Zlatá kaple zmizela, zvon jí neprozradí
Zátoň – Údolím pod šumavským kopcem Boubínem, kterému v těch dobách ještě neříkali Boubín, tekl potok beze jména.
Zátoň – Údolím pod šumavským kopcem Boubínem, kterému v těch dobách ještě neříkali Boubín, tekl potok beze jména.
Šumava - Poslední příležitost zalyžovat si na Šumavě nabízejí sjezdovky.
Šumava - Poslední příležitost zalyžovat si na Šumavě nabízejí sjezdovky.
Prachaticko (FOTOGALERIE, VIDEO) - Jarní tah ze středomoří zpět na jihočeské rybníky se stal málem osudným pro potápku roháče.
Šumava – Poslední dny provozu v zimní sezoně 2015/16 mají před sebou na Velikonoce šumavské lyžařské areály. Běžkaři mohou stále využít stop ve vyšších nadmořských výškách, na Březník bude trasa dokonce ještě upravena strojově.
Pasov - Gerlinde Wössová (69) z Waldkirchenu pochází z hluboce křesťansky založené šumavské rodiny. Odtud zná od malička i zdobení vajíček technikou tzv. „schecklu", škrábání, které dnes ovládá už jen velmi málo tvůrkyň, hlavně na Šumavě, napsal pasovský deník PNP.
Vimperk, Stachy /FOTOGALERIE/ – Šumavští lyžaři se o víkendu zúčastnili posledního dílu republikového šampionátu v kategorii dorostu. Tentokrát se běhalo na Horních Mísečkách.
Janovice nad Úhlavou - Do 60. a 70. let se vrátili návštěvníci, kteří zavítali do haly v Janovicích nad Úhlavou.
Šumava - Kvilda pustí sjezdaře na svah ve čtvrtek ráno, Libínské Sedlo až o víkendu.
Klatovy - Belgická pedagožka, která zavítala s žáky na Klatovsko, vyprávěla, jak se dozvěděla o atentátu v Bruselu.
Rožmitál – Stovky lidí si nenechaly ujít ani sobotní jarmark v rožmitálském muzeu. To se na několik hodin proměnilo v kavárnu, kde jen málokdo odolal domácím koláčům či horké medovině. Pozornost návštěvníků přitahovala i práce řemeslníků, mezi kterými nechyběl kovář či košíkář.
Vimperk - Velikost bezzásahového území i samotná bezzásahovost byly hlavními problémy, na kterých se neshodlo deset dosavadních ředitelů Správy Národního parku Šumava (NPŠ). Jejich setkání uspořádalo ve Vimperku současné vedení parku k dnešnímu 25. výročí vzniku NPŠ.
Máte rádi výlety po českých pamětihodnostech? Co vás na nich láká a kterým dáváte přednost?
Šumava – Rolbař, který před dvěma měsíci přejel na Šumavě běžkaře, za nehodu nemůže. Ukázalo to policejní vyšetřování.
Domažlicko - Dnes slaví svátek Josefové a Josefky, kterých na Domažlicku žijí více než 2 tisíce.
České Budějovice - Dokumentární dvojjazyčný film Hluboké Kontrasty/Tiefe Kontraste o lidech ze Šumavy na česko rakousko německém pomezí představila jeho režisérka Lenka Ovčáčková v úterý na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.
Polná na Šumavě - Každý nový krok je tu historický a každé rozhodnutí je zásadní změnou v životě obyvatel. Tím se práce zastupitelstva v nově vzniklé obci Polná na Šumavě stále liší od rutiny dávno zavedených obcí.
Kaplice - Kapličtí basketbalisté na domácí palubovce přesvědčivě o desítky bodů zdolali týmy Strakonic a Vimperka, příště přivítají lídra.
Šumava – Sobotní Jízda přes louži bude hlavním víkendovým lákadlem areálu Ski&Bike Špičák.
České horské hotely mají na prodloužený velikonoční víkend ještě většinou v nabídce volné pokoje. Mnoho hoteliérů ale očekává, že nakonec své kapacity naplní. Nahrávají tomu i sněhové podmínky, které na mnoha místech zůstávají dobré. Návštěvníky může lákat také to, že je volno i na Velký pátek.
Rožmitál /POZVÁNKA/ – Diváci v Rožmitále se mohou těšit 9. dubna od 19 hodin ve společenském centru na divadelní komedii Jiřího Císlera Brejle. Hra o dvou hercích je plná komických vypjatých situací ze života dnešní doby. Je protkaná písněmi filmových šlágrů jako například Titanik, Růžový Panter, Moulin Rouge a dalších.
Šumava - Aplikace umí odeslat přesnou polohu zraněného, potřebuje však mobilní signál.
Sedlčany – „S dýmkou je spojené jenom to dobré, snad jedině dýmka dokáže zastavit čas," tvrdí Zdeněk Klásek z Milevska, autor knihy Sedm dýmek a mincí. Je také členem správní rady Klubu PC dýmka, která ve spolupráci s Městským muzeem v Sedlčanech expozici České dýmky dříve a nyní připravila.
Holýšov, Bodenmais - Provozovatel restaurace v Německu srovnává podnikání v Česku a za hranicemi příznivější podmínky, ale i nutnost mít vše v pořádku.
Dolní Třebonín - Po osadě Krásná Hora nedaleko Stožce toho do dnešních dnů mnoho nezbylo. Přesto to místo učarovalo malému chlapci, tehdy sotva jedenáctiletému.
Klatovsko – Velikonoční svátky (25. – 28. března) budou letos o den delší a nudit se o nich vůbec nemusíte. Na Klatovsku se chystá mnoho akcí.
České Budějovice – Zájem o pravidelné páteční farmářské trhy v českobudějovickém Ternu je stále velký. S farmářskými výrobky z jižních Čech, které nabízí prodejci ve vstupním vestibulu Terna, mohou zákazníci počítat také po celý rok 2016.
Šumava – Dvanáctiletý lyžař se v pátek kolem čtvrté odpoledne ošklivě upadl při poslední jízdě na sjezdovce Kobyla na Zadově a těžce se zranil. Lyžoval s otcem a bratrem a osudná jízda měla být závěrečná.
Zadov (Prachaticko) - Dvanáctiletý lyžař se dnes těžce zranil na sjezdovce Kobyla na šumavském Zadově. Řekl to Michal Janďura, náčelník šumavské Horské služby ČR. Podle něj chlapec lyžoval s otcem a bratrem. Při odpoledním pádu si komplikovaně zlomil nohu.
Zadov - Dvanáctiletý lyžař dnes ve čtyři hodiny odpoledne nezvládl pád při své poslední jízdě na sjezdovce Kobyla na Zadově a těžce se zranil.
Šumava Třináctiletý závodník na snowboardu utrpěl ve čtvrtek odpoledne na šumavském Zadově těžké zranění. Jiný závodník na sjezdovce nedobrzdil a narazil mu přímo do zad. S podezřením na poranění páteře byl chlapec letecky transportován do českobudějovické nemocnice.
Šumava – Třináctiletý závodník na snowboardu utrpěl ve čtvrtek 10. března odpoledne na šumavském Zadově těžké zranění. Jiný závodník na sjezdovce nedobrzdil a narazil mu přímo do zad. S podezřením na poranění páteře byl chlapec letecky transportován do českobudějovické nemocnice.
Šumava – Třináctiletý závodník na snowboardu byl ve čtvrtek odpoledne těžce zraněn při střetu s dalším účastníkem závodu na sjezdové trati na Zadově. Musel pro něj přiletět záchranářský vrtulník.
Písek – Prácheňské muzeum zahájilo novou sezonu ve velkém stylu a hned v prvních březnových dnech přilákalo množství návštěvníků.
Kaplice - Kapličtí basketbalisté v dohrávce pod svými koši jasně zdolali béčko Tábora a upevnili si druhou příčku v průběžné tabulce oblastního přeboru.
Volyně - Ředitel Správy Národního parku Šumava přinesl volyňským dětem z dětského domova knihy a hry. Ty byly nadšené.
Horšovský Týn - Závěrečným tanečním večerem a slavnostním rautem byl v pátek v Horšovském Týně ukončen další ročník tanečního kurzu pro dospělé.
Zaječov - Renovace nejstarší zděné budovy v Zaječově bude pokračovat úpravou nejen podlah. Záchranu budovy podporují i kulturní akce.
Špičák – Ideální lyžařské podmínky, dostatek sněhu, mráz a žádné fronty. Takové podmínky panují v těchto dnech v největší šumavském skiareálu Špičák.
Kraslice – Papírová bitva, to je název ekologické soutěže, kterou vyhlásilo město Kraslice společně s tamními technickými službami.
Sedmatřicetiletá autorka mnoha úspěšných projektů: DS Models, Mini models, Krása v srdci o.s., Dívka Šumavy. Právě poslední zmiňovaný projekt se během svých téměř 10 let stal tradicí v celých jižních a západních Čechách a díky neupadající vůli své strůjkyně a velkého úspěchu u veřejnosti přerostl až do mnohem větších rozměrů - ČESKO-SLOVENSKÉ MISS.
Jablonec n. N. - Nultý ročník jabloneckého projektu vzali za svůj malý i velcí. Knihovny se plní.
Jižní Čechy - Kde že loňské sněhy jsou a jaká že to vlastně letos byla zima? V Českých Budějovicích moc nesněžilo, milovníci běžek museli až vysoko na Šumavu. Srovnání nabízí Miloslava Starostová, vedoucí oddělení klimatologie Českého hydrometeorologického ústavu v Českých Budějovicích.
Horní Vltavice /FOTOGALERIE/ – Letošní podivná zima způsobila, že pořadatelé tradičního závodu O Bázumský pohár neregistrovaných lyžařů museli improvizovat a dva závody úplně zrušit.
Šumava – Letošní již 31. ročník ČT Šumavského skimaratonu sice opět poznamenala nepřízeň počasí, kdy nedostatek sněhu museli organizátoři závodu dohnat obrovským úsilím a s lopatami v rukách, na druhou stranu přinesl i rekordní účast. Za pořadatele hodnotí letošní skimaraton předseda Fischer Ski klubu Šumava Vimperk Karel Hudeček.
Hluboká – Sobotní odpoledne v Hluboké patřilo maminkám, babičkám, tetám sestrám, zkrátka všem ženám, pro něž místní hasiči uspořádali v sále kulturního domu oslavu k Mezinárodnímu dni žen.
Železná Ruda – Po Kateřině Neumannové, Jiřím Kvapilovi a Martinu Jakšovi přivezl na Šumavu z dalekého Finska titul mistra světa v lyžování železnorudský sportovec Josef Růžička.
Rokycany - Předčasné finále krajské ligy začíná na našem zimním stadionu v sedmnáct hodin
Klenčí pod Čerchovem – Sportovní hala v Klenčí pod Čerchovem bude v sobotu 5. března od 8:00 hodin hostit IV. ročník Jeroto Cupu, fotbalového turnaje v malé kopané týmů z nižších okresních tříd.
Šumava – Čerstvý sníh na Šumavě „restartoval" lyžařskou sezonu, provoz mohl obnovit například lyžařský areál v Kašperských Horách. Polepšili si i běžkaři, i když ani nový sníh neumožnil všude strojovou úpravu stop.