V Česku se letos ve velké míře přemnožili hraboši. Zemědělcům poničili hlavně úrodu řepky a pšenice. Po sklizni se někde stěhují do blízkých zahrad a domů, kde působí další škody. Hraboší kalamita s sebou ale přináší i pozitivní efekt – nebývalý počet dravých ptáků. Někteří z nich jsou vzácní a jejich výskyt je neobvyklý. Včetně stále vzácnějších sov.
Toužil si vyzkoušet zahraniční angažmá, nakonec ale jednatřicetiletý fotbalový brankář Josef Květon bude působit v Petřkovicích, které hrají MSFL. Bývalý gólman Opavy, který v posledních sezonách hájil branku Vítkovic, se tak rozhodl kvůli rodině.
/FOTOGALERIE/ Na fotbalovém hřišti v Úročnici u Benešova uspořádal svůj charitativní turnaj poslanec Jan Skopeček. Týmy hrály o věcné ceny a svým startovným přispěly na dobrou věc. Výtěžek bude darován na školní pomůcky pro děti ze sociálně znevýhodněných rodin právě z Benešovska.
Prostředí, v němž dítě může vyrůst ve zralého dospělého člověka, musí být bezpečné. Zveřejňováním fotografií potomků na sociálních sítích rodiče riskují mnohé. A přesto to dělají.
Koronakrize ukázala, že si lidé dokáží pomáhat, ale bohužel se našli i tací, kteří ji chtěli zneužít.Své o tom vědí lidé z projektu Patron dětí, spadající pod Nadaci Sirius, který pomáhá rodinám, jež mají děti s postižením. Setkali se s mnoha podvody, odmítli až 85 procent žádostí.
Dva muži se na vánočním večírku v Havlíčkově Brodě poprali, jedna rána pěstí zařídila, že se dvaačtyřicetiletý muž 20. prosince loňského roku domů za rodinou už nevrátil. Smutné vánoce tak prožívala manželka s dvěma nezletilými syny a také dvě dcery z předchozího manželství. Čtyřiatřicetiletý kolega, který ránu zasadil, stanul v úterý před pardubickým soudem, který mu uložil tříletý trest podmíněně odložený na pět let.
Zdravotní sestřička Šárka Šteinochrová bydlí se svým manželem a tříletým synem v Plzni. Před dvěma lety, kdy jí bylo 25 let, jí lékaři diagnostikovali Hodgkinův lymfom neboli nádorové onemocnění lymfatických tkání. Rána to byla pro rodinu o to horší, že ve stejnou dobu podstupovala onkologickou léčbu i Šárčina maminka.
Rozhovor s Ferdinandem Raditschem, ředitelem Květné zahrady na Svitavsku, která loni získala speciální cenu ocenění Bílá vrána, kterou uděluje společnost yourchance. Cílem ocenění je poukázat na nesmyslnost předsudků, které máme jako společnost, a představit veřejnosti mladé lidi z dětských domovů a z pěstounské péče jako osobnosti stejně schopné, jako jsou jejich vrstevníci.
Náhlý zvrat nastal v kauze, kterou vyvolala výpověď pražského strážníka bydlícího ve Středočeském kraji, jehož rodina se nakazila virózou covid-19. Text s titulkem „Koronavir – fatální střet s realitou“ kritizující nefunkční systém testování a chytré karantény už není na webu městské policie hlavního města. Podle ministerstva zdravotnictví je systém nastaven správně a v tomto případě pochybil praktický lékař. Krajská hygienická stanice rovněž chybu odmítá. Strážníkova rodina však označila obě vyjádření za „nepravdivé a manipulativní“.
V průběhu jednoho týdne si zástupci Oblastní charity Kutná Hora převzali čtyři nová auta, která pomohou zvýšit dostupnost sociálních služeb pro více rodin s dětmi se zdravotním znevýhodněním, pro seniory i lidi s handicapem. Nové vozy budou používat poradkyně rané péče a aktivizační služby Střediska Na Sioně a sociální pracovnice nově rekonstruovaného Centra Přístav.
Příjemné letní počasí a slunečná modrá obloha takřka bez mráčku. Trojice školáků z Francovy Lhoty měla poslední červencovou neděli prakticky ideální podmínky pro vyhlídkový let nad Valašskem.
V rámci obnovy hrobky starosty Karla Fenkla proběhla v sobotu 18. července od 10.00 v kostele svatého Vavřince bohoslužba, po které byly rakve s ostatky členů rodiny Fenklů přeneseny na hřbitov a uloženy do hrobky.
Oblíbené zábavné prohlídky žďárského zámku se zámeckými lektory se tentokrát ponesou v duchu poznávání barokních řemesel a každodennosti tehdejšího života. Letní program pro rodiny s dětmi probíhá každé prázdninové pondělí, středu a pátek.
Zaměstnanec pražské městské policie zažil v posledních červencových dnech „fatální střet s realitou“ – jeho syn se nakazil 11. července po návštěvě nočního klubu Techtle Mechtle nemocí covid-19. Koronavirus se rozšířil i mezi další členy rodiny a strážník bydlící ve Středočeském kraji si stěžuje na přístup lékařů i hygieniků.
Zaměstnanec pražské městské policie zažil v posledních červencových dnech „fatální střet s realitou“ – jeho syn se nakazil 11. července po návštěvě nočního klubu Techtle Mechtle nemocí covid-19. Koronavirus se rozšířil i mezi další členy rodiny a strážník ze Středočeského kraje si stěžuje na přístup lékařů i hygieniků.
Zákony je jako kompenzační pomůcku nedefinují, jejich přístup do autobusů, obchodů či škol je jen na benevolenci provozovatelů. Návrh zákona to chce změnit.
V Dětském krizovém centru (DKC) v Praze přibylo dětí, které zažívaly psychické týrání či byly v ohrožujícím prostředí. V letošním prvním pololetí jich bylo víc než za celý loňský rok. Situaci zhoršila koronavirová epidemie a nařízená omezení, která znesnadnila i přístup k pomoci. Na tiskové konferenci to uvedlo vedení DKC. Vyzvalo k nastavení péče o ohrožené děti a rodiny pro případnou další vlnu nákazy či jiné nenadálé události.
/FOTOGALERIE/ Když havlíčkobrodský chirurg Pavel Trnka vyjmul ze srdce pacienta pět centimetrů dlouhou jehlu, kterou si tam nemocný zabodl, evropské lékařské kapacity zůstaly v úžasu. Psal se totiž rok 1940 a na takový zákrok by si troufl málo kdo.
Časté záchvaty kašle, každé respirační onemocnění léčeno antibiotiky. Takový je život Jaroslava Horáka z Kroměříže, který trpí od narození cystickou fibrózou. Devatenáctiletý mladík bere nemoc takovou, jaká je, a snaží se žít naplno. Právě dokončil střední školu a už se těší na „výšku“.
Komunitní centrum na Borku je místem, kde se mohou lidé z lokality potkávat, trávit společně čas, sdílet spolu problémy a radosti a společně pracovat na svých cílech. I Komunitní centrum Borek muselo, stejně jako všechna obdobná zařízení v České republice, v březnu 2020 své dveře klientům z důvodu nařízení vlády uzavřít.
Další charitativní projekt „Jednou stopou pro…“ završili nedávno motorkáři, jejichž společným jmenovatelem je Skupina ČEZ. Tentokráte pomohli hned dvěma rodinám a jednomu sportovnímu klubu pro handicapované plavce. Motorkáři z řad energetiků, ale i jejich přátelé, kamarádi, známí i zcela pro ně neznámí lidé dokázali díky koupi nafoceného kalendáře nashromáždit úctyhodných 145 145 korun. Předání symbolických šeků tradičně proběhlo v Informačním centru Elektrárny Ledvice.
Další charitativní projekt „Jednou stopou pro…“ završili nedávno motorkáři, jejichž společným jmenovatelem je Skupina ČEZ. Tentokráte pomohli hned dvěma rodinám a jednomu sportovnímu klubu pro handicapované plavce. Motorkáři z řad energetiků, ale i jejich přátelé, kamarádi, známí i zcela pro ně neznámí lidé dokázali díky koupi nafoceného kalendáře nashromáždit úctyhodných 145 145 korun. Předání symbolických šeků tradičně proběhlo v Informačním centru Elektrárny Ledvice.
Další charitativní projekt „Jednou stopou pro…“ završili nedávno motorkáři, jejichž společným jmenovatelem je Skupina ČEZ. Tentokráte pomohli hned dvěma rodinám a jednomu sportovnímu klubu pro handicapované plavce. Motorkáři z řad energetiků, ale i jejich přátelé, kamarádi, známí i zcela pro ně neznámí lidé dokázali díky koupi nafoceného kalendáře nashromáždit úctyhodných 145 145 korun. Předání symbolických šeků tradičně proběhlo v Informačním centru Elektrárny Ledvice.
/FOTOGALERIE/ Oblíbenost cykloturistiky v posledních letech stoupá, v době „koronavirové“ krize se zájem o poznávání tuzemských památek a přírody ze sedla bicyklu ještě zvýšil. Na to reagují nejrůznější spolky a organizace vydáváním nových průvodců, kde odhalují zapomenutá místa. Nový průvodce od Středočeské agentury cestovního ruchu obsahuje tipy na výlet zvládnutelné nejen pro rodiny s dětmi, ale i zdatnější cyklisty.
GRASPO RUN, den plný sportu a zábavy, čeká návštěvníky 26. 9. na lyžařském svahu ve Zlíně. Hlavním bodem programu budou běžecké závody pro jednotlivce, děti i rodiny. Návštěvníky čeká bohatý doprovodný program s charitativní dražbou.
Na hrobku rodiny Hendrichovy a Švermovy na městském hřbitově v Mnichově Hradišti se zaměří restaurátoři. Opraví vnitřní omítky, na které město získalo dotaci ze středočeského fondu kultury a obnovy památek.
/VIDEO/ Trámky, násady, teleskopický obušek i paralyzér. V úterý chvíli před devátou hodinou propukl v ulici Řetízková na Žižkově Vrchu v Jablonci velký konflikt mezi dvěma rodinami. Rvačky se zúčastnilo na 30 lidí. Na místě zasahovalo 11 policejních hlídek, které zadržely dvě osoby.
Julia a Petra Reisingerovy. Dcera a matka. Dvě basketbalové ikony spolu změří své síly v benefičním basketbalovém zápase v sobotu 1. srpna v basketbalové hale STARZ ve Strakonicích.
Ještě v 80. letech u nás bylo evidováno na dva tisíce případů vztekliny ročně. Dnes je Česká republika územím, kde se tato nemoc prakticky nevyskytuje. Zásluhu na tom má veterinář Oldřich Matouch, který za vymýcení vztekliny u nás získal mezinárodní ocenění Světové organizace pro zdraví zvířat (OIE). Cenu, která je v oboru veterinární medicíny vysoce ceněna, převzal před čtyřmi lety v Paříži jako dosud jediný český vědec.
Na slavnostní vernisáži Zase spolu 2020, do které mohli přispět profesionálové i amatéři svými fotografiemi a výkresy zazpívá ve čtvrtek 30. července ve 14 hodin na pelhřimovském náměstí operní pěvkyně Miroslava Časarová. Podpoří tak celý tento mezigenerační projekt Family Pointu Pelhřimov, který má zdůraznit hodnotu mezigeneračního setkávání, obzvlášť v uplynulé i této době.
Na severu v jednom městě, žila rodina s mnoha dětmi. Tatínek byl univerzitní profesor a maminka, jak jinak, měla s dětmi plno práce… Tak začínal zdánlivě nevinně vypadající příběh našeho skautského tábora na motivy fantasy komiksu a filmu od syna Stephena Kinga Locke & Key neboli Zámek a klíč. Byl to dům plný kouzelných klíčů, které našim držitelům klíčů přinášel zvláštní schopnosti a otevřel cestu do jiných světů, do jiných dimenzí.
Z domovů seniorů už zmizela atmosféra strachu a smutku, která se šířila v době koronavirové krize. Klienti se opět mohou setkávat se svými blízkými. Přetrvávají ale stále přísnější podmínky a hygienická opatření. Také návštěva lékaře nebo úřadů je dosud trochu složitější než dříve.
Stolpersteiny – Kameny zmizelých vsazené do chodníků připomínají po celém světě osudy obětí holocaustu. Do celoevropského projektu výtvarníka Guntera Demniga se zapojí i Vysoké Mýto.
Sedmiletá Zuzana Marešová seděla v červenci roku 1939 ve vlaku na pražském Hlavním nádraží a na peróně viděla maminku, jak pláče. Nechápala proč. V kupé seděla se svými dvěma staršími sestrami a cestu do Londýna brala jako výlet.
Ondřej Brousek je teď spíše rodič-skladatel než herec. Recept na to, jak syna Františka udržet u klavíru, bohužel nemá. Momentálně ho s „magickým světem hudby“ zkouší seznámit přes animované filmy.
Ostatky básníka, překladatele a výtvarníka Josefa Hrubého byly uloženy do nově zřízeného čestného hrobu města Plzně na Ústředním hřbitově v Plzni v části Lesní hřbitov.
Od loňska je na peckovském náměstí otevřeno soukromé Muzeum legionářů Peckovska. Jeho cílem je především přiblížit historii československých legií, seznámit návštěvníky i se životem a osudem legionářů z regionu. Připomenout historii, která mnohým zůstává zastřena řadou otázek.