Praha - Český fotbalista Tomáš Borek hodnotí svou premiérovou sezonu v turecké lize pozitivně, přestože v závěru ho trenér Konyasporu bez vysvětlení přestal stavět. Osmadvacetiletého záložníka nadchla především specifická atmosféra tureckého fotbalu.
Pardubice - Když o něco jde, tak se musí i rivalové spojit a bojovat za společný zájem. V tomto případě je ve hře osud chátrajícího Městského atletického stadionu na Dukle.
Vyškovsko – Hlavní pozornost celého fotbalového Vyškovska by v sobotu měla být upřena do okresního města. Po osmi letech totiž okres může mít zástupce v ligové společnosti. Fotbalisté MFK se od 16.30 hodin na domácím trávníku utkají s Bystřicí nad Pernštejnem a jakékoliv vítězství jim zajistí konečné první místo v divizní skupině D a tedy právo postupu do moravskoslezské ligy.
Kladno, Slaný - Kladenský deník představuje vítěze jednotlivých květnových týdenních kol hlasování čtenářů o miminka narozená v kladenské a slánské porodnici.
Ústí nad Labem - Je z Bratislavy, ale k severu Čech má Peter Janků (40) blízko. Prestižní Cenu Thálie 2008 získalo Severočeské divadlo v Ústí za strhující balet Cikánské kořeny/í i díky němu; vytvořil pro Kořeny/í scénu. V klání Stará myslivecká v pátek ve finále Porty soutěží s vlastní písní a v sobotu pak s kapelou Pridaná hodnota. A pokřtí zde CD.
Litoměřice – Vůbec poprvé se Státní oblastní archiv v Litoměřicích chystá vystavit nejstarší mapu Českého středohoří. Kromě svého stáří je však unikátní také tím, že jde o první mapu, která zachycuje Milešovku.
Stárkov /FOTO/ - 31. května se konal v táboře pod Vysákem ve Stárkově dětský den v antickém stylu. Akce se zúčastnily skupiny Ars Gladiatorum a Legio X GPF, které předvedly výstroj a výzbroj, ukázky soubojů, ale i vtipné scénky z tehdejší doby.
Orlickoústecko – Velká cena Ústeckoorlicka v požárním útoku začíná. Družstva mužů a žen reprezentující jednotlivé hasičské sbory čeká celkem jedenáct klání. Seriál závodů odstartuje už v sobotu v Horním Třešňovci.
Prachatice – Prachatičtí vodáci připravují na příští víkend 14. – 15. června tradiční závod Letní Blanice. Jedná se již o čtyřicátý ročník tohoto zajímavého závodu, který je zařazen do Českého poháru vodáků.
Prostějov – Konec fotbalové sezony se nezadržitelně blíží. Na prostějovský tým už čekají jen dva duely. Tím sobotním se bude pro tento rok loučit s domácím trávníkem. Soupeřem mu bude poslední mužstvo MSFL Žďár nad Sázavou.
A opět jsme tu s tipy na víkend. Těmi hlavními jsou samozřejmě Slavnosti Ostravaru a Muzejní noc. Tématem letošního programu na Prokešově náměstí je Ostrava v obrazech z dávných časů.
Zlín – Úspěchu dosáhli na mistrovství Moravy v Ostravě a uplynulou sobotu ve Frenštátě pod Radhoštěm na MČR v kulturistice juniorů členové TJ Olympia Zlín. Jan Zapletal se stal na obou soutěžích mistrem v kategorii do 77 kg a i absolutním vítězem všech kategorií.
České Budějovice – Přeskočit dvoumetrovou bariéru, popadnout smotané hadice, přeběhnout s nimi po úzké lávce, připojit je k rozdělovači a poté co nejrychleji proběhnout cílovou páskou. Profesionálové se připravují na blížící se mistrovství republiky v požárním sportu. Ti nejlepší ve čtvrtek poměřili síly v Českých Budějovicích.
Okres - Fotbalisté se pomalu blíží ke konci letošního soutěžního ročníku a mnohde roste napětí. I tento víkend přinese atraktivní utkání v soutěžích všech stupňů.
Benešov - Zábava pro dobrou věc, tedy ne pouze pro pobavení samotné. Tak pojala obecně prospěšná společnost Rytmus Benešov první ročník své soutěže trefně nazvané Splašené židle.
Náchod – Divizní fotbalisté Náchoda mohou už po zítřejším předposledním kole slavit záchranu v soutěži.Má to však hned několik, přesně čtyři, podmínek.
Benešov – V sedmém kole okresního přeboru nohejbalistů se odehrála jen dvě utkání. V zápase nejslabších mužstev zvítězila Copa del Merida a slavila tak první výhru v soutěži a Divišov překvapivě vysoko prohrál s céčkem Šacungu. Zápas Sokol Křivsoudov – Albatros byl odložen, volno měly Pecerady.
Mělník – Nadprůměrná divácká kulisa a ve druhém poločase atraktivní duel ozdobený pěti góly. Takové bylo podzimní derby mezi Pšovkou a mělnickým FC ve fotbalové I. B třídě. Odveta se hraje na Podolí v sobotu od 17 hodin a hostujícím Pšovanům rozhodně nepůjde pouze o odplatu za porážku 2:3. Stále ještě mají šanci vyhrát celou skupinu.
Posílejte hlasy svým favoritům přes kupony. Ve hře jsou každý měsíc hodnotné ceny. Přihlaste se i vy! V prvním kole soutěže, které začíná 6. 6. a končí 4. 7. 2014, soutěžíme o prut SPRO Passion Picker 2,70 m v hodnotě 2600 korun, který věnovala českobudějovická společnost Aquazona.
Zlín – Pouliční basketbal už dávno není jen americkou tradicí. Třeba zlínský prvoligový klub zítra pořádá již 18. ročník streetball show, který se uskuteční na náměstí Míru od 8.45 hodin.
Kolín – Tak jako předchozí dny, i čtvrtek byl v rámci Kolínských sportovních dnů nabitý. Uskutečnily se soutěže v plavání, dokončené byly turnaje v kopané a pro ty nejmenší se již podruhé uskutečnily turnaje v korfbalu. „Vzhledem k tomu, že po čtvrtku bylo ukončeno již 8 soutěžních sportů, rýsuje se již také konečné pořadí letošního 7. ročníku," řekl Jiří Tuček.
Ústí nad Labem - Nejen profesionální herci, ale i školní soubory z celého Ústeckého kraje dostali šanci předvést se na pódiu ústeckého Severočeského divadla opery a baletu.
Jablonec n.N. - Na Novoveském koupališti vypuknou v sobotu závody rybářů. Z jablonecké přehrady je museli ale organizátoři místní organizace Českého rybářského svazu přesunout do náhradních vod. „Pro velký stav vody v druhé přehradě, kde jsou vysoké a příkré břehy a stromy," přiblížil hospodář pobočky Vladimír Jiříček.
Řím /VIDEO/ - Vítězkou italské talentové soutěže The Voice (Hlas) se stala mladá sicilská jeptiška Cristina Scucciaová, která na pódiu interpretovala světové hity v řádovém rouchu a ortopedických botách. Pětadvacetiletá žena způsobila senzaci už během konkurzů, kdy měla porota naslepo hodnotit její výkon. Záběry překvapených porotců, kteří s otevřenými ústy hledí na řádovou sestru zpívající píseň od Alicie Keys, na internetu viděly desítky milionů lidí.
Zlín – Král je mrtev, ať žije král. Novými šampiony Malé kopané (MAKO) Zlín se překvapivě stal nováček Betis ASPV, který nakonec s přehledem ovládl nejvyšší soutěž, které prakticky dominoval od 4. kola.
Poděbrady – Fotbalový klub Bohemia Poděbrady se smiřuje s pádem svého A – týmu z I.A třídy do nižší soutěže. A už nyní je jasné, že po sezoně u týmu skončí jako trenér Pavel de Giorgii, který je v letošní sezoně už třetím koučem mužstva.
Příbram – Celoroční soutěž sokolské všestrannosti, Přebor ČOS mladšího žactva, vyvrcholila 31. května a 1. června v Brně i za účasti Příbrami. Její sokolíci si účast vybojovali na postupových přeborech Jungmannovy župy.
Karlovarský kraj - Už jen hodiny nás dělí od vyhlášení soutěže Stavba Karlovarského kraje. Podle hlasování rozhodnuto ještě není. Některé přihlášené objekty totiž od sebe dělí jen minimum hlasů.