Madrid – Španělský král Juan Carlos I. v rozhovoru se státní televizí TVE vyjádřil bolest nad tím, kolik mladých Španělů kvůli ekonomickým problémům opouští zemi. Rozhovor poskytl výjimečně u příležitosti svých pětasedmdesátých narozenin, podle BBC se tak očividně snaží vylepšit pošramocený obraz monarchie.
Pardubice – Mezinárodní letiště v Pardubicích loni přepravilo rekordní množství lidí. Terminál odbavil 125.008 pasažérů, což je o 92 procent více než v roce 2011. Nejvíc klientů má letiště z Ruska. Výsledky předčily všechna očekávání. Řekl to ředitel civilního letiště Vít Málek.
Mělník – Obyvatelé mělnického regionu se v zimních měsících na dovolené příliš často nevydávají. Alespoň podle jednatele cestovní kanceláře Axia Petra Švába a majitele cestovní agentury Galatour Jakub Ingaly. Oba se shodli, že v zimní sezoně jdou prodeje zájezdů pomalu a špatně.
Madrid - Kolem 1200 lyžařů uvízlo ve středu v důsledku špatného počasí na vrcholku hory nad lyžařským střediskem Panticosa na severu Španělska a jejich postupná evakuace skončila až dnes. Sdělili to představitelé střediska, které leží ve španělské části Pyrenejí.
Bonn - Trenér Španělska Vicente del Bosque suverénně vyhrál anketu Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků IFFHS o nejlepšího reprezentačního kouče roku.
Praha – Gorilí mládě, které se před Vánocemi narodilo v pražské zoologické zahradě, je sameček. Potvrdily to genetické analýzy,řekl mluvčí zahrady Michal Šťastný. Zoo pro něj nyní hledá jméno. Lidé mohou své návrhy posílat do 20. ledna.
Praha – Gorilí mládě, které se před Vánocemi narodilo v pražské zoologické zahradě, je sameček. Potvrdily to genetické analýzy, informoval dnes mluvčí zahrady Michal Šťastný. Zoo pro něj nyní hledá jméno. Lidé mohou své návrhy posílat do 20. ledna.
Kladno - Hned zkraje roku 2013 se chystá skvělá podívaná pro všechny domácí futsalové fanoušky. Přijede totiž třetí tým světa, reprezentace Itálie, aby na našich palubovkách sehrála dvě přípravná utkání s naším národním týmem. Ten se představí i s bratry Marešovými v sestavě, hrát se bude v Chrudimi a na Kladně!
Praha – Gorilímu mláděti, které se narodilo 22. prosince v Zoo Praha, se daří podle jeho ošetřovatele výborně. Matka gorila Kijivu jej už čtvrtý den po porodu začala půjčovat své nevlastní sestře gorile Shindě, což je poměrně brzo a není to zcela běžné, řekl médiím kurátor chovu primátů Vít Lukáš. Zda je mládě samec nebo samička, se veřejnost podle něj zřejmě dozví už na začátku nového roku, kdy by měly být hotové výsledky testů DNA. V médiích se již objevily spekulace, že by mohlo jít o samce.
Praha – Gorilímu mláděti, které se narodilo 22. prosince v Zoo Praha, se daří podle jeho ošetřovatele výborně. Matka gorila Kijivu jej už čtvrtý den po porodu začala půjčovat své nevlastní sestře gorile Shindě, což je poměrně brzo a není to zcela běžné, řekl dnes médiím kurátor chovu primátů Vít Lukáš. Zda je mládě samec nebo samička, se veřejnost podle něj zřejmě dozví už na začátku nového roku, kdy by měly být hotové výsledky testů DNA. V médiích se již objevily spekulace, že by mohlo jít o samce.
Austrálie – Česká tenistka Petra Kvitová vstoupila do nové sezony vítězstvím. V prvním kole v Brisbane osmá hráčka světového žebříčku porazila Carlu Suárezovou Navarrovou ze Španělska 6:3 a 6:4.
Praha /INFOGRAFIKA/ - „Když jsem chodila do školy, ve třídě jsme neměli žádného spolužáka, který by byl z rozvedeného manželství. Jen dva byli dítětem svobodné matky. Tento stav se dětem uváděl do dokumentů a nesly si jej do života jako cejch," vzpomíná na školní léta před několika desítkami let socioložka Jiřina Šiklová.
Na gorilí mládě, které se narodilo v sobotu 22. prosince v Zoo Praha, se přišlo podívat podle odhadu Michala Šťastného z tiskového oddělení zahrady do 26. prosince kolem 10 000 lidí. Jen o Štědrém dnu, kdy ho bylo možné spatřit poprvé, přišlo na pět a půl tisíce návštěvníků. „Pravidelně pije a je silné. Dokonce již poprvé opustilo náruč matky, když ho Kijivu půjčila další samici Shindě," řekl Šťastný.
Madrid - Hvězdný portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo nehodlá v Realu Madrid prodloužit smlouvu, která mu vyprší v roce 2015. Královský klub mu přitom podle deníku AS nabídl zvýšení platu z deseti na patnáct milionů eur ročně, pokud podepíše nový kontrakt do roku 2018.
Praha /ROZHOVOR/ – Konec roku ho zastihl ve skvělé formě i rozpoložení. Jeden z nejlepších freestyle motocrossařů současnosti Libor Podmol před vánocemi získal titul vicemistra světa. Navíc je zdraví a plný elánu do dalších závodů.
New York - Zlepšení globální ekonomiky v příštím roce čeká polovina lidí ve světě a plných 80 procent je přesvědčeno, že rok 2013 bude lepší pro ně osobně. Plyne to z předvánočního průzkumu agentury Ipsos u 18.500 lidí ze 24 zemí světa.
Kyjov – Doma v Sobůlkách prožil letošní Vánoce český cyklista Jan Bárta. Odchovanec Sokola Dacom Pharma Kyjov si na Slovácko odskočil ze Španělska, kde se intenzivně připravoval na nadcházející sezonu. „Domů jsem přijel ze soustředění ve čtvrtek 20. prosince. Jedenáctého ledna zase odlétám do Španělska, kde budu pokračovat v přípravě," informoval Jan Bárta.
Praha – Na gorilí mládě, které se narodilo v sobotu 22. prosince v Zoo Praha, se přišlo podívat podle odhadu Michala Šťastného z tiskového oddělení zahrady do dneška kolem 10 000 lidí. Jen o Štědrém dnu, kdy ho bylo možné spatřit poprvé, přišlo na pět a půl tisíce návštěvníků. „Pravidelně pije a je silné. Dokonce již poprvé opustilo náruč matky, když ho Kijivu půjčila další samici Shindě," řekl Šťastný.
Praha – Na gorilí mládě, které se narodilo v sobotu 22. prosince v Zoo Praha, se přišlo podívat podle odhadu Michala Šťastného z tiskového oddělení zahrady do dneška kolem 10 000 lidí. Jen o Štědrém dnu, kdy ho bylo možné spatřit poprvé, přišlo na pět a půl tisíce návštěvníků. „Pravidelně pije a je silné. Dokonce již poprvé opustilo náruč matky, když ho Kijivu půjčila další samici Shindě," řekl Šťastný.
Londýn - Přípravné fotbalové zápasy by podle trenéra anglické reprezentace Roye Hodgsona mohly v případě nerozhodného výsledku vyvrcholit penaltovým rozstřelem. Hodgson věří, že by takový nácvik mohl jeho svěřencům pomoci zlomit dlouhodobě nepříznivou bilanci na velkých turnajích.
Ostrava, Karviná - Zkušený basketbalista Karviné Miroslav Pacut, který trénuje tým VŠB Ostrava, hovoří o tom, jak to chodí v ligových soutěžích. Talentů je podle něj v regionu stále dost.
Praha /FOTOGALERIE/ – Na pěkném desátém místě skončily v čase předvánočním české vodní pólistky kategorie kadetek na světovém šampionátu v Perthu. Mezi nimi byla i brzy devatenáctiletá vyslankyně pražského Steppu Karolína Parobková.
Madrid - Španělská policie evakuovala na 300 lidí z jednoho z největších povolených španělských nevěstinců, u kterého v Katalánsku maskovaní muži zanechali výbušninu. Uvedla to dnes agentura AP.
Guantánamo - Více než půl století cestovali dva Kubánci každý všední den mezi dvěma světy. Z chudé komunistické reality města Guantánamo, kde je z plakátů pozorují bratři Castrové, jezdili za prací na nedalekou americkou vojenskou základnu, kde vojáci nakupují v dobře zásobených obchodech a chodí na obědy do McDonald's či Subway. Teď Luis Rosa a Harry Henry odcházejí do důchodu a éra kubánských zaměstnanců pracujících pro americkou armádu definitivně končí, píše agentura AP.
Praha – Gorila Kijivu z pražské zoo v sobotu porodila mládě, je to její páté. O narození gorily informoval mluvčí zoo Michal Šťastný. Kijivu i novorozená gorilka jsou podle mluvčího v pořádku.
Strážnice - Do Německa, Rakouska i Španělska se vyváží modrotisk, vyrobený ve Strážnici. Má více než stoletou tradici a společnost, kterou nyní vede František Joch, nabízí kromě konfekce či metráže i vánoční výrobky.
Gorila Kijivu z pražské zoo v sobotu odpoledne porodila mládě, je to její čtvrté. Mimořádně krátký porod byl bez komplikací, Kijivu i novorozená gorilka jsou v pořádku a zůstávají v gorilí skupině. Sdělil to mluvčí zoo Michal Šťastný.
Praha – Gorila Kijivu z pražské zoo v sobotu odpoledne porodila mládě, je to její čtvrté. Mimořádně krátký porod byl bez komplikací, Kijivu i novorozená gorilka jsou v pořádku a zůstávají v gorilí skupině. Sdělil to mluvčí zoo Michal Šťastný.
Hodonín – Tak jednoduché to stolní tenistky Hodonína nemají ani v české nejvyšší soutěži. Svěřenkyně slovenského kouče Jána Medveckého totiž v posledním zápase základní části Ligy mistryň deklasovaly v domácím prostředí belgické Antverpy 3:0. Slovácký celek neztratil proti poslednímu týmu skupiny A ani set a slabému soupeři povolil před šedesáti vánočně naladěnými diváky uhrát za necelou hodinu pouze sedmatřicet míčků.
Tábor /VIDEO/ - Kapela, která baví staropražskými skladbami, má výročí. Zpívají s nimi plná náměstí i ženy, když žehlí. Koncertovali i na řadě míst v zahraničí. Impulzem pro vznik Pouličníků byla prostá touha jen tak si zpívat…
Znojmo - Taekwondisté ze znojemské a jevišovické taekwondové školy se zúčastnili čtvrtého ročníku mezinárodního turnaje Italy Cup, který se konal ve městě Pagani nedaleko Neapole. Klání se zúčastnilo 230 závodníků ze sedmnácti klubů z Česka, Německa, Itálie, Španělska, Švýcarska a Velké Británie.
Tábor - Kapela, která baví staropražskými skladbami, má výročí. Zpívají s nimi plná náměstí i ženy, když žehlí. Koncertovali i na řadě míst v zahraničí.
Strážnice - Do Německa, Rakouska i Španělska se vyváží modrotisk, vyrobený ve Strážnici. Má více než stoletou tradici a společnost, kterou nyní vede František Joch, nabízí kromě konfekce či metráže i vánoční výrobky.
Zlín – Zatímco v uplynulém ročníku zádveřický pilot Antonín Tlusťák absolvoval kromě evropského šampionátu i všechny domácí, rozladěn posledním děním okolo rallye v tuzemsku se pro nadcházející ročník rozhodl vsadit téměř výhradně na mistrovství starého kontinentu.
Liberec - Pochutnáte si rádi na mandlích nebo oříšcích? Pokud ano, mějte se na pozoru a dobrotu si raději dobře zkontrolujte. Státní zemědělská a potravinářská inspekce v libereckém Globusu odhalila hned několik sáčků mandlí a oříšků kontaminovaných pavučinami, vajíčky a malými škůdci.
Liberec - Pochutnáte si rádi na mandlích nebo oříšcích? Pokud ano, mějte se na pozoru a dobrotu si raději dobře zkontrolujte. Státní zemědělská a potravinářská inspekce v libereckém Globusu odhalila hned několik sáčků mandlí a oříšků kontaminovaných pavučinami, vajíčky a malými škůdci.
Madrid - Ve Španělsku je čtvrtina lidí bez práce a i ti šťastnější, kteří zaměstnání mají, často nedobrovolně pracují zadarmo. Statisíce lidí marně čekají na výplaty a jejich rodinné rozpočty pomalu klesají ke dnu. Většina z nich ale nemá na výběr: když dají výpověď, jinou práci nenajdou. O jejich osudech napsal v reportáži deník The International Herald Tribune.
Valašské Meziříčí – Pro většinu lidí, kteří se v pondělí večer přišli podívat na náměstí ve Valašském Meziříčí, to byl životní zážitek. Tamní rodák, 27letý tenista Tomáš Berdych, tam totiž přijel ukázat nejslavnější tenisovou trofej – Davisův pohár, který čeští tenisté podruhé v historii a po dlouhých 32 letech od prvního triumfu vyhráli před měsícem ve finále proti Španělsku.
Praha - Automobilový jezdec Martin Prokop se v příštím roce představí ve všech třinácti závodech rallyeového mistrovství světa. Jediný pravidelný český účastník seriálu se stal oficiální posádkou výrobce pneumatik Dmack.
Madrid - Španělsko dnes uzavřelo svou nejstarší jadernou elektrárnu Garona. Elektrárna by ekonomicky nepřežila zvýšení daní, které vláda od příštího roku uvalí na výrobu elektrické energie, uvedla agentura Reuters.
Bruntál, Paříž - Bruntálský umělec Libor Kappel se vydal na pozvání svého španělského kamaráda, fotografa a pedagoga Pabla Llorénse do francouzského hlavního města.
Valašské Meziříčí /ROZHOVOR/ - Pátého prosince uplynuly dva roky od chvíle, kdy ji v Egyptě poprvé spustili na moře. Druhé narozeniny si česká replika staré pirátské lodě La Grace připomíná jinak, než by si její tvůrci a příznivci přáli. Šestadvacátého října ji vážně poškodil náraz na mělčinu nedaleko španělského pobřeží.
Ústecký kraj - Podle studie EurObserv'ER vyprodukují české solární elektrárny třetí největší množství energie na hlavu v Evropě, a dokonce i na celém světě. Před Českem jsou už jen Itálie a Německo, které je světovou jedničkou. Poráží i takové solární velmoci, jako jsou Francie nebo Španělsko.
Troja, Cabárceno – První mládě gorily nížinné odchované v České republice, respektive v trojské zoologické zahradě samička Moja, právě dnes slaví už osmé narozeniny. Moje se prý ve španělském parku Cabárceno daří dobře a pomalu se připravuje na mateřství.