahrada čeká na návštěvníky ve dnech druhého až šestého července. Srub oživí dobově oděná posádka při cvičném bojovém poplachu. Lidé se budou moci podívat na dobově oblečenou obsluhu pevnostních zbraní i běžný život vojáků v opevnění.
Plzeň – V pondělí dopoledne tu ještě trénovali fotbalisté Viktorie Plzeň před odjezdem do Rakouska a hned poté je na hlavním hřišti v Luční ulici vystřídaly bagry.
Plzeň – V pondělí dopoledne si ještě zatrénovali na hřišti v Luční ulici, následoval společný oběd a už v půl druhé nabral černý autobus s výpravou fotbalistů FC Viktorie Plzeň směr Rakousko.
Křemže - Fotbalisté křemežského Sokola působili v nejnižší oblastní soutěži od roku 2004 – a sedmička pro oddíl z Podkletí přinesla vskutku šťastný a historický zápis.
Linec – Kdo bude v Linci nátlakově či dokonce agresivně žebrat, bude mít od 5. července co do činění s městskou pořádkovou službou, napsal deník OÖN. Agresivní žebrající mohou být dokonce zatčeni.
ČR – Každoroční „stěhování národů“ k moři připraví i o nadcházejícím víkendu nelítostný zátěžový test evropským dálnicím. Dá se očekávat, že ani letos mnohé z nich nápor neunesou a rodiny dovolenkářů se budou na jih posouvat šnečím tempem.
Brno – S jedinou výhrou zakončili hráči Alligators Brno letošní sezonu České ligy amerického fotbalu. Uplynula tak první třetina projektu Vize 2013, která má za dva roky skončit finálovou účastí.
Písek, Most - Šéf a trenér mladých mosteckých jezdců z HKC Racing Team Ivan Houzák mluvil o bodech z každého závodu. A jeho svěřenci zatím skvěle plní plán.
Jablonec n. N. – První fáze přípravy jabloneckého Baumitu už finišuje. Minulý pátek začal také s tréninkem na hřišti Jan Vošahlík. Zatím však hlavně posiluje pravý kotník, který mu v předposledním ligovém kole zranil slávista Trubila a díky tomu ani neodcestoval na nedávno skončené mistrovství Evropy do 21 let v Dánsku. Jeho tréninkovým partnerem je teď fyzioterapeut Michal Fuksa.
Olomouc – Cílem projel s rukama nad hlavou a pořádně si navíc zařval. Cyklista Petr Benčík dokázal obhájit svůj titul mistra republiky v dlouhém silničním závodě. Na Svatém Kopečku mu nemohla pokazit radost ani téměř minutová ztráta na celkového vítěze Petera Sagana, který na společném mistrovství vybojoval slovenský titul.
Praha, Ostrava - Nedávnému zátahu policistů na gang přeshraničních zlodějů aut, který má na svědomí škodu předběžně vyčíslenou na sto milionů korun, předcházelo zatýkání v Moravskoslezském kraji.
Praha - Již desetiletí neřešený, stále odkládaný problém a ostuda České republiky. Tak by se dala stručně charakterizovat situace kolem silničního spojení Prahy s jihočeským regionem a tím i Rakouskem a jižní Evropou.
Velké Hamry /OSLAVA 100 LET/ - Fotbalisté Jablonce jsou v plné přípravě a zápas proti Velkým Hamrůmbyl už druhý přátelák, který tým trenéra Komňackého odehrál. Tentokrát se zúčastnění shodli, že zápas měl lepší kvalitu, než předešlý duel s Mírovou.
Tasovice /ROZHOVOR/ – Fotbalisté Tasovic za sebou mají první sezonu v divizi. Skončili na osmém místě a ten, kdo měl z umístění velkou radost, byl hlavní kouč Tomáš Šťastný. Ten totiž už v sezoně přemýšlel o své rezignaci.
Štýrský Hradec - Po sobotní nehodě českého autobusu na jihu Rakouska ještě zůstávají v péči tamních zdravotníků dva účastníci zájezdu. Podle nedělního vyjádření českého vicekonzula ve Vídni Pavla Sladkého jsou ošetřovaní ve stabilizovaném stavu a mimo ohrožení života.
Frýdek-Místek – V polovině června se v Rakousku a Maďarsku konaly dva významné mezinárodní turnaje v judu, kterých se zúčastnili také mladí sportovci z Frýdecko-Místecka.
Nový Bydžov /FOTOGALERIE/ - Na poslední turnaj v letošním školním roce vycestovali mladí judisté českolipské Lokomotivy do Nového Bydžova, kde se představilo na 400 závodníků ze 6 zemí.
Opava /ROZHOVOR/ – V letošní divadelní sezoně slaví sólistka opery Slezského divadla Olga Procházková třicet let působení na prknech znamenajících svět… Kromě divadla ji životem provází mlýn. Prožila v něm dětství a dnes má mlýn jako rekreační objekt.
Štýrský Hradec - Nejméně čtyři těžká zranění a 13 lehčích si v noci na sobotu podle vyžádala nehoda českého autobusu na dálnici A9 ve Štýrsku na jihu Rakouska. Autobus směřující s turisty do Chorvatska sjel z vozovky a narazil na boční násep.
Brno /ROZHOVOR/ – Velká vítězství a také kruté porážky lemují kariéru každého sportovce. Brněnský triatlonista Filip Ospalý v červnu zažívá spíš to druhé. O víkendu se po odmlce vrátil do seriálu mistrovství světa, odkud vede cesta na olympiádu.
New York - Česká republika patří mezi přední světové výrobce drog amfetaminového typu (ATS), především metamfetaminu, jehož spotřeba je tu nejvyšší v Evropě.
Břeclav – S novou sezonou často přicházejí změny a nejinak je tomu i u třetiligových fotbalistů MSK Břeclav. Jen dva týdny odpočinku dostali hráči, než znovu najedou na neoblíbenou letní přípravu. V té už na ně nebude dohlížet Vladimír Michal jako trenér, nýbrž jen jako sportovní ředitel.
Praha /FOTOGALERIE/ – Škodu prozatím předběžně vyčíslenou na sto milionů korun má podle kriminalistů na svědomí řádění gangu zlodějů aut, jehož činnost se podařilo odhalit díky spolupráci českých a německých vyšetřovatelů za přispění kolegů z Rakouska.
Pavlov, Brno – Více než čtyři stovky českých a rakouských školáků usedlo na jeden den namísto do školních lavic do dračích lodí, aby soutěžily o titul Pálavské dráče 2011.
Vranov nad Dyjí /UVNITŘ ROZHOVOR/ – Snad všechny jachty lodní třídy star, které jsou na území české republiky, se budou ode dneška do neděle soustředit na jediném místě. Tím bude Vranovská přehrada. Na ní se totiž uskuteční mezinárodní mistrovství ČR, snad s nejnabitějším startovním polem, co domácí jachting pamatuje.
Mikulov – Brněnská ulice v Mikulově ve čtvrtek ožila. V sedmnáct hodin totiž tamní slavnostně odhalili pamětní desku s bustou u domu významného rodáka Hieronyma Lorma. Tento básník a filozof, od jehož narození letos uplynulo 190 let, se zasloužil o vytvoření dotykové abecedy pro hluchoslepé.
Olomouc – Fotbalový tým Sigmy Olomouc opouští útočník Michal Ordoš. Král ligových střelců ze sezony 2009/2010 odcestoval na testy do rakouského Kapfenbergu, kde se i dohodl na svém působení.
Plzeň – Kde je ta doba, kdy si pražská Slavia jen ukázala prstem a fotbalisté Viktorie Plzeň jeden za druhým odcházeli do hlavního města. Příkladem jsou Šmejkal, Vágner, Vlček, Skála, později Fořt nebo Trapp.
Českokrumlovsko - Tabletenisté z našeho regionu hlásí v cíli mistrovské sezony 2010/11 jednu slavnostní událost, která by se do dalších let měla stát tradicí.
Příbram /FOTO/ – Nečekaný historický artefakt odkryla oprava vnitřní fasády šachetní budovy Ševčinského dolu na Březových horách. Po odstranění větší části omítky odkryla zeď své 132 let staré tajemství – litinovou desku z dob Rakouska – Uherska, která skýtá informace tehdejšího průběhu hloubení v německém i českém jazyce.
Liberec – Bez příkras nevšední zážitek, avšak pouze do 7. července, si mohou dopřát návštěvníci liberecké Oblastní galerie. A to pokud se rozhodnou zhlédnout parafrázi obrazu Eugena Jettela „Měsíční krajina s větrníky“.