Španělská vláda vznesla právní námitku proti snaze bývalého katalánského premiéra Carlese Puigdemonta vrátit se do funkce - podle jejího pátečního prohlášení to není možné, protože Puigdemont je stíhán kvůli roli, jakou sehrál při neúspěšném vyhlašování nezávislosti Katalánska.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Zažil éru, která se podílela na dosud nejlepším výsledku (6. místo) českých házenkářů v historii evropských šampionátů. Hradecký odchovanec Daniel Michajlík měl svůj podíl na postupu z kvalifikace na ME v roce 1996, přestože jej coby stabilního člena kádru pozvánka na šampionát ve Španělsku nakonec záhadně minula.
Plzeň – První španělské soustředění mají za sebou a ve čtvrtek se vrátili domů. Fotbalisté Viktorie Plzeň mají v nohách sérii náročných tréninků, v plné zátěži sehráli i tři přípravná utkání s kvalitními soupeři.
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Do objektů Českého muzea stříbra, kterými je Hrádek, Tylův a Kamenný dům, zavítalo v loňském roce celkem 133.289 návštěvníků. Je to přesně o dvě procenta méně, než v roce 2016.
Vinice, která sama hlásí jaká je teplota vzduchu, vlhkost, srážky a počítá teplotu rosného bodu? Navíc přenáší data on-line k vinohradníkovi? Není to sci-fi. Přesně takovou chytrou vinici bude mít od března Kadaň.
Patří k nastupující generaci české brokové střelby. Reprezentační trenér Petr Hrdlička vzal na Grand Prix do španělské Malagy čtyři nadějné závodníky. Hledá třetího do party ke světovým stálicím v disciplíně trap Davidu Kosteleckému a Jiřímu Liptákovi.
/ANKETA/ Má vlajku, území na mapě a teď i prezidenta. Jejím cílem je odtržení od Katalánska a získání nezávislosti. Fraška okolo instalace nové katalánské vlády si vysloužila parodii v podobě Tabarnie, fiktivního separatistického regionu v Katalánsku. Na sítích má přes půl milionu fanoušků.
Brno – Patří k nastupující generaci české brokové střelby. Reprezentační trenér Petr Hrdlička vzal na Grand Prix do španělské Malagy čtyři nadějné závodníky. Hledá třetího do party ke světovým stálicím v disciplíně trap Davidu Kosteleckému a Jiřímu Liptákovi. Úkol nemá snadný, protože dvojice brněnských matadorů stále odskakuje nejen českým střelcům, ale i zahraniční konkurenci. V Malaze v konkurenci 238 závodníků Kostelecký zvítězil a Lipták skončil hned za ním. „Úplně ideální to nebylo, každý udělal chybu, ale začátek sezony vypadá slibně,“ doufá pětatřicetiletý Lipták.
Blanensko, Vyškovsko – Peníze předem? A na účet ve Španělsku? Ochotně je poslal. Touha po legendární mototorce Jawa 350 California byla silnější. Šestapadesátiletý muž z Letovicka tak před koncem loňského roku přišel o sto tisíc korun. Naletěla ale i řada dalších.
Už posedmé se v Moravské filharmonii Olomouc konají Mezinárodní dirigentské kurzy pod vedením prof. Alim Shakha. Na závěr zahrají veřejnosti. Koncert je zdarma.
Katalánský expremiér Carles Puigdemont opustil v pondělí po bezmála třech měsících Belgii, kam uprchl koncem října, aby se ve Španělsku vyhnul vazbě. Deník El País s odvoláním na prokuraturu uvádí, že španělské státní zastupitelství požádalo nejvyšší soud o aktivaci eurozatykače. Tentýž soudce zrušil evropský zatykač na Puigdemonta začátkem prosince.
Náchod - Kočovný způsob života si v posledních letech zvolil trialový reprezentant České republiky Jiří Svoboda, jenž svou závodní kariéru už zvolna odsouvá na vedlejší kolej.
Varaždín (od zvláštního zpravodaje) – Na nedělním tréninku napočítal pečlivý pozorovatel tentokrát sedmnáct hráčů. Trenéři českých házenkářů Jan Filip a Daniel Kubeš povolali na dvě zbývající utkání ve čtvrtfinálové skupině mistrovství Evropy v Chorvatsku Petra Šlachtu. „Chceme posílit hru na pivotu. Vpředu to nebylo úplně, jak si představujeme,“ ozřejmuje kouč Filip.
/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Na nedělním tréninku napočítal pečlivý pozorovatel tentokrát sedmnáct hráčů. Trenéři českých házenkářů Jan Filip a Daniel Kubeš povolali na dvě zbývající utkání ve čtvrtfinálové skupině mistrovství Evropy v Chorvatsku Petra Šlachtu.
Debaklem skončil druhý přípravný zápas fotbalistů Viktorie Plzeň v rámci soustředění ve Španělsku. Západočeši propadli totálně v defenzivě a podlehli v Coínu rakouskému mistru Red Bull Salcburk vysoko 0:5.
Coín, Plzeň – Debaklem skončil druhý přípravný zápas fotbalistů Viktorie Plzeň v rámci soustředění ve Španělsku. Západočeši propadli totálně v defenzivě a podlehli v Coínu rakouskému mistru Red Bull Salcburk vysoko 0:5.
Vlašim /ROZHOVOR/ – Nejlepším sportovcem Benešovska pro rok 2017 se stal nejlepší český motokrosový freestylista Libor Podmol, jenž dorazil na vyhlášení, i když měl už trénovat ve Španělsku. „Došlo mi, že vy si vážíte toho, co dělám já a tak na oplátku jsem chtěl ukázat, že si já vážím této ankety. Nějak vnitřně jsem cítil, že takhle to má být. A já mojí intuici naslouchám,“ vysvětlil Libor Podmol posunutí termínu odjezdu do teplých krajin, aby mohl být na vyhlášení Sportovce roku na Benešovsku.
Po cenné výhře nad osmifinalistou Ligy mistrů FC Basilej 2:1 čeká fotbalisty Viktorie na soustředění ve Španělsku druhá herní prověrka. Soupeřem Západočechů bude v sobotu jedenáctinásobný mistr Rakouska, celek Red Bull Salcburk.
Ostrava /FOTOGALERIE/ - Vinotéky už nesmějí stáčet víno ze sudů. Zákon stanoví, že víno mohou stáčet pouze z nádob s jednorázovým uzávěrem. Nerezové sudy tak byly nahrazeny bag-in-boxy, fóliovými sáčky, které jsou umístěny do kartonových krabic. Jejich objem může činit maximálně dvacet litrů.
Marbella, Plzeň – Po cenné výhře nad osmifinalistou Ligy mistrů FC Basilej 2:1 čeká fotbalisty Viktorie na soustředění ve Španělsku druhá herní prověrka. Soupeřem Západočechů bude v sobotu jedenáctinásobný mistr Rakouska, celek Red Bull Salcburk.
Varaždín (od zvláštního zpravodaje) /FOTOGALERIE/ – Blízko k senzaci. Čeští házenkáři odehráli vyrovnaný souboj s úřadujícími mistry Evropy. V prvním utkání čtvrtfinálové skupiny na mistrovství Evropy prohráli v chorvatském Varaždínu s Německem 19:22. „Opět jsme do toho investovali vše, co v nás je. Jsem pyšný. Německo mělo strach, viděl jsem to v očích jejich hráčů,“ řekl český kouč Daniel Kubeš.
Jihlavsko – V krajském městě se tento týden konal Veletrh mezinárodních příležitostí, který do Jihlavy přilákal přes dvě stovky středoškoláků. Na veletrhu studenti hledali nejen inspiraci, ale i možnosti dalšího studia či brigád v zahraničí.
V říjnu ukončil profesionální kariéru. Senzační jízdu svých následovníků chorvatským mistrovstvím Evropy už Filip Jícha sleduje jen jako zanícený fanoušek. „Prsty mě nesvrbí,“ usmívá se nejlepší házenkář světa 2010. „Musím být soudný. S nafouklým kolenem, bych na podobnou akci nestačil,“ přiznává. „Mrzí mě jediné, že nejsem v hledišti. Sedím doma a šprtám se na trenérské zkoušky,“ vysvětluje ze Španělska.
Třebíčsko - Třetí lednový víkend bude patřit hlavně plesům. Ať už maturitním, nebo těm menším, vesnickým. První z nich se uskuteční v pátek 19. ledna od 20 hodin v kulturním domě v obci Kamenná. V tomto případě půjde již o jubilejní desátý ročník a jako již tradičně i letos bude k tanci hrát dechová hudba v podání kapely Vysočinka. Připravena bude samozřejmě bohatá tombola, občerstvení, a úvodem také předtančí žáci ZŠ Budišov. Vstupné i s místenkou činí 140 korun.
Děčín – Na kulturistické pódium se dostal v sedmnácti letech. Děčínský rodák David Ulbricht od té doby na poli kulturistiky sbírá jeden úspěch za druhým.
Hradec Králové - Adnaluské gaspacho, valencijská paella a pomeranč s olivovým olejem a medem. Takové menu si ve středu v rámci Dne španělské kuchyně vychutnali žáci hradecké ZŠ Milady Horákové.
/RASTR/ Příjemný výlet za teplem? Zapomeňte! Fotbalisté Slavie i Sparty mají po nepříliš povedené podzimní části tuzemské nejvyšší soutěže co napravovat a v zimní přípravě tak pro odpočinek není příliš prostoru. Obě pražská „S“ utekla z českého sychravého ledna do příjemného španělského podnebí.
/ROZHOVOR/ Fenomenální večer. Kapitán české házenkářské reprezentace Ondřej Zdráhala přispěl čtrnácti góly k výhře 33:27 nad Maďary a zároveň postupu ze skupiny D do další fáze mistrovství Evropy v Chorvatsku. „Co jsme ukázali proti Maďarům na hřišti, bylo něco neuvěřitelného,“ rozplývala se čtyřiatřicetiletá spojka St. Gallenu.
Marbella, Plzeň – Cenný skalp získali ve Španělsku fotbalisté Viktorie Plzeň. V prvním ze tří přípravných utkání v rámci soustředění v Marbelle porazili osmifinalistu Ligy mistrů FC Basilej 2:1.
/ROZHOVOR/ Od prosince trénoval Roman Kreuziger na Kanárských ostrovech, teď je český profesionál s kolegy z týmu Mitchelton-Scott (dříve Orica) na soustředění v Barceloně.
Plzeň, Barcelona – Od prosince trénoval Roman Kreuziger na Kanárských ostrovech, teď je český profesionál s kolegy z týmu Mitchelton-Scott (dříve Orica) na soustředění v Barceloně.
Plzeň - Letošní ročník Grand Restaurant Festivalu se týká superpotravin. Jsou to ty, které mají blahodárné účinky na naše zdraví, protože je v nich vysoká koncentrace živin, vlákniny, vitaminů a minerálních látek. Mohou to být ´obyčejné ´věci jako zelenina, včelí produkty, byliny. Ty se ale přece jedly vždycky.
Plzeň – Tomu se říká správné načasování. Doma stihli v mírném klimatu první poloviny ledna sehrát tři zápasy na přírodním trávníku, a když se počasí zhoršilo, zamířili fotbalisté Viktorie Plzeň za sluncem do Španělska.
Praha – Freestyle motokrosař Libor Podmol se rozhodl po pěti letech vyměnit značku svého motocyklu. Od letošního roku přešel z Yamahy na Husqvarnu. S novým výrobcem se zaměří více na své projekty a v budoucnosti by se rád s Husqvarnou zúčastnil také Dakarské rallye. „Už jsem potřeboval změnu. Navíc myslím také na budoucnost – právě Husqvarna má jedno z nejlepších zázemí na Dakarské rallye,“ vysvětloval Libor Podmol, druhý nejlepší závodník v mistrovství světa ve freestyle motokrosu za rok 2017.
Varaždín /OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE/ – Fenomenální večer. Kapitán české házenkářské reprezentace Ondřej Zdráhala přispěl čtrnácti góly k výhře 33:27 nad Maďary a zároveň postupu ze skupiny D do další fáze mistrovství Evropy v Chorvatsku. „Co jsme ukázali proti Maďarům na hřišti, bylo něco neuvěřitelného,“ rozplývala se čtyřiatřicetiletá spojka St. Gallenu.
Varaždín /OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE/ - Trvalo to 22 let. Na mistrovství Evropy v házené ve španělském Ciudad Realu 28. května 1996 Češi přehráli Dány 28:22. Šlo o jediné vítězství nad seveřany na vrcholné akci. Až do pondělí, kdy národní tým senzačně zdolal olympijské šampiony na Euru v Chorvatsku 28:27. „Vidíme, že je všechno možné,“ říká hrdina duelu brankář Martin Galia.
Trvalo to 22 let… Na mistrovství Evropy v házené ve španělském Ciudad Realu 28. května 1996 Češi přehráli Dány 28:22. Šlo o jediné vítězství nad seveřany na vrcholné akci. Až do pondělí, kdy národní tým senzačně zdolal olympijské šampiony na Euru v Chorvatsku 28:27. „Vidíme, že je všechno možné,“ říká hrdina duelu brankář Martin Galia.
Kvůli politice by nám nemělo uniknout, jak naši házenkáři na mistrovství Evropy senzačně porazili Dány. A naopak, i když jsme zcela pohlceni děním na tenisovém Australian Open, periferním zrakem bychom současně měli registrovat, že se u nás volí prezident.
Varaždín /OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE, VIDEO/ – V mixzóně jej po zádech pořádně radostí praštil urostlý pivot Leoš Petrovský. „Asi mě zabil,“ pousmál se Ondřej Zdráhala. Nejen Petrovský, ale i celý tým měl za svého kapitána radost. Lídr národního týmu se probudil v pravý čas. Střela přes hlavu, rána s vykloněním do strany… Se svou skvělou technikou nasázel olympijským vítězům Dánům osm gólů, přispěl k výhře 28:27 a ve středu mužstvo povede proti Maďarům. „Bude to boj, válka,“ řekla čtyřiatřicetiletá spojka švýcarského St. Gallenu.
/ROZHOVOR/ V mixzóně jej po zádech pořádně radostí praštil urostlý pivot Leoš Petrovský. „Asi mě zabil,“ pousmál se Ondřej Zdráhala. Nejen Petrovský, ale i celý tým měl za svého kapitána radost. Lídr národního týmu se probudil v pravý čas. Střela přes hlavu, rána s vykloněním do strany… Se svou skvělou technikou nasázel olympijským vítězům Dánům osm gólů, přispěl k výhře 28:27 a ve středu mužstvo povede proti Maďarům.
Beroun – Záložník pražské Slavie, který nedávno odpovídal na otázky čtenářů Berounského deníku, absolvoval stáž v týmu druhé bundesligy Darmstadtu, který o Davida Beňa projevil zájem.
/FOTOGALERIE/ Podat výkon na hranici svých možností, nejlépe za ní. Tuto větu slyšíte od trenéra českých házenkářů Daniela Kubeše často. Tento cíl jeho svěřenci splnili do puntíku v duelu s Dánskem. Proti olympijským vítězům z Ria de Janeiro ve druhém utkání skupiny D mistrovství Evropy v Chorvatsku zvítězili 28:27.
Varaždín (od zvláštního zpravodaje) – Podat výkon na hranici svých možností, nejlépe za ní. Tuto větu slyšíte od trenéra českých házenkářů Daniela Kubeše často. Tento cíl jeho svěřenci splnili do puntíku v duelu s Dánskem. Proti olympijským vítězům z Ria de Janeiro ve druhém utkání skupiny D mistrovství Evropy v Chorvatsku zvítězili 28:27. „Můžeme teď s nimi hrát dvacetkrát a prohrajeme, ale to je jedno. Máme dva body,“ usmál se český brankář Martin Galia.
/VIDEO, ANKETA/ Španělský premiér Mariano Rajoy v pondělí oznámil, že pokud bude bývalý katalánský premiér Carles Puigdemont znovu zvolen do funkce a bude chtít vést regionální vládu z Bruselu, centrální španělská vláda mu to nepovolí. Místo toho by v tomto případě převzala kontrolu nad katalánskou vládou sama. Zprávu přinesla agentura AFP.
Plzeň – Vysokou výhrou 6:0 nad druholigovým Sokolovem završili v sobotu fotbalisté Viktorie Plzeň úvodní blok zimní přípravy, který absolvovali v domácích podmínkách.
/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Čeští házenkáři v úvodním utkání skupiny D na mistrovství Evropy v Chorvatsku podlehli favorizovanému Španělsku vysoko 15:32. V pondělí je čeká ještě těžší zkouška.