OBRAZEM: Ještěr si k výročí nadělil obhajobu
Mělník - V přetlakové hale ISŠT Mělník a následně v nedalekém hostinci u Ještěra se vzpomínalo na devatenáctiletou historii mělnického Ještěr teamu.
Mělník - V přetlakové hale ISŠT Mělník a následně v nedalekém hostinci u Ještěra se vzpomínalo na devatenáctiletou historii mělnického Ještěr teamu.
Jičín – Za dva roky oslaví jičínská atletika 100 let od vzniku.
Sloupnice /OD SOUSEDŮ/ - Prezident Klaus ve svém projevu u příležitosti státního svátku zmínil mimo jiné potřebu respektu k životním zkušenostem.Smutně by v tomto kontextu mohl vyznít povzdech stoletého Jaroslava Marka, který při krátkém bilancování na své oslavě řekl: „Prožil jsem toho hodně, ale dneska to už nikoho nezajímá.“
Bačalky - U příležitosti státního svátku republiky se zastupitelé, občanské sdružení Občané Bačalek a Lična a redakce místního oblíbeného časopisu Pramínek rozhodli oslavit výročí založení obou obcí.
Troja - „Jsem spíše pro český svátek. Na halloweenskou oslavu jsem přišla kvůli dětem,“ přiznává se Ludmila Mourelová z Holešovic, která navštívila halloweenskou akci v botanické zahradě v Troji.
Mělník – Když mělnický Libor Stinka zvyšoval po pěti minutách druhé třetiny utkání s HC Kladno 88 už na 4:0, málokdo čekal, že ze zápasu krajské soutěže ještě bude drama a domácí si nakonec připíší další tři body do tabulky po těsném vítězství 4:3.
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Ministerstvo zemědělství plánuje na jižní Moravě v příštích 30 letech stavbu deseti přehrad.
Havířov - Výstavba havířovského hypermarketu Globus finišuje, práci tam najdou stovky lidí.
Litomyšl /FOTOGALERIE/ - Setkání se sochařem Olbramem Zoubkem uzavřelo letošní sezonu v zámeckém sklepení. Zoubek na jaře oslavil 85. narozeniny a na zdraví si připil s návštěvníky i v neděli odpoledne. A navíc… Letos slavily i sochy Olbrama Zoubka, kterých je ve sklepení zámku v Litomyšli zrovna osmdesát pět. Smetanova Litomyšl vypsala proto speciální soutěž a ta již má svého vítěze.
Kladensko - /FOTOGALERIE/ U příležitosti oslav 93. výročí založení samostatného československého státu byly i letos pamětními listy a čestnými občanstvími oceněny vybrané osobnosti v Kladně, Slaném i Smečně.
Ledenice – Sobotní romská oslava v Ledenicích skončila bezdůvodným napadením 16letého chlapce
Jižní Morava /INFOGRAFIKA UVNITŘ/ - Ministerstvo zemědělství plánuje na jižní Moravě v příštích 30 letech stavbu deseti přehrad.
Jihlava -Ve vinotékách v Jihlavě se v těchto dnech chystají na svatomartinské oslavy.
Mladá Boleslav -V sobotu 29. října 2011 se v obchodním centru Olympia Mladá Boleslav konalo zábavné halloweenské odpoledne.
Litomyšl /AKTUALIZOVÁNO, FOTO/ - Setkání se sochařem Olbramem Zoubkem uzavřelo letošní sezonu v zámeckém sklepení. Zoubek na jaře oslavil 85. narozeniny a na zdraví si připil s návštěvníky i v neděli odpoledne.
Tachovsko – O víkendu kamenosochař Evžen Nikitin z Plané dokončil formátování kamenných bloků jednotlivých částí sochy a očištění podstavce.
Bzenec – Dohromady se dali prostě jen proto, že chtěli dělat hudbu tak, aby je uspokojovala a aby do ní mohli dát co nejvíc svého muzikantského srdce.
Mikulov /FOTOGALERIE/ – Letošní oslavy vína v Mikulově se ještě po šesti týdnech hlásí o slovo. A to díky soutěži Pálavské vinobraní vaším objektivem.
Londýn/Praha – Pippa Middletonová, sestra vévodkyně z Cambridge, se opět postarala o rozruch v britských médiích.
Kyjov – Už je tomu více než dvacet let, co opustila prostor před kyjovským kulturním domem socha Vladimíra Iljiče Lenina i s obrovským podstavcem. Výtvarník Borek Bayer přišel s plánem, co by mohlo Lenina nahradit. Jde přitom o myšlenku jen o něco mladší než zmíněná socha.
Sušice -Tisíce lidí se sešly v Sušici, aby se zúčastnily lampionového průvodu, který byl součástí oslav svátku 28. října.
Opava - Jsou úspěšní v podnikání, vědecké, umělecké nebo mediální práci. A mají jedno společné – jsou to absolventi Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.
Svitavy, Soul - V pátek 28. října sbor Iuventus poprvé vystoupil na asijské půdě.
Olešnice v Orlických horách - Učitelky a děti prvního stupně základní školy v Olešnici popustí každoročně o dušičkách uzdu své tvořivosti.
Jeneč – B–třídní fotbalisté Lužce si po týdnu v kabinách znovu zopakovali hlasitou oslavu cenných tří bodů. I ve třetím vzájemném utkání ne zrovna tradičních soupeřů udrželi stoprocentní úspěšnost s týmem Jenče. Na jeho hřišti vyhráli 2:1 a po Braškovu pod sebe stlačili další tým.
Jince - Ve čtvrtek 27. října se u 13. dělostřelecké brigády v Jincích uskutečnil slavnostní nástup při příležitosti 93. výročí vzniku samostatného československého státu.
České Budějovice – Líp nedělní zápas I. ligy pro fotbalisty Dynama ani nemohl začít!
Náchodsko - Události, které se v týdnu od 24. do 30. října staly, a o kterých jsme psali.
Příbramsko – Devítičlenná odborná komise nyní posuzuje přes dvě stovky nominací, které poslali obyvatelé obcí do třetího ročníku soutěže Era Starosta roku.
Brno /FOTOGALERIE/ - Série tří porážek v řadě a dva získané body z posledních šesti utkání. Tak zněly před sobotou nelichotivé vizitky dvou brněnských soupeřů Sparty a Bohunic, kteří na sebe narazili ve víkendovém 13. kolo divize D.
Havlíčkův Brod - Po cestě přes půl světa se už týmy havlíčkobrodského Fanaticu vrátily domů.
Velké Meziříčí -Součástí projektu jsou úpravy mostů, lávek a jezu, uvedla mluvčí povodí Veronika Slámová.
Vsetín /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ - Organizované plavání ve Vsetíně slaví v letošním roce padesáté výročí. Stejné jubileum, tedy padesát let od slavnostního otevření, si letos připomínají také ve vsetínských městských lázních.
Kurovice – Všechny kurovické přízraky a strašidla se sešli v sobotu večer na hřbitově. Jednalo se samozřejmě o místní obyvatele, kteří se rozhodli, že v obci poprvé oslaví Halloween. A pojali ho ve velkém stylu.
Dobřív - Členové i příznivci Sokola se v páteksešli ve víceúčelovém zařízení a uctili Laiblovu památku.
Nová Paka -Již tradičně dopoledne, den před říjnovým Státním svátkem, pačtí občané, mezi kterými nechyběli ani zástupci Skautů, Sokolů a dalších organizací a i někteří žáci základních škol s pedagogy, přišli důstojně oslavit vznik Československa před třiadevadesáti lety.
Velké Heraltice – Už více než čtvrttisíciletí letos uplyne od doby, kdy byl vysvěcen kostel Neposkvrněného početí Panny Marie ve Velkých Heralticích. Jubileum 260 let si připomenou Heraltičtí již brzy několika oslavami.
Pardubice - Jak jste oslavili 28. říjen?
Pravčice – Uplynutí padesáti let od založení prvního jezdeckého klubu se v sobotu připomněli v Pravčicích, které jsou díky s tímto sportem neodmyslitelně spjaty.
Praha - Až podezřelé klidné zdály se být oslavy letošního osmadvacátého října v hlavním městě. Neonacisti i neokomunisti, kteří v uplynulých jednadvaceti letech zneužívali státní svátek k vlastnímu zviditelnění, zůstali jaksi zalezlí.
Cheb -Malou slavnost na chebské pěší zóně zpestřilo vystoupení mažoretek a Mládežnického dechového orchestru chebské základní umělecké školy.
Jičín - Pčedstavitelé města,TJ Sokol, Český svaz bojovníků za svobodu, Československá obec legionářská a Klub vojenských důchodců si ve čtvrtek v 10 hodin u sochy Karla Havlíčka Borovského v ulici Čs. armády v Jičíně připomněli Den vzniku samostatného československého státu.
Litomyšl - Netradičně si v pátek připomněli vznik samostatného Československa sběratelé historických aut a motocyklů. Oslava tak trochu připomínala natáčení Četnických humoresek.
Praha - Legendárního skokana na lyžích prezident republiky vyznamenal v rámci dne oslav vzniku samostatného Československa. Byl jediným oceněným sportovcem.
Kutná Hora – Vorlíčkovy sady u chrámu svaté Barbory prošly v uplynulých měsících nákladnou rekonstrukcí a ve čtvrtek byly za hudebního doprovodu oficiálně otevřeny.
Beroun – V pátek 28. října se na mnoha místech berounského regionu slavil významný státní svátek Den vzniku samostatného Československého státu.
Bombaj - Indický podnik Gítáňdžali umístil v centru Bombaje automat na zlaté i stříbrné mince a na šperky zdobené diamanty.
Plumlov/Bělecký Mlýn – Vydlabené dýně a strašidla, to jsou neodmyslitelné atributy u nás stále populárnějšího halloweenu. Přijít na chuť tomuto známému anglosaskému svátku mohou v sobotu lidé na Plumlově či na Běleckém Mlýně.
Praha /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ –Prezident Václav Klaus společně s předsedy obou komor parlamentu Miroslavou Němcovou (ODS) a Milanem Štěchem (ČSSD) a pražským arcibiskupem Dominikem Dukou dnes u příležitosti oslav 93. výročí vzniku samostatného československého státu položil věnce u Národního památníku na pražském Vítkově.
Přerov /FOTOGALERIE/ – S trochou nadsázky by se dalo říci, že za dvacet let už oslavy Dne vzniku samostatného Československa nebude mít v Přerově kdo slavit. Pietních vzpomínkových shromáždění na náměstí T. G. Masaryka se totiž každoročně účastní jen hrstka „skalních“ příznivců, z nichž drtivou většinu tvoří odbojáři v důchodovém věku, příslušníci Svazu letců a nebo Sokoli. Mladé zkrátka historie do ulic netáhne.