Domácí bafuňáři připravili Jiskru o postup
Bezdružice - Fotbalová 1. B třída.
Bezdružice - Fotbalová 1. B třída.
Zlaté Hory /ROZHOVOR/ – Doslova malý zázrak se podařil fotbalistům Zlatých Hor v letošním krajském přeboru. Po podzimu beznadějně poslední tým tabulky nakonec pod vedením staronového kouče Milana Biedravy dokráčel během jara až k senzační záchraně.
Horní Cerekev – Josef Dvořák se narodil 25. dubna 1942 v malém domku s koloniálem, kousíček od hornocerekvického náměstí.
Červené Pečky - Fotbalový klub Červené Pečky zve své příznivce a fanoušky na oslavu 90. let založení klubu. Akce se koná v sobotu 25. června. Celým dnem bude provázet DJ Olin.
Bílovec – I v tomto roce se mohou obyvatelé Bílovce těšit na oslavy dne města. Letos se ponese ve znamení 10. výročí uzavření partnerské smlouvy s městy Bad Neustadt a. d. Saale a Kietrz. Rovněž Gymnázium Mikuláše Koperníka slaví 65 let od svého založení.
Radim - V letošním roce slaví Viktoria Radim 90. výročí založení. Současný výbor Viktorie zve své bývalé i současné sportovce na oslavy, které se uskuteční v sobotu 25. června.Program začne v 11.30 hodin slavnostní schůzí a obědem v Kulturním domě v Radimi. Následně se oslavy přesunou na fotbalové hřiště.
Všejany - Velká sláva se v sobotu odehraje ve Všejanech. Kdo se tam stane mistrem republiky v přetahování lanem?
Lískovec-Domácím fotbalistům se nepodařilo napravit svůj dojem po nevydařeném vystoupení v minulém kole v Havířově a se soutěží se rozloučili další porážkou.
Třebíč – I letos se rozezní Třebíč v rámci oslav Evropského svátku hudby.
Hranice – Od příští sezony bude nově v okresním přeboru nastupovat tým fotbalistů SK Hranice B. Přestože jej fanoušci letos mohli na trávníku vídat po řadě let poprvé a muži byli přihlášeni do nejnižší fotbalové soutěže, tu s přehledem vyhráli a postupují. Ve čtvrtek 16. června definitivně zakončili letošní soutěžní ročník výhrou nad Radslavicemi.
Liberec – Svátek hudby, festival, který jako oslavu prvního letního dne pojímá 21. června řada zemí, dnes rozezvučí také Liberec. Na osmém ročníku celoměstského multižánrového festivalu vystoupí více než 20 kapel na patnácti místech ve městě.
Domažlice -Gymnázium J. Š. Baara vydalo publikaci u příležitosti 140. výročí školy
Strupčice - Ve vesnici hodlají postup dvou svých týmů tento víkend náležitě oslavit. „Oslavy budou monstrózní,“ slibuje starosta.
Chrudim – /OHLASY/ Poslední kolo krajských fotbalových soutěží již moc neřešilo.
Domažlice – V posledním divizním kole sezony hostila postupující Jiskra osmý tým tabulky – rezervu druholigového Sezimova Ústí. Domácí zbavení nervozity byli po celou první půli aktivnější a zaslouženě získali dvoubrankový náskok. V úvodu druhého dějství, na deštěm skrápěném trávníku, převzali aktivitu hosté, ale domácí hru po čtvrthodině vyrovnali.
Bystřice nad Pernštejnem – Režisér hollywoodských trháků by si lepší zápletku přát nemohl. Rozhodující duel okresního přeboru proti sobě svedl dva týmy, které byly ve hře o krajskou I. B třídu.
Chrudimsko - Představujeme soutěžní hospůdku č. 13.
Zákupy - Plná kouzel a nadpřirozené magie je podle lidové tradice Svatojánská noc, která je spojovaná s oslavou letního slunovratu.
Kladensko – Zichovec využil zaváhání Otvovic a na poslední chvíli se posunul na první místo. Slavil tak historický postup do okresního přeboru!
Městec – Místní fotbalisté, kteří v letošní sezoně postoupili o stupínek výš, ze čtvrté třídy do třetí, mění název tradičního Memoriálu Stanislava Kacafírka.
Mělnicko /VIDEO, FOTO/ – I když fotbalisté Dolan nemohli v nedělním šlágru kola překazit kralupské postupové oslavy, jedno jim nikdo neodpáře: jako jediní ze všech mají s vítězem B skupiny III. třídy aktivní bilanci. K podzimní domácí výhře totiž přidali i remízu 2:2.
Ostřetín - /FOTOGALERIE/ - Sto třicet let existence sboru připomněla i nově zrekonstruovaná dobová koňská stříkačka
Chodov /FOTOGALERIE/ – Ani v Chodově nezapomněli dospělí na nejmenší obyvatele a připravili pro ně oslavu mezinárodního svátku dětí.
Dlouhá Lhota – Prvotřídní představení nabídlo otevřený, útočný fotbal od začátku do konce, spoustu krásných akcí, sedm gólů, tři tyče i dramatický dvojitý zvrat.
Lány – Dobrovolní hasiči obce Lány oslavili v sobotu 130 let od založení svého sboru.
Rakovník – O víkendu vyhrály z klubu Tatranu Rakovník pouze mládežnické týmy. Dospělí – A mužstvo i jeho rezerva – prohráli. Nejtěžší úkol měli jistojistě hráči krajského přeboru, kteří hráli s prvním celkem tabulky, který má již několik kol zajištěný postup do divize. Řeč je o Zápech, které porazily Tatran 6:1. O jeden gól ruplo i béčko v Zavidově.
Hořovicko – V závěrečném kole fotbalové III.B třídy se bojovalo jak o postup, tak i o udržení. Druhé Broumy byly víceméně smířené s tím, že vedoucí Stašov nezaváhá. To se také potvrdilo. Lídr deklasoval na své půdě Zaječov 6:0 a po posledním hvizdu rozhodčího mohly propuknout bujaré stašovské oslavy postupu.
Dlouhý Újezd - Mnohaleté úsilí napnili fotbalisté Dlouhého Újezda v této sezoně.
Lichnice – Kastelánka Ivana Matyková láká návštěvníky nejen na Kynologický den či na tradiční letní slavnosti.
Sezemice - V rámci soutěže Hospůdka roku 2011, kterou pro čtenáře připravil Pardubický deník, představujeme hospůdku s pořadovým číslem 15 - Restaurace Anežka
Choltice - V rámci soutěže Hospůdka roku 2011, kterou pro čtenáře připravil Pardubický deník, představujeme hospůdku s pořadovým číslem 14 - Restaurace Zámek Choltice
Žatec - Nová vyhláška zakazuje pití na dětských hřištích, v blízkosti škol, na náměstí i jinde.
Napajedla – Obrovská úleva vystřídala těžce zkoušenou nervovou soustavu celých fotbalových Napajedel. Tradiční divizní účastník si až v posledním kole po výhře nad Hodonínem zajistil záchranu a mohly vypuknout bouřlivé oslavy po utrápené sezoně.
Drahonice - Oslavy ukázaly i péči o hasičskou budoucnost.
Hodslavice - Víkend v Hodslavicích byl ve znamení oslav. Jejich důvodem nebylo nic menšího než významné výročí, uplynutí šesti set let od první písemné zmínky o obci.
Rozvadov – Padesáté narozeniny slavila v sobotu budova rozvadovské základní a mateřské školy. A oslavy to byly velké, tak jak se na kulatiny sluší a patří.
Letohrad – V Letohradě doufali v návštěvu tisícovky fotbalových fanoušků.
Praha /DÍL 10./ - Mongolský deník aneb O dlouhé cestě čtyř divokých koní Převalského Matyáše, Limy, Korduly a Cassovii.
Bruntál /FOTOGALERIE/ – Medaile i finanční odměny se dočkali policisté, které jako nejlepší vyhlašovali během víkendových oslav Dnů města na bruntálském náměstí Míru.
Nová Paka – Ve třicátém, závěrečném, kole divizní skupiny C hostili fotbalisté na stadionu v Jírových sadech ambiciózní celek FC Velim.
Přerov – Hudbou, tancem a zábavou oslaví děti z přerovských základních a mateřských škol konec školního roku. Jako každoročně se uskuteční Slavnosti léta, které radnice tentokrát pořádá pod hlavičkou oslav 755. výročí povýšení Přerova na královské město. Lidé se můžou v pátek 24. a v neděli 26. června těšit na bohatý kulturní program.
Kutná Hora - Program kutnohorského kina Modrý kříž od 20. do 26. června
Záměl - Během sobotního dne byla v rámci oslav sta let školy v Záměli k vidění spousta zajímavostí.
Prachatice /FOTOGALERIE/– Součástí oslav 200 let od narození svatého Jana Nepomuka Neumanna, prachatického rodáka, bylo udělení medaile smíření.
Záměl - Záměl se ve velkém ponořila do oslav, a to hned dvojích, neboť 130. narozeniny zaznamenala knihovna.
Prachatice /FOTOGALERIE/ -Od čtvrtečního odpoledne žily Prachatice oslavami 200 let od narození sv. Jana Nepomuka Neumanna, nejslavnějšího prachatického rodáka.
Světlá nad Sázavou - Nešťastně skončila sobotní oslava v jedné z rekreačních chat nedaleko Světlé nad Sázavou. Šestapadesátiletý muž tam utonul.
Dolní Újezd /FOTOGALERIE/ – U příležitosti oslav 100 let založení Sokola v Dolním Újezdu se uskutečnil v hasičském areálu první ročník soutěže v grilování.
Dřenice – Sobotní oslavy devadesáti let SK Dřenice pojali v obci velkoryse, neboť šlo zároveň o čtvrté setkání dřenických rodáků.
Životní jubilea si člověk nemůže načasovat, je o nich předem rozhodnuto okamžikem narození.