
Čech loupil v Rakousku?
Linec – Sobotní vydání OÖN přineslo podrobnosti k vyloupení klenotnictví českým pachatelem v Pregartenu. O události informoval v pátek také Deník.
Linec – Sobotní vydání OÖN přineslo podrobnosti k vyloupení klenotnictví českým pachatelem v Pregartenu. O události informoval v pátek také Deník.
Týn nad Vltavou – Kolikrát už vltavotýnský fotbalový matador Zdeněk Hrdina bojoval v kariéře se zraněními? Vždy se dokázal vrátit na trávník.
Praha, České Budějovice – Ve dvou dnech sehráli fotbalisté Dynama České Budějovice v Praze tři utkání s oběma pražskými velkokluby – a dá se říci, že v těchto náročných testech nepropadli.
Londýn - Britský protikorupční úřad SFO obžaloval bývalého agenta britského zbrojařského koncernu BAE, rakouského obchodníka Alfonse Mensdorffa-Pouillyho, kvůli korupci kolem dodávek stíhaček Jas-39 Gripen do České republiky, Maďarska a Rakouska.
Krnov – Investor, který chce v krnovské průmyslové zóně vybudovat stanici na výrobu bioplynu, pozval zástupce Krnova do Rakouska, aby si mohli jeho technologii prohlédnout a také očichat.
Karlovy Vary – Naděje karlovarského lyžování se vydaly po stopách Lukáše Bauera do Val di Fiemme.
Benešov n. Pl. – Jedny z prvních letošních bikrosových závodů se uskutečnily na Slovensku a do šenkvické haly si odskočil i bikrosař Milan Myšík z benešovského KUR Sportu.
Ostrava – Krajský soud v Ostravě vynesl rozsudek v případu kuplířského gangu, který se podílel na organizování prostituce v Rakousku a na Ostravsku. Hlavními aktéry byli Miroslav Mezey a Diana Klevetová z Ostravy.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/ - Krajský soud v Ostravě vynesl v pátek rozsudek v případu kuplířského gangu, který se podílel na organizování prostituce na Ostravsku a v Rakousku. Hlavím aktéry byli Miroslav Mezey a Diana Klevetová z Ostravy. Mezey byl za trestné činy obchodování s lidmi a kuplířství odsouzen k šesti rokům žaláře, Klevetovou za stejné zločiny stihl tříapůlletý trest. Oba by měli nastoupit do věznice s ostrahou.
Třeboň – Po dvouměsíční přestávce vstoupí příští týden domácím zápasem s Plzní do rozhodující fáze extraligové sezony házenkáři Jiskry Lázně Třeboň. O novinkách v klubu, který má po letech opět naději vybojovat postup do play–off, jsme hovořili s trenérem týmu Vladislavem Jordákem.
Pasov – V Lohu (okres Freyung) v Bavorském lese bylo ve čtvrtek už na tisíc účasníků každoročního zimního srazu „elefantů“, majitelů silných motocyklů.
Jindřichohradecko - Připravili jsme pro vás lyžařský servis. Zde najdete nabídku běžeckých tratí a provozních dob lyžařských vleků. Přidali jsme i veřejná kluziště.
Kyjov, Opava – Momentálně bez angažmá je v současné době fotbalový obránce a kyjovský odchovanec Radek Víšek, naposledy oblékající dres druholigové Opavy.
Rakousko – Sedmadvacetiletý Čech ve čtvrtek večer přepadl klenotnictví v okrese Freistadt poblíž českých hranic.
Staré Město pod Landštejnem – Pro vyznavače zimních sportů je letos doslova ráj v krásné krajině v okolí Starého Města pod Landštejnem.
Deštné v O. h. - Pravá severská atmosféra s dostatkem sněhu a mrazivým počasím panuje konečně, po dvou letech, u penzionu Kristýna v Jedlové – Deštném v Orlických horách, odkud vyrážejí psí spřežení na trasy Šediváčkova longu, etapového, 222 km dlouhého závodu po hřebenu Orlických hor.
Kolínsko - Železniční tratě zaváté sněhem. S tím nyní bojují nejen České dráhy.
Mikulov - Jen pár minut stačilo vychytralému zloději k tomu, aby si přišel na čtyřicet tisíc korun.
Pelhřimov – Žlutý dres znamená v cyklistickém světě totéž, co dokonale padnoucí oblek a švýcarské hodinky na zápěstí v lepší společnosti. Výjimečnost, otázku prestiže.
Kedzierzyn - Na juniorském šampionátu ve vynikající konkurenci sbírali zkušenosti věkem ještě žáci Jaromír Janáček a Ondřej Kotyza.
Liberec - Sdruženář Pavel Churavý před olympiádou říká: "Šest lidí je lepší než já."
Zubří, Rakousko – Parádní zážitky si přivezli z mistrovství Evropy z házené fanoušci ze Zubří, kteří se vydali na šampionát do Rakouska podpořit český reprezentační tým.
Most – Zatím co v Rakousku vrcholí házenkářský šampionát Mistrovství Evropy mužů, první liga žen dohrává o víkendu odložené utkání dvou lídrů této soutěže. A že bude na co koukat.
Víde – Rakouské autokluby ÖAMTC a ARBÖ varují před pravděpodobnými víkendovými zácpami na rakouských dálnicích.
Kyjov, Opava – Momentálně bez angažmá je v současné době fotbalový obránce Radek Víšek, naposledy oblékající dres druholigové Opavy.
Innsbruck - Sen o medailích je pryč, Liptákovi svěřenci podlehli na mistrovství Evropy v házené Polákům 34:35.
Kaprun (Rakousko) – O víkendu se v rakouském zimní středisku Kaprun konal závod Světového poháru v zimním triatlonu a prachatická závodnice v barvách Ski klubu Šumava a samozřejmě i reprezentace České republiky Šárka Grabmüllerová získala třetí místo.
Zubří – Zatímco česká házenkářská reprezentace včetně zuberského odchovance Pavla Mičkala válí na mistrovství Evropy v Rakousku, celek Gumáren Zubří se v dlouhé pauze připravuje na extraligové boje.
Pasov - Od čtvrtka do neděle se v Lohu v Bavorském lese sejde jako každoročně až na 3000 bikerů, majitelů silných motocyklů,při tzv. setkání slonů. Učastní se jej motorkáři až z Ruska.
Innsbruck - Čeští házenkáři porazili Slovince, které vede kouč Serdarušič. Muž, který si kdysi vybral Filipa Jíchu do Kielu.
Jindřichův Hradec – Máme vyřízené svolení a můžeme nahlédnout pod pokličku jindřichohradeckého operačního střediska policie.
Český Krumlov - „Jsme tým, který svůj čas věnuje na záchranu životů druhých,“ říká Milan Bukáček.
Hajnice – Obec pokračuje také v letošním roce s obnovou památkového domu č.p. 6 v centru obce.
Liberec – Mezi nekonečné příběhy libereckého soudnictví se zřejmě zařadí i další z kauz pašování drog. Důvodem je, tak jako i v jiných případech, nedostižitelnost svědků.
Český Krumlov - Ke zkvalitnění průvodcovských služeb by mohl přispět i projekt Středoevropské akademie.
Sedloňov v O. h. – Necelý měsíc má zdejší TJ Sokol ve svém lyžařském areálu v provozu čipový systém kontroly jízdného. Návštěvníci a vlekaři jsou novinkou nadšeni.
Zlín – Filharmonie Bohuslava Martinů připravila už na čtvrtek 28. ledna večer další z hudebních pořadů. Milovníci vážné hudby se mohou těšit na program s názvem Vídeňští skladatelé, při kterém zlínští filharmonici představí díla takových velikánů, jakými jsou Schubert, Haydn nebo Beethoven.
Hradec nad Moravicí – Na Městském hřbitově v Hradci nad Moravicí zůstaly bez péče dvě hrobky - rodiny Gnändlinger a rodiny Daute. Obě rodiny v minulosti ve městě žily a do života se také více či méně významně zapsaly.
Hluboká nad Vltavou – Fotbalista Jaroslav Holý, o němž jako o posile pro jaro v divizi vážně uvažovala Malše Roudné, divizní dres neoblékne. Neobjeví se překvapivě ani na Hluboké!
Plzeň - Kdyby byli házenkáři českého národního týmu prohráli na mistrovství Evropy v Rakousku páteční utkání základní skupiny proti Maďarsku, byli by z šampionátu vyřazeni a domů by se vrátili hodně zdecimováni.
Vídeň – Na hymnu nesahat. V Rakousku to udělali a teď se kvůli nejcennější písni v zemi hádají. Stačilo přitom málo.
Slaný - Zajímavý koncert chystá na sobotu 30. ledna JazzClub Slaný. Od 19.30 hodin se v Hejtmanském dvoře představí soubor Senior Dixieland Praha.
Rožnov pod Radhoštěm – Textilní společnost Loana, která v roce 2008 nebyla schopná splácet své závazky, stále bojuje. V současné době zaměstnává sto čtyřicet sedm lidí.
Rakousko – Na 30 rakouských záchranářů se v neděli večer podílelo na vyproštění dvou českých snowboardistů, kteří uvízli mimo sjezdovku v blízkosti Flachau. Žádný z mužů neutrpěl zranění, informovala agentura APA.
Hradec Králové – Ve sportovním centru v Nymburce se od pátku do soboty konalo halové mistrovství Evropy v pozemním hokeji žen divize B. České národní družstvo chtělo domácího prostředí maximálně využít a vybojovat postup mezi elitu.
Novosedly - Mít na svém pozemku téměř nezničitelný betonový bunkr, není žádná výhra. Své o tom ví i starosta Novosedel František Trefilík.
Chrudim – Od úterý se koná v Rakousku mistrovství Evropy v házené mužů. Ve skupině D, která se hraje ve městě Wiener Neustadt, startuje i Česká reprezentace. Členem tohoto kolektivu je i odchovanec královéhradecké házené Jiří Vítek (na snímku dole).
Linec - Nebezpečí stát se obětí trestného činu číhá v Horních Rakousích nejakutněji v centrech jako Linci, Welsu a Steyru. „Obzvlášť bezpečně žijí lidé v Mühlviertlu,“ napsal v sobotu linecký list OÖN.
Komentář - Bývalo zvykem, že se o úklid sněhu z chodníku staral majitel přilehlé nemovitosti. Na řadě míst a v mnoha ulicích se stávalo někdy doslova prestižní záležitostí, jak rychle a dobře sníh zmizí, aby se netahal na botách do domu.
Kroměřížsko – Die Mutter, der Vater, der Opa, die Oma: slovíčka, která už dnes mladí neznají zdaleka tak samozřejmě, jako jejich rodiče či prarodiče.