Tišnov /FOTOGALERIE/ – Středověká atmosféra dýchla v sobotu na ty, kteří procházeli náměstím Míru v Tišnově. Město si totiž připomínalo výročí získání městského znaku. Přesně před šesti sty lety získalo privilegium ho nosit od krále Václava IV. Náměstí se proto na celý den proměnilo ve středověký jarmark s ukázkami různých druhů řemesel.
Veselo bude dnes v Malé Morávce. Ta slaví svůj Den obce. Oslavy proběhnou odpoledne v areálu fotbalového hřiště. Zábavní program vyvrcholí hudebním vystoupení zpěvačky Anny K.
Horní Blatná – Náměstí sv. Vavřince se hned ve dvou etapách promění v dějiště oslav místních hasičů, kteří letos oslaví kulaté jubileum existence. Připraven je bohatý program, který je rozdělen na dva dny.
Rouen (Francie) - Třináct mrtvých si v časných ranních hodinách vyžádal požár v nočním baru v severofrancouzském městě Rouen. Dalších šest osob se přiotrávilo a jedna z nich je ve vážném stavu. Rouenský starosta Yvon Robert řekl, že požár byl velmi rychlý, a vyloučil jakýkoli úmysl. Také policie se nedomnívá, že šlo o kriminální čin. Bar se podle všeho ocitl v plamenech od svíček na narozeninovém dortu.
Nice - Mistrovství Evropy v silniční cyklistice po červencovém teroristickém útoku v Nice nebude. Šampionát, který měl být poprvé v historii otevřen vedle juniorů a jezdců do 23 let i pro elitní kategorii, nebude podle starosty města Philippa Pradala z bezpečnostních důvodů možné uspořádat.
Leskovec – Velkou sportovní oslavu připravili na sobotu v Leskovci. Místní fotbalový klub původně založený v roce 1946 jako Sokol Leskovec slaví letos 70. výročí vzniku.
Králicko – Tubusy nalezené při opravách věže kostela Nejsvětější Trojice v Heřmanicích jsou zpět. V makovici se našly dvě schránky, obsahovaly předměty a dokumenty z 19. století. Ujalo se jich Městské muzeum v Králíkách, které je očistilo a zadokumentovalo.
Pivín – Velká část polí sklizena a tak se blíží po těžké práci odměna v podobě dožatých. Jendu z nich pak chystají v Pivíně na příští sobotu. Třináctého srpna ve dvě hodiny začne slavnost vystoupením Holóbkovy muziky a pokračováním v místním kostele, kde proběhne děkovná pobožnost za úrodu.
Linec - Goldhaube, zdobný čepec jako součást slavnostního kroje, nosí německé a rakouské ženy při zvláštních příležitostech. Dámy z Mauthausenu jej každoročně nasazují o svátku Božího těla, kulatých výročích svateb a při děkování za úrodu, uvádí deník OÖN. Letos přibyl další termín – oslava 80 let od doby, kdy jejich předchůdkyně čepce poprvé předvedly ve městě. Bude to 15. srpna.
Liberec - Dnes od 10.30 hodin hraje domácí Hrádek proti VTJ Rapid Liberec. Od 15: Slovan U19 Mladá Boleslav (Sport Park), 15.30: Hrádek Stahl Rietchen, 16: Vesec Ruprechtice.
Dobrohostov - V neděli 14. srpna se na letním parketu v Dobrohostově u Havlíčkova Brodu uskuteční další ročník Festivalu dechových hudeb v Dobrohostově. Vystoupí na něm i Vysočinka.
Olomouc – Poslední zápas ve Fotbalové národní lize odehrála Sigma 31. května 2015. A věřila, že se jednalo o opravdové loučení s touto soutěží, protože po onom klání se Žižkovem na Andrově stadionu vypukly postupové oslavy. Nestalo se, po čtrnácti měsících dnes Olomouc druhou ligu startuje domácím zápasem s Opavou a po povedené přípravě věří, že načne jízdu, na jejímž konci bude opětovný postup. Nadobro poslední.
Rio de Janeiro - Český olympijský tým má v Rio de Janeiru už i své zázemí pro oslavy a setkávání. Za účasti prezidenta republiky Miloše Zemana byl za rytmů samby a bubnů slavnostně otevřen Český dům, který je místem setkávání sportovců, funkcionářů, sponzorů, fanoušků i novinářů.
Rudíkov - Nepřehlednou a poměrně úzkou část silničního průtahu Rudíkovem brzy doplní nový chodník. Stát bude v místech mezi tamní sokolovnou a orlovnou, tedy dvěma budovami pro společenské využití místní i přespolních obyvatel a spolků.
Ostrá – Přišel do Ostré, aby pomohl mužstvu k postupu. A to se povedlo. Fotbalový brankář Patrik Malina byl pak na konci minulé sezony vyhlášen nejlepším brankářem krajského přeboru.
Ostrá /ROZHOVOR/ – Z Neratovic přišel uprostřed minulé sezony do Ostré, aby pomohl tamnímu mužstvu k postupu. A to se povedlo. Patrik Malina pak byl na letním aktivu vyhlášen nejlepším brankářem krajského přeboru.
Protivín /VÝROČÍ HASIČSKÝCH SBORŮ NA PÍSECKU/ – Sbor dobrovolných hasičů města Protivín oslavil letos 140. výročí založení. Oslavy se konaly ve druhé polovině července.
Uherské Hradiště - Velký důvod k oslavě měl v neděli hradišťský aquapark. Poslední červencový den totiž jeho branami prošel dvoumiliontý návštěvník. Stala se jím Hana Dostálková, která přijela společně se svým manželem z obce Machová na Zlínsku.
Vrchotovy Janovice – Decentní zaťukání na dveře redakce Benešovského deníku v pondělí 1. srpna krátce po jedné hodině odpolední bylo předzvěstí návštěvy Klaudie Čožíkové z Vrchotových Janovic, která v doprovodu svých rodičů dorazila do Deníku na svůj první rozhovor v životě.
Baku /Od zvláštního zpravodaje Deníku/ - Nenastupuje sice v základní sestavě, ale je to muž důležitých gólů. Na jaře poslal do kolen dvěma brankami pražskou Spartu a v odvetě třetího předkola Ligy mistrů v Baku proti Karabachu vstřelil Michael Krmenčík svůj životní gól.
Jablonné v Podještědí - V rámci oslav 70. výročí založení fotbalového oddílu v Jablonném v Podještědí sehrál místní Tatran přátelské utkání se starou gardou Slavie Praha a prohrál 3:4 (0:2).
Jižní Morava - Silné víkendové deště zvedly hladiny řek v Jihomoravském kraji. Podle Povodí Moravy, které se stará o vodní toky, ale řeky v kraji nikde nedosáhly povodňových stupňů. „V Lednici na Břeclavsku a Želešicích na jih od Brna spadlo zhruba čtyřicet milimetrů srážek. Kvůli dešťům také tekl Svratkou v Židlochovicích na Brněnsku dvojnásobek vody, než je obvyklé," popsal situaci mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.
Velemín – V sobotu 30. července oslavila obyvatelka Velemína Emilie Přechová 100. narozeniny. Její životní jubileum s ní přijeli oslavit nejbližší příbuzní.
Bludov – Podobnou veselici obyvatelé Bludova nepamatují. Uspořádali jí v sobotu 30. července tamní hasiči, aby poděkovali svým příznivcům za posílání SMS v soutěži Dobráci roku, kterou pořádal Český rozhlas ve spolupráci s Deníkem.
Praha - V rámci oslavy Světového dne tygrů předvedl při speciálním komentovaném krmení samec tygra malajského Johann sílu a mrštnost těchto nádherných šelem. Ihned po vypuštění do výběhu zamířil neomylně ke kusu masa, které mu tentokrát chovatelé umístili až na vrchol palandy (běžně dostává krmení v expozici). Během pouhých několika vteřin k masu vyskočil a zmocnil se ho. V průběhu dne se návštěvníci také seznamovali se zajímavostmi ze života tygrů a s nebezpečím, které těmto zvířatům hrozí v přírodě.
Olšovec – Na letošní rok připadlo významné jubileum v historii obce Olšovec. Od první písemné zmínky o vesnici uplynulo již pět set let. Tisíc to sice ještě není, ale půl milénia, to už je taky slušné číslo. Vedení obce se tak narozeniny rozhodlo oslavit se vším všudy. Zorganizovalo průvod městem, polní mší i koncert Petra Bendeho.
Planá – Církevní poutí začaly oslavy svátku svaté Anny v Plané. Už v pátek vyrazila dvě procesí, jedno z Mähringu a druhé z Plané od morového sloupu na náměstí.
Mostecko - Už jen týden zbývá do doby, kdy obec Havraň bude slavit nejen Vavřineckou pouť, ale také 735 let svého trvání. Oslavy se uskuteční ve dvou dnech, a to v místní sokolovně a v prostoru u fotbalového hřiště.
Lysovice – Princip je jednoduchý. Na dno nafukovacího hřiště, které má dvacet krát deset metrů, se napustí voda. V té pak týmy hrají fotbal s molitanovým míčem. Nejde ale jen o to, trefit soupeřovu bránu. Důležité je také udržet na kluzkém povrchu rovnováhu. O tom se přesvědčili v sobotu odpoledne účastníci prvního ročníku turnaje ve vodním fotbale v Lysovicích.
Most – Přestože odchytal většinou mistrovství Evropy do 21 let v malém fotbalu, kde česká reprezentace získala zlaté medaile, za brankářskou jedničku se nepovažuje. Mostecký gólman Václav Šlégr bere Dominika Kunického jako rovnocenného parťáka. „Sice jsem toho odchytal víc, ale určitě ho nepasuji do role horšího brankáře," povídá zanedlouho dvaadvacetiletý Šlégr.
Opolany – Na fotbalovém hřišti v Opolanech se sešli po roce sparťanští fans, aby se střetli navzájem při turnaji v malé kopané. Vítězem klání se stalo mužstvo s názvem Sádek u Poličky. Druhé byly Poděbrady a třetí Mladá Boleslav.
Tasov /SOUTĚŽ/ – Jednoznačně největší letní oslavou kvalitní hudby na celé jižní Moravě. Tak označují multižánrový festival Beseda u Bigbítu jeho organizátoři.
Brno – Bude to střet dvou rozdílných světů. Draci Brno představují impérium se zkušeným kádrem, jehož priorita je precizní obrana. Arrows Ostrava má mladý tým a sází především na útok. Semifinálovou sérii play off baseballové extraligy hranou na tři vítězná utkání startují Draci v sobotu v osm hodin večer na svém stadionu v Komárově.
Opolany – Na fotbalovém hřišti V Opolanech se sešly po roce sparťanští fans, aby se střetly navzájem při turnaji v malé kopané. Vítězem klání se stalo mužstvo s názvem Sádek u Poličky. Druhé byly Poděbrady a třetí Mladá Boleslav.
Brno – Otevření Minské a Horovy ulice v pátek odpoledne a v podvečer oslavovali lidé z okolí. Ještě než v pondělí opanují ulici auta a tramvaje, patřila čerstvě opravená dopravní tepna na odpoledne pouze pěším.
Teplicko - Pokud se vyloženě nechystáte na sobotu a neděli někam k vodě, tak tady máte od tipy na víkendový program, aneb co se děje v sobotu a v neděli na Teplicku.
Karlovarsko, Sasko - Jsou ze saského Falkenstein Vogtland, a přesto jsou mezi místními fanoušky známi. Pojí je přátelství s kapelou The Roadkill, se kterou již několikrát obráželi pódia, a to rovnou v Karlových Varech a Sedleci. Více o minulosti i plánech kapely Phönix Vogtland prozradil zpěvák Sven.
Bogotá (Kolumbie) - Divoké oslavy vítězství fotbalistů Atlética Nacional v Poháru osvoboditelů se v Kolumbii proměnily v tragédii. Úřady registrovaly přes 600 pouličních bojů, které si vyžádaly smrt tří lidí a minimálně 23 zraněných.