Třebíč - Multimediální výchovnou show o vážných dopravních nehodách zhlédli v pondělí v kině Pasáž studenti třebíčských škol. Několika z nich se přitom udělalo špatně. Akce Besipu mladým lidem totiž zprostředkovala emotivní zážitek následků havárií. Po filmu vystoupil na pódiu mladý motorkář, který je trvale upoután k invalidnímu vozíku.
Brno - /PŘIDÁNA FOTOGALERIE/ Brněnské výstaviště ožívá velkou událostí světa módy. Největší módní veletrhy ve střední Evropě, Styl a Kabo, představí v průběhu příštích tří dnů na osm set značek z dvaadvaceti zemí světa. Doplní je veletrh Cosmetics a veletrh outdoorového oblečení S1.
Hulín - /FOTOGALERIE, VIDEO/ Smích a dobrou náladu vnesla v sobotu večer do hulínského Kulturního klubu oblíbená travesti skupina Screamers. Se svým představením nazvaným Screamers útočí, nadchli celý sál.
Kutná Hora - Který jiný den by měl být vhodnější pro uspořádání našeho maturitního plesu, než svátek zamilovaných, řekly si zřejmě sličné maturantky ze Střední odborné školy v Kutné Hoře a rozhodly se plesat právě na Valentýna.
Kynšperk — V dalším kole krajského futsalového přeboru byl na programu souboj o první příčku. V kynšperské hale se tak střetl sokolovský Rád s karlovarským Sausforkem Otovice.
Praha - V ABBA the show vystoupila švédská cover skupina Waterloo, členové originál ABBA bandu spolu s Národním londýnským symfonickým orchestrem, který vedl Matthew Freeman. Je považována za nejautentičtější a nejvěrnější ABBA revival show současnosti.
Praha - Roman Ondráček a Miloš Pokorný patří k nejoblíbenějším moderátorům v české kotlině. A také zpěvákům, uvážíme-li, že coby duo Těžkej Pokondr zvítězili třikrát v žebříčku nejprodávanějších tuzemských interpretů.
Zruč nad Sázavou - Plesové veselí vypukne v obou sálech hotelu Baťov ve Zruči nad Sázavou v sobotu 14. února ve 20 hodin. Konat se tam bude druhý reprezentační bál města.
Valkýra – jedna z největších protinacistických operací za druhé světové války, na jejímž konci měl být mrtvý Adolf Hitler, izolace jeho nejvěrnějších a převzetí moci v Berlíně – tohle téma vzrušuje historiky, literáty a filmaře od dob skončení války. Vznikly o něm knihy (mj. Kershawův Příběh Operace Valkýra) i filmy (Pád třetí říše), včetně řady dokumentů.
Ústí nad Labem /FOTOGALERIE/ - Bravo! Ústečtí Lvi vstoupili do vyřazovací fáze prvoligové soutěže pravou nohou. V domácí Zlatopramen Areně porazili v prvním čtvrtfinálovém souboji celek Benátek nad Jizerou a ujali se vedení v sérii.
Prachaticko - Do vitríny úspěchů Tanečního studia 4ever přibylo dalších pět pohárů, tentokráte z velké soutěže Let´s Dance Together 2009, která se konala 7. února 2009 v moravském Tišnově.
Brno - Ladná krasobruslařská show, mažoretky, malí klučinové na bruslích, létající talíře či nové chorály. Play-off v Rondu nabídne kromě hokejových bitev také spoustu doprovodných akcí. Program v hale se v den čtvrtfinálových utkání rozjede už o tři čtvrtě na čtyři odpoledne.
Chrudim - Slavnostní vyhlášení výsledků ankety Nejúspěšnější sportovci Chrudimska 2008 se uskuteční v úterý 10. února od osmnácti hodin na galavečeru v Divadle Karla Pippicha v Chrudimi.
Uherský Brod - /FOTOGALERIE/ Květinově se v neděli 8. února představil známý mim Michal Nesvadba před zcela vyprodaným velkým sálem Domu kultury v Uherském Brodě. Z reakcí malých i velkých diváků, kteří se v jeho zahrádkové show střídali na jevišti, bylo na první pohled jasné, že se rozhodně nenudí.
Chomutovsko - /VIDEOSERIÁL/ - V dnešní šesté lekci virtuálních tanečních pokračujeme tancem zvaným jive. Chomutovský deník si exkluzivně pro své čtenáře připravil kurz virtuálních tanečních, kde postupně představuje deset tanců.
Zlín - /FOTOGALERIE/ Originální hudební festival, který se dosud vČeské republice nekonal, bude mít 11.února premiéru ve Zlíně. Čtyři kapely různých žánrů vystoupí vtrolejbusech, které budou cestujícím kdispozici od 19hodin usportovní haly Novesta. Následovat budou afterparty vGolem klubu, Zelenáčově šopě a vuniverzitní budově na ulici Mostní. BUsFEsT organizují studenti zlínské vysokéškoly.
Žumberk – Na slavný Formanův film Hoří, má panenko si rozvzpomněli mnozí tanečníci v nabitém sále žumberské hospody, ve které zdejší dobrovolní hasiči uspořádali v sobotu svůj 101. výroční ples. Jeho zlatým hřebem totiž (paradoxně) byla ohnivá show, kterou přímo na parketu připravila zdejší šermířka Linda Barriová. Hasiči se pro jistotu vyzbrojili hasicími přístroji, ale žádný průšvih se nekonal. Naopak, bylo skutečně na co koukat.
Zákolany - Ve střeleckou show zvoleněveského Kučery se změnil první poločas nedělního zápasu zimního turnaje v Zákolanech, v němž domácí fotbalisté podle očekávání vysoko prohráli.
Troják - /FOTOGALERIE/ Klub lyžařů vKroměříži si připomíná významné jubileum. Na prkna se totiž vregionu postavili první lidé vroku 1909a od těch dob už uplynulo sto let. Vrámci oslav se vsobotu ve Ski Areálu Troják konala show, která zmapovala lyžování od počátků po současnost.
Kolín – Promítání videofilmu, na kterém studenti maturující třídy 4.C kolínského gymnázia vystupují z bílé limuzíny a kráčí po červeném koberci, filmová plakáty vylepené po všech prostorách a zlaté hvězdy s otisky rukou a podpisy jednotlivých studentů – takový byl základní rámec sobotního maturitního plesu v kolínském Městském společenském domě.
Ostrava - Letošní devátý ročník Dnů NATO v Ostravě se dočká několika premiér. Z nich nejvýraznější bude prodloužení nejatraktivnější části programu akce odehrávající se na Letišti Leoše Janáčka Ostrava z jednoho na dva dny.
Polička - Ve středu 11. února budou v Tylově domě na slavnostním galavečeru vyhlášeny výsledky I. ročníku ankety o nejúspěšnější sportovce svitavského regionu za rok 2008.
Klatovy - Slavnostním vyhlášením výsledků vyvrcholila v pátek6. únorav klatovském kulturním domě anketa Pošumavského sportovního sdružení Klatovy a Klatovského deníku Nejúspěšnější sportovec roku 2008 okresu Klatovy
České Budějovice - /FOTOGALERIE/ Legraci s hlubším podtextem slibuje páteční premiéra komedie francouzské herečky a později dramatičky Yasminy Rezy Bůh masakru (2006).
Zábřeh - Na speciální nafukovací matrace, které u pacientů trvale upoutaných na lůžko zabraňují proleženinám, použije Charita Zábřeh výtěžek svého devátého plesu. Ten se bude konat v pátek 13. února v Katolickém domě.
Ostrava - Fragmenty krajiny - tento název nese výstava obrazů Petra Pavliňáka, malíře, fotografa, galeristy a ředitele Výtvarného centra Chagall v Ostravě.
Chrudim - Slavnostní vyhlášení výsledků ankety Nejúspěšnější sportovci Chrudimska 2008 se uskuteční v úterý 10. února od osmnácti hodin na galavečeru v Divadle Karla Pippicha v Chrudimi.