FOTOGALERIE: Strašidla zaplnila muzeum
Ústí nad Labem - Trpaslík Vráťa s pomocnicí Míšou dohlíželi na to, aby každé dítě mělo úsměv na tváři.
Ústí nad Labem - Trpaslík Vráťa s pomocnicí Míšou dohlíželi na to, aby každé dítě mělo úsměv na tváři.
Prachaticko – „Jako dva úhoři, co k sobě touhou zahoří, jednoho krásného večera na dně stříbrného jezera.“ I takhle nějak, a nebo mnohem lépe mohou vypadat básnické příspěvky těch, které políbila múza.
Valašské Meziříčí /FOTOGALERIE/ – Budovu meziříčského stavebního učiliště během dvou dnů navštívilo dva tisíce lidí. Všechny přilákal tradiční devátý ročník krajkářského a řemeslného trhu.
Hradec Králové - Nedávno se na Gymnáziu Boženy Němcové v Hradci Králové sešly dvě desítky mladých matematických talentů.
Znojmo /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Soukromá vysoká škola ekonomická získala zahraničního partnera. Spolupráci si chválí i viceprezident firmy Ammann Christian Stryffeler.
Ústecký kraj - Přírodovědecká fakulta Univerzity Jana Evangelisty Purkyně (UJEP)otevře nový magisterský obor nanotechnologie, pro který získala akreditaci. „Začne se vyučovat 1. října 2012, zájemci z řad bakalářů přírodovědných a technických oborů se mohou hlásit už nyní,” informovala mluvčí fakulty Jana Komínová.
Kolín – Jedna z legendárních uměleckých autorských dvojic, srovnávaná s tvorbou Suchého a Šlitra i Voskovce a Wericha – Jan Vodňanský a Petr Skoumal, se po letech vrátila do kolínského Městského divadla.
Berlín - Maximu je sedm let. Kdyby byl člověkem a ne kocourem, byl by mladě vyhlížejícím pětačtyřicátníkem. Thomas, student v německém Hannoveru, Maxiho adoptoval ze zvířecího útulku a má ho natolik rád, že mu neváhal zaplatit transplantaci ledviny, bez níž by jeho chlupatý kamarád zemřel. Stálo ho to 15 tisíceur (asi 387.000 korun), včetně letu do USA, kde operace proběhla.
Znojmo - Univerzita třetího věku, Účetní centrum či stáže na deseti zahraničních univerzitách. To jsou novinky, které letos nabízí studentům Soukromá vysoká škola ekonomická.
Krnov /ROZHOVOR/ - Fotbalové soutěže přerušila zimní přestávka, fotbalisté léčí šrámy a odpočívají po náročném podzimu. Všichni se však už těší, až na jaře, po nezbytné zimní přípravě, vyběhnou zase na trávník. Nejinak je tomu i v Krnově, v mužstvu divizního nováčka, který přezimuje na jedenácté pozici se sedmnácti body.
Vyškov – Po roce opět přichází stužkovací ples vyškovského gymnázia. Letos bude k vidění například retro pojetí stužkování inspirované muzikálem nebo naopak science fiction nabízející neobvyklý pohled na svět.
Příbram – V polovině listopadu začal 1. kolem nový ročník celorepublikových školních futsalových soutěží. V nich obhajují prvenství hned dvě družstva z Příbrami, studenti ISŠ HPOS a sedmáci ze ZŠ Březové Hory. V úvodních turnajích si tyto celky zajistily postup do dalšího kola, i když příbramská „hotelovka“ s jednou prohrou.
Staňkov – Nechtěl dělat věci napůl, proto ukončil kariéru fotbalisty a při studiu začal působit ve fotbale jako rozhodčí. „V té době jsem byl studentem SPŠ dopravní v Plzni. Tréninky jsem jako hráč časově nestíhal, ale u fotbalu jsem chtěl zůstat, proto jsem se rozhodl stát se rozhodčím,“ říká Jan Kastl ze Staňkova, který v roce 2006 poprvé oblékl dres sudího.
Krnov - V krnovské čajovně Ninive právě probíhá výstava fotografií o činnosti místního Dobrovolnického centra Slezské diakonie. Ukazuje obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci. Výstava potrvá do 8. prosince.
Rychnov nad Kněžnou - Nastal den D, na který se studenti rychnovského gymnázia dlouho těšili.
Chrudim - Hotelová škola Bohemia nabídne uchazečům o studiu a jejich rodičům obory zaměřené na hotelnictví a cestovní ruch.
Praha - Veletrh gymnázií, středních odborných škol a učilišť pomáhá při rozhodování o dalším studiu a vzdělání.
Ústecký kraj - Slučování středních škol přineslo do rozpočtu Ústeckého kraje podle jeho radních již téměř 64 milionů korun.
Pardubice – Až do neděle pořádá v Pardubicích Evropský parlament mládeže osmý ročník Českého fóra, které je určeno pro studenty středních škol.
Brno /TEST RESTAURACÍ/ - V restauraci Kanas alespoň podle předkrmu a dezertu vařit umějí. Celkový dojem však zkazilo maso, které po rozkrojení páchlo ještě víc.
Přerov – Na první pohled nic složitého. Kdo se někdy nudil ve vyučování a krátil si dlouhou chvíli hraním piškvorek se spolužákem pod lavicí, našel v této zábavě zalíbení. Pětici studentů ze Střední průmyslové školy v Přerově se ale podařilo postoupit do vyšší kategorie – zvítězili v krajské soutěži Středoškolské logické hry v piškvorkách a zúčastní se celorepublikového finále, které se koná 2. prosince v Brně.
Česká Třebová - Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technických oborů se o tomto víkendu stane dějištěm druhého kvalifikačního turnaje sedmnáctého ročníku prestižní Debatní ligy v českém a anglickém jazyce, která je pořádána pro žáky středních škol.
Jindřichův Hradec - Dobrý den, pamatujete si na mně ještě? Jsem bývalý hradecký probošt Jeronym Altano de Pozzi a slíbil jsem Vám malou procházku Hradcem.
Linec – Záchranný plovací kruh místo obvyklého adventního věnce letos ozdobila svíčkami své centrum na Spattstrasse linecká diakonie.
České Budějovice - V budově ZŠ Máj I a II byla podleneoficiální informace pracovníků Zdravotnického ústavu při kontrolním měření zjištěna nadlimitní hodnota minerálních a azbestových vláken. Školy zůstanou v pondělí zavřené.
Karlovy Vary - Předseda během své návštěvy zavítal do několika škol, kde diskutoval i se studenty
Přerov – Adventní program v Přerově bude letos o něco bohatší než v minulých letech. Kromě tradičního pásma s názvem Vánoční hvězdičky, ve kterém se představí domácí kroužky a soubory, tentokrát podium na náměstí T. G. Masaryka obsadí také revivalové kapely. Dění se přesune i na Horní náměstí, kde můžou lidé obdivovat vyřezávaný betlém a vánočně laděnou výstavu v městské galerii.
Česká Skalice - Zeptali jsme se Ludmily Pajasové, učitelky dějepisu ze Základní Školy v České Skalici.
Znojmo – S nečekaně velkým zájmem se setkala znojemská univerzita třetího věku, kterou lidem nabídla Soukromá vysoká škola ekonomická.
Boskovice /FOTOGALERIE/ - Pletené krtečky, klauny, čerty, šneky, věnečky či obvazy. To vše zvládne pětičlenná skupinka z boskovického penzionu s pečovatelskou službou. Dámy dělají radost dětem a nemocným lidem už víc jak deset let. Říkají si Babinec.
Ústí n. O. /TRÁPÍ VÁS/ - V pátek 18. listopadu se konal v Kulturním domě v Ústí nad Orlicí studentský ples.
Hranice – S početnou loveckou družinou v historických kostýmech a ozdobených bryčkách projížděl v pátek dopoledne Hranicemi svatý Hubert. Za výstřelů z brokovnic a zvuků fanfár zval širokou veřejnost na sobotní Hubertskou zábavu, kterou již tradičně pořádá vedení hranické Střední lesnické školy a studenti čtvrtého ročníku.
Bor – Schodovou plošinu mají od čtvrtka k dispozici v jídelně Střední školy Bor. Budou tak moci rozšířit nabídku výuky i pro imobilní studenty, bude k dispozici i občanům města.
Olomouc – Univerzita Palackého v Olomouci chystá na sobotu 26. listopadu už tradiční Den otevřených dveří. Na všech osmi fakultách zodpoví veškeré dotazy návštěvníků studijní referentky, volně přístupné budou také učebny a přednáškové sály.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - V uherskohradišťské literární kavárně Portal Richarda Janouška přednášel známý slovenský historik a publicista prof. PhDr. Jozef Leikert, PhD., který se věnuje událostem spojeným se 17. listopadem 1939.
Vavřinec – Už jen do středy mohou lidé hlasovat o nejzajímavější stromořadí roku 2011 na webu sdružení Arnika. Velkou šanci na vítězství má Novodvorská alej rostoucí v katastru Vavřince.
Strakonice – Centrum pro zdravotně postižené Jihočeského kraje o.s pořádá intenzivní počítačový kurz pro osoby se zdravotním postižením a seniory.
Jičín - Pozvali jsme hosta na další z našich oblibených on-line rozhovorů.
Ústí nad Labem - Slučování středních škol přineslo do rozpočtu Ústeckého kraje podle jeho radních již téměř 64 milionů korun. Od roku 2004 kraj prodal budovy za téměř 20 milionů korun a na jejich provozu a údržbě ušetřil přes 30,3 milionu korun. Dalších 13,7 milionu korun kraj ušetřil na nájmech budov. Informovala o tom mluvčí Magdaléna Hanáčková.
Chrudim - SOŠ a SOU obchodu a služeb sídlící v chrudimské Čáslavské ulici pořádá v pátek a sobotu tradiční den otevřených dveří.
Cheb - Od válečné pohromy k vrcholům barokní kultury. Kolik byste o tomto tématu věděli?
Opava /POZVÁNKA/ – Když se v Opavě řekne advent na zemědělce, všichni ví, o co jde. Ještě ve čtvrtek se dolaďovaly poslední detaily, aby jedna z nejnavštěvovanějších akcí na Opavsku v pátek v 9 hodin mohla oficiálně začít.
Trutnov - Zástupci Střední průmyslové školy slavnostně převzali finanční dar ve výši 50 tisíc korun od firmy Continental Automotive Czech republic Trutnov.
Náchod - Celkem 128 autorů oslovila Galerie výtvarných umění Náchod (GVUN) k účasti na 28. ročníku regionální přehlídky Náchodský výtvarný podzim.
Karlovy Vary - Na Karlovarsko dnes přijede předseda Senátu Parlamentu České republiky Milan Štěch. Jaký je jeho program?
Pacov - Velká sláva v pátek čeká pacovské gymnázium. To slaví dvacáté výročí znovuobnovení.
Podbořany - Gymnáziu reálně hrozil zánik, má málo žáků. Nakonec se od 1. září 2012 sloučí s jinou školou.
Trutnov - Po pěti letech se cena jízdného v trutnovské MHD zvýší o korunu. Důvodem je vyšší DPH i dražší palivo.
Jičín -Tento týden se konal v jičínském biografu seminář, který přítomným upřesnil funkci vědeckotechnického areálu.
Karvinsko - Horník, strojař, zámečník nebo zedník. Pokud dáte své dítě na jeden z těchto oborů, tak určitě neprohloupíte. Patří totiž k těm perspektivnějším, se kterými se lze na trhu práce uplatnit.