Filmaři šli po stopách pochodu smrti
Zárybničná Lhota, Šumava - Na Šumavě vzniká filmový dokument České televize o osudech židovského obyvatelstva.
Zárybničná Lhota, Šumava - Na Šumavě vzniká filmový dokument České televize o osudech židovského obyvatelstva.
Chrudim /FOTOGALERIE/ - Velký sál chrudimského Muzea byl v sobotu dějištěm Tanečního festivalu spojeného s Mistrovstvím ČR v několika disciplinách.
Chrudim - Velký sál chrudimského Muzea byl v sobotu dějištěm Tanečního festivalu spojeného s Mistrovstvím ČR v několika disciplinách.
Šumava - Podmínkou, byť zatím nepravomocnou, zaplatila minulý týden ekologická aktivistka Slavka Málková za svoje chování na loňské blokádě kácení kůrovcem napadených stromů v lokalitě Na Ztraceném na Šumavě. Ani to ale není pro některé muže a ženy dostatečným varováním.
České Budějovice – Seriál Putování městem nás tentokrát zavede na Lannovu třídu do bytu středoškolského profesora Friedricha Blumentritta.
Šumava - Klesající návštěvnost Národního parku Šumava se Správa NP a CHKO Šumava snaží zastavit mimo jiné stále zajímavějšími programy pro veřejnost. Jen na letošní léto jich pro obyvatele regionu i turisty přichystala více než sto padesát. Jednou z novinek je například výlet za bobry.
Železná Ruda – Netradiční zásah si na své konto připsali ve čtvrtek odpoledne železnorudští hasiči.
Vimperk - Bývalé vedení šumavského Národního parku prý obcházelo zákony, zadávalo zakázky neprůhledným systémem a netransparentně prodávalo vytěžené dřevo.
Klatovy - Jako každý rok pořádá Občanské sdružení Šumava za podpory města Klatov basketbalový turnaj pro mládež, Pohár osvobození.
Českokrumlovsko - Tipy z víkendové domácí nabídky národních a oblastních fotbalových soutěží.
Železná Ruda - Netradiční zásah si na své konto připsali hasiči ze Železné Rudy na Klatovsku. Odchytávali zmiji, která si ke svému odpočinku vybrala vchod do tamní školy, a vylekala tak některé děti. Nikomu se naštěstí nic nestalo.
Šumava - Není k ní důvod, tvrdí Národní park Šumava.
Uherský Brod - Ve fantastické formě se představil Martin Bujáček z Uherského Brodu na Rally Lužické hory. Na populárním podniku totiž ovládl třídu 3 a v absolutním pořadí bodoval na šestém místě, když před ním dorazily do cíle pouze vozy kategorie WRC.
Klatovsko - Památku padlých amerických vojáků uctí položením květin, věnců, ale i promítáním filmů.
Klatovy - Útok manželského páru na zasahujícího policistu při loňské blokádě kůrovcem napadených smrků v oblasti Na Ztraceném nedaleko Modravy na Šumavě nenaplnil podstatu trestného činu. Ve čtvrtek to rozhodl klatovský okresní soud. Věc postoupil obecnímu úřadu jako možný přestupek.
Klatovy– Útok manželského páru na zasahujícího policistu při loňské blokádě kůrovcem napadených smrků v oblasti Na Ztraceném nedaleko Modravy na Šumavě nenaplnil podstatu trestného činu.
Vyšší Brod - Jediné okresní derby 19. kola I. B třídy svedlo na vyšebrodském trávníku proti sobě na jaře dosud nulové domácí Dynamo a po dvou prohrách v řadě v tabulce třetí frymburskou Šumavu.
Šumava – Razantní pokles počtu lodí, vyšší cena za povinnou registraci a nutná přítomnost doprovodu, to jsou nejzásadnější podmínky splouvání Vltavy v úseku Soumarský Most – Pěkná pro letošní rok.
Šumava – Razantní pokles počtu lodí, vyšší cena za povinnou registraci a nutná přítomnost doprovodu, to jsou nejzásadnější podmínky splouvání Vltavy v úseku Soumarský Most – Pěkná pro letošní rok.
Šumava – Razantní pokles počtu lodí, vyšší cena za povinnou registraci a nutná přítomnost doprovodu, to jsou nejzásadnější podmínky splouvání Vltavy v úseku Soumarský Most – Pěkná pro letošní rok.
Šumava - Během hlavní sezony nabídne park návštěvníkům více než 150 programů pro veřejnost.
Horšovský Týn /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Přinášíme fotoohlédnutí za čtyřdenní mysliveckou výstavou v Horšovském Týně.
Holýšov - Kulturní a informační středisko v Holýšově,pozvalo v dubnu do svého pořadu Holýšovské setkání s dechovkou nejstarší šumavskou dechovku Babouci.
Klatovsko - Hned dvě muzea se v letošním roce otevřou na Klatovsku. Novou zámeckou expozici zpřístupní už 1. května na zámku v Žihobcích, na konci června by se pak mělo veřejnosti zpřístupnit malé muzeum také v budově základní školy v Kolinci.
Vimperk – Ministerstvo kultury, potažmo Národní památkový ústav, je na nejlepší cestě stát se do budoucna tím, kdo bude spravovat, pečovat a provozovat národní kulturní památku zámek Vimperk.
Českokrumlovsko - Vybraná víkendová utkání zástupců našeho regionu účinkujících v republikových a oblastních fotbalových soutěžích.
Plzeň/Příbram – Po zimní přestávce znovu vyjely speciálně upravené autobusy na přepravu jízdních kol. Už tento víkend z plzeňského autobusového nádraží vyjely spoje do Českého lesa, do Brd a Příbrami (spoje dole pod článkem).
Plavba lodí po Vltavě v Národním parku Šumava bude od letoška luxus, který si budou moci dovolit jen vyvolení. Výrazně s snížil počet lodí, které smějí proplout úsekem od Soumarského mostu po most u Pěkné, navíc se to všem vodákům velmi prodraží. Milovníkům vodní turistiky se nová opatření nelíbí.
Horšovský Týn – Bilanční výstava v horšovskotýnském hotelu Šumava potrvá do nedělního odpoledne.
Šumava - Hlavním důvodem je podle hnutí Duha diskreditace poslání parku v očích veřejnosti.
Opava /ROZHOVOR/ - Petr Tesař je vedoucí opavského střediska Probační a mediační služby České republiky. Narodil se v roce 1972 v Sušici na Šumavě. Vystudoval Husovu teologickou fakultu, poté působil jako publicista a sociální pracovník v azylovém domě.
Brno - Ekologickou Anticenu Ropák za největší protiekologický počin i Zelenou perlu za antiekologický výrok z loňska obdržel šéf Národního parku Šumava Jan Stráský. Ropák mu byl udělen z devíti důvodů. Hlavním je „diskreditace poslání parku v očích veřejnosti".
Plzeň – Po zimní přestávce znovu vyjíždějí speciálně upravené autobusy na přepravu jízdních kol. Už tento víkend z plzeňského autobusového nádraží vyjedou spoje do Českého lesa a Brd a Příbrami.
Praha – Splavné jsou nyní v České republice velké i malé řeky. Vodákům navíc přeje počasí, protože o víkendu má být podle meteorologů převážně slunečno s teplotami dosahujícími až 29 stupňů Celsia.
Šumava – Plavba lodí po Vltavě v Národním parku Šumava bude od letoška luxus, který si budou moci dovolit jen vyvolení.
Jablonecko /ROZHOVOR/ – Už nějakou řádku let vznikají na území České republiky (včetně Jablonecka) tzv. bezzásahová území, což jsou lesy ponechané samovolnému vývoji. Jak je to se zásahy člověka v přírodě, nám pověděl lesník Petr Navrátil z Jablonce nad Nisou.
Valašské Klobouky – Poprvé v této sezoně vyšel Jaroslav Orsák naprázdno. Valašský pilot plánoval na Rallye Šumava znovu atakovat vedoucí pozici mezi produkčními vozy, což se mu v úvodních čtyřech rychlostních zkouškách dařilo. Pak však vypověděl službu nedávno vyměňovaný motor a posádka ze závodu raději odstoupila.
Šumava – Plavba lodí po Vltavě v Národním parku Šumava bude od letoška luxus, který si budou moci dovolit jen vyvolení. Výrazně s snížil počet lodí, které smějí proplout úsekem od Soumarského mostu po most u Pěkné, navíc se to všem vodákům velmi prodraží. Milovníkům vodní turistiky se nová opatření nelíbí.
Vimperk – Kino se nebude digitalizovat. Tak se alespoň povídá po městě. Podle ředitele Městského kulturního střediska, které kino Šumava ve Vimperku provozuje, Jaroslava Pulkrábka to není zas tak zcela pravda.
Šumava – Poněkud pozměněnou Nerudovskou otázku řeší Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje v případě nepotřebného majetku.
Jižní Čechy - Jihočeský hejtman a ředitel NP Šumava aspirují na cenu pro největší ekologické škodiče.
Jablonecko – Už nějakou řádku let vznikají na území České republiky (včetně našeho regionu) tzv. bezzásahová území, což jsou lesy ponechané samovolnému vývoji. Jak je to se zásahy člověka v přírodě, nám pověděl lesník Petr Navrátil z Jablonce nad Nisou.
České Budějovice - Do finále udělování cen Ropák za antiekologický čin roku se letos dostali jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) a ředitel Národního parku Šumava Jan Stráský. Sdělil to koordinátor ankety Miroslav Patrik z organizace Děti země, která ceny Ropák každoročně uděluje již 20 let.
Klatovy – Nejznámějšími týdeníky v Klatovech do roku 1945 byly Šumavan, Klatovské listy a Posel ze Šumavy. Klatovsko patří k místům, která byla vždy bohatá na vydávání různých novin a časopisů. Dnes nám proto archivář Vlastivědného muzea Dr. Hostaše v Klatovech Jan Jirák připomene dějiny tamní žurnalistiky do roku 1945.
Přední Výtoň - Dětský tábor u Přední Výtoně definitivně skončil, loděnici a pláž si policisté nechávají.
Krkonoše – Integrovanou strategii regionu má připravit Svazek měst a obcí Krkonoše pro léta 2014 až 2020.
Jičínsko – Víte, že sedm nedělí mezi Velikonocemi a Letnicemi má své názvy?
Frymburk - U Lipna se hrál derby šlágr v podobě souboje druhého s prvním týmem tabulky „krumlovské" skupiny A nejnižší oblastní fotbalové soutěže, v němž chtěl velešínský lídr oplatit domácí Šumavě prohru 1:2 z podzimního vzájemného duelu.
Prachaticko – V duchu hesla: Voják se stará, voják má, se starají obce o své obyvatele. Jinak jim totiž hrozí totální zkáza. Postupně tak berou na sebe výdaje, jež jsou nutné například na zachování knihovny, ale nejen té.
Horšovský Týn – Myslivci z našeho regionu vystavují v hotelu Šumava.