Vidnava - Česko-polské kulturní léto je název akce, se kterou chce v sobotu Vidnava na Jesenicku přivítat se svými polskými partnery začátek prázdnin. Starostka Vidnavy jen doufá, že se umoudří počasí. Slavnost dotací podpořila Evropská unie.
Tlumačov - Oprášit vzpomínky na kdysi oblíbené „rockové mosty“, kdy kapely z Domažlicka jezdily koncertovat do bavorského Schönsee a německé zase na oplátku vystupovaly jako zvláštní host na Chodsku, mohou tuto sobotu 27. června v Tlumačově fanoušci rockové muziky.
Ostrava - Slovenský zpěvák Richard Müller se po dvouleté odmlce opět vrací na česká koncertní pódia. O více než dvě desítky kilogramů lehčí se muzikant představí už na podzim šestého října na vystoupení v ostravské ČEZ Aréně.
Olomouc - Tradičním přírodovědným jarmarkem s mnoha lákavými atrakcemi ožije ve středu od osmi do sedmnácti hodin foyer nové budovy Přírodovědecké fakulty na Envelopě a přilehlý areál vysokoškolských kolejí. Akce se letos koná už podeváté.
Pelhřimov - Na pivovarském dvoře bude živo i v létě. Sotva uzavřeli pelhřimovští pivovarníci sedmý ročník Poutník festu, pomalu začínají s přípravou druhé stěžejní akce, Dne otevřených dveří.
Bohumín /FOTOGALERIE/ - Velký úspěch zaznamenali junioři z tanečního souboru Radost a Impuls z Bohumína. Ti si na mistrovství republiky připsali tři prvenství v jazz dance formacích, v show dance a v modern dance.
Přerov - Zajímavou podívanou slibuje páteční akce v parku Michalov v Přerově. Skupina historického šermu ve spolupráci s městem Přerovem připravila na pátek 26. června kulturní program v parku Michalov.
Přerov - Zajímavou podívanou slibuje páteční akce v parku Michalov v Přerově. Skupina historického šermu ve spolupráci s městem Přerovem připravila na pátek 26. června kulturní program v parku Michalov.
Klenčí, Nové Dvory /FOTO, VIDEO/- Zdeněk Drbal a Josef Pelnář z klenečského leteckomodelářského klubu se s létajícími stroji zúčastnili Model air show Drápalík.
Velká Bíteš - První brněnská strojírna se tradičně účastní pařížské výstavy leteckých výrobců. Zástupci Divize letecké techniky tam letos prezentovali nový turbovrtulový motor TP100, malý proudový motor TJ100 a pomocnou energetickou jednotku. Firma do Paříže vyslala i Tomáš Kučeru, který odpovídal na otázky Žďárského deníku.
Karvinsko - Byli jste o víkendu mimo domov, nebo jste jej prožili takovým způsobem, že jste nemohli sledovat nepřetržitý tok zpravodajství na stránkách Deníku? Informovat vás může stručný přehled.
Přerov /FOTOGALERIE/ - V rytmu samby, rumby a dalších latinsko amerických tanců oslavila známá přerovská taneční škola Isis poslední dny letošního školního roku.
Přerov /FOTOGALERIE/ - V rytmu samby, rumby a dalších latinsko amerických tanců oslavila známá přerovská taneční škola Isis poslední dny letošního školního roku.
Mladecko /FOTOGALERIE/ - Neskutečná síla spoutaná do motorů tanků, transportérů a traktorů. Legendy s označením T 34, SU 100, T 55 nebo T 72 asi není třeba představovat.
Břeclav /VIDEA, FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ - Pro někoho kýč, pro jiného nesmrtelné hity. Obecně vzato se však jejich hudba váže ke vzpomínce na roztančená osmdesátá léta a zářivé oblečky.
Havířov /AKTUALIZOVÁNO/ - V centru Havířova se konala velkolepá květinová show, která stejně jako naposledy před dvaceti lety nese název Havířov v květech.
Havířov /FOTOGALERIE+VIDEO/ - V centru Havířova se konala velkolepá květinová show, která stejně jako naposledy před dvaceti lety nesla název Havířov v květech.
Třebíč - In flagranti aneb Přistiženi při tanci, je název pořadu, který si na dnešní večer ke svému 30. výročí založení připravila třebíčská taneční skupina Motus. A právě tanci ve všech podobách a stylech bude patřit velký sál divadla Pasáž.
Brno - Deštníky, pláštěnky a nepromokavé bundy. Taková byla výbava odhadem devíti tisícovek fanoušků Lennyho Kravitze, kteří se v pátek vydali v hustém dešti na Velodrom na jeho brněnský koncert.
Brno /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ - Energický zpěvák a kytarista Lenny Kravitz v pátek večer zazpíval zaplněnému Velodromu. Vytrvalý déšť přitom nevadil ani jemu, ani jeho posluchačům.
Karviná /FOTOGALERIE/ - Ani vytrvalý déšť neodradil desítky, možná stovky fanoušků Daniela Nekonečného, aby si nechali v pátek ujít jeho vystoupení na Masarykově náměstí. A on své příznivce nezklamal. Lidé tančili a bavili se i v dešti, za což je zpěvák a tanečník Nekonečný chválil a své vystoupení gradoval do velké taneční a ohňostrojové show.
Anděl (ne ale strážný) zažil nebývalou vajíčkovou show, jak jistě pamatujete. Ta potvrdila, že trefit se dá ledaco i ledakdo ledačím. V našem případě papaláš vejcem, a ne jedním. Ona předvolební oranžová agitka a její vůdce se sexy mozkem, ti by mohli vyprávět. Možná ještě dnes nikdo z nich nemá ani pomyšlení na vaječinu k snídani či na volské oko, byť by stokrát dávalo najevo, že to myslí upřímně…
Úpice - Nedílnou součástí Festivalu cyklistiky je každoročně doprovodná akce Bujará Úpice. Od dneška do neděle se na náměstí představí více jak desítka kapel, většinou vpunkovém či ska žánru.
Jedovnice /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Piloti motorových člunů Marcel Haase a Marcel Čopák z Klubu vodních sportů Jedovnice se tenhle týden vrátili z Velké ceny Jižní Koreje.
Sušice - Téměř 20 dětských týmů z Plzeňského kraje se o víkendu 19. – 21. června sjede do Sušice, kde se letos bude konat krajské kolo Svojsíkova závodu.
Jilemnice - Jilemnické pivní slavnosti se uskuteční v sobotu 20. června v prostorách areálu firmy JIP východočeská, a. s., v Jilemnici. Celodenní akce chce hlavně pobavit návštěvníky. Protože v Jilemnici existoval v letech 1384 až 1957 Harrachův pivovar, je tedy tato akce na místě.