/AUDIO/ S albem Na Radosti jsme projeli křížem krážem Česko i Slovensko a vyprávěli příběhy inspirované zapadlým kouzelným místem na Šumavě. A právě z té sdílené radosti, kterou jsme všichni pociťovali, ať už my muzikanti, tak věřím, že i diváci, vznikl koncept DVD a CD Na vlně radosti,“ říká Aneta Langerová.
Hulice - Vodní dům zvítězil v 5. ročníku soutěže DestinaCZe o nejoblíbenější turistický cíl Česka v kategorii zážitek pro celou rodinu. „DestinaCZe je stěžejní soutěží, v jejímž rámci agentura Czech Tourism každoročně představuje turistické atraktivity napříč Českou republikou,“ uvedla generální ředitelka agentury Czech Tourism Monika Palatková.
Bad Tölz, Šumava – Společné cvičení se členy bavorské horské služby Bergwacht Bayern v alpském Bad Tölzu mají za sebou záchranáři Horské služby Šumava.
Šumava – Dnes, v úterý 21. 11., bude na šumavské Kvildě pokřtěna již druhá publikace z ediční řady Seidelova Šumava nazvaná Šumava – krajina pod sněhem.
Od nedělního poledne se mohou v horských oblastech Česka místy tvořit sněhové jazyky, ojediněle i závěje. Na horách napadne do pondělního večera většinou deset až 25 centimetrů nového sněhu. Na návětří hor může na některých místech napadnout až 40 centimetrů, a to hlavně v Krušných horách a na Šumavě.
České Budějovice /VIDEO/ - Byla sobota, něco málo po půl jedenácté, když zhruba šestnáctimetrová jedle obrovská neboli gigaska konečně usedla na své místo před českobudějovickou radnicí. Její cesta na náměstí Přemysla Otakara II. přitom začala mnohem dřív.
Šumava - Dvaasedmdesátiletý muž, který v pátek 17. listopadu s kamarádem likvidoval polomy pod cestou na Čertovo jezero, utrpěl vážné zranění, když ho zavalila kláda.
Hartmanicko – Hollywoodské hvězdy Harvey Keitel a Julian Sands, které do svého filmu Nabarvené ptáče získal režisér Václav Marhoul, aktuálně natáčí na Hartmanicku, konkrétně na jednom tamním statku.
Kaplice – Nedělní okresní derby mezi kaplickým Spartakem a frymburskou Šumavou uzavřelo podzimní část sezony v áčkové skupině oblastní fotbalové I.B třídy.
Západní Čechy odpoledne zasáhlo první sněžení. Do půlnoci může podle meteorologů i silničářů napadnout kolem deseti centimetrů a ve vyšších polohách 15 centimetrů nového sněhu. Na horách se mohou v tvořit sněhové jazyky. Vzhledem k tomu, že teploty mají klesnout pod nulu i mírně pod ní, očekává se místy i náledí.
Horažďovice – Běh okolo Práchně, který se konal minulou sobotu v Horažďovicích už počtyřiadvacáté, byl patnáctým závodem okresního seriálu běhů mimo dráhu Husqvarna Cup 2017.
Železná Ruda – Aspoň částečně se povedl záměr sobotního Svatomartinského sjezdu aneb Přilákání paní Zimy do hor, který pořádala už posedmé Horská služba Šumava.
Českokrumlovsko /VIDEO/ - Den válečných veteránů v Českém Krumlově tradičně uctili členové Československé obce legionářské a váleční veteráni v pátek v 11.11 hodin u pomníku padlých v Městském parku.
Českokrumlovsko – Okresní soutěže se již uložily k zimnímu spánku, přesto najdeme ve fotbalové nabídce o tomto víkendu ještě několik atraktivních partií.
Klatovsko – Vlk, který před měsícem uprchl spolu s dalšími pěti šelmami ze zvířecího výběhu NP Bavorský les poblíž Ludwigsthalu, se zřejmě stále toulá někde na Klatovsku.