Nové Město nad Metují – Další úspěšnou sezónu mají za sebou hokejisté Nového Města nad Metují, kteří v letošním ročníku Krajské ligy mužů potrápili v semifinále dnes už druholigový Trutnov, aby sami nakonec obsadili třetí místo.
Zlín – /ROZHOVOR/ Přestože nejsou herně horší, mečboly má soupeř. V neskutečně vyrovnané semifinálové sérii zlínští extraligoví volejbalisté předvádí skvělé výkony srovnatelné s první polovinou základní části, kdy soutěži dominovali, ovšem blíže boji o titul jsou České Budějovice.
Střední a východní Morava - Dětský úsměv… to je rozhodně něco, co nám dokáže alespoň na chvíli zahnat běždné denní starosti někam do propadliště dějin. "Bereme" si ho s sebou do zaměstnání, vítá nás večer, snažíme se ho zachytit na fotografii či video jako rodinnou památku.
Jičín – Soutěžní ročník 2013/14 dospěl ke svému konci. Medailové pozice nakonec obsadily týmy, jež byly na počátku největšími favority. Celkovým vítězem a držitelem mistrovského titulu se stal tým HC Hastrman/ Vapos, který ve finále porazil ve dvou utkáních Sklepy Team Nová Paka.
Častolovice – Nápadité schopnosti nepředstaví o víkendu na častolovickém výstavišti šikovné ruce pouze v soutěži o nejhezčí kraslici. Návštěvníci tu totiž uvidí také expozici floristických aranžmá. „Všichni příchozí zde budou moci vidět naaranžované misky, truhlíky, podnosy i květináče. Samozřejmě tu budou k vidění také velikonoční věnečky," prozrazuje za zahrádkáře Josef Helmich.
Pardubice – Soutěže, zábava, historie, kultura, ocenění osobností regionu, tak budou vypadat oslavy letošního Dne Pardubického kraje naplánované na středu 16. dubna. Tak přijďte a oslavte jej také!
Severní Čechy - O další křišťálový komín do své sbírky se v rámci soutěže Projektu roku 2013 opět uchází ČEZ Teplárenská, a. s. Želízkem v ohni v kategorii „Rozvoj soustav zásobování teplem" je teplofikace Ledvic prostřednictvím centrálního zásobování teplem.
Znojmo – Tradiční velikonoční trhy vybarví a rození od pondělka centrum Znojma. Na Horním i Masarykově náměstí najdou lidé stánky, Obrokovou ulici budou opět lemovat břízky ozdobené výtvory znojemských školáků a předškoláků.
Kralupy – Po loňské záchraně v posledním kole přišlo letošní fiasko – pouhých dvanáct získaných bodů, propastný rozdíl na předposlední místo a první sestup v historii. Řeč je o druhé divizní sezoně v podání futsalistů AFC Kralupy.
Převýšov, Jirny – Fotbalisté Převýšova ve středu prohráli v dohrávce 20. kola na hřišti Viktorie Jirny 2:4. Východočechům patří v ČFL sedmá příčka, Jirny se dostaly do čela třetiligové tabulky.
Ústí n. L. – Futsalisté ústeckého Combixu za sebou mají premiérovou sezonu ve druholigové soutěži. Tým kolem kanonýra Lukáše Kroka si v nováčkovské sezoně nevedl vůbec špatně a dlouho bojoval o postup do Chance futsal ligy. Kvůli nepovedeným zápasům v závěru druhé poloviny sezony se ale nakonec musel spokojit s pátou příčkou.
Třebíč - Třetí ročník celorepublikových Závodů kočárků proběhne v neděli 13. dubna také v Třebíči. Závody ve strolleringu, tedy v dynamické sportovní chůzi, budou probíhat od Rodinného centra Damiján na ulici U Obůrky od 15 hodin, soutěží se na vzdálenost cca 100 kroků.
Žáci moravskoslezských základních škol a nižších gymnázií změřili své síly na opičí dráze v rámci soutěže Talent roku 2014, jehož mediálním partnerem je i Moravskoslezský deník.
Velké Meziříčí - Hruškovice Jiřího Skryji z Laviček se v sobotu stala absolutním šampionem jubilejního desátého ročníku Tradičního koštu pálenek ve Velkém Meziříčí. Organizátoři nyní zvou zájemce na veřejnou výstavu, kde bude možné všechny přihlášené „vzorky" do letošní soutěže ochutnat.
Opava - Pracovníci dodavatelské firmy Metrostav nezahálí a skluz při výkopových pracích, vyvolaný nepříznivým počasím, dohnali, ale i předehnali. Pacienti tak snad budou moci užívat moderní prostory o zhruba celých pět měsíců dříve.
Blansko – Osmdesát dva let. Tak dlouho už v Blansku působí Český svaz zahrádkářů, který má v současné době téměř sto padesát členů. V minulosti to bylo i několikanásobně více. V Domě zahrádkářů na Křížkovského ulici v Blansku členové svazu pořádají nejrůznější přednášky, besedy, výstavy i soutěže nejen se zahrádkářskou tematikou. Dům si zahrádkáři postavili v osmdesátých letech na tehdejších pozemcích města díky neplaceným brigádám. Nyní však mají obavy, že o budovu přijdou.
Nová Paka – Více jak tři sta zpěváčků se představilo na 19. ročníku pěvecké soutěže Novopacký slavíček, kterou pořádá zdejší gymnázium a pedagogická škola.
Pardubice – Soutěže, zábava, historie, kultura, ocenění osobností regionu, tak budou vypadat oslavy letošního Dne Pardubického kraje naplánované na středu 16. dubna. Tak přijďte a oslavte jej také!
Most – Zatímco na prvoligový Beroun kolínští hokejisté zbraň našli, na ledě prvoligového Mostu prohráli zcela jednoznačně. Oťukávačka z první třetiny netrvala dlouho a mostečtí hráči brali tři body za jednoznačnou výhru 6:0.
Region - Pro tříletého Ondru Vajdíka z Otrokovic není potápění pod vodou žádný problém. Strach z vody nemá ani náhodou. Je tomu tak hlavně proto, že se s tímto živlem seznamoval prakticky od prvních měsíců svého života.
Opava – Opavská devatenáctka doma na hřišti za koupalištěm zválcovala dalšího soupeře. Starší dorostenci si v sobotu vyšlápli na liberecký Slovan, kdy skvělým týmovým výkonem dokráčeli k zaslouženému vítězství 3:0.
Soutěž Hubneme s Deníkem se překlenula do posledního měsíce. Každý týden vám přinášíme rozhovor s jedním ze statečných účastníků. Proč se do soutěže přihlásili, a co od ní očekávají? Vydrží nastolenou změnu?
Praha - Už v sobotu je čeká v rudém dresu derby proti Slavii Praha, ale jejich někdejší účinkování v dresu věčného rivala jim může připomenout také víkendový Nike Premier Cup, prestižní žákovský turnaj.
Bystřice pod Hostýnem – Výhodu domácího prostředí nevyužili v dohrávkách 21. a 22. kola zlínského přeboru mužů florbalisté Bystřice pod Hostýnem, kteří ve své sportovní hale nezískali žádný bod. Celku z Hané tak dvě kola před koncem soutěže v tabulce stále patří deváté místo.
Prachatice /FOTOGALERIE/ – Za spolupořadatelství DDM Prachatice a hokejbalového klubu HBC Prachatice odstartovaly v pondělí na hřišti u DDM soutěže seriálu Hokejbal proti drogám.
Slavkov u Brna - Balkónovky, skalničky, okrasné stromky, keře a vše, co k zahradničení patří, nabídne prodejní zahradnická výstava ve slavkovském zámeckém parku. „Kromě zahradnických potřeb a rostlin bude k zakoupení i keramika, bižuterie, med, oříšky, občerstvení nebo cukrovinky," vyjmenovala za slavkovský zámek Věra Marková. Zahradnická výstava vypukne pozítří v poledne, konat se bude i v sobotu od devíti ráno do pěti hodin odpoledne.
Bible benátská ze 16. století, ruka mumie a další neobvyklé artefakty jsou k vidění v bučovickém muzeu. To letos slaví 100. výročí založení a jeho pracovníci pro návštěvníky přichystali výstavu, která poodhalí poklady ukryté v depozitářích.
Drahobudice – Drahobudice se mohou chlubit dlouholetou tradicí dobrovolných hasičů. „Sbor byl založený v roce 1898," řekl Roman Kolář, starosta drahobudických hasičů. V současné době má sbor podle jeho slov 58 členů.
Praha - Už za pár hodin se sjedou do Prahy účastníci česko-slovenského finále soutěže Nike Premier Cup. Ve čtvrtek večer bude turnaj za účasti sparťanských záložníků Lukáše Váchy a Bořka Dočkala rozlosován.