
Jakub Hána vyhrál kros v Rakousku
ROKYCANY - Mladý rokycanský vytrvalec Jakub Hána potvrdil svou vynikající formu v dalším závodě.
ROKYCANY - Mladý rokycanský vytrvalec Jakub Hána potvrdil svou vynikající formu v dalším závodě.
Praha - Kamiony na silnicích mohou za značnou část dopravních nehod. Například nedávno zveřejněná studie nehodovosti kamionů ukázala, že nejbezpečněji je na českých silnicích ve dnech, kdy „tiráci“ ze zákona nesmějí vyjet. Počet těchto dnů se ale i přes vládní sliby zřejmě zvyšovat nebude.
Blansko - Zdeněk Novák z Blanska nejen že kola prodává, ale také rád z jejich sedla poznává krajinu. Proježděné má trasy na Blanensku, ale i jinde v republice i ve světě. Umí srovnat kvalitu stezek a zázemí pro cyklisty u nás a v zahraničí. Na Blanensku má svoje oblíbená místa pro výlety a také ví, kde pro milovníky cyklistiky není právě bezpečno.
Turín - "Zažil jsem tu sedm mimořádných let," vysvětlil český fotbalista důvod svého rozhodnutí.
Znojmo - Studenti nejen na Znojemsku mají nejvyšší čas shánět brigády. Některá zajímavá místa si zájemci hlídají i rok předem. Příležitostí k výdělku je ale v regionu málo.
Česká republika - Klíšťata hrozí
Nová Včelnice - Svěřenci trenéra Pavla Váni vyrazili v klubových barvách SK Čéčova na týdenní soustředění do Nové Včelnice. „Už máme za sebou týdenní soustředění v Nymburce,“ připomněl.
Znojmo - Studenti na Znojemsku mají nejvyšší čas shánět brigády. Některá zajímavá místa si zájemci hlídají i rok předem. Příležitostí k výdělku je ale v regionu málo.
PLZEŇSKO - „Najednou se autobus naklonil a my jsme všichni padali k jedný straně. Rovnou na trenéra.“ Tak popisovali někteří ze čtyřicítky mladých fotbalistů – dorostenců z klubů SK Kladno a FK Marila Příbram jejich úterní nehodu. Autobus, který je vezl domů ze šampionátu ve Francii, skončil po půl desáté dopoledne nedaleko Losiné převrácený v příkopu tak nešťastně, že pasažéři nemohli vystoupit. Až na pár boulí se ale nikomu nic nestalo.
Opava - Opavská sedmička. Takové je označení tramvaje, která se dnes po více než padesáti letech vrátí opět do Opavy. Tentokrát ale jen jako exponát.
Liberec - Léčba lymské boreliózy je během na dlouhou trať. Kromě nasazení antibiotik jsou totiž minimálně po jeden rok nutné pravidelné kontrolní odběry krve.
Krnov, Opava - Opavská sedmička. Takové je označení tramvaje, která by se po více než padesáti letech vrátí opět do Opavy. Tentokrát ale jen jako exponát. Do provozu se s ní uvažuje na úzkorozchodnou trať Třemešná – Osoblaha.
Hradecko - Útočit v těchto měsících opět začínají klíšťata. Jejich počet rok od roku stoupá hlavně kvůli stále rostoucímu teplotnímu průměru. Bohužel se tak daří přežívat i těm nakaženým, a to i v mnohem vyšších nadmořských polohách, než bylo dříve obvyklé.
Rychnovsko - Počet klíšťat v České republice rok od roku stoupá. Mohou za to změny podnebí a rostoucí průměrná roční teplota, která tomuto hmyzu poskytuje vhodné podmínky k přežití.
Břeclavsko - Lidé na Břeclavsku se proti klíšťatům moc nechrání. Rakušanů se očkuje až osmdesát procent, u nás jen každý sedmý člověk.
Praha/Chrudim - (DISKUZE) Kvůli změnám v podnebí v posledních letech se počet klíšťat v ČR neustále zvyšuje. Průměrná roční teplota narůstá, a vytváří tak dobré podmínky pro jejich přežívání, bohužel včetně těch nakažených.
TACHOVSKO - Tinktura pro psa je pro kočky smrtelně jedovatá, nesmí s ní přijít do styku
PLZEŇSKO - Plzeňsko patřilo o víkendu mládežnické kopané.
Brno - Jižní Morava jako největší bašta katolíků v republice? To je sice pravda, v Brně však může každý při procházce městem potkat kromě křesťanských kostelů i mešitu nebo synagogu.
České Budějovice - Od února jsou hornorakouští celníci nemilosrdní: kdo veze z Česka víc než karton cigaret, přijde nejen o zboží, ale ještě za každou „tyčku“ zaplatí 50 eur pokuty, napsal středeční linecký deník OÖ–Nachrichten.
Šárovcova Lhota - Také 41. ročník Memoriálu Václava Dobeše se vydařil. Přispělo k tomu počasí, skupina obětavých pořadatelů a 140 závodníků, tentokrát přijelo i pět běžců z Velké Británie, Německa, Rakouska a Slovenska.
Staré Město - [VIDEO,FOTOGALERIE] Šestým ročníkem motocyklových závodů Slovácký okruh o Cenu Bohumila Kováře o víkendu 10.-11. květně žije Staré Město, jehož část se proměnila v závodní okruh.
DOMAŽLICE - Výstavu zahájil dvorní rada Schiffkorn
Staré Město - (FOTOGALERIE/VIDEO) Šestým ročníkem motocyklových závodů Slovácký okruh o Cenu Bohumila Kováře o víkendu 10.-11. květně žije Staré Město, jehož část se proměnila v závodní okruh.
Karviná - Kdo do Karviné? To je otázka, která vyvstává s blížícím se koncem házenkářské sezony.
Vyškovsko - Vyškovsko, to je teď folklór, rock i historie, výstavy i dobré pití. Domácí i turisté mají z čeho vybírat.
Ševětín - Stolní tenis v podání takových mistrů se ještě v Ševětíně nehrál!
Liverpool - Mladí Evropané vědomě holdují alkoholu a drogám, za účelem zpestření svého sexuálního života.
Velké Losiny - Už počtrnácté se v tomto víkendu setkávají v Lázních Velké Losiny malí zpěváčci lidových písní. Celostátní soutěž Zpěváček začala v pátek zkouškami, v sobotu od 10 a pak od 14 hodin má na programu dvojí semifinále.
Jablonec n. N., Praha - Praha se stala v uplynulých deseti letech, vždy v polovině května, místem dostaveníčka profesionálů a milovníků vín v nových zemích Unie.
St. Pölten, Rakousko – Vyšetřovací vazbu Josefa Fritzla, který 24 let věznil svou dceru ve sklepě vlastního domu a zplodil sní sedm dětí, prodloužil vpátek o měsíc soud vdolnorakouském St. Pöltenu.
Prušánky - Zažila pád Rakouska – Uherska, okupaci fašistů nebo rozklad Sovětského svazu. Na světě je už déle než jedno století. Řeč je o Julii Vašíčkové z Prušánek. Podle všeho nejstarší obyvatelce hodonínského okresu. Osmého května se dožila už sto pěti let.
Lipsko (Německo)/ Tým mladších a starších žáků FC Graffin Vlašim se zúčastnil fotbalového turnaje v německém Lipsku. I přesto, že většina vlašimských chlapců už zná atmosféru mezinárodních turnajů, jeli všichni s očekáváním nových zážitků. Vždyť pro všechny to byl reprezentační zájezd za hranice republiky. Starší nakonec vybojovali stříbro, mladší zůstala nepopulární čtvrtá příčka.
Québec - Slovensko postrádá výraznou osobnost. „A v čele hokejového svazu by měli stát jiní lidé,“ říká Marián Šťastný.
Québec - Slovensko postrádá výraznou osobnost. „A v čele hokejového svazu by měli stát jiní lidé,“ říká Marián Šťastný.
Znojmo - Dožít se vysokého věku ve zdraví by chtěl každý z nás. Své sto druhé narozeniny letos v kruhu rodinném oslavila nejstarší žena žijící ve Znojmě. Paní Anežka Čapounová se narodila 16. února 1906.
Praha - Oznámil to na páteční tiskové konferenci v Praze.
Nový Bor - Asociaci GPC Česká republika, která sdružuje sportovce, věnující se silovému sportu, se navzdory nedlouhé době její existence u nás podařil husarský kousek: bylo jí přiděleno právo pořádat jeden z vrcholných podniků – Mistrovství Evropy v silovém trojboji a benchpressu pro rok 2008.
Kolín/ Kolínští judisté Jana Horáková a její bratr Michal přivezli z výborně obsazených závodů opět několik medailí.
Jihlava - Silového trojbojaře Tomáše Šárika čeká další velký závod. Po podzimním úspěchu na světovém šampionátu v Rakousku, kde získal bronz, dnes bude bojovat o evropské medaile. Navíc na domácí půdě.
Lišov - Jen s vojenským dřevěným kufrem se vypravil ve čtvrtek dopoledne z Levína u Lišova Václav Viktora. Vyrazil na měsíční pěší pouť přes Rakousko do italského San Dona Di Piave.
Boskovicko - Nejstarším člověkem na Blanensku byla ještě nedávno stotříletá Emílie Topinková z Voděrad. Letos bohužel zemřela.
Hevlín, Znojmo - Kvůli záměru zrušit lokálku mezi Hevlínem a Hrušovany padl projekt na obnovu trati mezi Hevlínem a Laa an der Thaya. Zástupci obcí jsou zklamáni.
Znojmo - Jachtaři Štěrba s Fetterlem skončili v rakouském závodě druzí. Ideálně tak vstoupili do nové sezony.
Amstetten - Svou rodinu měl rád a snažil se o ni postarat. Fakt, že ji drží pod zemí, se snažil zmírnit květinami a hračkami.
SUŠICE - Při tradičním turnaji se utká pětačtyřicet týmů mladých fotbalistů ze šesti zemí
Vídeň - Premiér Gusenbauer navrhl trvalé sledování sexuálních násilníků
Frýdek-Místek - Ve frýdecko-místecké Víceúčelové sportovní hale bylo v úterý zahájeno mistrovství Evropy mužů a žen v silovém trojboji. Již úvodní den naznačil, že si přítomní diváci určitě přijdou na své. Vstup na tyto závody jsou navíc zcela zdarma.
Znojmo - K tříletém mezinárodnímu projektu spolupráce historických hrazených měst z České republiky, Rakouska, Německa, Slovinska, Itálie a Maďarska se připojili znojemští radní. Z České republiky na programu spolupracují vedle Znojma Tábor, Slavonice a České Budějovice.
Region/ Kam s turisty o druhém květnovém svátku a víkendu