Magické datum plné devítek svatebčany netáhne
Okres Louny - Snoubenci chtějí vykročit do společného života 9. 9. 2009 v 9 hodin v Postoloprtech.
Okres Louny - Snoubenci chtějí vykročit do společného života 9. 9. 2009 v 9 hodin v Postoloprtech.
Chrast - Diváci na chrasteckém sportovním stadionu byli svědky ojedinělého fotbalového utkání, které jim jako dárek k oslavám založení města připravil populární herec a zdejší rodák Martin Dejdar.
Třebíč - Co říkají nápisy na stěnách Zadní synagogy? O tom v Třebíči přednášel hebraista Jaroslav Achab Haidler. Svým osobitým a nezaměnitelným stylem si mezi návštěvníky židovského festivalu získal už desítky či spíše stovky příznivců.
Zlechov - Před několika málo dny oslavil emeritní zlechovský farář Jan Mareček své devadesáté narozeniny a 65. výročí kněžského svěcení.
Prachatice - Zpěv modrých sloupů je název česko – německého divadelního souboru, který je součástí každoročních oslav soumarské tradice v Prachaticích a Grafenau.
Strakonice - Hudebník: Na podzim nebo v zimě by měla vyjít nová deska. Chystáme také živé CD z letních koncertů. A v hlavě mám nápad na vzpomínkový koncert na otce.
Lom u Tachova - Nový víceúčelový přístřešek otestovali obyvatelé Lomu u Tachova při víkendových pouťových oslavách.
Jindřichův Hradec - Aleš Kotalík přestoupil do New Yorku Rangers a věří, že se mezi hvězdami prosadí.
Jindřichův Hradec - Aleš Kotalík přestoupil do New Yorku Rangers a věří, že se mezi hvězdami prosadí.
Dačice - Horkovzdušný balon či ultralehké letadlo HI–Max mohli v sobotu zhlédnout návštěvníci Dačic na Palackého náměstí.
Strážov - Každé sportovní odvětví, potažmo kluby a tělovýchovné organizace, které sportovce sdružují, se ve své činnosti neobejdou bez těch nejdůležitějších článků, kterými jsou funkcionáři.
Český Krumlov - Mystickou příchuť mělo v klášteře nedělní psaní vzkazů budoucím generacím.
Strakonice - V sobotu 1. srpna byla na Otavě opět k vidění kuriózní plavidla.
Lipová – lázně /FOTOGALERIE/ - „Jsou tady! Přežili! Došli.“ Takto během víkendu vítali v přírodním areálu Na Miroslavi v Lipové – lázních na Jesenicku závodníky, kteří se svými psími kamarády došli do cíle šestého ročníku Dog trekkingu.
Líšná - Nemocnice na kraji města. Náves nebo Velmi křehké vztahy. Pojítkem oblíbených televizních seriálů je natáčení v Líšné. Rázovité vesnici na rozhraní Rokycanska a Berounska, kde filmaři našli ideální podmínky. Rybník i hospodu v centru a upravená stavení.
Žinkovy - O tři dětská hřiště, divadelní i loutkohereckou scénu jsou bohatší Žinkovy a okolní obce
Jindřichův Hradec/FOTO/ - Oslavy 80. let jindřichohradeckého hokeje vyvrcholily sobotním exhibičním utkáním Týmu odchovanců Vajgaru a jejich přátel proti extraligovému českobudějovickému HC Mountfield.
Nasavrky- /FOTOGALERIE/ Cestou proti proudu času se mohl vydat každý, kdo navštívil v sobotu Nasavrky. Lidí dychtících po zábavě i po poznání přitom rozhodně nebylo málo, oslavy keltského svátku Lughnasad si během dne nenechaly ujít tisíce návštěvníků.
Vyšší Brod - Opravená kaple sv. Anny v klášteře má od neděle nový a vysvěcený oltářní obraz.
Leskovec nad Moravicí -Velkolepé oslavy půlkulatého výročí založení chystají v sobotu 8. a neděli 9. srpna na sportovním hřišti v Leskovci nad Moravicí.
Tři Sekery - Exponáty v novém muzeu pocházejí od místních občanů
Skuteč - Letošní tradiční Posvícení ve Skutči slibuje ještě bohatší program, než tomu bývá obvykle. Důvodem je to, že si tuto oblíbenou akci Skutečští zvolili jako hlavní den oslav 720. let od první písemné zmínky o městě.
Brno /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Hrad Veveří první srpnovou sobotu ovládli Keltové. Oslav jejich tradičního svátku sklizně, úrody a slunce se zúčastnilo několik stovek návštěvníků.
Bohumín-Kopytov /FOTOGALERIE/ - Hasiči v nažehlených uniformách, stejně tak prapory několika spřátelených hasičských sborů, koně zapřažení do vozu, všude plno lidé. Tak to vypadalo v sobotu krátce před polednem v Kopytově, kde tamní sbor dobrovolných hasičů slavil 85 let existence sboru.
Český Krumlov - Listinu, poselství pro budoucí generace, v neděli sepíšou obyvatelé a další zájemci.
Dolní Lhota - Sto deset let od založení Sboru dobrovolných hasičů se bude slavit vneděli vDolní Lhotě na Luhačovicku.
Jihlava - Jihlavské pivovarské kulturní léto mělo ve čtvrtek další pokračování. Tentokrát se představila kapela Rudý voči a El Brkas.
Štěměchy - Hned tři výročí si připomínají ve Štěměchách. Všechna se rozhodli oslavit tento víkend.
Židlochovice /FOTOGALERIE/ - Dříve kopec Výhon předkové místních obyvatel používali jako pastvinu a vyháněly na něj dobytek. Teď ho zdobí nová rozhledna, kterou obec slavnostně otevře tuto sobotu. Na nejvyšším bodu v okolí Židlochovic, návštěvníky nově vítá téměř dvacetimetrová stavba z akátu.
Jindřichův Hradec - Příznivci hokeje nejen z Jindřichova Hradce budou mít dnes tedy v sobotu mimořádnou příležitost na vlastní oči spatřit v akci nejslavnější hráče současnosti, kteří své první sportovní krůčky činili v dresu KLH Vajgar.
Hronov - Program 79. Jiráskova Hronova v neděli 2. srpna odpoledne zpestří již 5. ročník „Vavřineckého dne“. Zábavný program na oslavu patrona kuchařů, hostinských, pekařů, pivovarníků a studentů pořádá spolu s dalšími partnery Střední škola hotelnictví a podnikání SČMSD v Hronově a Vrchlabí.
Nasavrky - V sobotu v 9.30 hodin bude zahájen festival, který je oslavou keltského svátku Lughnasad. Pořadatelé této tradiční akce vsadili na důkladnou propagaci akce, už dva týdny se pozvánky pravidelně objevují v médiích.
Česká Lípa - „ÓÓÓlda Meier,“ ozývalo se často při divizních zápasech z míst českolipského hlediště, kde mají svoje „působiště“ skalní českolipští fanoušci.
Mělník /ROZHOVOR/ - Do letní fotbalové přípravy nastupují už i celky z okresních soutěží. Výjimkou není ani ostře sledovaný FC Mělník. O tomto víkendu už má nováček okresního přeboru dokonce v plánu turnajové klání v Holanech na Českolipsku. O startu přípravného období věděl více trenér Željko Filipovič.
Železná Ruda - Program Železnorudských slavností a oslav 440. výročí města 31.7. - 2.8. 2009.
Bruntál - V rámci oslav životního jubilea padesáti let bývalého dlouholetého hráče a nynějšího trenéra fotbalového Slavoje Bruntál Jana Jedličky bylo odehráno na hřišti Slavoje přátelské utkání.
Frýdek-Místek, Janovice- Soud se zabývá silvestrovskou oslavou v jedné z janovických restaurací, která skončila vážným zraněním silně podnapilého hosta. Jisté je, že muž, který si k ránu dělal legraci z personálu, skončil v nemocnici. Co přesně se během potyčky odehrálo, ale není tak úplně jasné.
Pačejov - Zakládající člen místního Sokola Emanuel Hošek zahájil čestným výkopem utkání.
Chrudimsko - Přinášíme vám přehled víkendových akcí. Podívejte se, kam můžete vyrazit zá zábavou či na rodinný výlet.
Strakonice - Pivovar Strakonice zve příznivce dobrého piva, místní občany i širokou veřejnost na oslavu založení pivovaru pod názvem 360 let jsme tady pro vás.
Mělnicko - Přípravná utkání, letní turnaje. Týden před mistrovským startem vyšších soutěží už je fotbalové menu poměrně bohaté.
Nasavrky - Tuto sobotu, 1. srpna, ožije východočeské město Nasavrky keltskou kulturou. Budou se zde konat tradiční oslavy keltského svátku léta - Lughnasad, které již potřetí pořádá občanské sdružení Boii.
Pocinovice -Jako součást oslav pocinovické pouti se na místním hřišti odehrálo několik fotbalových zápasů.
Podhradí -V letošním roce slaví fotbal „na kopci“ 75 let své existence.
Železná Ruda - Program Železnorudských slavností a oslav 440. výročí města 31.7. - 2.8. 2009.
Nasavrky - V sobotu, 1. srpna, ožije východočeské město Nasavrky keltskou kulturou. Budou se zde konat tradiční oslavy keltského svátku léta - Lughnasad, které již potřetí pořádá občanské sdružení Boii.
Nasavrky - V tomto týdnu vrcholí výstavba skateparkového hřiště v areálu základní školy, a to montáží šesti skateboardových překážek.
Jindřichův Hradec - Útočník předního týmu NHL San José Sharks Milan Michálek bude jednou z největších osobností sobotní hokejové exhibice v rámci oslav 80 let jindřichohradeckého hokeje.
Žamberk - V rámci oslav čtyřicátého výročí založení fotbalového klubu v Žamberku se v sobotu odehraje exibiční zápas, ve kterém nastoupí nováček krajského přeboru 1.FC Žamberk proti výběru Ladislava Vízka.
Kly - O nadcházejícím víkendu se uskuteční oslavy 50. výročí založení TJ Kly. Součástí oslav je bohatý fotbalový program.