Žáci znovu hledají čmoudíka
Jablonné n. O. - „Už se vám někdy v zimě stalo, že jste si večer otevřeli okno, aby se vám lépe spalo, a za chvíli jste zjistili, že nemůžete dýchat, protože máte místnost plnou kouře z komína od sousedů?“
Jablonné n. O. - „Už se vám někdy v zimě stalo, že jste si večer otevřeli okno, aby se vám lépe spalo, a za chvíli jste zjistili, že nemůžete dýchat, protože máte místnost plnou kouře z komína od sousedů?“
Náchod - Další mistrovské kolo odehráli volejbaloví druholigoví muži Hronova a prvoligové ženy Zbečníka.
Rožnov pod Radhoštěm - Těsnou porážku po vyrovnaném průběhu si připsali na své konto hokejisté Rožnova pod Radhoštěm. V18.kole krajského přeboru Moravskoslezského kraje podlehli Valaši na ledě Krnova 3:5.
Benešovsko/ Mužstva tří okresních soutěží stolního tenisu odehrála další kolo
Vimperk, Jindřichův Hradec - Ani zlepšený výkon oproti poslednímu nepovedenému domácímu duelu nepřinesl hokejistům Velké Radouně bodový zisk. Potřetí v řadě prohráli, tentokrát ve Vimperku 3:6.
Ústí n. O. - O víkendu, kdy vrcholil tradiční masopust, se na římskokatolické faře v Ústí nad Orlicí sešli děti i dospělí v maskách na pátou farní „Maškarádu.“
Zlín - Zlínští vzpěrači vtrhli do nové sezony jako velká voda. Na otevřeném mistrovství Zlínského kraje ve vzpírání mládeže do 20let a žen a Poháru města Zlín vyhráli sedm kategorií.
Šumperk -Hokejisté Šumperku dnes prožijí generálku na boje ve skupině o udržení 1. ligy. Jejich soupeř Třebíč je jedním z aspirantů na skupinu o udržení, kterou už má Šumperk jistou.
Dobříš/ Gymnázium Karla Čapka v Dobříši uspořádalo na konci ledna pro své studenty novou soutěž. Tentokrát se třídy neutkávaly ve sportovních disciplínách, ale střetly se v umění debatovat. Diskuzní souboj, který navrhli vyučující českého jazyka, proběhl v kulturním domě, kde se postupně vystřídaly všechny třídy.
Jindřichův Hradec - Děti a zejména ty ze sociálně slabých rodin často neví jak trávit svůj volný čas. Jsou málo informované především o finančně nenáročných mimoškolních aktivitách.
Jablonné n. O. - „Už se vám někdy v zimě stalo, že jste si večer otevřeli okno, aby se vám lépe spalo, a za chvíli jste zjistili, že nemůžete dýchat, protože máte místnost plnou kouře z komína od sousedů?“
Česká Lípa - Ondřej Samek se věnuje i trénování malých karatistů.
Jindřichův Hradec - Házenkářky Jindřichova Hradce v novém roce navlékly na pomyslnou vítěznou šňůru již čtyři korálky v řadě. Přidají dnes v předehrávce 15. kola proti slovenskému ŠKP Štart Bratislava i pátý?
Znojmo, Konice - Kvůli omylu výrobce chemikálií přišel Jaroslav Dolský z Konic o vinici. Svůj vinohrad chce znovu vybudovat.
Jičín/ Šest utkání zbývá do konce základní části. Zatímco ve Svitavách již počítají se sestupem, o další dvě místa bude sváděn urputný boj.
Kroměříž/ Nejlepší v Evropě – tímto titulem se může už potřetí pochlubit město Kroměříž. Jako jedno z deseti sídel v Evropě jej odborná porota ocenila za propagaci a podporu udržitelné dopravy ve městech a organizaci Evropského týdne mobility v loňském roce.
Olomouc - Ještě před týdnem v šumperském dresu bojoval o záchranu v soutěži. Teď se obránce Jiří Paška vrátil z hostování do Olomouce a po výhře nad Kometou 4:3 se Mora posunula do čela skupiny Východ.
Příšovice/ S třicetiprocentním Eidamským sýrem uspěla Mlékárna Příšovice na letošní Celostátní přehlídce sýrů.
Jičín/ Také osmé dějství populární čtenářské soutěže přineslo slušný bodový zisk. Několik hráčů získalo krásných 14 bodů.
Uherský Brod, Vídeň - Autobus plný fanoušků spolu se svými idoly, brodskou rockovou partičkou Chaos In Head, v pátek 1. února večer zavítal do Vídně.
Pardubicko - Města a obce v Pardubickém kraji soutěží o nejlepší webové stránky. Do letošního ročníku soutěže „Zlatý erb 2008“ se v Pardubickém kraji přihlásilo 22 obcí a měst.
Náchodsko - Jarní odvety v kuželkářských soutěžích družstev odstartovaly o víkendu.
PODĚBRADY, PARDUBICE - Druhá liga košíkářů měla na programu další dvě kola. V 15. díle soutěže na sebe narazily okresní týmy, kdy poděbradská Bohemia hostila rezervu Nymburka. A v zápase vyhráli hosté z Nymburka. V 16. kole přivítaly Poděbrady na své palubovce tým Sokola Kbely, jehož porazily. Nymburk B vyhrál i druhé utkání, když pokořil pardubickou Teslu na její půdě.
PRAHA– Sluxusním náskokem deseti bodů před béčkem Loko Vltavín přezimují vjedné ze dvou pražských I. Atříd fotbalisté ČAFC.
Kladno - Zimní fáze Kladenského poháru hokejbalistů o uplynulém víkendu skončila. O finalistech už bylo rozhodnuto, staly se jimi týmy KEB Kladno A a Jungle Fever, teď šlo o vítěze spodní části pavouka, vněmž se utkala mužstva sjednou porážkou.
Orlová - Koncem ledna proběhly ve Zlíně závěrečné zápasy šachové extraligy mládeže, skupiny východ. Orlovské družstvo Slavie zde dosáhlo historického úspěchu, když se probojovalo do finálového turnaje o titul mistra republiky této věkové kategorie.
Orlová - Koncem ledna proběhly ve Zlíně závěrečné zápasy šachové extraligy mládeže, skupiny východ. Orlovské družstvo Slavie zde dosáhlo historického úspěchu, když se probojovalo do finálového turnaje o titul mistra republiky této věkové kategorie.
PLZEŇ - Prosadit se do základní sestavy Viktorie Plzeň a hrát pravidelně nejvyšší soutěž. To je cíl ostravského útočníka Adama Varadiho a příbramského stopera Jakuba Navrátila.
Jihlava - Přinášíme vám výsledky a tabulky mládežnických hokejových soutěží.
PŘÍBRAM - Hned tři zástupce měla Příbram ve výpravě Středočeského kraje na 3. Olympiádě mládeže ČR, která se uskutečnila 27. ledna až 1. února ve Zlínském kraji.
Moravské Budějovice - Bitva kočky s myší. Tak by se dalo parafrázovat poslední vystoupení hokejistů Moravských Budějovic, kteří na domácím ledě hostili celek Plumlova.
Karviná - Karvinští hokejisté šokovali do neděle vedoucí Hodonín výhrou na jeho ledě.
Karviná - Karvinští hokejisté šokovali do neděle vedoucí Hodonín výhrou na jeho ledě.
Benátky nad Jizerou/ Poslední zápas sezóny sehráli v krajské soutěži hokejisté Kutné Hory B s hráči HC Benátky B. Závěrečné utkání se kutnohorským Sršňům příliš nevydařilo, když prohráli na ledě soupeře.
KLATOVY - Zastupitelé z Klatov hledali využití pro chátrající objekt ve Vančurově ulici
Louny - Skauti vyhlásili soutěž pro družstva.
Kutná Hora/ Po čtyřech letech jsem se na Gymnáziu Jiřího Ortena opět účastnil ústních obhajob prací zařazených do soutěže o cenu Munkovy nadace.
Monte Carlo, Praha - Čtyřnásobný mistr světa v automobilových soutěžích Sébastien Loeb by se příští rok mohl objevit v konkurenčním seriálu IRC.
PŘÍBRAMSKO - V Sedlčanech a Příbrami hráli další zápasy i účastníci soutěží neregistrovaných hokejistů.
Boskovice - Od začátku roku si může kdokoliv a kdykoliv na internetových stránkách města Boskovice poslechnout hlášení městského rozhlasu.
Slánsko/ Ohlédnutí za podzimní částí okresních fotbalových soutěží končíme C skupinou IV. třídy. Také tady řešil řídící orgán jednu kontumaci.
Vysočina - Nejen na profesionální úrovni si mohou fotbalové týmy zpestřit neoblíbenou přípravu herním či kondičním soustředěním. Trend průměrně pětidenního pobytu zastávají i trenéři v nižších soutěžích.
Zadní Zhořec - Hana Svobodová. Jméno devatenáctileté studentky z malé vesničky Zadní Zhořec zná od soboty ve žďárském regionu už téměř každý. Dívka totiž získala o víkendu titul První česká vicemiss 2008.
NERATOVICE -Animládežnické fotbalové oddíly se zimní přípravou neotálí. Mladší žáci Velkého Borku se na umělé trávě vNeratovicích poměřili svrstevníky ze Staré Boleslavi. Proti týmu hrajícímu druhou nejvyšší soutěž zaznamenali cennou výhru 3:2(1:0).
Mladá Boleslav/ V boleslavské sportovní hale se hrál špičkový futsal v podání Totalu Slavík Bakov. Zaplněná hala tleskala atraktivnímu futsalu, mistrovskému titulu, vítězství v Poháru ČR a při utkáních panovala báječná atmosféra. To je však v podání bakovských Slavíků minulostí po jejich sestupu do II. ligy.
Plzeň - Basketbalisté Nymburka jdou v Českém poháru dál. Díky vysoké výhře v Plzni s týmem Basket Západ postoupili mezi nejlepší osmičku.
Kladno– Oldřich Štěpánek zHořešovic je vítězem naší soutěže, když jako jediný tipnul, že odchovanec kladenského hokeje Tomáš Plekanec bude mít po 200.startu vzákladní části NHL vprobíhající sezoně na kontě 44kanadských bodů.
PŘÍBRAM - Derby týmů HK odstartovalo třetí část Okresního přeboru mužů v ledním hokeji a zároveň s předstihem určilo přeborníka pro sezonu 07/08.
Přerov -Veslařský klub Přerov se zúčastnil otevřeného Mistrovství Rakouska ve veslování na veslařských trenažérech Concept 2.
Přerov -Veslařský klub Přerov se zúčastnil otevřeného Mistrovství Rakouska ve veslování na veslařských trenažérech Concept 2.