Sparťan Kweuke překvapil, na běžkách se mu líbilo
Špindlerův Mlýn - Kweuke si možnost absolvovat ve Špindlerově Mlýně první lyžařskou výuku vybral sám.
Špindlerův Mlýn - Kweuke si možnost absolvovat ve Špindlerově Mlýně první lyžařskou výuku vybral sám.
Pardubice - Nová „španělská“ posila pardubického týmu se před domácím publikem uvedla tím nejlepším možným způsobem.
Prostějovsko – Každý z nás se v životě setkal nějakým způsobem se smrtí. O tom, jaký vztah mají či měli lidé k zemřelým v současnosti i minulosti, více prozradili odborníci.
Plzeň – Z koncertního turné po Španělsku se vrátila Plzeňská filharmonie.
Plzeň – Z koncertního turné po Španělsku se vrátila Plzeňská filharmonie. Vystoupila celkem pětkrát ve čtyřech městech – v Torellu, dvakrát v Segovii, v Puigcerdá a v Alcoy. Plzeňské symfoniky řídil jejich hlavní hostující dirigent Tomáš Brauner a v pěveckých sólech se s orchestrem představila sopranistka Gabriela Kopperová, sólistka liberecké opery a host řady dalších českých operních scén. V sólových partech se uplatnila také zástupkyně koncertního mistra Plzeňské filharmonie, houslistka Chiaki Yamazaki. Dirigenta nově zdobil titul laureáta Mezinárodní dirigentské soutěže Dimitrise Mitropoulose v Aténách.
Pelhřimov - Sešli se zde v rámci mezinárodní výměny mládeže s názvem „Life of grown-ups“ neboli „Život dospěláků“.
Úpice – Necelé dva měsíce po návratu ze španělského Madridu čekala na studenty Gymnázia a SOŠ další pracovní cesta do zahraničí. Již páté setkání účastníků mezinárodního ekologického projektu Energie se uskutečnilo v Plymouthu, ve městě s jedním z největších a historicky nejvýznamnějších přístavů v Británii.
Milán - Brazilské Flamengo se s milánským AC dohodlo na přestupu šikovného záložníka.
Čechy pod Kosířem /FOTOGALERIE/ – Ve Francii by mu možná říkali Monsieur Géant, v Německu Her Riese, v Anglii Mister Giant, v Itálii Signore Colosso a ve Španělsku Don Gigante. Na Prostějovsku ho všichni známe jako pana Obra, restaurátora a šéfa Muzea historických kočárů v Čechách pod Kosířem. Jeho sbírka sklízí obdiv nejen v regionu, ale v současnosti se na ni jezdí dívat lidé z celé republiky i se zahraničí. Aby toho nebylo málo, začal pan Obr se svými pomocníky pořádat v muzeu i doprovodné akce.
Brno – Po třítýdenní pauze nastoupí k extraligovému zápasu. A mají opět tři týdny volna, než vstoupí poprvé v historii do evropského poháru. Brněnští korfbalisté o herní praxi jenom sní.
Pardubice - Lukáš Kraus byl sice dva roky mimo dění, nicméně ví, co může od Mattoni NBL očekávát.
Bruntál, Jižní Amerika /FOTO/ - Poté co z Rallye Dakar 2011 vypadli ve druhé a třetí etapě bruntálští kamionisté, závodí za Czech Dakar Team už pouze motocyklista Jan Veselý.
Pelhřimov – Občanské sdružení Hodina H hostí ode dneška mezinárodní výměnu mládeže s názvem Život dospěláků.
Český Krumlov - Ikona krumlovského oddílu kanoistiky chválí výbornou partu a své spolubojovníky.
Pardubice/Holice/Málaga – /FOTOGALERIE/ - V místě, kde se začínala rodit hvězda veleúspěšného holywoodského herce Antonia Banderase, lákali na Janáčkovu operu Jenůfa.
Šumperk – Šumperská radnice hledá firmu, která opraví střechu na severním křídle Pavlínina dvora, v němž sídlí Vlastivědné muzeum v Šumperku.
Wiesbaden - Kouč fotbalových mistrů světa ze Španělska v anketě IFFHS porazil Joachima Löwa a Berta van Marwijka.
Brusel - Investoři mají o dluhopisy EU značný zájem. Poptávka třikrát převýšila nabídku.
Hradec Králové – /ROZHOVOR/ Největším úspěchem MICHALA MATĚJOVSKÉHO v uplynulém roce byl zisk titulu mezinárodního mistra České republiky v závodech automobilů na okruzích ve třídě D4 do 2000 ccm, který získal společně s Vlado Hybáčkem z týmu Seat Sport Slovakia.
Zlín /FOTOGALERIE/ – Odročením ve středu 5. ledna skončil případ údajných pašeráků kokainu ze Slovácka. Bezmála půl kilogramu téměř čisté drogy se měli pokusit dostat v balíčku, který putoval z Kolumbie do České republiky, dva muži a dvě ženy.
Liberec – Po vánoční přestávce vstupují ve čtvrtek basketbalisté Kondorů Liberec do dalších bojů v první lize. Zahajují v domácím prostředí haly KORT od 19.30 hodin proti BK Ústí nad Labem.
Den Bosch, Praha - Turnaj v holandském Den Bosch byl prvním ročníkem mezinárodního turnaje dvou kategorií U18 a U20, který má ambice stát se jedním z nejvýznamnějších turnajů v Evropě. Na rozdíl od velkých turnajů pořadatel zvolil jen čtyřčlennou skupinu pro každou kategorii s maximálně profesionální organizací, včetně doprovodného programu, což se mu podařilo.
Pardubice – To byla rychlost světla… První pracovní den v roce vedení BK JIP Pardubice oznámilo, že už nepočítá se službami uruguayského basketbalisty s českými kořeny Martina Volfa. A hned ten druhý vypouští do světa informaci o nové posile.
Zlín – Případ pašování kokainu začal v úterý 4. ledna řešit zlínský krajský soud. Téměř půl kila této drogy se na konci roku 2008 pokusila propašovat z Kolumbie do České republiky trojice lidí ze Slovácka a žena bydlící ve Španělsku.
Wiesbaden - Fotbalista Chelsea se dívá na záda Casillasovi z Realu a César z Interu.
České Budějovice – Třinácté místo v mistrovství světa superbiků vyneslo sedmadvacetiletému motocyklovému závodníkovi Jakubu Smržovi pozici druhého nejlepšího jihočeského sportovce za uplynulý rok a obhájil tak své loňské umístění. „Mám – li být upřímný, tak jsem to moc nečekal. Když při vyhlašování zbývali poslední tři, tak jsem myslel, že jsem byl úplně vyřazen,“ směje se.
Cordóba – Tak to je výborný start! Josef Macháček sice ve druhé etapě Rallye Dakar nezískal etapový vavřín jako v neděli, nicméně zůstal na čele kategorie čtyřkolek.
Praha - Pražané v úterý vzhlíželi k nebi. Částečné zatmění Slunce přilákalo stovky lidí na Petřín.
Chvalšiny - „Rádi bychom si postavili nějaký menší domeček v Kájově,“ říkají Kozákovi.
Nový Bor - Crystalex CZ, který vznikl na troskách zkrachovalého sklářského gigantu Crystalex Nový Bor, hodnotí končící rok jako dobrý.
Havířov – Na sklonku roku se alespoň na jeden měsíc vrátil domů do Havířova současný kouč fotbalové Plzně Pavel Vrba. Při tradičním posezení s přáteli se přiznal, že by si titul pro Plzeň přál.
Buenos Aires – Slavný závod sotva začal a už má skandál.
Madrid – Ve Španělsku dnes vstoupil v platnost přísný protikuřácký zákon, který zakazuje kouření zejména v uzavřených veřejných prostorech, tedy například v barech, restauracích a na diskotékách.
Pardubice - V případě slavné rodiny Františka Burgra nepadlo pověstné jablko daleko od stromu. Mělo oranžovou barvu a tvar basketbalového míče.
Ústí nad Labem - K novoletí neboli novému účetnímu období čili k Silvestru se tradičně (vedle chlastu a rachejtlí) váží také očekávání a předsevzetí. Pokud ale od novoročního Dalekohledu očekáváte, že bude zábavný anebo sarkastický, zklamu vás. Naštěstí řadě z vás (navíc „za jejich daně“) nikdy takový nepřipadal.
Hranice – Vstupence se cestující smějí. Pokladní ani neví, jak ji má z počítače vytisknout.
Lužany – Letošní sezona dopadla pro autokrosaře VÁCLAVA FEJFARA velice úspěšně.
Lausanne - Mezinárodní asociace sportovních novinářů rozhodla o nejlepších sportovcích uplynulého roku.
Teplice – Když se Stanislav Hejduk narodil, přiřkly mu sudičky, že půjde ve sportovních stopách svého otce. Nebylo mu dáno, aby jako maminka hrál volejbal, ale aby jezdil na kole.
Český Krumlov - Tři roky byla jejich domovem španělská Valencie.
Třebíč /ROZHOVOR/ – Bylo krátce před Vánocemi. Malí školáci z třebíčské „základky“ Václavské náměstí se ne a ne rozejít odpoledne domů.
Linec - Slavný Sebastian Frankenberger rozjímá o svém životě v tomto týdnu v osamění v cele věže Mariánského dómu v Linci.
Před nedávnem jsem se vrátil ze Španělska z krátkodobého studijního pobytu, jenž byl nezbytný pro pokrok v mé disertační práci, již píši na Univerzitě Palackého v Olomouci.
Nymburk - Těsně před Vánoci skončily souboje v základní skupině Eurocupu. A byla to skupina s mnoha překvapivými výsledky a zamotaným koncem.
Linec - Vánoce strávil 36letý železničář z hornorakouského Wilheringu Harald F. bez svého pětiletého synka Samuela.
Ústí nad Labem - „Ve stejné pozici jsme byli se Zaragozou i před rokem a také jsme se z toho dostali,“ říká obránce Jiří Jarošík.
Vlašim /ROZHOVOR/ - Na vánočním stolnotenisovém turnaji pro Příchozí nemohla chybět i dcera hlavního pořadatele, česká reprezentantka, Kateřina Pěnkavová. Ta se zapojila, jak do exhibice, tak do obíhačky.
Stříbro – Po dvou letech se v kostele Všech svatých ve Stříbře koná výstava sbírky betlémů pocházejících z různých koutů celého světa.
Chrudim - Šestinásobný mistr futsalové ligy vybojoval počtvrté Pohár ČMFS, takže zaokrouhlil počet cenných titulů na jubilejní „desítku“!
Česká Lípa - Devadesát druhů sýrů a k nim odborný výklad. To je nová prodejna v Jiráskově ulici v České Lípě, jaká široko daleko není. Lidé tu najdou sýry z Holandska, Francie, Itálie, Švýcarska, Řecka, Anglie, Španělska, Slovenska i České republiky.