Kopidlenští studenti na výměnném pobytu
Kopidlno – V rámci projektu Comenius odjela 14.června skupina studentů s pedagogy kopidlenské Střední školy zahradnické na desetidenní výměnný pobyt do Anglie.
Kopidlno – V rámci projektu Comenius odjela 14.června skupina studentů s pedagogy kopidlenské Střední školy zahradnické na desetidenní výměnný pobyt do Anglie.
Praha – Sehraný tým, fantastické výkony a zasloužený zlatý pohár pro „dragony" nymburského Gymnázia. Tak lze jednou větou shrnout v pořadí již 6. ročník Přeboru dračích lodí středních škol Středočeského kraje. Závod byl pořádán na loděnici USK v pražské Chuchli a zúčastnilo se ho celkem 14 posádek.
Plzeň – Štěně špice někdo zabalil do pytle a vyhodil na přechodu pro chodce. Až po chvíli si jeden z okolojdoucích chodců všiml, že se pytel hýbe, a tak se pes dostal do útulku.
Studénka - Lepší život díky pomoci těch, kterým není lhostejný osud opuštěných pejsků, mají na nějakou dobu zajištěný obyvatelé studéneckého útulku Radar.
Nový Bor /FOTOGALERIE/ - Sklářské slavnosti, které jsou oslavou tradiční řemeslné výroby, pokračují na novoborském náměstí i v sobotu.
Plasy - Pitevnu s laboratoří a učebnou hodlá zřídit Střední odborná škola v Plasích na Plzeňsku. Zařízení by mělo sloužit studentům oboru veterinářství v suterénu budovy školy. V současnosti prostory slouží jako šatny, umývárna a prádelna. Na ploše padesát metrů čtverečních má pitevna zabírat jedenáct metrů.
Rakovník – Místo suché teorie rovnýma nohama do praxe vykročili žáci základních škol na Rakovnicku. Na školním statku Bulovna si mohli všechno pěkně okouknout nebo taky sáhnout na pořádnou práci.
Hodonínsko – Pro žáky a studenty znamenají letní prázdniny odpočinek. Pro školy většinou opravy. I na ty ale ubývá peněz. A zatímco v minulosti potkávali učitelé v srpnu ve třídách malíře na štaflích, dnes jsou školy vděčné alespoň za opravy zničených a špinavých zdí ve třídách.
Brno - Školka pro osmačtyřicet dětí studentů a zaměstnanců brněnské Mendelovy univerzity vznikne v areálu kolejí Jana Amose Komenského v Černých Polích.
Jičín – V Káčku je dramatických souborů více, přihlášené děti jsou rozděleny podle věku. Takže, jak řekla Hana Krásenská na přehlídce v úterý 12. června, od předškoláků po studenty.
Liberec - Nedostatek studentů zapříčinil ukončení činnosti soukromé hotelové školy v Liberci. Ti současní přestoupí v září na Střední školu gastronomie a služeb na stejný obor
Zlín – Částečná spokojenost vládne ve squashovém vysokoškolském klubu Zlína. Zatímco prvoligový tým se díky výbornému finiši ve druhé nejvyšší soutěži udržel, když obsadil šestou příčku, rezerva musela strávit sestup do III. ligy.
Kladno – Papírová lepenka a stovky hodin práce. Barbora Zatirandová a Petr Lukáš z kladenské Střední průmyslové školy stavební a Obchodní akademie vyrobili model školy snů z vlnité lepenky a postoupili s ním do celorepublikového finále.
Křtiny – Staré skleníky, omšelá ubytovna pro studenty. Vysoká tráva, plevel a neprořezané stromy. Řada z nich hrozila, že se co nevidět vyvrátí na zem. Navrch ještě spousta harampádí. Jedním slovem hotová džungle. Takto zpustle ještě nedávno vypadal park u křtinského zámku, který stejně jako zámek patří Mendelově univerzitě Brno.
Prachatice – Pokud jste si, Prachatičáci, mysleli, že o víkendu, kdy nás podle meteorologů čekají až tropické teploty, svlažíte svá rozhicovaná těla ve studené vodě koupaliště na Huláku, změňte plány.
Prachaticko – Hodnocení slohových prací u letošních státních maturit se nelíbí mnoha studentům, kteří se rozhodli podat proti výsledku zkoušek odvolání. Výjimkou nejsou ani studenti středních škol na Prachaticku.
Strakonice - Studenti oboru automechanik Střední školy řemesel a služeb Strakonice ve čtvrtek 14. června skládali závěrečné zkoušky.
Plzeň – V aule Křižíkova gymnázia v Bolevci je na zemi rozprostřená bílá plachta. Kousek od ní klečí student Ludvík Píza, kterému jedna z koordinátorek lepí na obličej samolepící černé pásky tak, že trochu připomíná mumii. „Připadám si jako Lady Gaga," říká student anglicky.
Ústí nad Labem - Studenti ústecké univerzity vystavují ve skládacím kontejneru nápady ústeckých dětí, jak změnit město.
Tachovsko – Hodnocení maturit se nelíbí maturantům na Tachovsku. Největší údiv v nich vyvolaly především známky obdržené za slohové písemné práce z českého jazyka a nemožnost si ohodnocené práce prohlédnout.
Kladno, Lidice – Hrdinství za druhé světové války a dnes. Tak zní jedno z témat soutěže Lidice pro 21. století vyhlašované sedmým rokem Památníkem Lidice, Vojenským historickým ústavem Praha a Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy. V kategorii studentů do 14 let zvítězila Kateřina Sládková z Kladna–Švermova, která studuje Sportovní gymnázium v Kladně.
Kutná Hora - Desítky žáků, kteří reprezentují čtyři základní školy a dvě víceletá gymnázia, se zúčastnily zahajovacího ceremoniálu Městských her 5. olympiády dětí a mládeže v Kutné Hoře.
České Budějovice - Vědci Jihočeské univerzity se chystají na další expedici na souostroví Svalbard. Na cestu dostali i vlajku města
Praha – V pátek končí jarní termíny maturit, poslední studenti dostanou maturitní vysvědčení a školy obdrží protokoly s výsledky žáků v jednotných zkouškách. Jak si žáci ve druhém roce státních maturit vedli, chce ministerstvo školství zveřejnit příští týden na tiskové konferenci.
Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí - Databáze míst s bezbariérovým přístupem vzniká v těchto dnech v Rožnově pod Radhoštěm. Přehled pomůže především vozíčkářům, seniorům nebo maminkám s kočárky.
Pardubice - Jak to vidí Jiří Sejkora
Pardubice - Rozhodnutí Rady Pardubického kraje prodlužuje čekání o jeden měsíc.
Svitavy – Studenti druhého ročníku svitavské zdravotnické školy ve čtvrtek soutěžili v poskytování první pomoci.
Kostelec n. O. - Na Novém zámku v Kostelci nad Orlicí je možné prohlédnout si práci pedagogů a studentů katedry výtvarné kultury a textilní tvorby Univerzity Hradec Králové v rámci výstavy, která bude v Galerii Kinský instalována až do půlky července.
Liberec /DIVADLO, PREMIÉRA/ - V Naivním divadle vrcholí přípravy na poslední premiéru této sezóny. Herci dnes poprvé na jevišti představí slavnou báseň Karla Šiktance Adam a Eva. Představení začíná v 19 hodin.
Plzeň – Na první pohled malé městské auto na elektrický pohon s plachtovou karosérií.
Hořice – V pořadí již poosmé pořádá Střední průmyslová škola kamenická a sochařská výstavu s příznačným názvem Kámen Hořice. Slavnostním proslovem ji včera dopoledne zahájil ředitel Josef Moravec.
Brno – Zvládnu dům nejen navrhnout, ale i postavit? To teď zjišťují studenti Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně. V jednom týdnu chtějí postavit na dvoře fakulty v Poříčí ulici dřevěnou stavbu vysokou pět a půl metru. Dokončit ji plánují v neděli.
Zlín - Studenti Střední odborné školy v Otrokovicích v těchto dnech v budově zlínského mrakodrapu absolvují jednotné závěrečné zkoušky v oboru kuchař-číšník. Zatímco kavárna v šestnáctém patře slouží k ukázce otevírání vín či sektů, ve třetím patře se vydávají obědy a jídla pro zaměstnance a širokou veřejnost.
Hronov /FOTOGALERIE/ - V Čapkově sále se uskutečnila slavnostní vernisáž, kterou byla zahájena výstava studentských prací žáků Střední školy propagační tvorby a polygrafie z Velkého Poříčí.
Ostrava - Studenti Střední umělecké školy (SUŠ) v Ostravě budou v anglickém Leedsu doprovázet běžce s pochodní, která 27. července zažehne oheň při zahájení olympijských her v Londýně.
Uherské Hradiště – Metamorfózy architektonického designu 2012 – takový je název mezinárodního výtvarného sympozia, které v tomto týdnu pořádá Střední uměleckoprůmyslová škola v Uherském Hradišti. Kromě domácích studentů a pedagogů se jej účastní také hosté ze slovenského Trenčína a polského města Bydhošť.
Praha – Skandál, předražený experiment, nebezpečná hra s osudy dětí. Všechny tyto přídomky se objevují v souvislosti s druhým ročníkem státní maturity. Zdálo se, že nezvládnutý test v obtížnější verzi matematiky Cermat, který zkoušku připravuje, zažehnal tím, že zmírnil jejich hodnocení. Ale pak se do škol začaly vracet opravené slohové práce z češtiny a bylo zle.
Benešov – Změna územního plánu Benešova, z něhož vypadne část jihovýchodního obchvatu kolem krytého plaveckého bazénu, přinese změnu také pro chodce. A především pro studenty. Ti každodenně míří do svých škol v Černoleské ulici.
Kaplice – Na ředitelskou židli Základní umělecké školy v Kaplici od srpna usedne Anežka Opekarová.
Rakovnicko – Letošní druhý rok státních maturit dopadl na středních školách v průměru o poznání lépe než ten loňský.Nejvíce se oproti loňsku polepšili studenti zemědělské školy. Tady odmaturovalo devadesát procent žáků.
Prostějovsko – Pomáhat v restauracích, sedět za kasou, roznášet letáky nebo se dotazovat lidí na ulici. To je jen stručný výčet nejčastějších druhů brigád pro studenty na Prostějovsku. Ne všude však zájemci o letní práci v těchto dnech pochodí. Firmy totiž letos prováděli nábor už o několik měsíců dříve.
Sokolov - Letošní rockování bude jen s kapelami tvrdšího ražení
Nový Bor - Sklářské pece se opět rozhoří na náměstí Míru v Novém Boru. V pátek 15. června tu vypuknou již poosmé Sklářské slavnosti, které oslavují tradiční řemeslnou výrobu typickou pro Novoborsko.
Plzeň – Luftova zahrada a areál Světovaru se za pár týdnů stanou dějišti animovaných filmů. Plzeňskou Animánii totiž v těchto dnech plně zaměstnávají přípravy na letní animační soustředění.
Litomyšl – Město se obléká do festivalového hávu. To, že začíná kulturní událost roku Smetanova Litomyšl, je znát téměř na každém kroku.
Opava, Slezské Rudoltice - Renesanční zámek ve Slezských Rudolticích se nadcházející sobotu 16. června stane dějištěm slavnostní vernisáže výstavy doprovázené kulturně hudebním programem. Akce začíná v 15.00 hodin.
Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí - Databáze míst s bezbariérovým přístupem vzniká v těchto dnech v Rožnově pod Radhoštěm. Přehled pomůže především vozíčkářům, seniorům nebo maminkám s kočárky.
Písek – Čtvrtek 14. června je Světovým dnem dárců krve. Co o této záslužné činnosti vědí žáci ze zdravotnického kroužku ZŠ J. K. Tyla v Písku? Chystají se v dospělosti darovat krev? Na otázky odpovídali Martina Gherardi, Tereza Kasalová a Lucie Smetáková z 8.B, Kačka Suková ze 4.A a Honza Suk z 6.A.
Táborsko - Podle vedení táborských středních škol model maturit nefunguje. Chtějí úpravy.