
Tlučná a Vejprnice chtějí dát zákaz vjezdu kamionům
Tlučná, Vejprnice – Těžká doprava je nebezpečná a také ničí silnice.
Tlučná, Vejprnice – Těžká doprava je nebezpečná a také ničí silnice.
Českokrumlovsko – V žákovském fotbalovém přeboru vrcholí boj o druhé místo. O prvenství mladíků Horní Plané je už dávno rozhodnuto.
Stříbro, Mariánské Lázně – V první polovině května se dostalo významného uznání Františku Hejplíkovi, trenérovi zápasu TJ Sokol Mariánské Lázně.
Slaný – Fantazie, jiným slovem se výkon bojovníků ze slánského klubu TCB GYM na mistrovství Evropy v Liberci nedá nazvat. Osmička borců vybojovala čtyři zlaté, šest stříbrných a jednu bronzovou medaili.
Přimda – Nebývalý počet závodníků, kteří se rozhodli poprat s náročnou tratí a zdolat přimdský vrchol, se sešel předposlední květnovou sobotu v Přimdě.
Strakonice – Basketbalistky z jihu Čech usilovaly o pátý titul v řadě. Nejpilnější střelkyní byla Tomandlová s 53 body.
Sezona Chance futsal ligy skončila. ERA-PACK Chrudim oslavil v hale v Edenu svůj třináctý titul. Měla to být jednoznačná záležitost, slávisté se nedali lacino a v každém zápase donutili mistrovský tým předvést maximální výkon.
Stříbro - Poměrně nepříjemné překvapení čekalo na obyvatelé jednoho z bytových domů ve stříbrské Větrné ulici.
„Mamutí" víkend plný sportu se v Přerově stal již tradicí. Od pátku do neděle tak nejen městskou Lagunu či výstaviště obléhali triatlonisté, cyklisté a běžci.
Kladno - Z letošního Diamond Cupu (Ostrava, 27. května) si kladenská juniorka Michaela Hemmerová, soutěžící za klub Dream Body Fitness, přivezla stříbrnou medaili v kategorii Bikiny Fitness. Neskrývá spokojenost: "Jsem moc šťastná, že jsem obstála na dalším mezinárodním závodě, považovaném za prestižní. Závody jsem si moc užila, bylo to skvělé ukončení jarní sezony".
Stříbro - Muzejní večer připravilo pro návštěvníky Městské muzeum ve Stříbře o uplynulém víkendu.
Dobré - Poslední mládežnické mistrovství České republiky bylo vypsáno pro mladší žactvo. Z oddílu stolního tenisu SK Dobré byli na šampionát v Havířově nominováni Ivan Sivák, Lucie Bačinová, Kateřina Ducháčová a také věkem ještě nejmladší žákyně Adéla Sazimová.
Každému milovníkovi poctivého guláše se už jen při přiblížení k obci Ratiboř musejí sbíhat sliny. Sobota patří šestnáctému ročníku festivalu O gulášového krále.
Brno /ANKETA/ – Vytáhl se na západě Čech, a tak ho Kometa neváhala stáhnout z hostování zpět. Hokejový útočník Tomáš Svoboda nyní vstřebává dávky v letní přípravě brněnského týmu a chce si vybojovat stálé místo v sestavě. „Příjemný návrat. Každý, kdo mě zná, ví, že to tady mám rád," pousmál se třicetiletý křídelní forvard.
Praha – Na již čtvrtém ročníku stále více populárnějšího štafetového běhu od pramene Vltavy až do Prahy s názvem „Vltava Run" se podařil běžcům Benešovského běžeckého klubu husarský kousek, když skončili na stříbrné pozici v kategorii šest až devět běžců. Závod dokončili v čase 27 hodin, 21 minut a 5 sekund. Za prvním týmem Haka Racing Team B, který běžel pouze v mužském devítičlenném složení, zaostali o 51 minut, což je obrovský úspěch.
Brno – Dosud největší minci světa, australského zlatého Červeného klokana z roku 2012 o průměru osmdesáti centimetrů, čeká propad. Brněnská GSP mincovna připravuje ražbu české mince, která ho v prvenstvím předčí. „Bude nejen větší, plánujeme průměr devadesát a sto centimetrů, ale hlavně bude ražená, nikoliv litá, jako australská," vysvětlil Roman Diviš z mincovny.
Stříbro – Na cestu po hornických skanzenech, štolách a muzeích se minulý týden vydali členové Hornického spolku ze Stříbra.
Náchod, Hradec Králové - Východočeská metropole hostila ve svém padesátimetrovém bazénu již 27. ročník plaveckého Jarního poháru.
Litoměřice – Litoměřičtí trampolínisté přijeli s úsměvem ze třetího pohárového závodu, který proběhl v Odolena Vodě. V silně obsazené soutěži žákyň se svým prozatím nejlepším výkonem kariéry zazářila litoměřická Gabriela Kočí, která zúročila zimní systematickou přípravu a s novou, obtížnou sestavou zaslouženě zvítězila.
Sokolov - Na startu karlovarského půlmaratonu tradičně nechyběla řada běžců z celého regionu, Sokolov nevyjímaje.
Stříbro – Sedmý ročník tradičních promenádních koncertů zahájí v neděli 28. května v 15 hodin ve Stříbře před radnicí domácí dechová hudba Amátovka, pod taktovkou kapelníka Josefa Konstantinoviče.
Rokycany – O víkendu se v Praze konal mezinárodní turnaj všech věkových kategorií MaXimus Cup v thajském boxu.
Hluboká nad Vltavou - Hokejisté vyměnili led za umělou trávu v areálu na Hluboké.
Tábor – Klub přivezl z Plzně zlato a stříbro, v Říčanech pak byl dvakrát druhý.
Týniště nad Orlicí - Ve výstavním sále městské knihovny v Týništi nad Orlicí můžete ve čtvrtek od 17 hodin navštívit přednášku s názvem Argentina - Napříč botanickým rájem.
Jičín - V neděli se v Liberci uskutečnily krajské přebory atletů v kategorii dospělých.
Brno – Dosud největší minci světa, australského zlatého Červeného klokana z roku 2012 o průměru osmdesáti centimetrů, čeká propad. Brněnská GSP mincovna připravuje ražbu české mince, která ho v prvenstvím předčí. „Bude nejen větší, plánujeme průměr devadesát a sto centimetrů, ale hlavně bude ražená, nikoliv litá, jako australská," vysvětlil Roman Diviš z mincovny.
Praha - V Praze se uskutečnily závody II. a III. výkonnostní třídy, na kterých mělo zastoupení i Profi fitness Millenium Rakovník. V kategorii 8-10 let soutěžila Barbora Křováčková, které je teprve 7 let a měřila síly s o 3 roky staršími závodnicemi. Obsadila krásné 26.místo ze čtyřiceti závodnic. V této kategorie rovněž soutěžila Amálie Korfová, pro níž byl závod premiérou.
Stříbro – Již od léta minulého roku pracuje stříbrská radnice na projektu nové bytové zóny. Ta by se měla nacházet na pozemcích za Baníkem. „Počítá se přibližně s osmdesáti stavebními parcelami. Nutno dodat, že ne všechny se nachází na pozemcích města," uvedl starosta Stříbra Karel Lukeš.
Zelenov – První ročník Běhu zelenovským údolím uspořádal v sobotu 13. května atletický oddíl Mílaři Domažlice. Krosové klání je novinkou a dalším přírůstkem v oblíbeném seriálu závodů Běžec Chodska. Historicky prvním vítězem v hlavní kategorii mužů se stal Jiří Voják z pořádajícího oddílu. Mezi ženami kralovala Monika Hloušková z Mariánských Lázní.
Liberec – „Chci zkusit štěstí v Americe," vyhlásil Radim Šimek poté, co s Libercem získal extraligové stříbro. Teď už je jasné, kam reprezentační zadák zamíří. Čtyřiadvacetiletý hokejista podepsal roční smlouvu s týmem NHL San Jose Sharks. Pokud bude hrát v prvním týmu, měl by brát okolo 830 tisíc dolarů.
Stříbro - V lese mezi Stříbrem a Kšicemi objevila žena oběšeného muže.
Hradec Králové - Skvělý počin. Karatistky oddílu SK Spartak Hradec Králové ovládly mistrovství Evropy federace SKIEF, které se od pátku do neděle uskutečnilo v královéhradecké Fortuna aréně.
Liberec - Deset medailí přivezli atleti z krajských přeborů mužů a žen.
Liberec – „Chci zkusit štěstí v Americe," vyhlásil Radim Šimek poté, co s Libercem získal extraligové stříbro. Teď už je jasné, kam reprezentační zadák zamíří.
Tábor - Nejmladší tzv. „babytenisté" českokrumlovského LTC se v rámci soutěže družstev poprvé v historii klubu účastnili turnaje jihočeských přeborů.
Nové Město na Moravě - Čeští bikeři nedokázali navázat na předchozí tučná léta.
Stříbro – Celkem tři noví strážníci by měli brzy nastoupit do řad stříbrské městské policie a vypomoci tak pořádku ve městě.
Kolín – Po roce se opět v městském společenském domě Kolín sešli luštitelé křížovek a hádek z celé republiky na Mistrovství České republiky kroužků v řešení křížovek a hádanek organizovaným pražským Českým svazem hádankářů a křížovkářů.
Turnov - Za jednu z nejzdařilejší maturitní prací letošních absolventů Střední uměleckoprůmyslové a Vyšší odborné školy v Turnově, v oboru zlatnictví a stříbrnictví, odborníci považovali náhrdelník, prsten a náušnici Elišky Trakalové z Lomnice nad Popelkou.
Kladno - Měsíc květen je pro badmintonisty z BaC Kladno obdobím plným úspěchů. Hned první květnovou sobotu startovali starší borci na mistrovství republiky veteránů v Dobřanech, kde také sbírali cenné kovy.
Ústí nad Labem – Celkové třetí místo vybojovali mladí čeští plavci v mezistátního utkání čtyř zemí Slovensko – ČR – Polsko – Maďarsko mladších juniorů, které se konalo v Bratislavě. Mezinárodního klání se zúčastnili i tři plavci z Ústecké akademie a nevedli si vůbec špatně!
Tachovsko - Přehled víkendových fotbalových zápasů.
Žatec, Klatovy – Mažoretky Modern působící pod Městským kulturním střediskem Klatovy opět zazářily.
Hodonín – Fantastický výsledek se povedl hodonínským tanečníkům Václavu Masarykovi s Klárou Chovančíkovou. Přední pár TK Classic se na soutěži světového okruhu International Open Latin Rimini 2017 v konkurenci devětašedesáti párů probojoval do nabitého finále, kde obsadil skvělou šestou příčku.
Málkov - Po skvělém prvním kole zradil Vostříže stroj. S umístěním v druhém kole mohl pomýšlet na celkové stříbro.
Stříbro – Mistrovství České republiky kadetů a mladších žáků v zápase a ve volném stylu se konalo v sobotu v Plzni v hale TJ Slavoj Plzeň.
Stříbro – Střední odborná škola ve Stříbře otevřela na dva dny své školní zahrady široké veřejnosti. Návštěvníci mohli tuto akci využít k nákupu sazenic okrasných květin, nebo zeleniny, děti se zase raději tísnily u kůzlátek, telátek a králíčků.
Ústí n. L. - Alfa Liberec dala svými výkony vzpomenout na staré zlaté časy, kdy válela nejvyšší soutěž a často neprohrávala. Na mistrovství veteránů se sešla původní parta, škoda jen, že lídři Runt a Sentivan po dvou zápasech odcestovala do německa, kde ještě hrají fotbalové soutěže. Alfa nakonec došla do finále, v němž podlehla domácímu Combixu 0:2. Takže po loňském bronzu přišlo stříbro.
Tábor – Na tenisových kurtech TK Písek se v minulých dnech rozdávaly jihočeské tituly v kategorii dorostu. Velmi výraznou roli sehráli v přeborových kláních i mladí reprezentanti LTC Tábor 1903.