
'Votroci' mohou postoupit už v sobotu, Zlín musí tratit
Hradec Králové - Podmínkou k rozpoutání oslav je klopýtnutí Tescomy na Julisce a vítězství fotbalistů FC Hradec Králové na hřišti nevýrazného Mostu
Hradec Králové - Podmínkou k rozpoutání oslav je klopýtnutí Tescomy na Julisce a vítězství fotbalistů FC Hradec Králové na hřišti nevýrazného Mostu
Svitavy – Svitavští košíkáři dokončili druholigovou sezonu se skvělou bilancí 24 vítězství – 4 porážky.
Pardubice - V univerzitním areálu v Pardubicích ve středu vyvrcholily majálesové oslavy hudebním festivalem, na kterém se představily i kapely Mig 21, Horkýže Slíže, UDG, Promile a další formace.
Praha – V kalendáři se psalo stejné datum jako tento čtvrtek, jen letopočet za ním byl 1911. Průkopník českého letectví Jan Kašpar přeletěl mezi dvěma městy – Pardubicemi a pražskou Velkou Chuchlí.
Holešov – Hned dvě oslavy spojené v jednu chystají na nedělní odpoledne v holešovském volnočasovém středisku TyMy. Nejprve si tam od patnácti hodin připomenou uplynulý Den matek, poté pak přijde na řadu oslava sedmých narozenin zařízení.
Karlovy Vary – Text prohlášení Unie orchestrálních hudebníků, proslovený dne 8. 5. 2010 před slavnostním koncertem k oslavám 65. výročí osvobození Československa.
Uherský Brod – Souboj jako vystřižený z druhé světové války budou moci spatřit, kromě jiného, účastníci sobotních oslav osvobození Uherského Brodu. Součástí slavnosti totiž bude i střet ruské bojové stíhačky Jak-11 a německého legendárního letounu Me-109.
Myslív – Kde se potká a skamarádí obyvatel Chicaga s obyvatelem St. Louis? V USA v Bloomingtonu na poloviční cestě? Ale kdepak! V Myslívě v západních Čechách!
Uherské Hradiště - Po slavnostním setkání všech generací Hradišťanu poslední dubnový pátek pokračovaly oslavy 60. výročí založení souboru 7. května v Klubu kultury v Uherském Hradišti slavnostní premiérou současného kolektivu, hudebně–tanečním představením nazvaným Třikrát je člověk.
Dvůr Králové, trutnov – Co se týká bodového zisku, tak trenéři divizních dorostenců Dvora Králové nemohou být po sobotních soubojích s Novým Bydžovem spokojeni – 1:6 a 0:2. Kouč mladšího výběru Martin Gajdoš si však i přes porážku výkon týmu pochvaloval.
Jindřichův Hradec/FOTO/ – V letošním roce poprvé vydala Česká pošta samolepicí známky ve známkovém sešitku. Nejenom o těchto nových známkách poskytl rozhovor předseda Klubu filatelistů v Jindřichově Hradci Jan Kozel.
Nová Paka – Pětašedesát let od svého založení si v letošním roce připomíná Základní umělecká škola v Nové Pace.
Č. Třebová - Nejvíc baterií na obyvatele v úterý nasbírali v České Třebové – 62,33 gramu, která se díky tomu zapsala do české knihy rekordů.
Okres Louny - Na jaké kulturní a společenské akce můžete v regionu vyrazit od středy do pátku 14. května.
Příbram /PROGRAM OSLAV/ - V pátek začínají v Příbrami Dny hasičů a záchranářů - Příbram 20010. Veřejnost tak bude mít ojedinělou příležitost sledovat náročnou práci dobrovolných a profesionálních hasičů, záchranářů, ale i policistů při ukázkách různých typů zásahů.
Hořice – Na tradičním hořickém jarmarku proběhla akce poněkud netradiční: v sobotu bylo celé město na nohou. Na vrchu Gothardu se konala tradiční pouť. Z campu U Věže vyjížděla kolona vojenských vozidel do Lázní Velichovky, kde se konaly oslavy na počest konce II. světové války.
Peking - Známý čínský aktivista Wan Jen-chaj, který získal světovou proslulost jako bojovník za práva osob nakažených virem HIV, uprchl v obavách o svůj život z Číny do Spojených států. Informovala o tom agentura AFP.
Žhářům z Vítkova začal soud. Obviněni jsou z pokusu o rasově motivovanou vraždu a hrozí jim patnáct let a možná i doživotí.
Bohdaneč /FOTO/ - Oslavy 65. výročí osvobození Československa od nacismu se konaly o víkendu v osadě Dvorecko, která je součástí Bohdanče.
Cheb – Zpestření v dění regionu znamenají už dlouhodobě akce chebského muzea.
Olomouc - O tom, že se Evropa vejde na náměstí, se mohli přesvědčit všichni ti, kteří v úterý přišli na olomoucké Horní náměstí. Žáci základních a studenti středních škol tady v rámci tradičních oslav Dne Evropy ukázali třiadvacet států unie i s jejich zajímavostmi a kulinářskými specialitami.
Plzeň - Jako součást oslav osvobození města proběhl v Plzni 9. ročník Evropského poháru mládeže gen. Pattona v moderním trojboji závodníků do šestnácti let. Jeho organizátorem bylo tradičně Pětibojařské sportovní centrum v Plzni.
Brno – Dvaapadesátiletou Brňanku napadl její syn kladivem. Čtyřikrát ji udeřil do hlavy. Za pokus o vraždu mu hrozí až osmnáct let vězení.
Leškovice - Leškovicím, kde na sklonku druhé světové války položilo sedm sovětských a českých partyzánů život v boji s nacistickými okupanty českých zemí, se letošní oslavy jubilejního pětašedesátého výročí konce bojů v Evropě, jaksi vyhnuly.
Zlín – Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež ve Zlíně má potvrzené hlavní osobnosti, které v prvním červnovém týdnu zavítají do krajského města.
Zábřeh – Studentský průvod v rytmu samby projde v pátek 14. dubna Zábřehem. Žáci ze zdejších škol v tento den oslaví svůj svátek – majáles.
Litvínov, Šumná /FOTOGALERIE/ – Deník navštívil dalšího krajského lídra. Po Jiřím Paroubkovi z ČSSD ukázal své soukromí Milan Šťovíček z Věcí veřejných.
Litvínov, Šumná– Deník navštívil dalšího krajského lídra. Po Jiřím Paroubkovi zČSSD ukázal své soukromí Milan Šťovíček zVěcí veřejných.
Kunín - V neděli 30. května k Mezinárodnímu dni dětí zvou děti z husarské zámecké akademie své vrstevníky na neobvyklou prohlídku zámku v Kuníně.
Mladá Boleslav - Po přehnané "oslavě" nebyl schopný ani správně zaparkovat svůj vůz.
Slavonice– Nepořádek a rušení nočního klidu na některých místech ve Slavonicích vyvrcholily zpátku na sobotu ukradením dvou vlajek.
Třebíč /FOTOGALERIE/ – Výlohy opět zdobí tabla maturitních tříd. Které z nich je nejvydařenější a nejnápaditější? Stejně jako loňský rok i letos Třebíčský deník připravil soutěž o to nejlepší.
Hlinsko – Dnes ve městě začíná třetí ročník Festivalu pro rodinu, jehož pořadatelem je Občanské sdružení Jana XXIII. Oslava Světového dne rodin potrvá do 15. května.
Celý letošní rok bude vyplněn na české i německé straně Šumavy oslavami připomínajícími 1000 let od doby, kdy byla poprvé písemně zmíněna Zlatá stezka, jedna z nejdůležitějších středověkých obchodních tras.
Studnice - Motorkáři se v sobotu vydali na první vyjížďku po Vysočině, a to v rámci oslavy desetileté existence klubu Motorrota ze Studnic u Hlinska.
Praha – Potkáváme je každý den v ulicích města, v metru či na úřadech. Pomohou v případě hrozícího nebezpečí, doprovodí děti bezpečně do školy, ale také mohou dát botičku na auto za špatné parkování. Městské policii v Praze je už 18 let a právě tento týden slaví svou plnoletost.
Kostelec na Hané /FOTO/ - Tělocvičná jednota Sokol vznikla v Kostelci na Hané v roce 1910 a sté výročí jejího založení připadne v letošním roce na 30. červenec. Oslavy stoletého jubilea však probíhají postupně při různých pořádaných akcí v průběhu celého letošního roku. Kostelecká sokolovna byla postavena o patnáct roků později (1925) a je dějištěm i letošních oslav. Po nedávném turnaji smíšených družstev ve volejbalu si dali v kostelecké sokolovně o minulém víkendu dostaveníčko přátelé aerobiku.
Tachovsko - /VYBRALI JSME PRO VÁS/ Stuntrider Marek Černý se prohání na letišti kříženec a krotí silné koně motocyklu.
Klíčava - V rámci oslav Evropského dne parků je připraveno několik akcí.
Olomouc – Krátká oslava narozenin, během níž vypil obžalovaný asi pět vodek a následné ujíždění policii řešil v pondělí olomoucký okresní soud.
Jesenice - Rozkrojením parádního dortu začala v Jesenici oslava sta let trvání Domova Krajánek. Všichni hosté se sešli na velké zahradní slavnosti.Domov Krajánek změnil svou tvář, jeho obyvatelé se tu cítí opravdu jako doma
Březová /GALERIE/ - Jak se oslavy výročí založení nenápadné vesničky mohou snadno zvrtnout v pravidelnou a mezi lidmi oblíbenou akci, dokazují obyvatelé Březové z Podještědí.
Vintířov - V areálu zbrojnicezahraje masopustní kapela chodovského starosty
Český Brod /FOTOGALERIE/ - Jarní turnaj vsálové kopané pro žáky základních škol praktických se konalvČeském Brodě.
Slavonice– Vpředvečer oslav 65.výročí od ukončení války byly sice pomníky ve Slavonicích připravené ksobotnímu uctění památky válečných obětí, ráno však chyběly dvě státní vlajky upomníku Rudoarmějce, ikdyž udruhého pomníku naproti vše zůstalo vpůvodnímstavu.
Opava - Na začátku května si připomínáme konec druhé světové války. Oslavy bývaly spojeny s návštěvou kina, (skoro)pamětníci si jistě vybaví Sokolovo či některý ze sovětských válečných velkofilmů.
Holýšov – Během májových oslav Holýšovští po více než šedesáti letech vrátili ztracené a znovunalezené pamětní desky na jejich původní místo.
Karlovy Vary – GLosa redaktorky Ivany Kalinové.
Třebíč – Studentské oslavy příchodu máje, Majáles proběhnou 14. května i v Třebíči. Jako každoročně je nejen pro studenty připravuje Západomoravská vysoká škola (ZMVŠ). Ty letošní budou opět ve znamení hudby a divadla.
Postoloprty /FOTO/ - Štěstí si prý konečně vybralo to správné mužstvo, říkají fandové po utkání s Oldřichovem.