Třinec – Šéf sdružení OSBT, jemuž se nelíbí, jak se firma CPI Byty stará o své nemovitosti v Třinci, si myslí, že zástupce Občanského sdružení majitelů domů, bytů a dalších nemovitostí v ČR (OSMD) by se měl na vlastní oči přesvědčit, zda je jeho kritika oprávněná.
Krnov - Modernizace Krnova, a jeho přerod ze středověké pevnosti do průmyslového města plného továren, započal na přelomu 19. a 20. století. Jeho nedílnou součástí byla regulace toku obou řek Opavy a Opavice.
Třinec – Do slovní přestřelky mezi třineckými nájemníky a firmou CPI Byty vstoupil Libor Dellin, místopředseda Občanského sdružení majitelů domů a bytů v České republice. Myslí si, že zástupci nájemníků si nemají na co stěžovat.
Venezuela - K regulaci internetu vyzval venezuelský prezident Hugo Chávez v reakci na údajné falešné zprávy, které se objevují na venezuelských webových stránkách.
Olomoucký kraj – Je minus dvacet a venku se nedá dýchat. Prachu je ve vzduchu přes 150 mikrogramů na metr krychlový. Meteorologové spolu s úřady proto nařídí teplárnám stáhnout výkon na polovinu.
Třinec – Společnost CPI Byty, které patří v Třinci tisíce bytů, zatím jen s obtížemi nachází společnou řeč s nespokojenými nájemníky. Je to patrné i z reakce na výroky Zdeňka Havelky, který je ve firmě předsedou představenstva.
Ostrava /ANKETA/- Kvůli zhoršeným rozptylovým podmínkám vyhlásil v pátek v půl třetí ráno Český hydrometeorologický ústav signál upozornění na možnost výskytu smogové situace.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/ – Kvůli zhoršeným rozptylovým podmínkám vyhlásil v pátek v půl třetí ráno Český hydrometeorologický ústav signál upozornění na možnost výskytu smogové situace.
Londýn – Právo na život, právo na soukromí a jednou možná také právo na připojení k internetu. Tak by mohla alespoň podle nejnovějšího průzkumu britské stanice BBC vypadat základní lidská práva.
Žďár nad Sázavou – Přibližně pět milionů korun by mohl činit příjem pro farmáře, kteří si pořídí linku na výrobu agropelet. Slibuje to firma ProPelety, která včera nové zařízení na zpracování biomasy představila ve Žďáře nad Sázavou více než stovce hostů.
Zlínský kraj /FOTOGALERIE/ – Řada dopravních nehod zaměstnala ve čtvrtek 4. března hasiče ve Zlínském kraji. Některé z nich se neobešly ani bez zranění jejich účastníků.
Benešov - Zrekonstruovaná kotelna se spalovnou začala ve čtvrtek 4. února sloužit potřebám Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov. Zahájení provozu si nenechal ujít ani hejtman David Rath.
Bystřice nad Pernštejnem – Na reklamní poutače, a to zejména v centru města, poukazovali někteří obyvatelé Bystřice. Mají dojem, že na náměstí nejsou příliš vhodné.
Praha – Český finanční sektor vyšel z krize poměrně stabilizovaný, pro tuzemské banky však zůstanou v následujícím období problémem špatné úvěry. Také cesta za ziskem bude pro banky složitější než dříve. Na středečním setkání s novináři to uvedli představitelé společnosti Deloitte.
Karvinsko – Část místních podniků, které při své produkci znečišťují ovzduší prachem či toxickými látkami, už byla začleněna do Ústředního regulačního řádu. Znamená to pro ně to, že při vyhlášení signálu regulace, jsou povinny přijmout taková opatření, aby snížily prašnost své výroby.
Bystřice nad Pernštejnem – Zástupcům Bystřice, kteří již léta bojují s Ministerstvem financí a současnou legislativou ohledně možnosti se podílet na regulaci videoloterijních terminálů ve městě, došla trpělivost.
Žďár nad Sázavou – Přeměřováním trofejí spárkaté zvěře, kterou v loňském roce ulovili myslivci ve 127 honitbách Žďárska se od pondělí do čtvrtka zabývali členové Komise pro hodnocení ulovené zvěře.
Ostrava/DISKUSE/ - Polétavého prachubylo ve čtvrtek v ovzduší nad naším krajem na některých místech až sedminásobně více, než stanovuje limit50 mikrogramů na metr krychlový. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) přitom již ve středu vyhlásil signál regulace.
Pardubice – Systém zavedení mýtného na silnicích druhé a třetí třídy je proveditelný. K takovému závěru dospěla studie, kterou za podpory státu nechal pro svůj region zpracovat Pardubický kraj.
Frýdek-Místek – Smogový koláč opět zahalil Frýdek-Místek i další města Moravskoslezského kraje. Průměrné hodnoty prašného aerosolu, neboli polétavého prachu, znovu mnohonásobně překračují povolené hodnoty.
Olomouc – Studené či naopak přehřáté vlaky se nelíbí řadě cestujících. Existují různé způsoby vytápění a problémy jsou většinou ve starších soupravách. Podle Českých drah (ČD) by teplota ve vozech měla být alespoň osmnáct stupňů Celsia.
Opava – Už potřetí se statutární město Opava snaží omezit počty volně žijících holubů. Zaměstnanci ostravské firmy Grattis na nežádoucí pernatce, přezdívané létající krysy, nastražili od 25. ledna 2010 odchytové klece.
Vrchlabí– Správa Krkonošského národního parku přišla vletošní zimě snovou atraktivní nabídkou pro děti. Pracovníci environmentálního vzdělávání připravili zooprogram, zaměřený na největšího krkonošského savce– jelena evropského.
Přibývá případů, kdy se u nás nevyplácí něco chovat, pěstovat či vyrábět. Naše strava je ve stále větší míře dovážena ze zahraničí. Má nám to vadit? A pokud nám to vadí, dá se proti tomu něco dělat?
Třebíč - Změna v proplácení regulačních poplatků od 1. února nikoho nenadchla. Zvláště kvůli administrativní a časové náročnosti s ní budou mít problémy zejména starší lidé.
Mostecko – Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) by již v tomto týdnu měla schválit takzvané Regulační řády velkých znečišťovatelů ovzduší. Ty mají zajistit, že velcí znečišťovatelé ovzduší z regionu musejí v době zhoršených rozptylových podmínek upravit svůj provoz, aby dále neohrožovali zdraví lidí.
Moravskoslezský kraj – Po několika dnech, kdy lidé na celém Ostravsku doslova naráželi do prachových částic ve vzduchu a ve chvíli, kdy se začala smogová situace zlepšovat, vyhlásily úřady regulační opatření.
Přerov – Útoky kormoránů pustoší v těchto dnech vodní toky na Přerovsku. Zatímco rybáři nabízejí myslivcům za jejich odstřel částku třicet korun na hlavu ptáka, ornitologové si zoufají: „Střílení kormoránů stejně nevede k jejich regulaci a je úplně zbytečné,“ je přesvědčen přerovský ornitolog Jiří Šafránek.
Uherské Hradiště – Po aktuálním kácení nebezpečných stromů, kdy skončí pod zuby pil celkem sto šestnáct dřevin, by mohla přijít na řadu druhá etapa kácení. Ta může město připravit až o sto dalších stromů.
Břeclav /DISKUTUJTE/ – Ochránce veřejných práv Otakar Motejl nesouhlasí s návrhem ministerstva vnitra, podle kterého Město Břeclav nemůže mít vyhlášku týkající se zabezpečení veřejného pořádku při provozování hostinských činností v obytné zástavbě.
Praha – V prudkou přestřelku mezi občanským sdružením Dost!, prosazujícími regulaci cen tepla, a zástupcem Teplárenského sdružení se změnila čtvrteční tisková konference.
Břeclav /DISKUTUJTE/ – Ochránce veřejných práv Otakar Motejl nesouhlasí snávrhem ministerstva vnitra, podle kterého Město Břeclav nemůže mít vyhlášku týkající se zabezpečení veřejného pořádku při provozování hostinských činností vobytné zástavbě.
Karlovy Vary – Karlovarské zastupitelstvo se ke svému prvnímu zasedání v tomto roce sejde v úterý 19. ledna. Jednání se koná na Krajském úřadě Karlovarského kraje od 8.30 hodin.
Semetín, Valašsko – Početná kolonie kormoránů, která zimuje u řeky Bečvy v Semetíně, přidělává vrásky místním rybářům. Podle nich hejna hladových ptáků doslova decimují rybí populaci v řece.
Cvikov – Opravené schodiště, těsnící okna a bezpečná terasa čekají na pacienty v léčebně respiračních nemocí ve Cvikově. Pacientům už nebude zima v jídelně a personál může beze strachu chodit na terasu.