Olomouc hostí císaře Františka Josefa. Přijel na maršálovy oslavy
Olomouc - Řízné vojenské dechovky rozezní centrum Olomouce, tentokrát bude u toho i císař František Josef I. s manželkou Sissi.
Olomouc - Řízné vojenské dechovky rozezní centrum Olomouce, tentokrát bude u toho i císař František Josef I. s manželkou Sissi.
Moskva, Varšava, Bratislava - Ruský ministr obrany Sergej Šojgu dnes odletěl z Bratislavy až na druhý pokus – Polsko totiž jeho letounu původně znemožnilo přelet nad svým územím, informovala agentura RIA Novosti. Polské úřady ruskému tupolevu přelet povolily až poté, co změnil svůj status z vojenského zpět na civilní let. Moskva incident ostře odsoudila.
Hanušovice – Letošní 11. pivovarské slavnosti Holba budou velkolepou narozeninovou párty. Oslavy letos začnou už ve čtvrtek 4. září večerním letním kinem. Prostřednictvím plátna do pivovaru zavítá Táňa Vilhelmová, coby výčepní či Ivan Trojan v roli starosty. Promítat se bude snímek režiséra Miroslava Krobota Díra u Hanušovic.
Stupava – Trochu netradiční jubileum bude v sobotu slavit třiatřicetičlenný Sbor dobrovolných hasičů ve Stupavě. Bude to 111 let od založení někdejšího hasičského sboru, u jehož kolébky stálo 18 činných členů v čele s tehdejším starostou obce, rolníkem Václavem Gorylem.
Velké Březno - Žánrově pestrý hudební program, u lidí oblíbené soutěže s pivní tematikou a ve finále ohňostroj. To vše už nyní slibuje Antonín Kny, kapelník skupiny Fešáci, muzikant a třetí rok za sebou i pořadatel Dne otevřených dveří. Ten aktuální se odehraje v sobotu 13. září v pivovaru Velké Březno.
Banská Bystrica - Několik tisícovek Slováků a politici a diplomaté řady zemí se dnes v Banské Bystrici na středním Slovensku zúčastnili oslav 70. výročí zahájení Slovenského národního povstání. Vzpomínkové ceremonie k protifašistickému vystoupení Slováků na konci druhé světové války, kdy byla tehdejší Slovenská republika pod silným vlivem nacistického Německa, se zúčastnil také český prezident Miloš Zeman.
Litoměřicko – Litoměřický region propadne kouzlu vína už za čtrnáct dní, a to v Roudnici nad Labem. Právě roudnické vinobraní zahájí sérii tří víkendů, které budou patřit pouze oblíbenému nektaru z hroznů a zábavě. Následně se zapojí Litoměřice, Velké Žernoseky a Třebívlice.
Uherské Hradiště - Květa Fialová slavná představitelka filmové Tornádo Lou a mnoha dalších postav se dožívá 85 let. A ačkoliv na ni čekají přátelé, kolegové a diváci v Praze, herečka se rozhodla pro hlavní oslavu ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti.
Příbram /FOTO, ROZHOVOR, SESTAVY/ – V sobotu 30. srpna se uskuteční oslavy 120 let od založení fotbalového klubu SK SPARTAK Příbram. V areálu nedaleko poutního místa Svatá Hora bude u této příležitosti k vidění celodenní fotbalový i společenský program.
Přibyslav – Jedinečná přehlídka požárních automobilů a jiné hasičské techniky s názvem Pyrocar 2014 se na letišti Hřiště v Přibyslavi uskuteční už o tomto víkendu.
Radkov /POZVÁNKA/ - Výjimečná akce ve výjimečném prostředí. O víkendu napíší svou již čtvrtou kapitolu slavnosti s podtitulem Den hradu Vikštejna.
Praha - Stačilo málo a z oslavy a postupu Sparty do Evropské ligy nemuselo být nic. Začátek zápasu? To byl pro fanoušky domácích horror. Hlavní roli si "zahrál" Tomáš Necid, který se ocitl sám ve vápně, vystřelil, ale David Bičík jej vychytal. Zwolle se nedočkalo gólu.
Nymbursko - Pro připravovaný dokument České televize hledáme ve spolupráci s městem Nymburk obyvatele našeho okresu, narozené v roce 1918.
Blanensko /TIPY NA VÍKEND/ – Redaktoři Blanenského deníku Rovnost vybrali pro čtenáře několik tipů, jak si užít tento víkend v regionu.
Představujeme podnik, který se účastní soutěže Deníku Vychutnejte si léto 2014. Hledáme místo s výborným jídlem, posezením, pivkem, kávou či zábavou.
Představujeme podnik, který se účastní soutěže Deníku Vychutnejte si léto 2014. Hledáme místo s výborným jídlem, posezením, pivkem, kávou či zábavou.
Představujeme podnik, který se účastní soutěže Deníku Vychutnejte si léto 2014. Hledáme místo s výborným jídlem, posezením, pivkem, kávou či zábavou.
Poděbrady - Na prvňáčky bude čekat zvířátko, které jim pomůže s učením.
Chudenice, Vřeskovice – O víkendu se vrací na Klatovsko soutěže v národní házené. Okres budou opět reprezentovat dva oddíly – TJ Vřeskovice a Sokol Chudenice.
Krásná Lípa – V Krásné Lípě finišují přípravy na sobotní oslavy Dne Českého Švýcarska, na programu je tradiční sraz motocyklů, běžecký závod a večerní koncert. Letošní ročník má podle organizátorů překonat rekord v návštěvnosti.
Tišice – Sobotní oslavy Dne obce Tišice, které se konají na chrásteckém fotbalovém hřišti, budou ve znamení divadla a dobré muziky.
Vrchlabí - Přestavba bývalého objektu cizinecké policie má být dokončena v září příštího roku.
Vrchlabí - Přestavba bývalého objektu cizinecké policie má být dokončena v září příštího roku.
Za hlubokého mieru, jak nazývá jeden kamarád minulý režim, to byla velká akce. Spousta lidí se zde občas i z donucení musela ukázat a povinně uctít bitvu partyzánů s fašisty a výročí Slovenského národního povstání (SNP).
Přerov – Přerovské výstaviště se chystá na nápor návštěvníků, kteří míří na oslavu letošních Dožínek.
Velké Poříčí – Je tomu už 100 let, kdy se obec Velké Poříčí stala rozhodnutím císaře Františka Josefa I. městysem. Stalo se to i díky úsilí místních obyvatel, kteří výstavbou továren, nové školy a kostela přilákali nové obyvatele.
Žďár nad Sázavou – Třídenní oslavy 20. výročí zapsání kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře na Seznam památek světového kulturního dědictví UNESCO vypuknou v pátek 5. září. Organizace oslav se děje ve spolupráci nejen města a církve, ale podílí se na nich i majitelé žďárského zámku, rodina Kinských, dále Informační turistické centrum Žďas, sbor „zámeckých" dobrovolných hasičů a další subjekty.
Radomyšl - Pavel Kříž: Hasičské soutěže nejsou pro nás prioritou, pouze zpestřením pracovního roku. Bohužel je pro některé sbory a jejich ambiciózní členy důležitější vyhrávat soutěže než věnovat se samotné hasičině. U nás to děláme přesně opačně! Díky bohu!
Sinutec - Obnovou tradic na severu nyní žije občanské sdružení Středohoří sobě. Na pouť zve.
Hrádek nad Nisou - /VIDEO, GALERIE/ Další hrádecká sakrální památka se dočkala zájmu, a tedy i opravy. Stalo se tak v rámci oslav města, které se konaly o uplynulém víkendu.
Vinařice - Oslava jak se na tak významná výročí patří, se uskutečnila v sobotu v Hornické skanzenu Mayrau ve Vinařicích. Uplynulo totiž 140 od vzniku dolu Mayrau a rovných dvacet let od založení hornického skanzenu.
Teplice – Tihle borci mají být už dávno mezi hokejbalovou smetánkou v nejvyšší soutěži! Ve 2. Národní lize, která je o dvě patra níže, nemají konkurenci, letos na jaře jí vyhráli podruhé za sebou. Potvrzením příslušnosti k elitě je víkendové vítězství v Českém poháru, které způsobilo v tuzemském sportovním rybníčku hotovou senzaci.
Karlovy Vary – Dvěma víkendovými mistráky skončil pro rezervu nohejbalového SK Liapor Witte letošní ročník II. ligy. Žádný důvod k oslavám nepřinesly, i když tým se nakonec v soutěži udržel.
Vyškovsko – Reprízy, účast na festivalech a několik novinek. Divadelní soubory z Vyškovska už se připravují na nadcházející sezonu. Jak už Vyškovský deník Rovnost informoval, blýsknout se před diváky chtějí členové vyškovského spolku Haná, kteří k oslavám 150. výročí založení chystají svoji verzi slavného muzikálu My Fair Lady v doprovodu živé hudby. Pozadu ovšem nezůstanou ani jejich kolegové z jiných částí regionu.
Rudice – Dvacet let od svého vzniku si připomíná muzeum Větrný mlýn v Rudici. Už tuto sobotu tak čeká návštěvníky bohatý program. K vidění budou ukázky řemesel, speleologická technika, ale také jedinečný film o Rudici Rudická voda ve 3D.
Rakovník – Rokenrol stokrát jinak. Tak by se měl jmenovat zcela výjimečný večer v rakovnickém Kulturním centru.
Havířov - Velkou oslavu připravili v úterý po poledni zaměstnanci Domova seniorů Helios pro svého obyvatele Leo Matouška.
Brno, Praha – Nikdy nemluvte mezi pražskými baseballisty o Dracích Brno. Tři roky už nebetyčně dřou, mnohé si odříkají, pak se probojují do finále, už, už se jim na hrudích něco jakoby blyští a pak přijde jedna chybka, drobný zkrat a z titulu se opět radují Moravané. Takovýto scénář se stává už pravidlem, jen s tím rozdílem, že poprvé u toho byli hráči Eagles a nyní dvakrát Kotlářky. Ta letos vedla ve finálové sérii už 2:1 na zápasy a nakonec podlehla v rozhodujícím pátém klání 1:2.
Praha /ROZHOVOR/ - Se školním atlasem se žáci setkávají na hodinách, řidiči často vytahují autoatlasy a turisté se snaží zorientovat díky mapám měst. Někteří si ještě pamatují oranžový školní atlas z roku 1958, jiní používali modrý atlas se zeměkoulí a červeným nápisem, dnešní děti mají modrý atlas se žlutým nápisem.
Prostějov – Oslavy každého významného jubilea se neobejdou bez dárků a výjimkou není ani prostějovská radnice, která v letošním roce oslavila sté výročí od svého založení.
Dubí - Dubské slavnosti se vydařily. Jenom v sobotu podle odhadů místních přilákaly na zhruba 3500 lidí. Jedním z vrcholů nedělního programu byl IV. ročník soutěže historických vozidel „O pohár starosty města Dubí". Zúčastnilo se ho 27 aut a devět motorek. Nablýskané automobily si přišly prohlédnout zástupy lidí.
Slovácko - S koncem prázdnin nastává čas hodů. V řadě obcí nejen na Slovácku se tato tradice dodržuje, co však stálo na jejím začátku a oč vlastně jde? Na to jsme se ptali etnografky Slováckého muzea Marty Kondrové.
Třebíč - „Ať žije král! Ať žije král!" skandovalo se v sobotu večer v ulicích Třebíče. Nešlo o žádný násilný puč. Městem v té chvíli procházel průvod, v němž seděl na koni i Jan Lucemburský.
Nošovice - Letošní Radegast den bude „nejhořčí" ve své historii. A tentokrát se výrazná hořkost nebude týkat jen piva, ale projeví se i ve vystoupení kapel.
Valašsko – Bynina přestřílela Huslenky, které měly bombarďáka Ryce. Hutisko v souboji rezerv přetlačilo v derby Dolní Bečvu. Halenkov pykal za střeleckou nemohoucnost a musel kopat penalty. Prlov loupil v Poličné. V Horní Bečvě se hřiště změnilo v rybník.
Praha /ROZHOVOR/ - Se školním atlasem se žáci setkávají na hodinách, řidiči často vytahují autoatlasy a turisté se snaží zorientovat díky mapám měst. Někteří si ještě pamatují oranžový školní atlas z roku 1958, jiní používali modrý atlas se zeměkoulí a červeným nápisem, dnešní děti mají modrý atlas se žlutým nápisem.
Minsk - Smíšená očekávání panují před úterním summitem v Minsku, kde se mají sejít prezidenti znesvářeného Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Petro Porošenko, kteří se zatím jen jednou krátce setkali během červnových oslav vylodění Spojenců v Normandii. Kreml zatím jen nevylučuje dvoustrannou schůzku na okraj jednání Euroasijské a Evropské unie o Ukrajině, pozorovatelé průlom raději nečekají a tisk odhaduje, že „palmu vítězství" si asi odnese hostitel.
Opava - Když si řekli své „ano", bylo teprve devět let po válce. Byla těžká doba a Věra Toufarová, před onou slavnou chvílí ještě Konečná, se nevdávala v šatech, ale v kostýmku, a hudbu na oslavě obstarával její vyvolený Jaroslav Toufar hrou na harmoniku.
Sovětice - Pouhých třináct kilometrů od Hradce Králové se v sobotu 23. srpna už od rána bujaře slavilo. Obec Sovětice a Horní Černůtky totiž vyhrály krajské kolo republikové soutěže Vesnice roku, pyšní se zlatou stuhou a staly se tak největším vesnickým klenotem Královéhradeckého kraje.
Tanvald/Blansko /ROZHOVOR/ – V nedělním závodě udělal poslední parádičku a skočil za cílovou čáru, vzápětí ho oslepilo šampaňské. Blanenský biketrialista Václav Kolář si právě splnil svůj životní sen a získal titul mistra světa v nejprestižnější kategorii elite. „Mám obrovskou radost," říká třiadvacetiletý jezdec. Místo odpočinku ho teď čeká další světový šampionát, tentokrát v cyklotrialu konkurenční federace UCI.