Přerov – Celkem 99 závodnic se o víkendu 18. a 19. dubna představilo na startu 14. ročníku mezinárodního závodu v individuálních sestavách Přerovská stuha 2015. Moderní gymnastky tuzemských oddílů doplnilo 24 závodnic z Polska, Německa a Slovenska.
Chomutov, Most – O víkendu se judisté z oddílu Juda na 15.ZŠ v Mostě zúčastnili klání o titul juniorského mistra ČR. V kategoriích juniorů a juniorek, to znamená ve věku 17 až 19 let, oddíl reprezentovali Lucie Chaloupková, Vít Pomahač a Michaela Chaloupková.
Blovice – V souvislosti s koncem druhé světové války se kromě příjezdu osvoboditelských vojsk jedním dechem mluví o osudu německých vojáků i německých obyvatel západočeských měst.
Liberec - Na fotbalovém stadionu libereckého Slovanu se setkaly týmy starých gard a sehrály poslední kolo libereckého okresního přeboru fotbalových starých gard v sezóně 2014-2015.
Plzeň - Řekl jim: "Přijeďte." A i když se jim částečně nechtělo, rozhodli se vyrazit na dalekou cestu. A tak se stalo, že rodiče litvínovského brankáře Pavla Francouze sledovali triumf Litvínova (a svého syna) ve čtvrtek přímo v Třinci. Jejich reakce? O emoce po titulu nebyla nouze.
Plzeň – Příval emocí zaplavil rodiče plzeňského rodáka Pavla Francouze ve čtvrtečním večeru poté, co jejich syn s litvínovskou družinou vybojoval český hokejový grál.
Hradec Králové - Ženská basketbalová liga: Hradec se bude loučit s fanoušky, druhý duel série o titul startuje v neděli v 18.30 hodin v hale na Eliščině nábřeží.
Volejbalistky Ostravy letos překvapily. Nahrávačka Kateřina Valková, která je v širším výběru reprezentace, věří, že v dalším ročníku mohou Ostravanky mířit výše.
Stříbro je méně, než třinečtí hokejisté chtěli, ale jen v negativech trenér Jiří Kalous uplynulou sezonu nehodnotí. Klady podle něj vystoupí do popředí až časem a poté, co přebolí největší zklamání z domácí prohry v posledním finálovém utkání s Litvínovem.
Plzeň - Řekl jim: "Přijeďte." A i když se jim částečně nechtělo, rozhodli se vyrazit na dalekou cestu. A tak se stalo, že rodiče Pavla Francouze sledovali triumf Litvínova (a svého syna) ve čtvrtek přímo v Třinci. Jejich reakce? O emoce po titulu nebyla nouze.
Jičín – V dalším ohlédnutí za okresními soutěžemi stolních tenistů pokročíme ke kategorii mužů, na programu je totiž jejich elitní třída. Ta byla letos velice napínavá, rozhodovalo se v posledních dvou kolech.
Česká Lípa – Sport Relax Česká Lípa hostil druhé kolo Ústeckého regionálního poháru, kterého se zúčastnilo 241 závodníků. Mezi nimi i borci lovosického střediska SKR Sport Union, který pojal akci jako výzvu k většímu počtu startujících.
Třinec - Stříbro je méně, než chtěli. Třinec se vzpamatovává z neúspěchu ve finále, ale jeho trenér Jiří Kalous tvrdí: Sezona nebyla jen negativní. Klady podle něj vystoupí do popředí až časem a poté, co přebolí zklamání z prohry v posledním utkání s Litvínovem.
Stříbro – Biskup František Radkovský, operní pěvkyně Jana Hoffmannová, biskup litoměřické diecéze Jana Baxant. To je jen stručný výčet významných osobností, které přijely ve středu večer na mši svatou do kostela Všech Svatých ve Stříbře.
Stockholm - Útočník Loui Eriksson z Bostonu se představí v dresu Švédska na mistrovství světa v Praze a Ostravě a je desátou posilou z NHL pro kádr trenéra Pära Martse. Devětadvacetiletý Eriksson je mistrem světa z roku 2013 ze Stockholmu, má i stříbrnou medaili z loňských olympijských her v Soči a ze světových šampionátů má se stříbrem z roku 2011 a s bronzem z roku 2009 kompletní sbírku cenných kovů.
Ostrov, Nová Hospoda – Nespoléhat se jen na veřejnou hromadnou dopravu či na vlastní možnosti pracovníků. Tuto cestu zvolili provozovatelé dvou největších průmyslových parků na Tachovsku – Panattoni Parku u Ostrova a CTParku v Nové Hospodě. Pro zaměstnance svých klientů zavedli nové autobusové linky.
Stříbro – Městská policie ve Stříbře je bez vedoucího. Tím byl do konce března Tomáš Sedlář, který ze zaměstnání odešel po dohodě. Dočasně jej zastupuje jeden z řadových strážníků a město doufá, že bude mít brzy vedoucí pozice patřičné obsazení. „Už jsme vypsali výběrové řízení na strážníka – velitele služebny městské policie ve Stříbře," uvedl starosta města Karel Lukeš.
Turnov - Poklad!!! Slovo, při kterém každému zasvítí zvědavostí oči. S průřezem nalezenými poklady z různých období se můžete seznámit v Muzeu Českého ráje v Turnově. Zdejší Klenotnice nabízí celkový přehled pokladů z území Čech od pravěku, přes středověk až do dnešních dní.
Poklad!!! Slovo, při kterém každému zasvítí zvědavostí oči. S průřezem nalezenými poklady z různých období se můžete seznámit v Muzeu Českého ráje v Turnově. Zdejší Klenotnice nabízí celkový přehled pokladů z území Čech od pravěku, přes středověk až do dnešních dní.
Prešov,Ústí n. O. – V jubilejním 10. ročníku mezinárodní soutěže Módna línia mladých, jejímž pořadatelem je Stredná odborná škola podnikania v Prešově, obstály oděvářky z ústecké Střední školy uměleckoprůmyslové se ctí.
Turnov - Poklad!!! Slovo, při kterém každému zasvítí zvědavostí oči. S průřezem nalezenými poklady z různých období se můžete seznámit v Muzeu Českého ráje v Turnově. Zdejší Klenotnice nabízí celkový přehled pokladů z území Čech od pravěku, přes středověk až do dnešních dní.
Kroměříž – Člen klubu AK Asics Kroměříž Ondřej Fejfar vybojoval na mistrovství republiky v půlmaratonu stříbrnou medaili. Fejfar dosáhl v Pardubicích ve 21,1 kilometru dlouhém závodu rozloženém do dvou rovinatých okruhů, času 1:07:13.
Hradec Králové - Také během dnešního dne redaktoři a fotografové našich novin získávali další aktuální materiály, informace, snímky a témata, aby vše zařadili na stránky nadcházejícího vydání tohoto periodika. Pokud o to nechce být ochuzeni, pořiďte si další vydání Hradeckého deníku. Co vás uvnitř listu čeká?
Turnov - Poklad!!! Slovo, při kterém každému zasvítí zvědavostí oči. S průřezem nalezenými poklady z různých období se můžete seznámit v Muzeu Českého ráje v Turnově. Zdejší Klenotnice nabízí celkový přehled pokladů z území Čech od pravěku, přes středověk až do dnešních dní.
Praha - Končila mu smlouva, ale všichni tak nějak počítali s tím, že zůstane. Nezůstane! Hokejovou Spartu opouští její kapitán Tomáš Rolinek. Mistr světa z roku 2010 se rozhodl nepodepsat nový kontrakt, protože chce být kvůli rodině blíž domovu.
Praha /ROZHOVOR/ - Mistr republiky, držitel stříbra ze světového šampionátu v aerobiku v soutěži týmů. Instruktor power jógy, výživový poradce, spisovatel, vydavatel. K tomu i cestovatel a majitel maďarského ohaře Akiho. Svůj sportovní život věnoval pohybu. Nejdříve atletice a pak sportovnímu aerobiku.
Stříbro – Každý kdo jde kolem budovy kina Slavia vidí, že nesrší přímo novotou – stará fasáda, stará okna i střecha. V nejbližší době čeká budovu Městského kulturního střediska a kina Slávia rekonstrukce.
Zug, Lucern - Čeští hokejisté prohráli ve třetím utkání na mistrovství světa do 18 let s Kanadou 2:3. Obhájci stříbra tak mají na kontě tři body za vítězství a dvě porážky a patří jim třetí místo v tabulce skupiny B. Závěrečné utkání v základní části sehrají v úterý v Zugu proti Švýcarsku.
Tachovsko – Zatímco jedni bezostyšně zakládají černé skládky a vyhodí kdeco, jiní se nasazují a místo vyčistí. Zcela zdarma, dobrovolně ve svém volném čase.
Trutnov - Mezi čtyři nejlepší družstva extraligové soutěže kadetek se probojovaly hráčky trutnovské Kary. Do play off přitom vstupovaly ze šesté pozice (stejně jako trutnovské ženy – pozn. aut.), ve čtvrtfinále ale slavily postup přes pražskou Slovanku, jíž v sérii porazily nečekaně hladce 3:0.
Praha - Florbalistky Chodova porazily v superfinále v pražské O2 areně Herbadent Praha 11 SJM 4:1 a poprvé v jednadvacetileté historii extraligy získaly titul. Dvěma góly před rekordní návštěvou ženské nejvyšší soutěže 6891 diváků rozhodla Martina Řepková, další trefy přidaly Jana Vojáčková a Tereza Urbánková. Herbadent se prosadil až za stavu 0:4 díky Tereze Pilíkové.
Litomyšl – Na finálový turnaj východočeského oblastního přeboru kadetek v basketbale odcestovaly mladé litomyšlské hráčky s cílem pokusit se o obhajobu loňského triumfu v této soutěži.
Havlíčkův Brod – Po loňském úspěchu v podobě pátého místa v republikovém finále bylo družstvo házenkářek ze ZŠ Wolkerova Havlíčkův Brod pozváno, a to jako náhradní tým za ZŠ Ivančice, která na poslední chvíli svou účast v letošním republikovém finále zrušila.
Zug - Čeští hokejisté do 18 let zahájili obhajobu stříbrných medailí na mistrovství světa debaklem, v Zugu podlehli Finsku 1:6. V pátek se pokusí o nápravu ve druhém zápase ve skupině B proti Lotyšsku.
Nová Hospoda – Až sedmnáct investorů a 2200 zaměstnanců. To jsou cílová čísla rozvoje průmyslové zóny CTPark v Nové Hospodě do roku 2020. V letošním roce by se stav měl ustálit na třinácti investorech a patnácti stovkách zaměstnanců.