Kolínsko – Města a obce v regionu se připojují k akci Stromy svobody a vyhledávají stromy symbolizují vznik Československé republiky. V letech 1918 a 1919 jich lidé vysadili tisíce. A sázely se i v pozdějších letech (1928, 1945, 1968) vždy, když si lidé chtěli připomenout a oslavit význam svobody a demokracie.
Kvůli politice by nám nemělo uniknout, jak naši házenkáři na mistrovství Evropy senzačně porazili Dány. A naopak, i když jsme zcela pohlceni děním na tenisovém Australian Open, periferním zrakem bychom současně měli registrovat, že se u nás volí prezident.
Prestižní americké noviny New York Times zařadily Prahu na seznam míst, která musíte v roce 2018 navštívit. Česká metropole se tak vyjímá ve výčtu 52 lokalit světa. Americký tisk láká turisty do Prahy na oslavy stého výročí samostatnosti, koncerty i výstavy.
V rámci oslav 100. výročí vzniku Československa a 25. založení České republiky začne dnes ve Vladislavském sále Pražského hradu výstava Symbolická moc českých korunovačních klenotů. Korunovační klenoty jsou poprvé vystaveny v nové bezpečnostní vitríně, oproti minulosti si je tak lidé budou moct prohlédnout ze všech stran. Do tradiční Gočárovy vitríny je umístěna přilba sv. Václava, jeho zbroj a meč. Výstava potrvá do 23. ledna, přístupná je zdarma.
Kdo jiný měl rozseknout vyrovnané drama než tahoun a nejproduktivnější hráč Olomouce Jan Knotek? Třicetiletý útočník v závěru dvěma trefami zařídil pro Moru důležité tři body a zkompletoval hattrick!
Uvolněnost, optimistické očekávání a pozitivní energie dýchly na každého, kdo v sobotu odpoledne přišel do pražského hudebního divadla La Fabrika. Vedle bývalých předsedů Akademie věd ČR Heleny Illnerové a Václava Pačese odpovídal na otázky novinářů frontman kapely Olympic Petr Janda či operní hvězda Soňa Červená.
Dobřeň /FOTOGALERIE/ - Oslavou 200 let od vynálezu velocipédu se nadšenci do historických kol rozloučili s letními prázdninami. Ohlédnutí napsal Jiří Hásek ze Suchdola.
Sedm držitelů klíčů dnes otevřelo komnatu s korunovačními klenoty ve Svatovítské katedrále. Symboly české státnosti se vyzvedávají jen při výjimečných příležitostech. Od úterý budou klenoty po týden vystaveny ve Vladislavském sále u příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československa a 25. založení České republiky.
/FOTOGALERIE/ Sedm držitelů klíčů dnes otevřelo komnatu s korunovačními klenoty ve Svatovítské katedrále. Symboly české státnosti se vyzvedávají jen při výjimečných příležitostech. Od úterý budou klenoty po týden vystaveny ve Vladislavském sále u příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československa a 25. založení České republiky.
Z opakovaných přestupků za volantem se bude muset zodpovídat čtyřiatřicetiletý řidič. V sobotu po poledni ho kontrolovali policisté mezi obcemi Mostkovice a Prostějov .
Klíčníci dnes v katedrále sv. Víta odemknou Korunovační komnatu a vyzvednou korunovační klenoty. Pro veřejnost budou zdarma vystaveny ve Vladislavském sále od 16. do 23. ledna. Společně s nimi si budou moct lidé prohlédnout i například svatováclavskou zbroj. Výstava se uskuteční v rámci oslav 100. výročí vzniku Československa a 25. založení České republiky.
FOTOGALERIE / Sličné, vyšňořené a navoněné dámy, elegantní pánové, kvalitní program, hudební skupiny i příjemná zábava. To vše charakterizovalo v sobotu prestižní XXI. bál města Kunovice, s podtitulem Československý ples.
Klíčníci v pondělí po necelých dvou letech opět odemknou v katedrále sv. Víta Korunovační komnatu a vyzvednou korunovační klenoty. Pro veřejnost budou zdarma vystaveny ve Vladislavském sále od 16. do 23. ledna. Společně s nimi si budou moct lidé prohlédnout i například svatováclavskou zbroj. Výstava se uskuteční v rámci oslav 100. výročí vzniku Československa a 25. založení České republiky.
Klíčníci v pondělí po necelých dvou letech opět odemknou v katedrále sv. Víta Korunovační komnatu a vyzvednou korunovační klenoty. Pro veřejnost budou zdarma vystaveny ve Vladislavském sále od 16. do 23. ledna. Společně s nimi si budou moct lidé prohlédnout i například svatováclavskou zbroj. Výstava se uskuteční v rámci oslav 100. výročí vzniku Československa a 25. založení České republiky.
Oslava v retro stylu padesátého výročí zlínského hokeje mezi elitou měla všechno. Na pomyslném slavnostním dortu sfoukli Berani aktuálního lídra extraligy z Plzně hned v úvodu sváteční bitvy jako svíčku.
Brno - Doslova tvrdý pád po bujaré oslavě zažil cizinec, který si do Brna přišel najít práci. Zapíjení úspěšného pohovoru totiž zakončila rvačka, na jejímž konci muž podle policie spadl z římsy hotelu.
Sokolov – Nábřeží Petra Bezruče v Sokolově se letos změní k nepoznání. Parkovací místa se přesunou z jedné strany jednosměrné ulice na druhou. Novinkou bude i to, že parkování bude placené.
Zavřená vrata v hradčanském domě U tří sekyrek kdysi v dávném středověku stála podle místní pověsti život mladé milence. Prý je zde zabil zuřivý dívčin otec, který je přistihl při jejich schůzce. A stejně neprodyšně zavřena zůstanou také převážnou většinu soboty před novináři, kteří by odsud chtěli referovat o dění ve volebním štábu dosavadní hlavy státu. Ti se však na rozdíl od nešťastných hrdinů legendy o život bát nemusí.
Mladá Boleslav - Sté výročí vzniku Československa a padesáté výročí „srpnové“ okupace v roce 1968. To jsou stěžejní události, které si mladoboleslavské muzeum letos připomene.
Stříbro – Členové Hornického spolku ze Stříbra se spolu s členy ostatních hornických spolků z celé republiky zúčastnili na pozvání prezidenta republiky Miloše Zemana a jeho paní Ivany společenského setkání u příležitosti slavnostního zahájení oslav 100 let republiky a 25. výročí vzniku České republiky.
Jižní Čechy - V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československé republiky. K významným oslavám v takzvaném osmičkovém roce se připojuje i váš Deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu.
Jižní Čechy - V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československé republiky. K významným oslavám v takzvaném osmičkovém roce se připojuje i váš Deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu.
Budyně n.O. - Zdejší Vodní hrad si po 10 let udržuje stabilní návštěvnost zhruba 25 tisíc lidí. Zájem mají hlavně o expozici Jandova muzea a alchymistické dílny, ale také o doprovodné kulturní akce.
/VIDEO/ U příležitosti japonských oslav roku psa vydala společnost Sony nového psího robota. Mazlíček se pyšní umělou inteligencí a připojením k internetu. Na „narozeninové ceremonii“ v Tokiu štěně po vyndání z přepravky ve tvaru zámotku házelo hlavou a vrtělo ocasem. Zprávu přinesla agentura AFP.
Znojmo – Narozeniny, výročí a společenské události mohou lidé na Hradišti, v Konicích nebo třeba Derflicích opět slavit v místních kulturních domech za levnější nájem a poplatek za energie tak, jak bývali zvyklí. Městští radní po roce ustoupili místním a upustili od zvýšených poplatků.
Prezidentští kandidáti ostře kritizují úterní projev prezidenta Miloše Zemana při zahájení oslav 100. výročí vzniku Československa na Pražském hradě. Vadí jim vulgarity, které v projevu použil, i způsob výkladu historie.
Střední Čechy – Střední Čechy jsou považovány za kolébku české státnosti (což si letos, v roce oslav jubilea vzniku samostatného československého státu, budeme připomínat obzvlášť) – a vesnice i města prvních osídlenců regionu vznikaly podél řek: především Vltavy, Labe, Sázavy a Berounky. U zrodu historické státnosti tak vlastně stála voda.
/OD ZPRAVODAJKY DENÍKU/ Prezident Miloš Zeman dnes na slavnostním večeru na Pražském hradě k zahájení oslav 100 let od vzniku Československa a 25 let od vzniku České republiky ostře zkritizoval politiky z minulosti.
Sezimovo Ústí – Oslava prvních narozenin městské knihovny a zároveň také slavnostní vyhlášení dětské čtenářské soutěže Lovci perel se koná v úterý od 17 hodin v budově knihovny na Školním náměstí v Sezimově Ústí.
Takový konec silvestrovských oslav trojice mladých lidí v Budišově nad Budišovkou nejspíš nečekala. Při návratu domů je totiž mělo surově zbít několik osob.
/ANKETA/ Vánoční trhy, které se konaly vůbec poprvé pod taktovkou soukromé firmy, měly v Přerově svou premiéru. Jak se lidem líbila jejich atmosféra, a co by naopak chtěli změnit?