Olomouc -Jak to vypadá v tramvajích poté, co cestující už zhruba tři týdny slyší o postihu za batoh na zádech? Řidiči tvrdí, že je z útrob vozidel slyšet nevybíravé poznámky a hlavně mladí lidé, kterých se osvěta nejvíce týká, si podle šoférů z kampaně nedělají vůbec nic.
Kladno - Problémy mezi žáky soukromého kladenského gymnázia a dětmi ze sousední speciální školy v Pařížské ulici v Kladně vygradovaly natolik, že se na místo vypravil i středočeský hejtman David Rath.
Zlín /VIDEO/ - Vernisáží fotografií českých modelek sdomácími mazlíčky započali v úterý 21. dubna studenti zlínské Univerzity Tomáše Bati pětidenní charitativní akci na podporu Útulku pro zvířata vnouzi ve Zlíně na Vršavě. Výstavu Kráska a zvíře zahájila Marta Kubišová.
Znojmo - Stolek se zásuvkou. To byl finální výrobek, který dnes ve Znojmě porotě po čtyřech hodinách práce předávali truhlářští učni. Dvoučlenná družstva studentů druhého a třetího ročníku oboru truhlář totiž soutěžila o titul Truhlář roku.
Šumperk/Jeseník - Zmatek, chaos a nervozita provázejí letošní přijímačky na střední školy a učiliště. Školy v okresech Šumperk a Jeseník s výjimkou šumperského gymnázia, které jako jediné organizuje přijímací zkoušky, už mají seznam přijatých studentů. Vybíraly podle prospěchu na základní škole.
Blanensko - Ve středu se deváťáci budou snažit uspět při přijímacích zkouškách. Ty se skládají už jen na gymnáziích. Nový model tří přihlášek se ředitelům středních škol na Blanensku nelíbí.
Bruntál - Obchodní akademie a Střední zemědělská škola v Bruntále pokračuje ve spolupráci s partnery z polského Opole. Společně vysadili lípu coby upomínku na vzájemné přátelství.
Ostrava - Už za týden propukne v centru města májales Ostravské univerzity. A hned týden poté čeká na studenty a další příznivce pestré zábavy další velká akce. Majáles Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava (VŠB–TUO).
Turnov - Strom má taky duši. Jsem národní symbol, a co jsi ty? Originální transparenty spodobnými nápisy navěsili vúterý ráno studenti turnovské SUPŠ na kmeny stromů ve Skálově ulici, aby tak odvrátili záměr radnice pokácet stromořadí kvůli plánované rekonstrukciulice.
Krnov /FOTOGALERIE/ - Celkem dvě stě padesát stromků vysadili dobrovolníci na kopečku Pěti borovic nad krnovským letištěm, kde roste biocentrum. Čtyřdenní akce spadala pod projekt Krnov - Město stromů.
Spálené Poříčí /FOTOGALERIE/ - Arnošt Lustig, žijící legenda české literatury, včera navštívil jihoplzeňské Spálené Poříčí. Se studenty tamní Církevní střední odborné školy strávil necelé tři hodiny.
Uherské Hradiště - Lidé v Uherském Hradišti budou mít možnost vyjádřit se, co by chtěli ve svém bydlišti zlepšit. Stane se tak v rámci dotazníkového šetření na téma Spokojenost občanů s místním společenstvím a Mobilita a místní přeprava obyvatel.
Hradec Králové - Nezvládají se orientovat v základních ekonomických pojmech a frázích. Účetnictví nebo tvorba kalkulace jsou jim naprosto cizí. Problém, se kterým se nyní potýkají společnosti u svých zaměstnanců, a to i na vedoucích postech.
Ostrava – Divadelní představení, literární noc, ale i výstava výtvarných prací. To vše je součástí „předkrmu“ k majálesu Ostravské univerzity, který v moravskoslezské metropoli začal v pondělí.
České Budějovice - Jak vypadá člověk, kterého srazil vlak, nebo jaké popáleniny způsobí člověku trolej vysokého napětí. I to se v pondělí dozvěděli návštěvníci tzv. Preventivního vlaku, který vypravily České dráhy společně s dalšími organizacemi.
Kroměřížsko - Nezvladatelní žáci možná už brzy přestanou narušovat vyučování. Učitel by totiž podle novely školského zákona mohl problémové dítě vykázat zhodiny.
Ostrava - Osmý div světa. To je název letošního ročníku majálesu Ostravské univerzity, který startuje už v pondělí. Předkrmem k hlavní akci s průvodem v maskách a pestrým hudebním programem, jež je plánována na středu 29. dubna, má být divadelní a výtvarný týden.
Liberec - Padesát šest tisíc korun vybrali za celý loňský rok liberečtí strážníci na pokutách při nedodržení protitabákového zákona. Kuřáci dostali pokuty převážně na zastávkách MHD.
Vrchlabí - Správci Krkonošského národního parku si pochvalují pomoc, které se snadšením zhostili školáci Trutnovska a Jilemnicka. Dostali za úkol odstranit zlokalit Krkonoš sbotanickými skvosty hlavně listí a loňskoutrávu.
Ostrava - Letošní ročník majálesu Ostravské univerzity odstartuje už v pondělí. Předkrmem k hlavní akci s průvodem v maskách a pestrým hudebním programem, jež je plánována na středu 29. dubna, bude divadelní a výtvarný týden.
Most - Zapomněl jsem si žákovskou knížku. To už na učitele neplatí. Rodiče si kdykoli zjistí prospěch a docházku svého potomka. Stačí jim k tomu počítač a internet.
Šternberk - Více než padesát nových vzrostlých stromů vysadí odborníci společně se studenty a členy neziskových organizací během dubna ve Šternberku. Práce začaly už v prvním týdnu v měsíci.