Karlovarský kraj – Už je to uděláno, už je to hotovo. Vedoucí tým krajské soutěže dorostu, a to Baník Královské Poříčí pozlatil mistrovským titulem svou spanilou jízdu touto soutěží.
Svitavy/Moravská Třebová – Druholigové atletické týmy zamířily ke druhému dílu svých soutěží na městský stadion v Pardubicích na Dukle. A ukázalo se, že to není místo, jaké by závodníkům z okresu svědčilo.
Blanensko – Po loňském úspěšném rozjezdu veteránské ligy v malém fotbale, a vzhledem ke stále obtížnější situaci složit ženský tým pro velkou kopanou, se vedení malé kopané Blansko rozhodlo od sezony 2015 rozehrát ženskou ligovou soutěž v malém fotbale v blanenském regionu, respektive v jeho okolí.
Kolín – Hned několikrát se na druholigovém aktivu přihlásili Kozlové o slovo. Chtěli prosadit mezi hrací dny neděle a také navrhli nové pravidlo. Úspěšní byli tak na 70%.
Břeclav /ROZHOVOR/ – Letos táhne svými brankami fotbalové béčko Charvatské Nové Vsi za vidinou vítězství ve IV. třídě. Dal jich zatím dvanáct. Jedno kolo před koncem má útočník Jan Střítecký se svými spoluhráči v tabulce jednobodový náskok před rezervou Velkých Bílovic.
Tvrdonice – Po jedenašedesáté. Areál tvrdonických národopisných slavností již vyhlíží davy návštěvníků třídenního svátku folkloristů. Další ročník Podluží v písni a tanci začne v pátek přehlídkou dechových hudeb. V programu nebude chybět ani několik novinek. Například nedělní komponovaný pořad k výročí sto let od vypuknutí první světové války.
Brno – Možná už příští rok dostanou Brňané příležitost obdivovat sochu básníka, spisovatele a překladatele Jana Skácela spojeného s Brnem. Důstojně připomenout jeho osobnost chtějí brněnští radní. Jeho socha má ozdobit park pod Špilberkem.
Hranice - Mladé kapely z Přerovska a Hranicka se na stejném pódiu vystřídají s legendárními muzikanty z Česka, Slovenska i USA. Tak bude vypadat po letech obnovený festival Rockové Hranice, který je naplánovaný na sobotu 14. června.
Mikulov – Fotbalisté Mutěnic vstoupili do dějin jihomoravského fotbalu. Celek z Hodonínska je prvním týmem z krajského přeboru, který za posledních dvanáct let získal double. Vinaři slaví po postupu do divize také vítězství v poháru. Svěřenci trenéra Petra Zemánka zdolali na hřišti v Mikulově Ivančice až 2:1 v penaltovém rozstřelu.
Litvínov - Chemička upostřed Mostecka bude za dva týdny připomínat safari. Mimořádně se otevře veřejnosti. Velkým lákadlem budou autobusové okružní jízdy po chemickém areálu, kam má jinak veřejnost přístup zakázán. Před továrnou bude šestihodinová show.
Teplicko - Rozhovor s profesorkou Věrou Vlkovou z teplické konzervatoře. Měřeno výčtem ocenění, která během více než čtyřicetiletého působení profesorky Věry Vlkové na teplické konzervatoři přivezli její svěřenci z nejrůznějších klavírních soutěží, patří tato noblesní šaramantní dáma k nejúspěšnějším hudebním pedagogům v Česku. Větu typu: „To se ti to učí, když máš talentované žáky!", slýchává prý velmi často.
Nová Paka – Los 4. kola Východočeské divize smíšených družstev dospělých tenistů určil, že se novopacký první tým vydal ke svému zápasu do Žamberku proti místnímu TOSK.
Zlín – /ROZHOVOR/ Juventus Turín uplatnil opci na bývalého zlínského fotbalistu Romana Macka, který už v sezoně 2013–14 v italském klubu hostoval. Sedmnáctiletý záložník a mládežnický reprezentant se tak definitivně stane součástí světového velkoklubu.
Jičín – Soutěž započítávaná letos poprvé do Českomoravského poháru v rally se jede již celkově počtvrté. Centrem je východočeské historické městečko Opočno a rally se uskuteční již o tomto nadcházejícím víkendu, tedy 6. a 7. června.
Proboštov – Hráči Perly Řetenice možná už měli připravené šampaňské na oslavu obhajoby titulu mistra Teplické hokejbalové ligy. Pokud ano, musí ještě zůstat u ledu; legendární skleněný pohár, který má vždy právo zvednout nad hlavu vítěz soutěže, pozná svého majitele až v půlce června.
Polička – Předposlední kolo 1. ligy v in-line hokeji nabídlo tahák v podobě okresního souboje, ve kterém měl poličský tým možnost dostihnout soupeře z Litomyšle na vrcholu tabulky.
Havlíčkobrodsko – Kraj Vysočina zveřejnil počátkem týdne výsledky soutěže Skutek roku 2013. Mezi vítězi byli i tři nominované osobnosti z Havlíčkobrodska.
Jindřichohradecko - Náhodným losováním vybrala redakce Jindřichohradeckého deníku deset miminek, která již představila čtenářům v měsíci květnu. Nyní se ucházejí o vaši přízeň v pravidelné soutěži. Miminka, která v měsíci získají nejvíce hlasů, se kvalifikují do finále o věcné ceny.
Pohořelice – Herečka Yvetta Blanarovičová, ukázky zásahu hasičů, policie či záchranky, včetně příletu helikoptéry, ale i mnoho dalších lákadel čeká v sobotu na malé návštěvníky v Pohořelicích. Před tamním městským úřadem totiž s týdenním zpožděním oslaví Mezinárodní den dětí.
Valašské Meziříčí – Nejlepší fotografie a jejich autoři přihlášení do soutěže Železnice (ne)hezká a (ne)bezpečná byli včera vyhodnoceni ve Valašském Meziříčí. Vyhlásila ji Policie ČR ve Vsetíně spolu s dalšími partnery jako doprovodnou akci Českých drah nazvanou Preventivní vlak.
ČESKÉ BUDĚJOVICE – Chcete vidět nejlepší hasičské sportovce z republiky v akci? Pak si dnes dopoledne nenechte ujít osmý ročník memoriálu plukovníka JUDr. Josefa Blažka, bývalého krajského ředitele hasičů.
Hronov /FOTO/ - O třináctý ročník celostátní přehlídky dětských a mládežnických tanečních kolektivů s mezinárodní účastí Hronovské jablíčko byl opět velký zájem. V hronovském Čapkově sálu se během dne vystřídalo na tanečním parketu 1858 soutěžících.
Hradec Králové, Pardubice /FOTO/ - Rok mezi fotbalovými poddanými skončil. Černobílý Hradec se vrací mezi českou šlechtu. Po výhře v derby v Pardubicích postupuje do první ligy.
Přerov – Konec dobrý, všechno dobré. To si můžou říct s úlevou učitelé a žáci dvou přerovských základních škol U Tenisu a Svisle, kteří zažili loni v září trochu netypický nástup školního roku s výhledem na staveniště a vyučováním „na směny". Na slavnostní přestřižení pásky si musely školy počkat až do června.
Olomouc - /FOTOGALERIE, VIDEO/ Mezi velké olomoucké legendy se už před lety zapsal čerstvě jmenovaný nový kouč nyní druholigové Sigmy. Připomeňte si v našem fotografickém profilu významné momenty úspěšné kariéry Leoše Kalvody.
Domažlicko - Tomáš Došek sice neproměnil penaltu, přesto fotbalisté Kolovče vyhráli finále Poháru PKFS. Na hřišti v Mýtě porazili soupeře z Vejprnic 1:0. Holýšov v dohrávce 26. kola krajského přeboru zdolal Příkosice 4:1. Z okresní soutěže III. třídy zbývalo dohrát odložené utkání Poděvousy - Klenčí B. Domácí vyhráli 3:1 po poločasu 1:1. Dva góly dal Masnička, jednu Liška. Za hosty korigoval Hojda.
Vrbice - Míjím svahy vinohradů, jedu stále do kopce. Nahoře, za cedulí s nápisem Vrbice, se všední život na první dojem neliší od dalších vesnic Břeclavska. Hrčí tam traktory s postřikovači, důchodkyně okopávají zahrádky a děti cvičí s paní učitelkou u školy. Do nového týdne však Vrbičtí vstoupili již jako Vesnice roku 2014 Jihomoravského kraje.
Uherský Brod – Obyvatelé Uherského Brodu se v nejbližších letech mohou těšit na další zvýšení komfortu života ve městě. Nový dopravní terminál, jehož stavba byla včera slavnostně zahájena, zajistí integraci autobusové, železniční, městské hromadné, osobní a pěší dopravy ve městě do jednoho uzlu.
Pardubice - Mládí nestojí v koutě. Atletické soutěže družstev se odvíjí na různých úrovních i věkových kategoriích. Týmy mládeže zahájily krajský přebor v Novém Městě nad Metují. Ke svým bojům se vydali junioři, juniorky, dorostenci a dorostenky.
Valašské Meziříčí – Atletický ovál sportovního stadionu ve Valašském Meziříčí včera patřil krajskému kolu soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů. Garanty celé soutěže jsou legendární čeští desetibojaři a olympionici Robert Změlík a Roman Šebrle.
České Budějovice, Strakonice - Na celostátní basketbalové akci Tour chance ve hře tři na tři, která se konala v sobotu 31. května v Českých Budějovicích, se představil po boku řady bývalých reprezentantek (Hartigová, Bortelová, Vlková, Zohnová, Uhrová, Reisingerová) strakonický dívčí basketbal. Bylo to druhé kolo, první se hrálo v Ústí nad Labem a pokračování je v Brně.
Prohlížíte si rádi staré fotky a vzpomínáte, kde jste se všude podívali? Teď máte šanci se svými snímky z dovolených vyhrát víkendový pobyt pro dva v krásném Wellness & Spa hotelu Augustiniánský dům**** v Luhačovicích. A kvůli tomu už se vyplatí oprášit stará alba!
Východní Čechy - Na jednoho obyvatele Pardubického kraje připadlo 44,3 kilogramu recyklovatelných komunálních odpadů s výjimkou kovů, v hradeckém kraji o tři kilogramy méně.