Vlna oslav i úlevy zaplavila v úterní večer červenou část Liverpoolu. Klub z města Beatles si výhrou 1:0 nad Neapolí zajistil postup v Lize mistrů. Hrdinou večera se stal domácí brankář Alisson, který v poslední minutě chytil tutovku Milika.
Střední Čechy /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Pokračovat v práci i po narození miminka - a usilovat o to, aby v kraji zanechala trvalou památku na své působení. Takové jsou plány, které Deníku představila středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).
Třebíč – Zajímavou možnost společně se sejít a udělat radost sobě a okolí hudebním počinem, nabízí soubor Musica animata. Jeho prostřednictvím totiž bude sestaven Vánoční sbor Třebíčanů. Ten si pak společně zazpívá výběr z částí známé České mše vánoční Jana Jakuba Ryby v rámci živého betléma, který se veřejnosti představí v areálu baziliky sv.
Městec Králové – Tradiční vánoční výstavu na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti letos pojalo vedení školy trochu jinak. Podle jednotlivých oborů, které se na škole učí, je rozmístěna do několika místností a učeben.
Hradec Králové - K letošní porci oslav, kdy si lidé připomněli 100 let od založení republiky a 25 roků od vzniku České republiky, se přidala i Fakulta informatiky a managementu hradecké univerzity. I ta si připomněla pětadvacet let své existence.
Větvička jmelí patří k tradiční vánoční výzdobě. Zavěšuje se do prostoru tak, aby se pod ní dalo políbit. Polibek pod jmelím má dvojici přinést lásku a plodnost po celý příští rok. Odkud se tato tradice vzala?
/VIDEO/ Letošní oslavy třicetin, které odstartovala už v červnu na festivalu Metronome, pojala kapela Tata Bojs vskutku velkolepě. Jejich součástí je teď výstava v pražském DOXu, která je jedinečnou audio-vizuální procházkou historií jedné hudební party, jejíž základy položili dva spolužáci ze základní školy na Hanspaulce - Milan Cais a Marek Huňát zvaný Mardoša.
Unhošť - Dětský domov v Unhošti oslavil 10 let svého trvání pod vedením ředitele Jiřího Beránka. Slavnostní večer se nesl v duchu zábavné revue a uskutečnil se v městském kinosále. Oslavu moderoval Petr Jančařík. Na pódiu vystoupily děti žijící celoročně v unhošťském zařízení i jejich vychovatelé.
Tachov – Kulaté jubileum slaví v těchto dnech Základní škola Hornická v Tachově. Počtem žáků největší škola ve městě funguje už 60 let a oslavy vyvrcholily dnem otevřených dveří s programem v celé škole.
Hříškov - Tři dotace se podařilo letos získat obci Hříškov na Lounsku. Jde o padesát tisíc korun na oslavy výročí 700 let od první písemné zmínky o obci, 114 tisíc na komunikaci pod prodejnou se smíšeným zbožím a 316 tisíc korun na komunikaci u staré hospody.
Brno /VIDEO, REPORTÁŽ/ - V obří průsvitné nafukovací kouli na hladině bazénu v Městském plaveckém stadionu Lužánky řádí děti. Udržet rovnováhu je těžké, občas některé dítě spadne a díky průsvitné kouli se zdá, jakoby sedělo na vodě. O kousek dál se děti i dospělí po hladině prohání na prknech podobných surfovým. Bojácnější na nich sedí, odvážnější stojí a posouvají se vpřed záběrem pádlla. Netradiční nedělní scénu v bazénu mají na svědomí oslavy čtyřicátého výročí vzniku plaveckého stadionu.
Králův Dvůr - Na vítěze poslední krajské ligy se hokejisté Králova Dvora hodně těšili. Černošice byly velkým lákadlem. Utkání odehráli hráči obou týmů ve vysokém tempu a vše okořenili jedenácti góly.
Třicet let - doba krátká nebo dlouhá? Třicet let nedakonického mužského pěveckého sboru - co se podařilo? Mikulášské zpívání – co k jeho pořádání mužský sbor před 17 lety přivedlo. Několik otázek, spousta odpovědí, která zazněla v tříhodinovém Mikulášském zpívání, které v sobotu znělo kulturním stánkem v Nedakonicích.
VIDEO / VELKÁ FOTOGALERIE/ Více než důstojnou kulisou 10. ročníku módního, společenského a uměleckého večera návrhářky Marie Zelené byla v sobotu 8. prosince dvakrát diváky zcela zaplněná sportovní hala v Ostrožské Nové Vsi. Velký zájem byl o odpolední i večerní program.
České Budějovice - Sedmou zastávkou pro turné se stejnojmenným názvem, Xindl X: seXy eXity tour 2018, se stal v pátek v KD Vltava v Českých Budějovicích.
Brno /VIDEO/ - Panenky, společenské hry, autíčka, sáňky. Takové dárky nacházely pod stromečkem děti z bohatých rodin za první republiky. Nejen o tehdejších dárcích, ale také o tom, jak se v době před sto lety zdobily stromky a jaké tradice se pojily s tehdejšími oslavami Vánoc, se lidé dověděli v sobotu odpoledne v brněnském Moravském zemském muzeu.
ROZHOVOR/ Strhující moravské derby mezi Olomoucí a Zlínem mělo nečekaného hrdinu. Obránce Jiří Ondrušek v něm dvěma góly natáhnul vítěznou sérii Kohoutů už na šest zápasů.
Výjimečný dokumentární projekt Fera Feniče „GEN Galerie elity národa“, který se zrodil před pětadvaceti lety, se blíží ke konci. Nejstarší osobností, zachycenou v unikátní sérii, je poslední žijící sportovní legenda, šestadevadesátiletá Dana Zátopková, jejíž portrét v režii Martin Štolla GEN symbolicky uzavře tuto neděli (ČT1, 20.00).
ROZHOVOR/ Módní, společenský a umělecký večer návrhářky Marie Zelené je doslova za dveřmi a letošní ročník bude podle ní mimořádný a výjimečný. Bude totiž v pořadí desátým, tedy jubilejním, který návrhářka pořádá ve své rodné obci a navíc bude zaměřen k oslavám 100. výročí vzniku Československa.
Jihlava - Pestrý program na poslední měsíc roku nabízí jihlavský klub Soul. To svoje si tam najdou fanoušci všech možných hudebních stylů. V sobotu to budou rockeři, chystá se totiž oslava pětadvacetin legendární kapely Major Major.
Hradec Králové - Neformální zakončení oslav šedesátého výročí Divadla Drak v pátek obstará akce Drakovská zabijačka a tancovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka.
Brno – Neobvyklé místo pro večírek si vybrala trojice mladých lidí. Popíjeli na chodbě domu ve Voroněžské ulici, kam strážníky zavolal obyvatel s obavou, že se někdo snaží dostat do cizího bytu. „Hlídka zajistila všechny únikové cesty a po schodišti se vydala vzhůru, odkud byly slyšet hlasy. Ty patřily osmnáctiletému mladíkovi a dvěma ženám ve věku sedmnáct a jednadvacet let,“ uvedla mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková.
FOTOGALERIE/ Její prababičkou ze sedmé generace byla Marie Terezie. Ulrika Margareta Gräfin, arcivévodkyně Habsbursko-Lotrinská byla jedním z hostů, kteří si nenechali ujít oslavy 190 let Vítkovic.
Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Červencová oslava 115. narozenin motocyklové značky Harley-Davidson v Praze už dávno patří minulosti - ohlasy však přetrvávají dodnes. A nikoli pouze jako pozitivní vzpomínky na vydařenou akci. Mezi středočeskými politiky nadále planou spory kolem deseti milionů korun, jež kraj poslal organizátorům.
Dětský pěvecký sbor Vocantes pod taktovkou sbormistra Michala Sabadáše je už od prvního ročníku akce Česko zpívá koledy nedílnou součástí společného zpívání v Přerově. Nevynechal ani jeden ročník. Na Masarykově náměstí se objeví i letos, a to s klavírním doprovodem Stanislava Smočka.
Protivín - Hvizd železniční píšťalky odstartoval 36. setkání Protivínského vlastivědného klubu ve čtvrtek 22. listopadu. Na úvod besedy uvedla Helena Mašindová, že v letošním roce „osmičkových“ výročí mají i železničáři v Protivíně důvod k oslavám.
Jince /FOTOGALERIE/ - V prvním dnu oslav svátku sv. Barbory poměřili jinečtí dělostřelci z 13. dělostřeleckého praporu Jaselský své síly v závodu dělostřeleckých hlídek ve výcvikovém táboru Jince. Čtyřčlenné hlídky během dvacetikilometrového přesunu zdolávaly náročné překážky.
Jince /FOTOGALERIE/ - Oslavy blížících se Vánoc začaly v neděli 2. prosince ve 14 hodin na náměstí 1. máje v Jincích zahájením stánkového prodeje. V nabídce bylo nejen občerstvení, ale i pestrý výběr zboží, hodící se k tomuto období, kdy k sobě mívají lidé trochu blíže.
Pyšely - Jak ušít sukni, kalhoty, nebo z obnošeného oblečení dětskou čepici, šaty či třeba takové pouzdro na tužky poradí ve čtvrtek 6. prosince od 16 hodin zkušené švadlenky při kurzu rychlošití. Akce probíhá v rámci aktivit pyšelského spolku Pod Lipou v sále radnice, proto i v rámci kurzu účastnice ušijí něco pro dobrou věc.
Středisko volného času Radovánek a Lions Club Plzeň Bohemia uspořádaly slavnostní zasazení stromu, které se konalo na počest 100. výročí vzniku Československa dne 29. listopadu 2018 před budovou RADOVÁNKU.
Česká Lípa - Hokejisté padli doma s Varnsdorfem 5:6 a jsou poslední. „Neudrželi jsme nervy na uzdě. Takto se hokej hrát nedá,“ bědoval trenér František Richter.
Králicko - Projekt Vím já kostelíček sbírá peníze na rekonstrukci varhan v kostelících na Králicku. Letos se chystá podpořit opravu varhan v Dolní Lipce, dosud je vybráno už 130 tisíc korun.
ROZHOVOR/ Brest (Od zvláštního zpravodaje Deníku) – Byl v tom kus symboliky. Možná se to ale jenom tak sešlo. Přesto měl pondělní duel s Norskem pro českou házenkářku Šárku Marčíkovou speciální nádech. Šestadvacetileté hráčka německého bundesligového Nellingenu stejně jako pivotka Alena Šetelíková před soubojem s obhájcem evropského zlata obdržela od prezidenta českého svazu Jaroslava Chvalného kytici a vlajku na památku.
/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Oslava úspěchu fantastické dráhové cyklistky. A přitom tak smutný obrázek. Při Světovém poháru v Berlíně uděloval německý svaz primáty nejlepším jezdcům. Ženám kralovala Kristina Vogelová, která sklidila neutuchající aplaus.
Nymburk /FOTOGALERIE/ – Slavnostně vyzdobené stoly s jídlem, ve sklepních prostorách speciální dvojkoncert. I tak vypadaly oslavy šestých narozenin nymburského Hudebního klubu Mlejn, jehož provozovatelce Jaroslavě Kořínkové se podařilo za předchozí roky stmelit nejen řadu muzikantů, ale i dalších místních, kteří berou komunitní klub jako příležitost k setkávání se zajímavými lidmi.
Berlín (Od zvláštního zpravodaje Deníku) – Oslava úspěchu fantastické dráhové cyklistky. A přitom tak smutný obrázek. Při Světovém poháru v Berlíně uděloval německý svaz primáty nejlepším jezdcům. Ženám kralovala Kristina Vogelová, která sklidila neutuchající aplaus.
Kladno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Dětské centrum Kladno (DCKL), které poskytuje potřebnou péči zhruba šestatřiceti dětem do šesti let v režimu dětského domova, slaví tento měsíc padesátiny.
Pocházejí z roku 1871, nyní kvůli nutné opravě mlčí, ale v roce 2020 bude jeden velmi dobrý důvod, aby opět zazněly v celé své kráse. Varhany z dětmarovického kostela svaté Maří Magdalény jsou lidem v obci natolik blízké, že již tři roky dokonce pořádají a podporují dobročinné bazary pro jejich obnovu. Čas letošní akce pro varhany nastal právě teď.
Berlín (od zvláštního zpravodaje) - Na velkých závodech dráhových cyklistů v německém Berlíně jsem byl už potřetí. Opět jsem viděl senzační závody, salvu emocí, pády a euforii.
Sobíňov /FOTOGALERIE/ – Děti ze Základní a mateřské školy v Sobíňově si společně se svými učitelkami nacvičily zhruba půlhodinové pásmo vánočních písniček a básniček. Navíc nechyběl ani adventní jarmark, na kterém se podílely jak děti, tak jejich příbuzní.
Vlašim - Neobvyklou oslavu svátku svatého Mikuláše připravili členové spolku STROM – přátelé Blanického mlýna. Ve Společenském domě ve Vlašimi uspořádali v neděli 2. prosince Čertovské deskohraní. Pro návštěvníky bylo připraveno mnoho deskových her, od těch klasických jako jsou šachy nebo dáma, až po hry netradiční. Jedno měly všechny deskovky společného. Připravily hráčům mnoho zábavy.
Velké Bílovice /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Krásné, jedinečné, dechberoucí. Takovými slovy by se dalo vystihnout sobotní vystoupení taneční skupiny Balanc z Velkých Bílovic u příležitosti letošního 20. výročí založení.