Holovousy – Obec je připravena na víkendovou slávu. Tradiční Bartolomějská pouť bude tentokrát pouze vrcholem dvoudenního programu. O den dříve, tedy v sobotu, se totiž Holovousy oficiálně stanou královéhradeckou Vesnicí roku.
Ústí nad Labem - Oslavy 200 let výročí od konání Bitvy u Chlumce a Přestanova 31. srpna částečně omezí i provoz cyklobusu od ústeckého divadla na Adolfov.
Seč - Již čtvrtým rokem se v sečském Junior centru koná Rock Camp. Každoročně sem na deset srpnových dní zavítá padesátka mladých lidí mezi 11 a 17 lety se zálibou a umem v disciplíně zvané rockové muzicírování.
Dubí - V dubské části Cínovec proběhla o víkendu tradiční česko¬německá slavnost nazvaná Hraniční buk. Navazuje na mnohasetletou tradici setkávání sousedů z české i německé strany hranice z Dubí, Cínovce, Zinnwaldu, Altenbergu a Geisingu.
Poříčany – V rámci oslav devadesáti let kopané v Poříčanech sehráli domácí fotbalisté poslední přípravné utkání před novou sezonou. Soupeřem jim byla rezerva Kunic. Domácí vyhráli o jedinou branku.
Seč - Již čtvrtým rokem se v sečském Junior centru koná Rock Camp. Každoročně sem na deset srpnových dní zavítá padesátka mladých lidí mezi 11 a 17 lety se zálibou a umem v disciplíně zvané rockové muzicírování.
Seč - Již čtvrtým rokem se v sečském Junior centru koná Rock Camp. Každoročně sem na deset srpnových dní zavítá padesátka mladých lidí mezi 11 a 17 lety se zálibou a umem v disciplíně zvané rockové muzicírování.
Prachatice – Každý týden se setkáte se zajímavými lidmi z Prachaticka, kteří hledají odpovědi na otázky a vybrali si, kdo jim na ně odpoví. Dnes odpovídá Alena Křišťanová z Prachatic.
Dobětice - Stoleté oslavenkyně jsou v Ústí spíše raritou, tím více, když se sejdou rovnou dvě. Svá životní jubilea v pondělí společně oslavily Květuše Chmelařová (vpravo) a Marie Divíšková z dobětického domova pro seniory.
Na třídění odpadů má vliv mnoho faktorů. Hlavní je především snadná dostupnost barevných kontejnerů, ale velkou roli hraje také počasí. Nevěříte? Pojďme se podívat na pár zajímavých faktů.
Sidonie – Dvě stě dvacet pět -přesně tolik let od svého založení si letos připomíná osada Sidonie, což je dnes místní část Brumova-Bylnice. Laická veřejnost mohla o Sidonii nebo také Sidónii slyšet především v souvislosti s dělením Československa. Původně totiž spadala Sidonie do katastru slovenské obce Horné Srnie. Byla však vyměněna za osadu u Sabotů.
Praha – Atletičtí mistři světa Zuzana Hejnová s Vítězslavem Veselým dnes odpoledne dorazili domů ze „zlatého" světového šampionátu v Moskvě. Na pražském letišti se dočkali série dalších gratulací od rodinných příslušníků i kamarádů. A oba také dostali speciální červené boty, na nichž jsou vyobrazeny jejich výkony, které je v ruské metropoli vynesly až na světový trůn.
České Budějovice – Hokejoví fanoušci chystají společný pochod městem, který k úternímu utkání s Kladnem vyrazí z konce Lannovy třídy u nádraží v 16 hodin.
České Budějovice – Hokejoví fanoušci chystají společný pochod městem, který k úternímu utkání s Kladnem vyrazí z konce Lannovy třídy u nádraží v 16 hodin.
Roudnice n. L. - Už se radovali, chtěli si plácnout na oslavu vítězství, ale nakonec se museli smířit pouze s bodem. Fotbalisté třetiligové Roudnice doma jen remizovali s Kolínem 1:1.
Staré Město pod Landštejnem – Jubilejní desátý ročník Staroměstských slavností je minulostí. Vzpomínat na něj ale mnozí budou ještě hodně dlouho. Zábavy bylo pro každého dost a na své si přišli jak rockeři, tak děti i jejich prarodiče.
Aš – Při ašských slavnostech Česko-saského dne brambor si na své přišly všechny cílové skupiny lidí. Na vrchu Háj, kde se oslavy konaly, se totiž ukázali Eva a Vašek, německá dechovka, The Prostitutes či ABBACZ revival.
Brušperk /ROZHOVOR/ - Nádherný závěr plný nadšení prožili společně s dobrými čtyřmi stovkami fotbalových příznivců hráči SK Brušperk, kteří díky excelentnímu centru Galajdy a přesné hlavičce Kalmuse v poslední možné chvíli potřetí dostali míč za záda vítkovického gólmana Kovalíka, díky čemuž odstartovaly oslavy historicky prvního vítězství v krajském přeboru.
Dechovky nejsou jen pro dříve narozené. O tom se mohli v sobotu na vlastní oči, uši, hlasivky i nohy přesvědčit všichni nevěřivci ve Valašské Polance. Na oslavě sto let dechovky ve vesnici byla k vidění spousta mladých hudebníků a zpěváků dechovkového repertoáru.
Týnec – Dobrovolní hasiči v Týnci u Klatov slavili o víkendu 110. výročí založení sboru. Oslavy pojali ve velkém stylu. Dvě taneční zábavy, hasičská soutěž s dobrou účastí družstev mužů, žen i dětí, výroční schůze a k tomu všemu hasičský guláš a domácí klobásy ze zvěřiny.
Valašská Polanka - Dechovky nejsou jen pro dříve narozené. O tom se mohli v sobotu na vlastní oči, uši, hlasivky i nohy přesvědčit všichni nevěřivci ve Valašské Polance. Na oslavě sto let dechovky ve vesnici byla k vidění spousta mladých hudebníků a zpěváků dechovkového repertoáru.
Hořice – Oslavy vzniku hořických trubiček se podle starosty Ivana Doležala budou konat i letos. Oproti loňskému roku, kdy se připomínalo dvousté výročí, však nelze čekat takovou velkolepost.
Plzeň - Gargamel se Šmoulinkou, Tatra 613, Dědeček hříbeček, tučňáci z filmového Madagaskaru, ptáci v kleci či malý záchranář. Ti všichni si dali v sobotu odpoledne dostaveníčko pod malesickým mostem, odkud startoval již třináctý ročník Křimické neckyády.
Kojetín – Nováčkovi krajského přeboru se v soutěži vede zatím nebývale dobře. Po remíze s Novými Sady fotbalisté Kojetína porazili Medlov 3:2. Dvěma góly se na úspěchu podílel kanonýr Libor Bosák.
Jakékoliv výročí v každé vesnici znamená velkou slávu. Pakliže je to oblíbená kapela ve vesnici, která by dala za kus dobré muziky i duši, je to sláva dvojnásobná. Ve Valašské Polance se takové oslavy blíží.
Dolní Němčí - Pomyslné devadesátiny oslavily v sobotu v Dolním Němčí dožínky. V čele těch letošních jubilejních stáli manželé Šimčíkovi. Role hospodáře a hospodyně se ujali už podruhé. Poprvé to bylo před osmi lety.
Brušperk – Nádherný závěr plný nadšení prožili společně s dobrými čtyřmi stovkami fotbalových příznivců hráči SK Brušperk, kteří díky excelentnímu centru Michala Galajdy a přesné hlavičce Robina Kalmuse v poslední možné chvíli potřetí dostali míč za záda vítkovického gólmana Kovalíka, díky čemuž odstartovali oslavy historicky prvního vítězství v krajském přeboru.
Kolín – Dalším ze spolků akreditovaných u Spolkové rady Kolína je Společenstvo přátel Medvědů od Kolína, o.s. Povídali jsme si s jeho předsedou Františkem Martínkem.
Praha – Dnes ráno zemřel v 84 letech v pražské nemocnici po delší nemoci chodec a rekordman Juraj Puci. Médiím to oznámila jeho rodina. Puci uskutečnil řadu dálkových pochodů, například v letech 1998 a 1999 ve věku 70 let absolvoval 12 měsíců trvající pochod o délce více než 13.000 kilometrů. Za celý svůj život nachodil přes 200.000 kilometrů.
Praha /FOTOGALERIE/ – Na cestu centrem Prahy se krátce po 14:00 vydal už potřetí pochod hrdosti homosexuálů Prague Pride. Po 15:00 pak dorazil do svého cíle na Letné. Do karnevalového průvodu s alegorickými vozy a hudbou se podle pořadatelů zapojilo až 20.000 lidí, odhad policie je poloviční. Mnozí z účastníků přišli v pestrobarevných kostýmech. Průvod místy omezil dopravu, žádné větší problémy policie nezaznamenala.
Přestavlky – Velice krásný program si připravili na svém velmi pěkně připraveném trávníku fotbalového hřiště v Přestavlkách při svých 80. letech fotbalu. V herní části se představila postupně všechna mužstva místního Sokola. Hřiště bylo perfektně ozvučeno, hrála hudba a vše za komentáře veškerého dění, včetně slavnostního projevu. Už od žáčků byli hráči všech mužstev, včetně trenérů a funkcionářů před zápasy představováni.
Hradec Králové – Mexické nebo italské speciality ale i ty české grilované. Takový sortiment nabízí restaurace na hradeckém Velkém náměstí – Mexita. Už několik let. „Přesně osm," dodává majitel Martin Karel. Zezačátku v kuchyni Mexity měli chlapíka přímo z Mexika, naučili se od něj vařit jídla a teď už si poradí v kuchyni sami.
Praha - Na cestu centrem Prahy se krátce po 14:00 vydal už potřetí pochod hrdosti homosexuálů Prague Pride. Po 15:00 pak dorazil do svého cíle na Letné. Do karnevalového průvodu s alegorickými vozy a hudbou se podle pořadatelů zapojilo až 20.000 lidí, odhad policie je poloviční. Mnozí z účastníků přišli v pestrobarevných kostýmech. Průvod místy omezil dopravu, žádné větší problémy policie nezaznamenala.
Ústecko - Osm stovek vojáků v uniformách z doby Napoleonovy. Z toho Francouzů 350 a proti 450 vojáků koalice. Samotná pěchota dobové bojiště nedělá. Do bojů proto zasáhne artilerie s 15 kanóny a jízda se 40 koňmi. Tak budou vypadat oslavy 200. výročí bitvy u Chlumce a Přestanova, v sobotu 31. srpna.