Havířov ocení strážníky a psa
Havířov - Vůbec poprvé vhistorii havířovské městské policie bude při vyhodnocování nejúspěšnějších zásahů za uplynulý rok oceněn také služební pes Gert.
Havířov - Vůbec poprvé vhistorii havířovské městské policie bude při vyhodnocování nejúspěšnějších zásahů za uplynulý rok oceněn také služební pes Gert.
Horní Počernice - Fotbalová Viktoria Žižkov se ovíkendu vrátila zherního soustředění na Kypru a nastává nejsložitější období pro hledání ideální sestavy.
Havlíčkův Brod - Trápení pokračuje. Na zimním turnaji v Kutné Hoře Havlíčkův Brod marně hledá herní tvář. Poslední dva zápasy? Porážka 3:0 s átřídními Uhlířskými Janovicemi a remíza 2:2 dokonce z bétřídními Polepy.
Kutná Hora, Tábor/ To, co možná nikdo nečekal, se stalo skutečností. Tmavé výčepní pivo Dačický, které se vaří v Kutné Hoře, potřetí obhájilo prvenství na slavnostech piva v Táboře.
Praha - Obránce Sparty Radoslav Zábavník změní fotbalový dres.
Kutná Hora, Nové Veselí/ Ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici o uplynulé sobotě uspořádal házenkářský oddíl Kutné Hory zimní přípravný turnaj starších dorostenců v házené.
SLANÝ - Třinácté kolo krajského přeboru nebylo pro futsalisty FC 83 nešťastné. Splnili totiž to, co si přáli – přivezli ze Slaného všechny body.
Šumperk - Do konce základní části 1. hokejové ligy zbývají poslední tři kola. V tomto týdnu pak Draci odehrají bez nadsázky dva existenční zápasy.
Praha - Až čtyři miliardy korun může Praha získat prodejem lukrativních pozemků na Rohanském ostrově.
Putim - V letošním roce se hodlají členky místního sboru dobrovolných hasičů opět usadit v soutěžích v hasičském sportu na čelních příčkách, jak byly zvyklé v minulosti. Zaznělo to o víkendu na výroční valné hromadě, které se zúčastnil také senátor Josef Kalbáč.
Praha– Obránce Sparty Radoslav Zabavník podepsal dvouletou smlouvu snováčkem ruské ligy Těrekem Groznyj.
Vyškov - Lodivoda vyškovských basketbalistů Dalibora Paludu mrzí malá účast na trénincích. S nadějemi vzhlíží k nastupující generaci.
Jevišovice - Osmadvacetiletý Josef Tesařík se již vloni chtěl zúčastnit zajímavé soutěže o Jevišovickou jitrnici. Letos poprvé se do soutěže přihlásil. „O degustaci jsem se dozvěděl již vloni, ale z pracovních důvodů jsem ji nestihl,“ říká Kovařík.
Břeclav - Superliga stolních tenistek má velmi rychlý spád.
LOUČEŇ - Kádr Loučeně, předposledního týmu nejnižší krajské soutěže skupiny B, čeká možná pořádný průvan. Už nyní je ve hře několik možných odchodů i příchodů. Loučeň čeká na jaře tuhý boj o setrvání v soutěži.
Šurany, Jindřichův Hradec - Vítězná série jindřichohradeckých házenkářek nekončí. V novém roce ještě neokusily hořkost porážky a počtvrté v řadě naplno bodovaly. Tentokrát dokázaly zvítězit nad posledním celkem soutěže HK Nitra v jeho dočasném azylu v Šuranech 30:24.
Pelhřimov - Lépe snad ani začít kuželkářky pelhřimovského Spartaku nemohly. V prvním kole odvetné části druhé ligy doma deklasovaly České Velenice. Přitom Jihočešky patří k absolutní elitě soutěže.
Hodonín - Postup do semifinále pěvecké televizní soutěže X – Factor, která začala v neděli, slaví hodonínský zpěvák Robin Mráka.
ANTALYA - Ještě na podzim oblékali Marek Bauer a Jakub Dvořák dres ligového dorostu Viktorie Plzeň, teď bojují o místo v prvoligovém kádru.
Žatec - Obhájce titulu Bláhova memoriálu chyběl, překvapení ne.
Havířov - Dobrovolní hasiči z jednotky SDH Havířov–Město obnovili výchovu svých budoucích nástupců. Kroužek mladých hasičů měl ve městě tradici, na kterou teď chtějí havířovští dobráci opět navázat.
Havířov - Dobrovolní hasiči z jednotky SDH Havířov–Město obnovili výchovu svých budoucích nástupců. Kroužek mladých hasičů měl ve městě tradici, na kterou teď chtějí havířovští dobráci opět navázat.
Praha - Čtrnáctiletá Ewa Farna láme rekordy. Coby nejmladší zpěvačka vnaší historii vyrazí koncem března na své první velké turné, které bude zahrnovat osmnáct koncertů vČechách a na Moravě.
Třebíč/ Jihlava - Prvoligovým hokejistům Horácké Slavie nahrálo další klopýtnutí jejich konkurenta v boji o play off.
ČESKÁ LÍPA - Také základní škola na Špičáku v České Lípě otevírá své dveře pro veřejnost. Stane se tak v úterý 5. února.
Olomouc - Třetí kolo zimní futsalové ligy nemělo tolik překvapivých výsledků jako před týdnem, přesto o kvalitní a dramatické duely nebyla nouze. Neporazitelnost udržely oba vedoucí celky – Foersterova a Mrsklesy.
NERATOVICE -Podle předpokladů skončilo 15. kolo druhé futsalové ligy mezi Olympikem Mělník a SKP Kolín. Lídr soutěže nedopustil žádné překvapení a poslední celek tabulky porazil 6:2.
Kutná Hora, Tábor/ To, co možná nikdo nečekal se stalo skutečností. Tmavé výčepní pivo Dačický, které se vaří v Kutné Hoře, potřetí obhájilo prvenství na slavnostech piva v Táboře. Odborné degustace chmelových nápojů tam jsou největší v České republice a mají také nejdelší tradici.
Zlín - Petr Pokorný je otrokovický radioamatér. Jeho koníčkem je s pomocí vysílače a přijímače komunikovat s kolegy z České republiky a ze zahraničí. Účastní se také nejrůznějších mezinárodních radioamatérských soutěží.
LIBEREC - Vzduchovková sezona zdárně pokračuje, a tak si střelci SSK Manušice měli možnost ověřit svoji výkonnost na dalších závodech první kategorie.
Kroměříž - Již potřetí letos porota vybrala moravskou Kroměříž mezi desítku evropských měst s titulem „Nejlepší v Evropě“ („The Best of Europe“). V pondělí to oznámilo české ministerstvo životního prostředí.
Prostějov - Díky kontumaci Děčína stačí Hanákům porazit Ostravu.
Prostějov - Mistryně světa v luštění sudoku Jana Tylová byla mezi sedmi desítkami luštitelů, kteří se soustředěným výrazem zasedli o víkendu v Prostějově ke stolům, aby poměřili svou luštitelskou zdatnost s dalšími soupeři.
KDYNĚ - Loňská sezona měla být pro kdyňskou rallyovou posádku Sláva Ducháček - Petr Dufek přelomová. A nakonec také byla, i když jinak než oba závodníci i vedení APM Automotive Rally Teamu čekalo
SOKOLOV - Sportovním střelcům SSKP Sokolov se opět zadařilo.
HOLÝŠOV, KOLOVEČ - Současný trenér a bývalý aktivní hráč fotbalu by si rád doplnil trenérskou zkoušku pro vyšší soutěž
Krnov - Vysokým debaklem skončilo nedávné utkání mladších minižáků krnovského basketbalového oddílu s ostravským lídrem oblastního přeboru. Svěřenci trenéra Petra Opršala nedokázali najít recept na důslednou hru dominantního soupeře a v obou zápasech víkendového duelu tahali za kratší konec.
PŘÍBRAM - O víkendu odstartovala odvetná část mistrovských kuželkářských soutěží.
Hlinsko -V sokolovně se v sobotu uskutečnila celostátní soutěž v tanečním sportu, tradiční Hlinecké Géčko.
Zlínský kraj - Které obce a města ve Zlínském kraji mají nejpřehlednější a nejnápaditější internetové stránky? Již podesáté o tom letos rozhodne soutěž Zlatý erb. Organizátoři do konce ledna přijali přihlášky od celkem 22 obcí a 10 měst.
Ostrava - Odchovanec opavského fotbalu Ondřej Ficek bojuje o místo v prvoligovém kádru ostravského Baníku.
Cheb - HC Cheb 2001 prohrál s HC Mattoni Ostrov 6:12
Trutnov - Tatarský biftek, topinky a česnek. To si nechali v pátek na společné večeři před derby s Hradcem naservírovat na talíř basketbalistky Kary Trutnov.
Pardubice - Milovala ho náctiletá děvčata a fandily mu snad celé Pardubice. Julián Záhorovský se v první řadě populární televizní soutěže Česko hledá SuperStar dostal z několika tisíc účastníků až do finálové desítky.
České Budějovice - Ve 48. kole extraligy prohráli hokejisté HC Mountfield se Spartou Praha 0:4, přesto zůstávají s náskokem na čele soutěže.
Litomyšl - Trojice restaurátorů zvítězila ve francouzském městě Valloire na 25. ročníku přehlídky sněhových skulptur. Sochu autorů Jana Fedorčáka, Jakuba Ďoubala, asistenta sochařského ateliéru, a Petra Koudelky odborná porota ocenila jako nejlepší v mezinárodní soutěži. Český tým tak získal absolutní prvenství a statut čestného hosta příštího ročníku.
Havřice -Masopustní tradice, které přes víkend ovládly Slovácko, slavili nejen dospělí. Fašankové masky a kostýmy si na sobě vyzkoušely i děti. Na maškarním karnevale ve sportovní hale v Havřicích se jich sešlo na dvě stovky.
Choryně - Kulturní dům vChoryni praskal vpátek od večera až do sobotních ranních hodin po roce znovu doslova ve švech. Nejen místní, ale také lidé ze širokého okolí si nemohli nechat ujít tradiční soutěž onejlepší kvašené zelí, která je pokaždé navíc obohacena opochutiny ze zabijačky.
Rožnov pod Radhoštěm - Rozverné říkanky, vůně klobásek a jiných zabijačkových pochutin doprovázely letošní masopustní veselí ve Valašském muzeu vpřírodě vRožnově pod Radhoštěm.
Třebíč/Jihlava - Třebíčští hokejisté se v první lize vyhrabali z nejhoršího. Po sérii dvanácti porážek, které je srazily až na sedmé místo skupiny Východ, se dokázali zvednout a tři kola před koncem dlouhodobé části soutěže mají velkou naději na play off.