Teplice – Centrum Teplice včera žilo soutěží Šance pro talent. Na pódiu na náměstí Svobody se vystřídalo několik zpěváků a tanečníků. Mladé talenty povzbudil ve svém projevu i Hynek Hanza, náměstek primátora Teplic .
Liberec - Neuvěřitelných 12 500 tanečníků a 819 formací z celé ČR se tento rok zapojilo do nejmasovější taneční soutěže formací TDLT 2011. Do centra Babylon se o víkendu 11. – 12. června sjede téměř 1100 nejlepších tanečníků ve speciálních párových tancích z celé země, což je o 350 více než v loňském roce! Ti zde budou v rámci soutěže Topgal Dance Life Tour 2011 bojovat nejen o tituly mistrů České republiky, ale zároveň o nominace na mistrovství světa v latino show a speciál couple dance, které proběhne v listopadu také v Liberci, a to již potřetí!
Březno u Chomutova – Už dnes večer začíná na letišti u Března Open Motor Show 2. Jde o tuning sraz a zároveň sraz sportovních, amerických a historických vozidel, závodních speciálů a motorek.
Praha – Návraty, ženy a show. Ty budou v popředí letního programu na televizní obrazovce Novy i Primy Love. Vracet se budou oblíbené domácí i zahraniční seriály a filmy, hrdinky ze Zoufalých manželek či Sexu ve městě, dojde ale i na premiéry.
Třebíč – Nemalou dávku kreativity předvedla ve čtvrtek mládež na 12. ročníku Junior show v třebíčském kongresovém centru Pasáž. V nabitém programu si tak mohl přijít na své takřka každý návštěvník jakéhokoliv věku.
Liberec – Co má tanec společného s počítačovou technikou? To, co dnes každý jiný obor lidské činnosti. Všude se prolíná realita virtuální s tou „normální“.
Brno – Zářící horkovzdušné balony na noční obloze. Takový pohled chtěli premiérově nabídnout Brňanům organizátoři svátku létání Balloon Jam, který je součástí festivalu Brno – město uprostřed Evropy. Plány jim ale překazilo počasí.
Šternberk – Nejen řev motorů a parádní závodní vozy, ale i start balonu, ukázky bojových umění, kuchařskou show, koncerty či adrenalinové akce nabízí po tři dny město Šternberk. O víkendu se tam koná tradiční závod Ecce Homo s bohatým doprovodným programem. Ten začíná už v pátek.
Olomouc – Korunní pevnůstku v Olomouci v sobotu obsadí revivalové kapely. Festival Revival Open Air nabídne hity kapel jako The Doors, Judas Priest, Roling Stones i Rammstein.
Beroun – V areálu skateparku poblíž vlakového nádraží v Berouně se bude konat v sobotu 11. června již druhý ročník skateboardových závodů s názvem DVS BEROUN GRAND PRIX a hudebního festivalu SKATE & ROCK SHOW.
Druhou červnovou sobotu přivítají Velké Popovice všechny milovníky dobrého piva a šikovné fachmany, kteří se nebojí vzít sekyru a kladivo do ruky. V místním pivovaru se bude konat 19. ročník Dne Kozla, tentokrát na téma „S Kozlem na dřevo“.
Litoměřice /FOTOGALERIE/ – Amatérský kouzelník, několikanásobný mistr světa ve footbagu, rockeři, klavírista a zpěvák. Sestava, která bavila na litoměřickém Mírovém náměstí.
Loket -Mnohonásobná slavice nastoupila na pódium úderem osmé hodiny večerní a srdce všech rockerů okamžitě zasáhla pomyslným šípem. Svou show totiž odstartovala písničkou Tygřice, předělávkou hitu od legendárních AC/DC
Los Angeles /EXKLUZIVNÍ FOTOGALERIE/ - Filmové ceny MTV přitvrdily. I proto nejspíš sledovanost jejich přímého přenosu v neděli v noci znovu poklesla. Už podruhé, jak se shodují pozorovatelé posledních ročníků.
Los Angeles /FOTOGALERIE/ - Filmové ceny MTV přitvrdily. I proto nejspíš sledovanost jejich přímého přenosu v neděli v noci znovu poklesla. Už podruhé, jak se shodují pozorovatelé posledních ročníků.
Planá – Ne vždy je práce hasičů smutná. Koneckonců, mohl se o tom přesvědčit každý, kdo procházel v pondělí odpoledne po plánském náměstí. Hasiči totiž chytali po stromech papouška Čakýho, který uletěl místnímu chovateli. Na událost se byl podívat i Deník.
Praha - Velkopopovický Kozel zve své příznivce i v letošním roce na již 19. Den Kozla, který se uskuteční 11. června od 9 hodin v Pivovaru Velké Popovice.
Liberec – Již sedmý ročník Muzejní noci proběhl ze soboty na neděli v Liberci. Oblastní galerie, iQpark a Severočeské muzeum se tak připojily k celostátnímu festivalu.
Hořice – Je potěšující, že sdružení pomáhající postiženým dětem – Klub Klokánek, funguje úspěšně deset let a má nadějně našlápnuto i do dalšího kulatého výročí.
Valtice – Taneční hudba všeho druhu, slunečné počasí a převážně dámské a dívčí osazenstvo. Tak vypadalo valtické náměstí uplynulý víkend. Jihomoravské město totiž hostilo Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu.
Liberec - Kam přijde, tam zazáří. Její svěřenci sbírají jednu medaili za druhou. Důležitější ale je, že její práce dává smysl pěti stovkám dětí a dospívajících a učí je mít radost z pohybu.
Rožnov pod Radhoštěm – Rožnovská společnost Historika se zaměřuje na ohňové a UV show. Zakládající členové před publikem předváděli své umění již zhruba od roku 1998.
Janov /FOTOGALERIE/ – Již 21. ročník Jarmarku v Janově se vydařil. Sjížděly se na něj lidé nejen z Jindřichovska, ale také z Albrechticka, Osoblažska a Krnovska.
Mikulov – Moravský avantgardní muzikant Pavel Fajt, tuvinský šaman Gendos Čamzyryn a celá řada výtvarníků, divadelníků i literátů si dali dostaveníčko v Mikulově. Dietrichštejnská hrobka tam v sobotu hostí pátý ročník Mikulovění.
Háj ve Slezsku - Občanské sdružení Mlýn u vodníka Slámy znovu potěší všechny, kterým učarovala krása a elegance koní. S jezdeckým klubem Merko připravili jeho členové na nadcházející sobotu 4. června v místní části Lhota Jezdecké hobby závody s koňskou show.
Opava – Doslova smršť punkové muziky čeká v brzké době na návštěvníky Musicbaru Jam v Opavě. Sraz si tady totiž dají v sobotu 4. června ve 20 hodin hned tři kapely tohoto ražení.
Možná vás to překvapí, ale zoologické zahrady patří v Česku mezi nejoblíbenější turistické cíle. A má to hned několik důvodů: otevřeno mají celoročně, pořád se tu něco zajímavého děje, a navíc sem můžete vzít své potomky stejně jako prarodiče. Nudit se nebudete!
Opava - Protože uplynulou sobotu zhatil veškeré plány na Opavský Den dětí déšť, padlo na opavské Hlásce rozhodnutí, že centrální městské parky ožijí dětmi a akcemi pro ně první červnovou sobotu.
Chomutov /PODROBNÝ PROGRAM S ODKAZY/ - Multižánrový festival startuje ve čtvrtek školním baletem, hlavní program v pátek a sobotu. Projděte si program a vyberte, na co zajít.
Pardubice – Letos odstartovala Wellness liga – Mistry s mistry, aneb cvičíme pro radost a pro zdraví. Tato soutěž je určena těm, kteří mají rádi aerobik, od komerčního až po sportovní, od jednotlivců až po týmy.
Bruntál - Cirkus Bernes se po týdenním hostování v Krnově přesunul do Bruntálu, kde bude hostovat až do neděle. Milovníci cirkusového umění se mohou těšit na exotická zvířata, klauny i akrobaty.
Ústí nad Labem /DOPLNĚNY DALŠÍ FOTOGALERIE/ – „Ty jo, to bylo dost dobrý,“ pravil na odchodu z koncertu Kapely Kryštof v úterý kolem půl osmé asi šestnáctiletý návštěvník.
Kunštát – Pestrý program nabídne čtvrtý ročník Svátků řemesel v Kunštátě. Řemeslníci a účinkující v kulturním programu zaplní areál zámeckého parku v sobotu jedenáctého a v neděli dvanáctého června. Tématem letošního ročníku je dřevo.
Olomouc /PROGRAM/ – Na festival pro opravdové rockery mohou fanoušci zajít do olomoucké Korunní pevnůstky. V sobotu 11. června se zde koná Revival Open Air 2011, kde se na jednom pódiu představí nejlepší československé revivalové kapely.
Teplice /FOTOGALERIE Z NEDĚLE, HLASUJTE/ – I když se na nebi občas objevily mraky a spadlo i několik kapek, tak se dá říci, že letošní lázeňské oslavy v Teplicích byly z hlediska počasí vydařené. Oddechl si také ohňostrůjce, který celý den připravoval na vodárně na Letné pestrobarevnou show. Jeho divadlo pak v sobotu ve 22.22 hodin sledovalo na nebi zcela zaplněné centrum lázeňského města, kde slavnosti probíhaly.