Beskydy – Lidé, kteří prozatím neví, kde budou trávit Silvestra, ale chtěli by vyrazit do společnosti a zároveň i do přírody, mají ještě poslední příležitost sehnat místo v některém z horských hotelů. Volných kapacit však kvapem ubývá – někde ještě zbývají poslední místa, jinde už hoteliéři hlásí beznadějně vyprodáno.
Ústí nad Labem – Svědkové Jehovovi vánoční svátky neslaví. Ptáte se proč? Je to vlastně jednoduché. Prostě se to neslučuje s biblickou pravdou. O tom, jak prožívají Vánoce, vypráví jeden ze svědků Jehovových, Emil Král. Vánočních svátků se rodina Králových vzdala už dávno. Před třiadvaceti lety.
Zlínský kraj – Prskavky, petardy, dělbuchy a ostatní zábavní pyrotechnika hraje v období novoročních oslav neodmyslitelnou roli. Policisté a zdravotníci ale varují před jejím neodborným použitím.
Zlínský kraj – Prskavky, petardy, dělbuchy a ostatní zábavní pyrotechnika hraje v období novoročních oslav neodmyslitelnou roli. Policisté a zdravotníci ale varují před jejím neodborným použitím.
Třinec – Hokejisté Třince slavili v utkání proti Spartě Praha osmdesát let od založení klubu. Více než pět tisíc diváků ve Werk Areně se dočkalo rozhodnutí až po nájezdech. Bonusový bod zajistil hostům Netík.
Miletín - Předčasné oslavy Vánoc zahájil v úterý 22. prosince pětapadesátiletý muž, který v odpoledních hodinách navštívil jednu z restaurací v Miletíně.
Oloví – Devětadvacáté narozeniny oslavil přesně na Štědrý den Richard Štětina z Oloví. Sice měl tak hned dva důvody k oslavě, avšak přiznává, že narozeniny na Štědrý den by klidně vyměnil za jakýkoliv jiný den.
Svitavy - Zatímco Vánoce se v Japonsku neslaví v takové míře jako v Čechách, protože se nejedná o národ s křesťanskou historií, tak oslava příchodu Nového roku (1. ledna) je největším a nejdůležitějším japonským svátkem v celém roce.
Stříbrná – Už patnáct let neví starosta krušnohorské vesnice Stříbrná Boris Jirsík, jaké to je, oslavit se sklenkou alkoholu v ruce příchod nového roku.
Hlohovec /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Říká se: Na Štěpána není pána, což znamená každý sám svým pánem. Členové krojované chasy v Hlohovci oslavili druhý svátek vánoční obcházením děvčat z dědiny.
Zvole /FOTOGALERIE/ - Vánoce s jednodenním náskokem slavili letos jako každý jiný rok ve Zvoli. Oslava má 23. prosince podobu makrelového večírku na zahradě u Žváčků, který je proslulý natolik, že sem v předvečer Štědrého dne míří kolem sto padesáti lidí zblízka i zdaleka.
Příbor – Král rokenrolu Elvis Presley a Vánoce v Příboře, to patří už několik let k sobě. Také letos tuto tradici v tamním Katolickém domě naplní bezezbytku. I na letošního Štěpána se tam se svou vánoční show ukáže nejlepší český dvojník světového krále rokenrolu Vláďa Lichnovský se svým Elvis Presley revival bandem.
Tábor – Autorem myšlenky založit pokerový klub v Táboře je Lukáš Vašíček. Od jeho počátků se členská základna Texas Hold´em Poker Klubu rozrostla o mnoho členů. S novou ligovou sezonou očekává zakladatel klubu další příval milovníků této hry.
Valašské Meziříčí – Ani folklorní soubor Bača z Valašského Meziříčí se neobejde bez seniorské složky. Před téměř pěti lety se opět spojili dnešní padesátníci, kteří v různých etapách prošli hlavním souborem.
Vracov /FOTOGALERIE/ – Osmašedesátiletá Jiřina Milerová z Vracova Vánoce miluje. Pravidelně se v mateřské obci zúčastňuje například předvánočních ukázek starých prací.
Hradec Králové - Základem křesťanských Vánoc je biblický příběh o narození Ježíše Krista a oslava této události. Církev časově spojila narození Spasitele se starým mýtem zimního slunovratu, vyjadřujícím vědomí o věčném vítězství života nad smrtí a světla nad tmou.
Vrbno pod Pradědem /FOTOGALERIE/ - Evropské vánoce se Spolku Přátelé Vrbenska a jejich partnerům z polského kulinářského spolku Sami sobie z Wilamowic Nyskich se vydařily. Mottem oslav bylo heslo Skrz žaludek do srdce.
Královéhradecko - Základem křesťanských Vánoc je biblický příběh o narození Ježíše Krista a oslava této události. Církev časově spojila narození Spasitele se starým mýtem zimního slunovratu, vyjadřujícím vědomí o věčném vítězství života nad smrtí a světla nad tmou.
Rakovník- Vánoce jsou nejkrásnějšími svátky vroce. A tak se i dětské domovy a domovy seniorů snaží udělat pro své obyvatele co nejkrásnější. O to se pokusí také vDomově seniorů na Zátiší, kde probíhají každý rok nejen vánoční, ale i silvestrovské oslavy.
Pelhřimov – O nevěřících na půlnoční, o tom, že Perchty už dneska nekontrolují dodržování půstu, o náskoku Santa Klause před Ježíškem, o ponožkách pod stromečkem i o pořizování dárků na poslední chvíli jsme si v čase předvánočním povídali s etnografkou z pelhřimovského Muzea Vysočiny Helenou Novákovou.
Hradec Králové - Základem křesťanských Vánoc je biblický příběh o narození Ježíše Krista a oslava této události. Církev časově spojila narození Spasitele se starým mýtem zimního slunovratu, vyjadřujícím vědomí o věčném vítězství života nad smrtí a světla nad tmou.
Česká republika - Základem křesťanských Vánoc je biblický příběh o narození Ježíše Krista a oslava této události. Církev časově spojila narození Spasitele se starým mýtem zimního slunovratu, vyjadřujícím vědomí o věčném vítězství života nad smrtí a světla nad tmou.
Betlém 23. prosince (ČTK) – Mladý hudebník Emmanuel Fleckenstein, který vyrůstal nedaleko rodiště Ježíše Krista na západním břehu Jordánu, tu připravil třídenní vánoční festival rockových kapel. Slibuje si od něj, že přivábí do Betléma, kde se taková akce koná vůbec poprvé, více návštěvníků. Staromódní způsob vánočních oslav – bloumání po náměstí Jesliček a poslouchání koled – je podle něj trochu nudný, píše dnes agentura AP.
Opava /FOTOGALERIE/ – Vánoční svátky a následné bouřlivé oslavy příchodu nového roku jsou doslova za dveřmi a s nimi přicházejí i tradiční předsevzetí. Ostatně ten pocit zná snad každý.
Ústí n. O. - Hromada dárků pod stromečkem, bujaré oslavy a Coca Cola s logem Santa Klause? Vánoční svátky ale mohou vypadat také jinak a zajímavou nekomerční alternativu ve znamení křesťanských tradic nabízejí také letos všem Oušťákům členové místní římskokatolické farnosti.
Vsetín – O štědrovečerní večeři, cukroví, vánoční stromečky a dokonce ani o dárky nebudou ochuzeni bezdomovci a maminky s dětmi trávící svátky ve dvou vsetínských azylových domech.
Vlachovice-Vrbětice – Měla to být bezstarostná letní neděle plná oslav. Psal se rok 2001 a dobrovolní hasiči z Vlachovic na Valašskokloboucku slavili výročí svěcení praporu. Před zbrojnicí pořádali pro místní občany zábavný program a předváděli praktické ukázky své činnosti.
Děčín – Bývalý ředitel děčínského divadla Rudolf Felzmann se těší na bramborový salát, který bude chodit ujídat i v noci. Pokud ho nedojí, bude pokračovat na Boží hod vánoční
Slavkovice – Občas to vypadá, že se řídíme heslem „vždycky je důvod k oslavě“. Slavíme všechny možné i nemožné svátky, narozeniny, jmeniny, připíjíme si, když se někdo narodí, když se někdo žení, když někdo odjíždí nebo naopak když někdo přijel a také když někdo umře. Ale nejvíce slavíme Silvestra.
Zlín – Sice v Norsku strávil dlouhých jedenáct let, ale Vánoce na severu prožil jediné. Trenér zlínských interligových házenkářek Dušan Poloz si totiž téměř vždy udělal čas, aby s rodinou Štědrý den strávil doma v Česku.
Řím - Italský premiér Silvio Berlusconi se před vánočními svátky rozhodl odpustit muži, který ho před deseti dny zranil vobličeji po mítinku na milánském náměstí.
Cheb – Zřejmě chřipková epidemie ovlivnila slabou účast na slavnostním předávání cen Fortuna ligy – podzim 2009, které se uskutečnilo v chebské restauraci Walza.
Kroměříž – Ve vazební věznici zůstává po úterním jednání Okresního soudu Kroměříž čtyřiatřicetiletá Ingrid Biháriová, která měla údajně s dalšími třemi komplici v letošním září v Holešově přepadnout důchodce.
Javorník – Soužití lidí rozdílných kultur přináší i rozdílné tradice. V česko-vietnamské rodině Lubomíra a Ho Pokorných z Javorníku na Jesenicku slaví dvoje Vánoce.
Ostrava- Po zhruba půlročním boji se stal Martin Chodúr z Ostravy vítězem soutěže Česko Slovenská SuperStar. Kdy přesně se vrátí zpět domů, ještě netuší. Štědrý večer by už ale měl strávit s rodinou. „Chvíli trvalo, než mi došlo, že jsem vlastně vyhrál a že už je po všem. Co jsem cítil? Obrovskou euforii,“ shrnul Martin Chodúr své pocity z vítězství v soutěži SuperStar.
Frýdek-Místek – Většina lidí tráví Vánoce jako dny volna v kruhu rodiny a svých blízkých. Pro římskokatolické kněží jsou to však nejen svátky rodinné pohody a rozjímání, ale také dny zasvěcené službě Bohu i lidem.