Kreativ

ŠTÍTEK: sport

Z nácviku skladeb v Doubí u Třeboně.

Všesokolského sletu se zúčastnili i cvičenci z Královéhradeckého kraje

/FOTO/ Praha se ve dnech 30. června až 5. července stala dějištěm 17. Všesokolského sletu. Na tuto významnou akci, která se koná jednou za šest let, se připravovala Česká obec sokolská i další sportovní svazy, které se chtěly prezentovat na této významné sportovní i kulturní akci. Královéhradecký kraj reprezentovali i členové České asociace sportu pro všechny.

MČR v paddleboardingu na rybníku Bezdrev

Předseda Českého paralympijského výboru Zbyněk Sýkora u rybníku Bezdrev

Druhý největší rybník v České republice hostil mistrovství ČR v paddleboardingu, kde se utkali jak stojící, tak sedící sportovci. Akce přilákala i předsedu Českého paralympijského výboru Zbyňka Sýkoru, který zdůraznil význam společného sportování. Paddleboarding je stále populárnější disciplínou, která láká stále více nadšenců.

Ruský tenista Daniil Medveděv.

(Ne)chtění Rusové. Do Paříže jich pojede hrstka, doma můžou být za zrádce

Někteří požadovali, aby Rusové byli z olympijských her v Paříži zcela eliminováni. Jiní se přimlouvali za jejich účast. Výsledek? Spokojený není nikdo. Pod pěti kruhy skutečně bude závodit několik ruských „neutrálních“ sportovců, podmínky jsou ale velmi přísné. A Putinovi funkcionáři navíc reprezentantům s povolením cestu do Francie houfně zakazují.

Sokol Gala v O2 aréně

Oslava sokolství v O2 areně: účastníci sletu viděli představení Sokol Gala

/VIDEO, FOTO/ Jeden z vrcholů sletového týdne v rámci program XVII. všesokolského sletu, který Praha hostí do pátku 5. července, přinesla v úterý večer show Sokol Gala v O2 areně. Sportovně divadelní program, který jako režisér připravil Dan Komarov z Cirku La Putyka, představil sokolský příběh od historie po současnost.

Hymnu pro slet v Přerově složila umělá inteligence

Hymnu pro slet v Přerově složila umělá inteligence, prozradil starosta Sokola

„Přerov se chystá, vlajky vlají. Sokolové se v kroji scházejí. 15. června, to je ten čas, sokolský slet v Přerově je zas…,“ těmito slovy začíná písnička, která letos zazněla na XVII. krajském sokolském sletu v Přerově. Rockově laděný song zaujal zástupce mladší generace, ale i starší cvičence a oslovil také diváky na stadionu, kteří se začali zajímat o to, kdo je autorem zdařilé písničky. Odpověď přináší starosta sokolské župy Středomoravské – Kratochvilovy Petr Douda. Jak prozradil, přerovskou sokolskou hymnu složila umělá inteligence.

Jakub Lejsek.

Východ Čech má zastoupení v České unii sportu. Do výboru byl zvolen Lejsek

Na sklonku června zvolila Valná hromada České unie sportu nový výkonný výbor. Jedním z kandidátů byl i předseda královéhradeckého okresního sdružení Jakub Lejsek, kterému se podařilo mandát získat. A k tomu říká: „Je to pro mě velký závazek, který hodlám pro Královéhradecký a Pardubický kraj naplňovat.“

Herečka Michaela Maurerová.

Herečka Michaela Maurerová: S rodinou cestujeme proti proudu

Už jedenáctou sezonu je tváří dětského vysílání České televize – stanice Déčko, neboli ČT:D. Herečka a moderátorka Michaela Maurerová tam uvádí pořad Tamtam a zároveň je průvodkyní letní soutěže Déčka, která má letos podtitul Zápas století. Její tvůrci se nechali inspirovat nadcházející olympiádou, protože když se sportuje ve světě dospělých, můžou se pro všechny ty daleké i vysoké skoky, branky, koše, tempa a medaile nadchnout i děti, potažmo příznivci Déčka.

Hynek Beck a Štěpán Milyan uspěli na dětské olympiádě. Na nejvyšším stupínku je Hynek, vpravo bronzový Štěpán.

Žatečtí vodní slalomáři Beck s Milyanem zářili na dětské olympiádě

Hynek Beck a Štěpán Milyan, tahle dvě jména proslavila město Žatec na nedávné Olympiádě dětí a mládeže v Českých Budějovicích. Reprezentanti Ústeckého kraje a také žateckého klubu vodního slalomu na jihu Čech potvrdili, že mají v této sezoně výbornou formu. Domů se vraceli s medailemi, Hynek bral zlato ze slalomu a bronz ze sprintu, Štěpán stříbro z kayak crossu a bronz ze slalomu.

Sletový průvod Prahou. Místo: Václavské náměstí.

Show Sokol Gala v O2 areně se poskládá jen pár hodin před představením

Celá sokolská historie bude i s některými drobnými detaily v úterý 2. července večer defilovat před zraky návštěvníků O2 areny. V rámci programu XVII. všesokolského sletu se tam uskuteční jedinečná show Sokol Gala, která ukáže, jak akčně lze nahlížet do minulosti. Jak se takové představení se zapojením bezmála půl tisícovky sokolských sportovců připravuje, prozradil Deníku jeho režisér Dan Komarov z divadelního souboru Cirk La Putyka, proslaveného zaměřením na žánr označovaný jako nový cirkus.

Olympiáda dětí a mládeže.

Sport a studium, kdo s koho? Věčné dilema trápí i české nadějné sportovce

Trénink zabírá mladým sportovcům značnou část jejich života. Ve všední dny chodí do školy, kterou musí kombinovat s náročnými tréninky. Ani o víkendu je nečeká zasloužený odpočinek. Často jsou totiž na zápasech, turnajích, nebo na závodech. Zbývá jim v tomhle nabitém programu vůbec čas na učení?

Tomáš Slavík

Tomáš Slavík nebude chybět v nejtěžším závodě na světě

Red Bull Cerro Abajo je bezesporu nejpůsobivější a nejextrémnější městský sjezdový závod na světě. V této akci s dvacetiletou historií se nejlepší jezdci utkávají v souboji, který posouvá hranice jejich talentu a který zahrnuje neuvěřitelné skoky a rychlost.

Tomáš Provazník, předseda VV KKFS.

Fotbal v Karlovarském kraji ztrácí dech. Klesá zájem o kolektivní sporty

Další fotbalová sezona za sebou v Karlovarském kraji udělala definitivní tečku. Nastal čas zúčtování, a k tomu si přizval Deník jednoho z nejpovolanějších, předsedu VV KKFS Tomáš Provazníka, který v exkluzivním rozhovoru zhodnotil nejen uplynulou sezonu, ale také prozradil, s čím byl spokojený, a naopak, co ho trápí.

Her se zúčastnili i žáci MŠ, ZŠ a PrŠ Znojmo, Horní Česká.

Emil Open. Evropských her sportovců s handicapem se účastnil i tým ze Znojma

V srdci Evropy, v malebném městě Brno, se konal již třináctý ročník Evropských her mladých sportovců se zdravotním postižením Emil Open. Tato jedinečná akce, která se uskutečnila od 19. do 23. června 2024, přilákala přes tisícovku mladých sportovců a jejich doprovod z více než čtrnácti zemí Evropy.

Petr Korč, primátor města Frýdek-Místek a předseda hnutí NAŠE MĚSTO F-M, 27. června 2024, Frýdek-Místek.

Ženy můžou být i rády, že za ně kope chlap, říká primátor Petr Korč

Do funkce primátora se Petr Korč vyšvihl bez předešlých politických zkušeností. Na novou roli si sice musel zvyknout, ale jak sám říká, politické prostředí je jedno velké divadlo. Což je něco, co je dnešnímu primátorovi Frýdku-Místku blízké, jelikož se roky podílel na budování kulturního podhoubí města. Je tedy nutné býti tak trochu hercem pro to, aby se z vás stal úspěšný politik? A proč je v jeho politickém hnutí jen 18 procent žen? Bude někdy ve městě zubařská pohotovost? To a mnoho dalšího se dozvíte v unikátním rozhovoru Deníku.

Dušan Molitoris

Molitoris: V době olympiády bude mít atletika přednost

Dušan Molitoris, osobnost jablonecké atletiky, oslavil významné životní jubileum. Bez královny sportu si svůj život dovede představit jen těžko. Ze závodníka se později stal předseda atletického oddílu TJ LIAZ. Těší se z každého úspěchů  jabloneckých atletů a atletek.

Miroslav Jansta

V čele ČUS zůstává Jansta. Novým místopředsedou bývalý volejbalista Pakosta

  Miroslav Jansta bude i nadále v čele České unie sportu. Jednomyslně o tom rozhodli zástupci sportovních svazů a klubů na valné hromadě v Nymburce. Pozici místopředsedy obhájil Marek Hájek a nově se jím stal Marek Pakosta, předseda Českého volejbalového svazu. Jansta tak bude vstupovat do svého čtvrtého funkčního období na čele největší českého sportovního spolku. Prioritou pro něj bude zřízení ministerstva sportu, navýšení státního rozpočtu pro sport nebo rekonstrukce Sportovního centra Nymburk.

Martin Mangl, sportovní reportér Deníku.

Vášeň, ale i žrout času. Teď se sporťák s Deníkem loučí. Jaké bylo jeho angažmá?

Devět let zásoboval čtenáře Deníku články ze sportovní scény. Nejen z malebného Klatovska, ale celého Plzeňského kraje. Nejčastěji psal fotbal, který sám kdysi aktivně hrával. Ale zajímal se i o hokej, florbal, basketbal, stolní tenis a desítky dalších sportů. Teď už další reportáž, rozhovor nebo pozvánku nepřidá. Sportovní redaktor Martin Mangl se rozhodl po letech v Deníku skončit, a tento článek vychází malinko symbolicky v den jeho dvaatřicátých narozenin. A je trošku netradiční. Tentokrát totiž stál na druhé straně barikády – byl to on, kdo odpovídal. Otázky si pro něj připravili někteří fotbalisté či trenéři, se kterými během svého angažmá v Deníku spolupracoval. Tento nápad vzešel z hlavy Pavla Javorského, fotbalisty a trenéra TJ Měcholupy, který tuhle jakousi rozlučku s Martinem připravil.

Lucie Charvátová, vlajkonoška Královéhradeckého kraje na ODM.

Biatlonistkou jsem díky ODM. Charvátová zvládá spolu se sportem i studium

/FOTOGALERIE/ Sama o sobě říká, že má život sbalený v tašce na kolečkách. Díky biatlonu tráví Lucie Charvátová spoustu času na cestách. Kromě tréninku a závodů však zvládá i studium, před týdnem obhájila závěrečnou práci v oboru Sportovní diplomacie. Jak zvládat školu i sport, může radit právě teď svým následovníkům. Už podruhé se stala vlajkonoškou Královéhradeckého kraje na Olympiádě dětí a mládeže.

Třetí Vyškovský festival sportu - Park v pohybu.

Opět vydařená propagace sportu ve Vyškově. Festival hlavně pro mládež

Třetí ročník mimořádné sportovní akce Sportuj s námi - VYŠKOVSKÝ FESTIVAL SPORTU - PARK V POHYBU přilákal na 1600 aktivních účastníků. Pořadatelé, okresní sdružení České unie sportu Vyškov a město Vyškov prostřednictvím své komise pro sport, pro ně ve Smetanových sadech a na městském stadionu připravili dvacet ukázkových stanovišť, kde si mohli konkrétní sport vyzkoušet pod odborným vedením trenérů i jejich aktivních svěřenců.

Zahájení olympiády dětí a mládeže v Českých Budějovicích - Jaromír Jágr.

Nebojte se riskovat, vzkazuje Jágr. Středočeští sportovci si na olympiádě věří

Když se na jihu Čech konala před patnácti lety Olympiáda dětí a mládeže poprvé, středočeští sportovci ji ovládli. A když se tam teď hry vracejí, chtějí na tehdejší prvenství navázat. Motivaci do závodů a zápasů jim dodal nejslavnější český hokejista olympijský vítěz Jaromír Jágr: „Hrajte fair play a nebojte se riskovat. Když vám to nevyjde na této olympiádě, tak trénujte, aby to příště vyšlo.“

Zástupce MS kraje na Olympiádě dětí a mládeže - Matěj Kotěšovský.

Moravskoslezský kraj má silné zastoupení na Olympiádě dětí a mládeže

Jednou z nadějí výpravy Moravskoslezského kraje na XI. ročníku letní Olympiády dětí a mládeže je i „obojživelník“ Matěj Kotěšovský. Na svých druhých hrách se pokusí navázat na zlaté úspěchy z běžeckého lyžování zrakově postižených z poslední zimní ODM, tentokrát v para plavání. O medaile zabojují i další mladí sportovci, které kraj do Českých Budějovic vypravil. O akci nám napsala čtenářka Eliška Halamíčková. Děkujeme.

Královéhradecký kraj při slavnostním zahájení ODM.

Olympiáda dětí a mládeže odstartovala. Za kraj bude soutěžit přes 200 sportovců

Královéhradecký kraj vysílá do bojů o olympijské medaile přes dvě stovky nadaných sportovců. Na medaili myslí jak dcera slavného olympionika, tak třeba nejlepší juniorský stolní tenista v republice. Před prvním soutěžním dnem proběhlo oficiální zahájení her. Letos mu na Náplavce v Českých Budějovicích přihlíželo až 20 000 diváků.

Motocykly Imperia se v Německu vyráběly deset let. Velké úspěchy slavily zejména při silničních závodech. Na snímku je Imperia H 500 Sport na Oldtimer festivalu Nürburgring 2007.

Motorky Imperia slavily závodní úspěchy. Změny předpisů ale znamenaly konec

Imperia Fahrzeugwerk GmbH byl značka německého výrobce motocyklů s názvem Imperia. Produkce firmy trvala deset let a ukončil ji mimo jiné politický vývoj ve 30. letech minulého století, poté, co se k moci v Německu dostali nacisté. Konci firmy určitě také napomohlo, když se změnily předpisy pro motocyklové sporty, kde se Imperia proslavila nejvíce.

Maskot Olympiády dětí a mládeže 2024.

Už v neděli. Oheň Olympiády dětí a mládeže zažehne Eva Adamczyková

V neděli přivítá Jihočeský kraj přes 3000 mladých sportovců. Centrem Olympiády dětí a mládeže se stanou České Budějovice, kde v neděli 23. června proběhne na náplavce u Dlouhého mostu velkolepé slavnostní zahájení. Oheň ODM zažehne snowboardcrossařka Eva Adamczyková, a to pochodní, kterou vyrobil student uměleckého kovářství. Největší multisportovní akce v republice navíc chystá bohatý doprovodný program pro všechny.