Uherské Hradiště - Tak to byl zase víkend. Myslím tím ten sportovní. Kdybych se měl rozepsat o všem, co se zajímavého seběhlo, tak by se musely Slovácké noviny pořadně nafouknout. Proto to vezmu jenom letecky, tak nějak, jak to dělá Jožka Kubáníků, jinak zvaný „Slovácká Halina Pawlowská“, na první straně těchto novin.
Vysočina – Prasečí chřipka dorazila už i na Vysočinu. Epidemiologové potvrdili první případ na Jihlavsku. Také v ostatních okresech se vyskytuje toto onemocnění.
Vysočina – Prasečí chřipka dorazila už i na Vysočinu. Epidemiologové potvrdili první případ na Jihlavsku. Také v ostatních okresech se vyskytuje toto onemocnění.
Staré Město - Jedinečný nález, nebo jeden velký omyl? Restaurátoři v kostele sv. Haštala v Praze údajně našli hrob sv. Anežky České. Přesvědčit je o tom měl radarový průzkum, který odhalil truhlu a předměty, které by mohly představovat insignie světice.
Budišov nad Budišovkou – Byla v havarijním stavu. Břidlicové šablony sjížděly při každém větším větru nebo následkem sněhu. Tím ohrožovaly návštěvníky i kolemjdoucí.
Praha - Jedinečný nález nebo jeden velký omyl? Restaurátoři v kostele sv. Haštala v Praze údajně našli hrob sv. Anežky České. Přesvědčit je o tom měl radarový průzkum, který odhalil truhlu a předměty, které by mohly představovat insignie svaté.
Přerovsko /FOTOGALERIE/ - Může venkovská škola konkurovat těm městským? Základní škola v Troubkách nad Bečvou, která v pondělí dopoledne slavnostně otevřela tři moderně vybavené učebny, je ukázkovým příkladem toho, že to jde.
Troubky nad Bečvou /FOTOGALERIE/ - Může venkovská škola konkurovat těm městským? Základní škola v Troubkách nad Bečvou, která v pondělí dopoledne slavnostně otevřela tři moderně vybavené učebny, je ukázkovým příkladem toho, že to jde.
Plasy - Pětapadesát let od svého založení si uspořádáním dne otevřených dveří připomnělo gymnázium v Plasích. Možnost prohlédnout si moderně vybavené učebny a dozvědět se bližší informace o studijních možnostech si nenechalo ujít několik desítek zájemců.
Holešov /FOTOGALERIE/ – Neuvěřitelná atmosféra panovala v sobotu v tělocvičně Střediska volného času TyMy v Holešově. Konal se tam druhý ročník Všetulského festivalu pódiových skladeb a účast byla s ohledem na prostory maximální.
Křtiny /FOTOGALERIE/ - Svatohubertské slavnosti ovládly o víkendu Školní lesní podnik Křtiny Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity. Ty v neděli vyvrcholily slavnostní svatohubertskou mší ve křtinském poutním chrámu, kterou sloužil P. Tomáš Prnka.
Vzpomínka na všechny věrné zemřelé, Památka všech věrných zemřelých či lidově dušičky, které připadají na 2. listopadu, je v římskokatolické církvi dnem liturgického roku, kdy se církev modlí za zemřelé.
Náchod – V rámci vzdělávání na Jiráskově gymnáziu v Náchodě, je možné studovat řadu jazyků. Příkladem je němčina, angličtina, francouzština, a také španělština.
Řím/Madrid - Úterní rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku, podle něhož mají být zakázány kříže v italských školách, způsobilo „malý zázrak“ a téměř sjednotilo Itálii v obraně tohoto symbolu.
Třinec, Hrčava – V Třinci se v pátek 6. listopadu uskuteční tradiční Gajdyfest. Sál restaurace Zobawa na pomezí hutnického města a Vendryně bude od 19 hodin patřit zvukům dud a gajd z Čech, Moravy, Slezska a Slovenska.
Hustopeče - Prostory evangelického kostela v Hustopečích zaplnil charismatický hlas Ireny Budweiserové. Svou nádherou podtrhl dušičkový čas listopadového večera. Sólistka v doprovodu vynikajících jazzových muzikantů zazpívala repertoár složený převážně ze spirituálů a gospelů.
Přerov - Když osmnáctiletý David Čech z Opavy před pěti lety přeplaval kanál La Manche a usedl tak na pomyslný trůn králů zimního sportu vedle borců, jako byli František Venclovský nebo Jan Novák, byla to událost.
Vsetín/FOTOGALERIE/ - Krásná, náročná a v letošním roce nedokončená. Tak by se dala charakterizovat světová soutěž ve Španělsku – Rally Catalunya Costa Daurada, na jejíž start se v říjnu postavila mimo jiné i valašská dvojice Jaromír Tomaštík s Jaroslavem Vrečkou.
Karlovy Vary – Kolem devadesáti mladých talentovaných pěvců se utká v Karlových Varech. Zde se totiž od 6. do 13. listopadu bude konat už 44. ročník Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka. „Počítali jsme, že letos bude přihlášených zpěváků méně kvůli krizi, ale naštěstí se to nepotvrdilo a počet soutěžících je optimální stejně jako v minulých letech,“ informoval Alois Ježek, ředitel Mezinárodní pěveckého centra Antonína Dvořáka.
Karlovy Vary - Více než stovka kordistů z Německa, Rakouska, Polska, Slovenska, Španělska, Mexika a České republiky se v sobotu postavila na start 41. ročníku mezinárodního turnaje v šermu kordem mužů o Lázeňský pohár.
Olomouc -Loňské utkání na Slavii nepatří k nejlepším vzpomínkám jeho fotbalové kariéry, stejně jako pravý bek není jeho nejoblíbenější místo v sestavě. „Ale jsem rád, že vůbec hraju a že mám důvěru trenéra,“ říká Tomáš Janotka.
Kladruby /AKTUALIZOVÁNO/ - Šla bych až na konec světa. S těmito slovy na rtech dorazila v sobotu Hana Ulrichová z Kladrub do poutního města ve Španělsku. Ušla tak téměř tři tisíce kilometrů.
Přerov - Mistr Evropy z let 2007 a 2008, přerovský autokrosař Ladislav Hanák, letos v Divizi 3A neobhájil mistrovský titul, když obsadil druhou příčku za Vítem Nosálkem. Po sezoně, s odstupem času, jsme si s ním popovídali a položilimu pár otázek.
Ostrožská Lhota /FOTOGALERIE/ - Patnácté výročí od svého založení si v těchto dnech připomínají mažoretky Rolničky z Ostrožské Lhoty. O jejich vznik se v roce 1994 zasloužily dvě aktivní dámy, Marie Šálková a Ivana Vlková.
Nový Jičín - Osamělý muž v podání jednoho z Jarmuschových dvorních herců Isaacha De Bankolé přijíždí do Španělska vykonat práci možná tak trochu mimo zákon. Tradiční motiv uvádí snímek nezávislého tvůrce Jima Jarmusche Hranice ovládání. Tuto sobotu jej promítne novojičínský Biograf Artefakt.
Nový Jičín /FOTOGALERIE/ - Architektonicky odvážná tržnice se stala pro mnoho lidí námětem dlouhých diskuzí. S tím jsou architekti spokojení, neboť není podle nich nic horšího, než když jejich práce zapadne jako šedivá myš.