Doksy - Ekologická show zavítala do Doks. Prostřednictvím osvětové akce zaměřené na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů si zdejší obyvatelé mimo jiné prověřili znalosti v interaktivním soutěžním kvízu.
Habrkovice – Tento týden jsme vyzpovídali cvičitele zvířat Tomáše Ringela z Habrkovic, který vystupoval se svými cvičenými dikobrazy v televizní show Talentmanie.
Benešovsko - Dva dny volna lze využít různě. Dokonalé babí léto ale přece jen láká více k výletům za nepoznaným nebo potvrzením dobré kvality už známého.
Vyškov – V pátek přesně v poledne odstartuje v okresním městě historickým jarmarkem tradiční akce s názvem Dny evropského dědictví – Dny památek. Vyškovská radnice přichází už tradičně s bohatým programem.
Kadaň, Rumburk – Dvou koncertů úřadující České slavice Lucie Bílé si v blízké době užije severočeské publikum. Představí se v pátek s kapelou od 19.30 hodin v podhradí v Kadani, následující čtvrtek pak nabídne její recitál s klavírem svým návštěvníkům KD Rumburk. Kadani zazpívá Slavice s kapelou Petra Maláska. Porotkyně talentové reality show si „jen“ s klavírem užije KD Rumburk dvakrát: ve čtvrtek 16. září od 18.00 a od 20.00 hodin
Kadaň, Rumburk – Kadani zazpívá Slavice v pátek s kapelou Petra Maláska. Porotkyně talentové reality show si „jen“ s klavírem užije KD Rumburk dvakrát: ve čtvrtek 16. září od 18.00 a od 20.00 hodin.
Jihlava - O tomto víkendu se na Letišti Jihlava v Henčově uskuteční 21. ročník Horáckého leteckého dne. Akce se koná ve dnech 11. a 12. září a otevřeno po oba dny je od 9 do 17 hodin. Hlavní program je od 14 hodin.
Opava – Legenda pódií z Ostravy se po dlouhém čase představila opavským fanouškům. Buty pomohli dát minulý pátek na Sádráku vale prázdninám. A povedlo se jim to náramně.
Žatec /FOTO/ - „Až vám tu bude hrát Laura za pět let, bude mít ten koncert 4 a půl hodiny,“ slíbil moderátor ve finále koncertu Laury na Dočesné v Žatci.
Znojmo – Nejen burčák, ale také rozmanitý hudební program nabízí letošní Znojemské historické vinobraní. Vystoupení jsou připravena na desítku míst v centru, program bude pokračovat i po skončení hlavní produkce, a to ve znojemských klubech a restauracích.
Vlašim - Doslova v likvidační četu se proměnila parta kaskadérů Emila Chaloupky, které se o víkendu během pár minut podařilo na parkovišti stadionu Na lukách sešrotovat čtveřici doslouživších automobilů. Stačili jim k tomu dva monster trucky, které si jezdci sami vyrobili.
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Kutnohorské fotbalistky vydřely ve 2. kole III. ženské ligy remízu proti silné Viktorii Všestudy. Na konci ale proměnil zápas opět ve svou vlastní one-man show pomezní rozhodčí Zdeněk Linhart, který nechal vyloučit Vaníčkovou sBaudyšovou.
Brno /FOTOGALERIE/ -Zelený svět. Tak se jmenuje mezinárodní zahradnický veletrh, který od prvního zářijového pátku hostí brněnské výstaviště. Svět, do kterého jubilejní desátý ročník akce návštěvníky zve, je opravdu především zelený. Barev má ale daleko víc.
Praha /EXKLUZIVNÍ RECENZE/ – Kolem muzikálu Robin Hood z dílny zkušeného tvůrčího tandemu Gabriela Osvaldová a Ondřej Soukup bylo rušno od chvíle, co se rozhodli pro jeho inscenování v pražském Divadle Kalich. Jeho producent Michal Kocourek totiž chytře spojil síly s televizí Prima, která pak celé jaro hledala s pomocí svých diváků představitele hlavních rolí Robina a Mariany prostřednictvím castingové show Cesta ke slávě. Vzbudit zájem veřejnosti o příběh legendárního zbojníka ze Sherwoodu, který zaujal už několik filmařů (naposled nedávno Ridleyho Scotta), se tedy povedlo. 1. a 2. září pak Divadlo Kalich uvedlo v premiéře muzikál, který společně napsali manželé Gabriela Osvaldová a Ondřej Soukup…
Hradec Králové - /PROGRAM, FOTO PRŮVODU/ Krajské město uvidí v pátek a v sobotu Slavnosti královny Elišky. Budou se konat v historickém centru města a v blízkých Šimkových a Žižkových sadech.
Háj ve Slezsku – Každý, koho se zeptáte, řekne, že nejlepší oslavy jsou většinou spojeny s jubilei. A takové narozeniny, natož vodníkovy, jsou jubileem nejvhodnějším.
Prostějov – Ke slavnostnímu utkání u příležitosti otevření nové sportovní haly si polský volejbalový celek z Bielska-Bialy pozval úřadujícího českého mistra VK Modřanská Prostějov.
Trutnov - Historická slavnost se koná v sobotu odpoledne v centru města a jeho okolí. Vyvrcholí tak oslavy 750. výročí od první písemné zmínky o Trutnovu.
Vizovice /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Třiačtyřicátý ročník Vizovického trnkobraní je už minulostí. Ve třech festivalových dnech se na hlavním pódiu vystřídaly desítky kapel. Headlinerem přehlídky byla letos kapela Chinaski. Přestože se páteční program dostal do skluzu, tisíce fanoušků trpělivě čekaly na šestici známých hudebníků. A ti je nezklamali. Během hodinového koncertu publiku nabídli staré šlágry i ochutnávku z nové desky, která se za pár týdnů dostane na pulty obchodů.
Olomouc – Superstar Honza Bendig, ukázky mistra neuvěřitelných kousků na kole, škola popového zpěvu ale i dětská show Míši Růžičkové, kouzelníka Šeklina, výuka hry na bubny nebo westernová podívaná s biči a kvéry. To je už třetí ročník akce nazvané Jeden dětský den nestačí.
Žatec /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ – Více než tříhodinový narozeninový unikátní koncert skupiny Laura a její tygři bude jedním z vrcholů tradiční žatecké 53. Dočesné. Odehraje se ve velkém stylu v pátek 3. září od 21.00 hodin na hlavním žateckém náměstí. Vstup je na něj zdarma. Někomu to může znít neuvěřitelně, ale Laura se chystá slavit na Žatecku již 25. výročí vzniku. Více o celém programu Laury prozradil její zakladatel a kapelník Karel Šůcha, který píše písničky a se s baskytarou v kapele s hudebními kolegy dělá show.