
FOTO: Trenér Srbic Luger byl na prášky
Srbice – V Srbicích to při utkání domácího Sokola s FK Jílové vypadalo dlouhou dobu na hotovou idylku.
Srbice – V Srbicích to při utkání domácího Sokola s FK Jílové vypadalo dlouhou dobu na hotovou idylku.
Liberec – Nováček okresního futsalu Zlej Se(n) Liberec zvítězil v soutěži, v níž byl od začátku pasován do role jasného favorita. Tuto roli zvládl prakticky bez zaváhání a nikdo nováčka neporazil. Lídrem a iniciátorem týmu s podivným názvem byl Pavel Bína, zvaný Binič.
Brná – Obrovské překvapení se zrodilo v derby zástupců Ústecka v 1.B třídě mezi celky Brné a Svádova. Rozjetý lídr tabulky nestačil na do té doby poslední tým soutěže a padl 0:1. „Je vidět, že každý může porazit každého. Byli jsme na utkání dobře připraveni a za tři body jsme velice rádi," radoval se hrající asistent Svádova Václav Vodehnal.
Jičín – Oblíbená čtenářská soutěž na tipování fotbalových výsledků krajských a okresních soutěží pokračovala svým druhým kolem a má za sebou úspěšné první kolo.
Bzí u Žel. Brodu - V sokolovně ve Bzí se letos poprvé sejdou stovky příznivců tvrdé hudby. Vyhrajte lístky.
České Budějovice – Po celé republice v dubnu vybírají budoucí superstar světového topmodelingu do finále Elite Model Look 2014. Na jihu Čech se zájemci sešli v IGY Centru. Výběru se mohli zúčastnit dívkyve věku 13 až 22 let, vysoké minimálně 170 centimetrů, a také muži ve věku 16 až 26 let, vyšší než 180 centimetrů.
Praha /FOTOGALERIE/ – Snadnou práci měli v jedenáctém kole 2. Východoněmecké ligy vodní pólisté Steppu. Předposlední celek tabulky, Zwickau, nekladl druhým Pražanům vážnější odpor. „Vítězství je pro nás důležité. V minulých sezonách jsme občas prohráli i se slabšími soupeři, což nás stálo klíčové body v boji o cenné kovy," připomněl po výhře 17:5 velezkušený polař Igor Procházka.
Hradec Králové – Oblíbená tipovací soutěž čtenářů Deníku – jarní fotbalová Tip liga – pokračovala druhým kolem. Zatím registrujeme 236 hráčů (172 mužů a 64 žen). Vítězkou druhého dějství se stala Amálka Geletičová ze Sloupna (startovní číslo HK 0226), jež získala sedmnáct bodů a navíc uhodla Supertrefu.
/POZVÁNKA/ Na Slezskoostravském hradě vrcholí poslední přípravy na tradiční velikonoční lidový jarmark s programem, ukázkami řemesel a prodejem lidově uměleckých výrobků. Uskuteční se už o nadcházejícím víkendu ve dnech 12. – 13. dubna.
Banín – Další akce party nadšenců, kteří si říkají Nezávisle závislí, se velmi vydařila.
Jižní Čechy - Tuto sobotu odstartuje z budějovického Výstaviště 3. ročník orientačně–vytrvalostní jízdy O sto šest Jihočeským krajem pro vozidla vyrobená v letech 1950–1980, tedy pro mladší ročníky veteránů, takzvané youngtimery.
Xindl X je stálicí naší písničkářské scény, která se nebojí komentovat dění kolem sebe a tentokrát jeho sarkasmu neušla ani prestižní soutěž krásy Česká Miss.
Štěpánov nad Svratkou - Dva zápasy, dvě prohry. Taková je jarní bilance fotbalistů Štěpánova v jarních odvetách I. A třídy skupiny B. Shodou okolností bylo v obou případech jejich soupeřem rezervní mužstvo. „Určitě jsme si představovali lepší vstup do jara, ale neviděl bych v tom žádnou tragédii," říká trenér třetího týmu podzimní tabulky Ivo Jílek.
Opava – Co se tance týká, ať už s hůlkou nebo bez ní, Opava má na soutěžích silné zastoupení. Před nedávnem to dokázaly opavské mažoretky Roses, které před časem oslavily svou pětiletou existenci.
Opava /POZVÁNKA/ – Na studenty Audiovizuální tvorby může být Slezská univerzita v Opavě zkrátka pyšná. Krom jiných aktivit a vítězstvích na soutěžích se rozhodli uspořádat první filmový opavský festival s název Opavský páv.
Žďár nad Sázavou - Dvaadvacet mladých soustružníků z jedenácti krajů republiky se včera utkalo při celostátním kole soutěže Kovo junior 2014. Pořádala ho Střední škola technická Žďár nad Sázavou.
Brno – Čeká nás sedm roků společných dějin, prohlásil organizátor Dějepisné soutěže studentů gymnázií Miroslav Stulák. Dvě stě šedesát gymnázií z České republiky i Slovenska má ve středu ráno něco společného. Jejich tříčlenné týmy si ve zmíněné soutěži otestují znalosti z dějepisu.
Svitavy - Přinášíme druhé kolo ankety nadokresního Borec kola. Vybírejte nejlepší hráče.
Ústí nad Labem, Kopřivnice – Po domácí VC Grand Prix Bruntál bruntálští plavci každý víkend hájí barvy bruntálského plavání v bazénových vodách na různých místech ČR.
Hradec Králové – V uplynulých několika týdnech jsme na stránkách Deníku uveřejnili práce, které do literární soutěže Naše Evropa zaslali studenti středních škol z celého Královéhradecka. Autoři vytvořili práce, související s desátým výročím vstupu České republiky do Evropské unie.
Jaroslavl - Byli blízko. Už mohli slavit postup do finále KHL. Hokejisté Lva však ještě definitivu nezískali, v úterý prohráli s Jaroslavlí po prodloužení 2:3. Zápas rozhodl až v 80. minutě domácí Plotnikov, jenž zaskočil gólmana Vehanena.
Lovosice – Ani po deseti měsících od červnové povodně neslouží lovosický zimní stadion svým účelům. Hokejisté se kvůli chybějícímu zázemí nepřihlásili do žádné soutěže. V provizoriu ale fungují i ostatní kluby, například fotbalisté či atleti. Na rekonstrukci budovy včetně ubytovny město teprve vybírá firmu. Práce pak mají trvat do prosince letošního roku.
/VYZKOUŠELI JSME/ Žulové kameny, košťata a spousta křiku. To je olympijský týmový sport curling, který si mohou Ostravané po celý duben vyzkoušet na Zimním stadionu v Porubě.
Kutná Hora – Povzbuzující pokřiky a potlesk bylo slyšet v tělocvičně na Základní škole Jana Palacha, která patřila včera dopoledne finalistům soutěže „Palachovka hledá talent 2014".
Blanensko - Téměř dvanáct set. Tolik hlasů získal česko- bratrský kostel ve Vanovicích v soutěži Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje v roce 2013. V kategorii velké stavby tak dosáhl na třetí místo. O titul z Blanenska zabojoval ještě židovský dům v boskovické Bílkově ulici, budova tamní radnice a kostel svatého Jana Křtitele v Černovicích.
Prachaticko – Po zimní přestávce se prvním jarním kolem roztočila kola okresních fotbalových soutěží mužů.
Štěkeň - FOTBALOVÍ talenti Martin Kynkor a Michal Kynkor.
Velké finále největší československé klubové soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň proběhne už 26. dubna v Multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovic. V těchto dnech uzavřeli pořadatelé první čtvrtfinálová kola, druhá proběhnou už tento týden. Soutěž přináší dobrou zprávu: ve finálové porotě zasednou hudebníci skupin Buty a Airfare!
Děčín - A je to tady: Děčínské basketbalisty po roce opět čekají nervy drásající bitvy v play-off. Prvním soupeřem děčínských Válečníků bude Opava.
Javorník – Jedna druhačka, tři třeťáci a páťák spojili síly dohromady a výsledek je první místo v soutěži „Věnuj mobil a vyhraj výlet pro svou třídu".
Orlickoústecko - Noc s Andersenem je jednou z akcí, kterou české knihovny svádí v konkurenci populárnějších médií boj o zájem dětí a dětské čtenářství. Připravují ji organizátoři u nás i v několika dalších zemích světa, zároveň je i připomínkou narození dánského pohádkáře.
Opava /FOTOGALERIE/ - Oblečení, parfémy a drogerie. Paní Kateřina Krausová měla v sobotu co dělat. Vyhrála totiž v OC Breda & Weinstein šek na stotisícový nákup, který musela utratit přesně za dvě hodiny.
Sedlec – Zklamání. To zavládlo po utkání šestnáctého kola krajské I. B třídy v Habartově v kabině Sedlece.
Veselí nad Moravou – Starší dorostenky Veselí nad Moravou zaznamenaly v ligové soutěži čtvrtou výhru. Svěřenkyně trenérů Miroslava Slováka a Zdeňka Zimáka si ve Velké nad Veličkou poradily s Pardubicemi, které po velmi dobrém výkonu zdolaly 32:23. Velkou zásluhu na jednoznačném vítězství měla domácí spojka Dagmar Lukšíková. Mládežnická reprezentantka se blýskla výborným výkonem a deseti góly.
Vyškovsko – Druhý jarní pokus bodovat už vyšel fotbalistům Rousínova, byť jejich trenér Milan Boušek měl k výkonu i výhrady. Opět se nedařilo Bučovicím, které opustily první příčku v I. A třídě a ve stejné soutěži se dolů propadá Slavkov.
Most - Mostecká liga malé kopané (MLMK) má po neděli za sebou své páté kolo. I tentokrát si diváci na hřišti 11. ZŠ Most přišli na své, když v každém ze šesti zápasů padlo minimálně osm gólů. Stačilo pět kol a všichni účastníci MLMK poznali hořkost porážky. Všichni s výjimkou úřadujícího šampiona Gamblers Most, kteří drtí zbytek startovního pole bez ztráty bodu.
Náchod – Prvoligová házenkářská soutěž měla o víkendu volno, to se však netýkalo náchodských mužů, kteří v Lounech dohrávali utkání 15. kola.
Nová Ves - Velká pozornost byla ve druhém jarním dějství druhé nejvyšší oblastní fotbalové soutěže vedle šlágru v Kaplici směřována i na hřiště do Nové Vsi, kde byl k vidění okresní derby souboj zbývající dvojice okresních účastníků béčkové skupiny.
Karviná – Basketbaloví junioři Karviné ukončili svou pouť letošní prvoligovou soutěží. V play off je vyřadila favorizovaná Nová huť Ostrava.
Opava /ROZHOVOR/ – Florbalisté SK P.E.M.A. Opava přešli ve finále play-up druhé ligy přes České Budějovice a vybojovali si přímý postup do 1. ligy. Jednou z opor bylo i křídlo prvního útoku Matěj Halámek.
Děčínsko – Krom jasného vítězství děčínského Unionu v Jiřetíně pod Jedlovou se 16. kolo okresního přeboru obešlo bez překvapení.
Rychnovsko – Jednoznačným magnetem fotbalového víkendu bude dnešní utkání krajského přeboru v týnišťské Olšině, kde lídr soutěže přivítá druhý Jičín. Fotbalisté Týniště jsou na jaře stoprocentní, když vyhráli v Úpici 3:0, zdolali Nový Bydžov 1:0 a uspěli i v okresním derby v Rychnově nad Kněžnou 2:1. Svěřenci trenéra
BenQ Školní Ajťák je populární českou středoškolskou IT soutěží, ve které studenti odpovídají na otázky rozdělené do tří kategorií - lehké, středně těžké, těžké z oboru IT, hardwaru, moderních technologií a sociálních sítí.
Karlovy Vary – Fotbalistkám karlovarské Hvězdy se v jarní části České ženské fotbalové ligy daří.
Východní Čechy - Fotbalová divize C: Trenér pardubické rezervy vyzdvihl i jednoduchost a přímočarost lídra soutěže.
Mariánské Lázně, Ostrava - Pořad moderoval Miloš Skácel z Mariánských Lázní a zúčastnily se ho i děti z mariánskolázeňského dětského domova.
Evropa… slovo se šesti písmenky… Poprvé jsem se s ním oficiálně setkala na základní škole, při hodinách vlastivědy a zeměpisu.
Benešov, Žďár nad Sázavou – Basketbalisté Benešova ukončili svoje letošní působení ve II. lize na velmi dobrém třetím místě. V semifinále play off je vyřadil Žďár nad Sázavou, který jako jediný tým za celou sezonu dokázal zvítězit na palubovce Benešova.
Kolínsko – Souboj dvou nejlepších celků soutěže. Taková byla nabídka posledního kola Postřižinského okresního přeboru ve fotbale. Šlágr kola lépe zvládli hráči Kouřimi, kteří si díky výhře v Polepech udrželi jarní neporazitelnost. Navíc ještě nedostali gól. Na čele už mají šestibodový náskok.
Skupice u Postoloprt - Akce potrvá čtyři dny, od 12. dubna do 15. dubna! Pořadatelé mají za sebou první úspěšný projekt s názvem Masopustní veselí z 1. března.