
O něco větší míče: v Michalovicích se odehraje letošní největší turnaj
Mistrovské hřiště Sand Martin´s Holes bude o víkendu hostit největší český turnaj ve footgolfu.
Mistrovské hřiště Sand Martin´s Holes bude o víkendu hostit největší český turnaj ve footgolfu.
Každým zápasem napětí stoupá, přece jen jde o hodně. Od začátku evropského šampionátu mohly manželky a přítelkyně německých fotbalistů navštěvovat hráče na hotelu, to se ale může změnit.
Manželství čerstvé padesátnice, zpěvačky a návrhářky Victorie Beckhamové a o rok mladšího bývalého fotbalisty Davida Beckhama trvá už pětadvacet let. Brali se 4. července 1999 nedaleko irského Dublinu. Jen málokteré celebrity si dokázaly udržet po celá léta takovou popularitu jako oni. Podívejte se, jak s nimi šel čas.
Od 6. do 20. července se budou mezinárodní dobrovolníci z různých koutů světa podílet na obnově a záchraně pevnostního města Terezín. Dobrovolnický projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit a Terezín-město změny.
Hodové veselí zavládne v Přerově druhý srpnový víkend. Bohatý program město naplánovalo od pátku 9. srpna do neděle 11. srpna. Vedle hudebních produkcí na náměstí TGM se lidé mohou těšit naříklad i na výstavu Salvadora Dalího či tradiční historický jarmark.
Liberecká zoologická zahrada slaví úspěch. Samička orlosupa bradatého, kterou chovatelé před pěti lety vypustili do volné přírody ve španělské Sierra de Castril, letos poprvé přivedla na svět potomka. Jedná se o první mládě tohoto druhu, které se v oblasti narodilo za padesát let.
Tenistka Markéta Vondroušová vypadla při obhajobě titulu ve Wimbledonu už v 1. kole. Turnajová šestka nečekaně prohrála na trávě v All England Clubu s až 83. hráčkou světa Jessicou Bouzasovou ze Španělska 4:6, 2:6. Utkání na centrálním dvorci ztratila za hodinu a devět minut. Naopak Marie Bouzková hladce prošla do druhého kola. Vít Kopřiva nestačil na legendárního Srba Djokoviče.
Při únorovém incidentu v Liberci napadl neznámý pachatel ženu v ulici Lazebnický Vrch. Muž nejprve útočil slovně, následně ženu napadl i fyzicky a s tím nepřestal ani ve chvíli, kdy oběť upadla na zem. Útočníka odehnal až pár procházející kolem, právě po nich teď kvůli svědectví pátrá policie.
Červencové svátky a penalty. Spojení, které nenarušil ani covid, a jenž trvá již patnáct let. A rok 2024 nebude výjimkou. Opět na Hukvaldský pivovar se v pátek sjedou všichni milovníci této součásti fotbalu, která umí vzbudit na tribunách i na hřišti obrovské emoce, jak ukázal po svém nezdaru v osmifinále mistrovství Evropy Portugalec Cristiano Ronaldo. Tentokrát ovšem bez účasti legendárního exekutora Antonína Panenky.
Skoro čtyřicet pasažérů v letadle Boeing 787-9 Dreamliner společnosti Air Europa se v pondělí zranilo při silných turbulencích. Letadlo, které na pravidelné lince UX045 mířilo ze Španělska do Uruguaye, muselo nouzově přistát v Brazílii. Americkým médiím se několik cestujících svěřilo, že vlivem otřesů nepřipoutaní pasažéři nekontrolovaně naráželi do stropu kabiny. Cestující také zveřejnili záběry z paluby, které odhalily zničený interiér letadla.
/VIDEO/ Samičku orlosupa bradatého z Liberce vypustili chovatelé do volné přírody ve španělské oblasti Sierra de Castril před pěti lety a letos tam poprvé přivedla na svět potomka. Jedná se dokonce o první mládě tohoto druhu supa, který ve zmíněné oblasti přišel na svět po dlouhých padesáti letech.
Bylo zaděláno na další senzaci. Po obhájcích titulu z Itálie málem přišel evropský šampionát o další zvučný tým. Fotbalisté Anglie byli v osmifinálovém souboji se Slovenskem po gólu slávisty Ivana Schranze na pokraji vyřazení. Albion spasil až v páté nastavené minutě nůžkami Jude Bellingham. Hned v první minutě prodloužení dokonal obrat Harry Kane, který zařídil výhru 2:1 a poslal favorita do čtvrtfinále. I Španělsko muselo otočet, Gruzii ale porazilo jasně 4:1.
Ve znamení žhavého léta v tropickém hávu odstartoval v pátek na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti desetidenní festival Slovácké léto.
Osmifinálový zápas mistrovství Evropy mezi fotbalisty Německa a Dánska přerušila bouřka. Stadion v Dortmundu bičovaly provazy deště, šlehaly blesky a duněly hromy, na trávník padaly kroupy a ze střechy se valily vodopády.
Značka Cupra z porfólia španělské automobilky Cupra stále nabývá na významu. Nyní přišel čas modernizace jejího veleúspěšného modelu Formentor i obou karosářských verzí Leonu. Vrcholné verze obou typů nabídnou řidiči k využití potenciál 333 koní. Měl jsem možnost to vyzkoušet dokonce na pro ostatní účastníky provozu uzavřené zatáčkovité silnici nedaleko Barcelony.
Neměla charisma slavné Evity, do dějin Argentiny se však zapsala ještě výraznějším, a žel i krvavějším písmem. Zajímala se o okultismus, státní politiku určovala věštěním a k moci pustila bývalého policistu s vírou v paranormální jevy, jehož eskadra smrti spáchala tisíce vražd. To byla Isabel Perónová, po Evě „Evitě“ Perónové třetí žena argentinského prezidenta Juana Peróna, jehož před 50 lety tajně vystřídala.
/FOTO/ Obchodní akademie v České Lípě pořádá pro své žáky každoročně nejrůznější aktivity v zahraničí jako jsou exkurze nebo poznávací zájezdy. Jedna z těchto aktivit se ovšem zásadně vymyká. Jedná se o pracovní stáže v zahraničí podporované evropským grantovým programem Erasmus plus.
Dvě prvenství si z 66. Trenčianské regaty přivezla osmnáctiletá juniorka Nikola Balcarová. Členka klubu TJ Ostrožská Nová Ves nejdříve ovládla sobotní finále kajakářek na dvou set metrové trati a následně si pro zlato dopádlovala v deblkajaku spolu s oddílovou kolegyní, dorostenkou Terezou Studničkou.
Řada fanoušků se ve středu večer v německém Gelsenkirchenu těšila na hvězdné vystoupení fotbalisty s číslem sedm na zádech. Slavného Cristiana Ronalda ale zastínil jeho soupeř se stejnou číslovkou na dresu. Gruzínec Chviča Kvaracchelija vstřelil rozhodující gól už ve druhé minutě a po vítězství 2:0 se mohl radovat se svým týmem z nečekaného postupu a napsání jednoho z největších příběhů letošního Eura. „Nejlepší den v životě,“ zářil po utkání gruzínský hrdina.
Slovenští fotbalisté nebudou chybět v osmifinále letošního mistrovství Evropy. Spolu s nimi postoupila mezi nejlepších šestnáct týmů Belgie a Rumuni, kteří ovládli základní skupinu. V té měly všechny čtyři týmy stejný počet čtyř bodů. V posledních zápasech remizovali Slováci s Rumuny 1:1, v zápase Belgie proti Ukrajině gól nepadl.
Nové nařízení Evropské unie, jež má zlepšit životní podmínky psů a koček v chovech, chce mít větší bič na množírny a chovatele, kteří spíš než na pohodlí zvířat koukají hlavně na peníze. Pravdou ale zůstává, že kdyby množírny neměly zákazníky, už dávno by neexistovaly. Přísná opatření pro legální a kontrolované chovy jim jen dál nahrávají. „Pokud se v některých zemích chystá zákaz chovu určitých plemen, třeba buldočků nebo jezevčíků, a ztíží se podmínky pro solidní chovatele tak, že skončí, neznamená to, že už lidé to dané plemeno přestanou chtít. Jen budou hledat jiné zdroje, a to budou právě množírny,“ říká rozhodčí z exteriéru, poradkyně chovu a mluvčí Českomoravské kynologické unie (ČMKU) Vladimíra Tichá.
Při toulkách přírodou, popřípadě při ranním vstávání v kempu, můžete v Chorvatsku narazit na nezvaného návštěvníka v podobě štíra, známého také jako škorpion. Dobrou zprávou je, že i když jsou chorvatští štíři jedovatí, nepředstavují nebezpečí pro život a zdraví. Mají slabý jed, přesto jejich kousnutí může způsobit bolest, pálení, zarudnutí, otok a svědění.
Tenisté ze Spojených států, Indie, Číny, ale i z evropských velmocí Španělska, Itálie a Německa se zúčastní 54. ročníku Ex Pilsen Babolat Cupu. V pavouku jsou i plzeňské naděje, domácí Eliška Forejtková obhajuje loňské semifinále.
Prázdniny a doba dovolených jsou za dveřmi. Mnozí lidé pojedou užívat volno v létě hned několikrát a na více míst. Podle průzkumu bude téměř 60 procent Čechů poznávat krásy tuzemska. Deník dále zjišťoval, které zahraniční a exotické destinace je aktuálně lákají nejvíc.
Projekt Malá Evropa se v Holešově konal letos už potřetí. SVČ TYMY i v letošním roce oslovilo ke spolupráci holešovské základní školy. Malá Evropa se letos uskutečnila v rámci oslav Dnů města Holešova, v pátek 31. května na náměstí E. Beneše. Jednotlivé školy představily státy EU – 1.ZŠ si vybrala Španělsko, 2.ZŠ ČR, 3.ZŠ Německo, UO + ZŠ Slovensko a SVČ TYMY představilo Holandsko.
Stane se Jindřichův Hradec jedním z Evropských měst sportu roku 2025? To záleží na výsledcích návštěvy mezinárodních komisařů ACES (Asociace Evropských měst sportu). Jasno by mělo být do dvou týdnů.
V Kardašově Řečici mají důvod k radosti. Po dlouhých třinácti letech totiž čapí pár na střeše místní základní školy vyvedl mláďata.
Luka Modrič se zapsal do historie mistrovství Evropy jako nejstarší střelec, ani gól kapitána ale fotbalisty Chorvatska nespasil. Jeho tým podruhé na šampionátu přišel o výhru v nastavení, tentokrát v 98. minutě. Po remíze s Itálií 1:1 se Chorvatům s největší pravděpodobností rozplynul i postup. Osmifinále je nyní pouze v rovině teorie. S italskými obhájci titulu si zajistili postup z prvních dvou míst stoprocentní Španělé. Albánci na turnaji končí.
/FOTOGALERIE/ Je mu teprve 16 let a už uspěl i mezi staršími soupeři v kategorii U18. Velkou radost lidem ze svého okolí a samozřejmě i sám sobě udělal student prvního ročníku Gymnázia Benešov Jakub Mařík.
Češi tradičně o letních dovolených zamíří do mnoha přímořských destinací v Evropě a Africe. Jižněji položené oblasti světa jsou i útočištěm různých živočichů, na které by si lidé měli dávat pozor. Ačkoliv zpravidla nepředstavují smrtelné riziko, mohou způsobit bolestivé zdravotní komplikace. Deník proto připravil přehled zvířat v nejoblíbenějších zahraničních letoviscích českých turistů, u kterých je vhodné být obezřetný.
Druhá polovina června patří na kurtech TK Slavie v Plzni tradičně tenisovému turnaji juniorů Ex Pilsen Babolat Cup, který se hraje už více než půl století. Letos napíše mezinárodní klání už svůj 54. ročník.
Čeští fotbalisté budou muset Turky porazit, aby mohli projít mezi nejlepších šestnáct týmů letošního Eura. Aspoň tak to vypadá podle předpokladu, který po utkání Portugalců proti Turkům zveřejnili fotbaloví datoví analytici. Podle nich totiž právě skupina F patří mezi dvě, z nichž to bude mít s postupem třetí nejlepší celek hodně těžké.
Co mají společného španělští dudáci a bubenice, chilští harmonikáři a česká, moravská, slezská či slovenská lidovka? Frýdek-Místek! Finišuje tady sedmadvacátý ročník Mezinárodního folklorního festivalu (MFF).
Ještě nedávno vzpomínka na jeho působení budila ze sna nejednoho sparťanského fanouška. Než přišel Brian Priske a dal zapomenout na dlouhé měsíce strádání pod taktovkou italského trenéra Andrey Stramaccioniho. Odborník o sobě ale znovu dává hlasitě vědět. A to rovnou v souvislosti s probíhajícím Eurem.
Před dvěma týdny opět šokovali tenisový svět svými výkony na pařížském grandslamu. Nyní už lídři nastupující generace šampionů Jannik Sinner a Carlos Alcaraz absolvují začátek travnaté sezony, nicméně jakožto fotbaloví fanoušci si samozřejmě nenechali ujít ani aktuální dění na evropském šampionátu. Čerstvá světová jednička si před vzájemným zápasem Itálie a Španělska rýpla do svého mladšího kolegy, který však nakonec ovládl i tento symbolický souboj mimo kurt.
Ukáže skutečnou sílu? Českého pilota Romana Staňka čeká po třítýdenní přestávce na okruhu Catalunya v Barceloně další podnik formule 2. Po šesti odjetých kolech se jediný Čech v šampionátu fuguje na 19. místě. Pro body si dojel dvakrát - tři bral za šesté místo ve sprintu v ulicích Monte Carla a deset si připsal za výhru ve stejném závodě v Austrálii.
Španělští fotbalisté zvítězili na mistrovství Evropy nad Itálií 1:0. Zajistili si tak s předstihem první místo ve skupině B a účast v osmifinále. Anglie remizovala s Dánskem 1:1, čtyři body by jí na postup do osmifinále měly stačit. Srbové v páté minutě nastavení vybojovali remízu 1:1 se Slovinskem udrželi naději na postup ze skupiny C. Slovinsko dělilo od účasti v osmifinále pár vteřin.
Sbírku cenných kovů rozšířila všestranná sportovkyně Madlenka Sailerová. Obyvatelka Svojkovic a vyslankyně Rokycanska reprezentovala Českou republiku na evropském atletickém šampionátu sportovců s Downovým syndromem.
Fotbaloví fanoušci v Ústeckém kraji mohou na konci června vidět na hřišti Roudnice nad Labem zajímavé utkání mezi dvěma prvoligovými celky. V tamním sportovním areálu se v rámci přátelského zápasu střetnou Pardubice a pražská Slavia.
Po loňské premiéře se festival Ibérica vrací do Velkých Opatovic. Lidé si v pátek 21. června od šesti hodin večer podle pořadatelů užijí nezapomenutelný večer plný tance a hudby.
Osmiletý makak jávský Vichr je jen jedním z mnoha zvířat narozených v táborské zoologické zahradě. Jak již Deník informoval, samec dospěl, ZOO mu našla nový domov ve Španělsku v v Parque Zoológico de Basabere, kam v závěru května odcestoval.
Španělští fotbalisté rozehráli skupinu smrti skvěle. V úvodním vystoupení na evropském šampionátu v Německu porazili silné Chorvatsko 3:0. Zato obhájci titulu z Itálie museli po rekordně rychlém gólu otáčet proti Albánii, nakonec vyhráli 2:1.
/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ Krásné ženy, na pohled ostří chlapíci, ale i rodiny s dětmi. Všichni oblečení v dresech nebo národních barvách. Pro Chorvaty v sobotu začíná fotbalové Euro. V Berlíně si dělají zálusk na skalp Španělska.
Bezmála už jen dva týdny zbývají do konce školního roku a do chvíle, kdy se tisíce dětí rozjedou na letní dětské tábory. Pokud teprve teď rodiče nebo jejich potomci začali mít zájem o účast na letním táboře, není ještě všechno ztraceno. Kapacity nejsou všude ještě vyčerpané, volno hlásí hlavně pobyty v zahraničí u moře nebo s výukou angličtiny. Odborníci se shodují, že v letošním roce si rodiče za dětskou rekreaci opět připlatí. Deník v přehledu poradí, jak letní tábor vybrat, co by nemělo chybět ve sbaleném zavazadle či jak snížit vysoké náklady a ušetřit.
/EURO 2024/ V současnosti v Královéhradeckém kraji nenajdete úspěšnějšího trenéra. V minulém týdnu Vladimír Blažej s týmem Železnice hned dvakrát slavil obrovský úspěch. Po naprosto nečekaném pohárovém triumfu jeho mužstvo v I. A třídě dokráčelo až k postupu do krajského přeboru. I proto regionální Deník oslovil 64letého kouče, aby se během fotbalového mistrovství Evropy podělil s čtenáři a fanoušky o své postřehy, týkající se především českého týmu.
Je mu pouhých šestnáct let, a přesto patří mezi nejočekávanější hráče fotbalového Eura. Jenže pro mladou hvězdičku Barcelony a španělské fotbalové reprezentace nebude šampionát jen o fotbale. Ve volných chvílích totiž Lamine Yamal bude muset pilně dělat domácí úkoly.
Pekelný večírek, který měl zlákal anděly, nabídl středeční ohňostroj na Brněnské přehradě. Show německého týmu Beisel pyrotechnik s názvem Tanec andělů dva kroky na cestě do pekla rozzářila nebe nad Brnem.
Fotbalista Vinícius Júnior čelí ve Španělsku častým rasistickým útokům. Teď se konečně dočkal satisfakce. Tři fanoušci byli za rasistické urážky hvězdy Realu Madrid odsouzeni k osmi měsícům vězení. „Nejsem oběť, ale kat rasistů,“ vzkázal slavný útočník.
Krajní pravice v Evropském parlamentu výrazně posílí, největší lidovecká frakce EPP zůstává zhruba na stejné podpoře a nejvíce si pohoršila frakce Zelených, vyplývá z odhadů po uzavření volebních místností a z částečných výsledků eurovoleb. Velkého úspěchu dosáhla krajní pravice zejména ve Francii, kde prezident Emmanuel Macron již oznámil rozpuštění parlamentu a vypsání nových voleb.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Mezi téměř šest tisíc diváků, kteří v pátek 31. května ve slávistické Fortuna Areně v Praze sledovali české fotbalistky ve třetím utkání kvalifikace mistrovství Evropy s Belgií, se zařadila také výprava druholigových dorostenek z Čáslavi.